مقایسه بیت کوین و آلت کوین: کدام بهتر است؟

, , , ,

بیشتر آلت کوین‌ها شهرت بیت کوین را ندارند؛ بنابراین ممکن است بسیاری از افراد آن‌ها را نادیده بگیرند، اما این موضوع نمی‌تواند ارزش و آینده درخشان آلت‌ کوین‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. برخی از این رمز ارزها، نه‌تنها فناوری کاربردی‌تر و جدیدتری را نسبت به بیت کوین ارائه داده‌اند، بلکه قیمت کوین آن ها ممکن است نسبت به بیت کوین رشد بیشتری داشته باشد.

آلت کوین‌ها که تعدادشان هم کم نیست، بدون تردید در مسیر رشد قرار دارند و تریدرها و سرمایه‌گذاران بیشتری، هر روز به آن‌ها روی می‌آورند. افزایش قابل توجه قیمت در بازار برخی از آلت کوین‌ها نیز حکایت از تمایل روزافزون سرمایه‌گذاران دارد. در حالی که افراد بیشتری به ارزش واقعی آلت کوین‌ها پی می‌برند و به‌دنبال استفاده از فرصت رشد قیمت‌ آن‌ها و کسب سود هستند، اجرایی شدن پروژه‌های برخی از آلت کوین‌ها، بر ارزش و کاربرد این رمز ارزها می‌افزاید.

آلت کوین چیست؟

آلت کوین‌، به همه رمز ارزهای غیر از بیت کوین گفته می‌شود. در ابتدای سال ۲۰۲۱، تعداد هشت هزار و ۴۸۰ آلت کوین در سایت CoinMarketCap قرار گرفته‌اند. در زمان نگارش این مطلب، سهم آلت کوین‌ها از بازار رمز ارز به بیش از ۴۸ درصد رسیده است و بیت کوین نیز کمتر از ۵۲ درصد سهم بازار را در اختیار دارد؛ در صورتی که سهم بازار آلت کوین در سال ۲۰۱۷ برابر با ۱۵ درصد بود و بنابراین، ارزش آن‌ها در چهار سال بیش از ۳۳ درصد رشد داشته است.

آلت کوین‌ها را می‌توان در چند دسته قرار دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از : رمز ارزهای مبتنی بر استخراج، استیبل کوین‌ها، توکن‌های حوزه امنیتی و توکن‌های کاربردی.

شباهت‌ها و تفاوت‌های آلت کوین‌ها با بیت کوین

به‌طور کلی، عملکرد آلت کوین‌ها شبیه به بیت کوین است. انتقال همه رمز ارزها از کیف پول‌تان به کیف پول یک کاربر دیگر، از طریق کلید خصوصی (private key) انجام می‌شود. کلید خصوصی مجموعه‌ای از کدهاست و به‌نوعی آدرس رمز ارزهای شما محسوب می‌شود. بیت کوین و همینطور آلت کوین‌ها، مبتنی بر فناوری بلاک چین (مجموعه‌ای از بلاک‌های حاوی داده تراکنش) هستند. این بلاک چین، به‌عنوان یک پایگاه داده عمل می‌کند که نهاد یا گروهی خاص نمی‌توانند آن را دستکاری کنند. داده مربوط به تراکنش‌ها در بلاک‌های به‌هم پیوسته ذخیره و صحت آن نیز از سوی مجموعه‌ای از کامپیوترها تایید می‌شود؛ بنابراین، این فناوری یک راه‌حل غیر متمرکز و بدون دخالت واسطه‌های مالی را ارائه می‌دهد که شفافیت تراکنش‌ها و امنیت داده‌های مربوط به آن را افزایش می‌دهد.

تعداد قابل توجهی از آلت کوین‌ها بر اساس همان چارچوب بیت کوین طراحی شده‌اند و از این رو، پرداخت در شبکه های آن ها نیز به‌صورت همتا به همتا (P2P) انجام می‌شود. آلت کوین‌ها تلاش می‌کنند روشی ارزان‌تر و کاربردی‌تر نسبت به بیت کوین را برای پرداخت‌ها ارائه دهند. اغلب آلت کوین‌ها به‌رغم شباهت‌هایی که با بیت کوین دارند، کاربرد و عملکرد متفاوتی را ارائه می‌دهند.

یکی از تفاوت‌های آلت کوین‌ها با بیت کوین، به مکانیزم استخراج آن‌ها مربوط است. برای استخراج آلت کوین‌ها، اغلب به تجهیزات سخت افزاری کمتری نیاز دارید که این موضوع موجب افزایش سرعت ماینینگ (استخراج) و کاهش هزینه آن می‌شود. به همین دلیل است که می‌توانید با همان کامپیوترهای خانگی‌تان، اقدام به استخراج اغلب آلت کوین‌ها کنید.

مزایای آلت کوین‌ها

-ارائه راه‌حل برای نقاط ضعف بیت کوین: آلت کوین‌ها، حتی آن دسته‌ که بر اساس چارچوب بیت کوین طراحی و ساخته شده‌اند، از ابتدا به معایب بیت کوین آگاه بوده‌اند و راه ساده‌تری برای ارتقای عملکرد خود در زمینه استخراج دارند.

– رقابت روزافزون در بازار: با ارائه راه‌حل‌های جدید برای ارتقا، توسعه و پاسخ به مشکلات خاص، خالقان آلت کوین‌ها مسیر را برای رقابت با بیت کوین در بازار رمز ارزها هموار کرده‌اند.

-هزینه پایین کارمزد شبکه: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آلت کوین نسبت به بیت کوین، هزینه پایینی است که این شبکه‌ها برای انجام تراکنش دریافت می‌کنند.

-استخراج آسان و سریع: استخراج آلت کوین‌ها برای افراد عادی، در دسترس‌تر است؛ چراکه نیازی به تجهیزات سخت افزاری پیشرفته و گران‌قیمت ندارد.

-فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری: بازار آلت کوین‌ها به‌سرعت در حال رشد است و همین موضوع فرصت‌های سودمندی را برای علاقه‌مندان به رمز ارزها فراهم می‌کند.

معایب آلت کوین

-نوسانات شدید قیمتی: ارزش آلت کوین‌ها می‌تواند با تغییرات ناگهانی و شدید مواجه شود. البته این وضعیت می‌تواند یک مزیت نیز محسوب شود و از سوی دیگر، سود بیشتری را برای سرمایه‌گذاران فراهم کند.

-احتمال کلاهبرداری: ممکن است در برخی موارد، آلت کوین‌ها می‌توانند نوعی از کلاهبرداری یا جعل باشند. بهتر است پیش از اقدام به خرید یک آلت کوین، تحقیقات لازم را در مورد آن انجام دهید.

سخن پایانی

با نگاهی به سال‌های گذشته، می‌توان به این نتیجه رسید که ارزش بسیاری از آلت کوین‌ها با رشد‌های چشمگیری روبه‌رو شدند. می‌توانید پس از تحقیق و بررسی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری مناسبی را در بازار آلت کوین‌ها داشته باشید.

اتریوم (ETH): برای نمونه، اتریوم که پس از بیت کوین در جایگاه دوم برترین رمز ارزها قرار دارد، تنها در سال ۲۰۲۰ با رشد ۷۰۰ درصدی مواجه شد.

کاردانو(ADA): کاردانو، یکی از پنج رمز ارز برتر از نظر ارزش بازار، در طول سال گذشته رشد هزار و ۱۰۰ درصدی داشته است.

چین لینک (LINK): چین لینک، یکی دیگر از آلت کوین‌های محبوب است که در طول هشت ماه، رشد ۵۵۱ درصدی را شاهد بود.

با ثبت‌نام در سامانه اکسکوینو، می‌توانید خرید و فروش بیش از ۵۰ آلت کوین محبوب را آغاز کنید.

با این ۵ رمز ارز از بیت کوین سبقت بگیرید

,

بنجامین بلانتز، تریدر و تحلیلگر بازار رمز ارز که در سال ۲۰۱۷، رشد قیمتی بیت کوین و پس از آن سقوط بازار ارزهای دیجیتال را پیش‌بینی کرده بود، ۵ رمز ارز را معرفی کرده است که به اعتقاد او عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین خواهند داشت.

در ادامه، پیش‌بینی این تحلیلگر را در مورد ۵ رمز ارزی که می‌توانند عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته باشند، بررسی می‌کنیم.

۱-اتریوم (ETH)

اتریوم در صدر این لیست پنج‌گانه قرار دارد.

«اگر قیمت بیت کوین همچنان به حرکتش تا قله ۱۰۰ هزار دلاری و بالاتر از آن ادامه دهد، چنین اتفاقی به این معناست که اتریوم بیش از بیت کوین رشد می‌کند. اگر بیت کوین از نقطه قیمتی کنونی، دو برابر شود، اتریوم سه برابر می‌شود و عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین خواهد داشت.»

۲-چین لینک (LINK)

چین لینک، آلت‌کوین دیگری است که بلانتز معتقد است سود بیشتری نسبت به بیت کوین خواهد داشت.

« نمی‌توانم با اطمینان بگویم که چین لینک تا چه اندازه رشد قیمت را تجربه می‌کند یا اینکه خواهد توانست قله قیمتی جدیدی را نسبت به بیت کوین به ثبت برساند؛ اما فکر می‌کنم که از قیمت کنونی، بالاتر می‌رود و افزایش بهتری را نسبت به بیت کوین تجربه می‌کند و ارزش دلاری آن نیز انفجاری خواهد بود.»

۳-سوشی‌ سواپ (SUSHI)

سومین آلت کوین در لیست بلانتز، صرافی غیر متمرکز سوشی سواپ (SUSHI) است.

«با بررسی نمودار سوشی/ بیت کوین (SUSHI/BTC)، پیش‌بینی می‌شود که رمز ارز این صرافی متمرکز، بتواند رشد ۷۰ درصدی را نسبت به بیت کوین تجربه کند و در جفت‌ارزهای سوشی با استیبل کوین‌هایی مثل تتر، این رشد بیشتر نیز خواهد بود.»

۴-کامپاند (COMP)

پروتکل وام‌دهی کامپاند (COMP) که در زمینه امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi) فعالیت می‌کند، در لیست پنج‌گانه بلانتز قرار گرفته است و او پیش‌بینی می‌کند که نسبت به بیت کوین، درصد رشد بیشتری داشته باشد.

«انتظار دارم ارز کامپاند که یکی از پروژه‌های قابل توجه در حوزه دیفای است، رشد ۱۶۴ را نسبت به پادشاه رمز ارزها (بیت کوین) داشته باشد.»

۵-لایت کوین (LTC)

آخرین ارز این لیست، لایت کوین است.

«تصور می‌کنم که لایت کوین بتواند از نظر ارزش بازار، از بیت کوین و دیگر رمز ارزهای مهم بازار، سبقت بگیرد. لایت کوین می‌تواند در کوتاه‌مدت، بسیاری از غول‌های بازار رمز ارزها را پشت سر بگذارد.»

می‌توانید با ثبت‌نام در سایت اکسکوینو، این رمز ارزها و بیش از ۵۰ رمز ارز محبوب دیگر را خرید و فروش کنید.

اکسکوینو مسئولیتی در قبال تحلیل‌ ارائه‌شده ندارد.

منبع: dailyhodl

داج کوین

مروری بر تاریخچه و حواشی رمز ارز محبوب داج کوین

,

داج کوین با نماد اختصاری (DOGE) یکی از ارز‌های محبوب دنیای رمز ارز‌ها به شمار می‌رود که مورد توجه طرفداران زیادی در سراسر دنیا است. رتبه بالای داج کوین در بازار و همچنین قیمت بسیار پایین آن، باعث می‌شود که افراد زیادی در رویای ثروتمند شدن به سرمایه‌گذاری در این رمز ارز روی بیاورند. اما بسیاری نیز با توجه به پیشینه و هدف پشت این ارز، هوادار پر‌و‌پا‌قرص داج کوین شده‌اند.

داج کوین، ارز دیجیتالی متن‌باز با بلاک چین همتا‌به‌همتا است که اواخر سال ۲۰۱۳ بر مبنای فورک یا همان انشعابی روی بلاک چین شبکه لایت کوین ایجاد شده و تا به حال، جامعه رمزنگاری بزرگی را شکل داده است. نماد داج کوین که به عنوان یک ارز مهربان از آن یاد می‌شود، در ابتدا برای شوخی و سرگرمی از یک نژاد سگ به نام شیبا اینو برگرفته شد. خالق داج کوین در ابتدا قصد داشت یک جوک اینترنتی (میم) محبوب و یک سیستم پرداخت آنلاین دوستانه ایجاد کند. چند ماه پس از شروع به کار، داج کوین اعلام کرد که قصد دارد به پولی اینترنتی بدل شود که برای کمک به فعالان و تولید‌کنندگان محتوای اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد. این رمز ارز از زمان موفقیتش، کمک‌های خیریه زیادی انجام داده است که همین موضوع کمک شایانی به افزایش طرفداران داج کوین کرد.

در حال حاضر بیش از ۱۲۸ میلیارد واحد داج کوین در گردش وجود دارد. البته مقدار کوین‌های قابل عرضه داج کوین برخلاف اکثر ارزهای دیجیتال نامحدود است. بنابراین قیمت آن در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و لایت کوین که عرضه آنها محدود است، احتمالاً رشد کمتری را تجربه خواهد کرد. البته نامحدود بودن تعداد واحدهای داج کوین بدان معنا نیست که سرمایه‌گذاران نمی‌توانند از آن سود ببرند. در سال ۲۰۱۵ قیمت هر واحد داج کوین حدود ۰٫۰۰۰۲ دلار بود و تنها ۳ سال بعد در ۲۰۱۸، این رقم به اوج خود یعنی ۰٫۰۱۷ دلار رسید و توانست به لیست ۲۰ رمز ارز برتر راه یابد.

داج کوین
نمودار قیمت داج کوین از زمان پیدایش تا امروز

داج کوین طی ۲ سال اخیر نوسانات چشمگیری نداشته اما در حفظ موقعیت خود در بازار موفق بوده است. اما نکته جالب این است که این ارز طی ۱ ماه  اخیر رشدی ۳۰۰ درصدی را تجربه کرد و در حال حاضر در محدوده ۰٫۰۷ دلار معامله می‌شود. توییت‌های شخصیت‌های مشهوری همچون ایلان ماسک و اسنوپ داگ در رابطه با حمایت از داج کوین باعث شد که هنگام نگارش این مطلب، حجم معاملات داج کوین از ۱۳ میلیارد دلار نیز فراتر رود.

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان، پیش از این بارها حمایت خود از داج کوین را ابراز کرده بود. این بار اما توانست ارزش داج کوین را چندین برابر کرده و باعث شود این رمز ارز به جایگاه دهم ارزهای دیجیتال برسد. از دیگر عوامل افزایش قیمت داج کوین می‌توان به حواشی انجمن وال استریت بتز (WallStreetBets) نیز اشاره کرد.

لازم به ذکر است که هم اکنون می‌توانید فرایند واریز، برداشت، خرید و فروش داج کوین را به طور مستقیم در اکسکوینو انجام دهید.

اخبار ارزهای دیجیتال در یک نگاه (۱۳ بهمن)

 • تعداد آمریکایی‌هایی که رمز ارز دارند خیلی بیشتر از تصور است

بر اساس آخرین آمارها، ۱۰ درصد مردم آمریکا صاحب ارزهای دیجیتال هستند. این بدان معناست که تا کنون ۳۳ میلیون آمریکایی رمز ارز خریداری کرده‌اند و این عدد بسیار بزرگی است. بررسی coinbase در سال ۲۰۱۹ نشان داده بود که ۵۸ درصد آمریکایی‌ها بیت کوین را می‌شناختند. از سوی دیگر، بیش از ۱۳.۵ درصد مردم انگلستان صاحب رمز ارز هستند که ۴۱.۶ درصد آن خانم‌ها هستند.

منبع: u.today

 • زمان شروع آلت‌کوین‌ها از نظر eToro

پلتفرم معاملاتی eToro معتقد است که حجم نسبی معاملات،  فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، لیست شدن رمز ارزهای جدید و تعداد مقالات خبری منتشر شده از پروژه‌های رمزنگاری همگی در فرا رسیدن فصل آلت‌کوین‌ها تاثیر گذار است. در یک گزارش آمده است که فصل آلت‌کوین‌ها با تعداد توییت‌های مربوط به آن‌ها نیز مشخص می‌شود. اما به طور کلی و بر اساس این گزارش، یک دوره کوتاه در بهمن‌ماه (February) و پس از آن اردیبهشت (May) و مهر (October) می‌توانیم شاهد فصل آلت‌کوین‌ها باشیم.

منبع: cointelegraph

 • حمایت سیاسی از چین لینک توسط شهردار نوادا

شهردار رنو نوادا، هیلاری شیو (Hillary Schieve) از نخستین سیاستمدارانی است که پذیرش پروتکل چین‌لینک را تایید می‌کند. وی در توییتی گفت اکنون زمان کار بر روی پروژه‌های عالی برای نوادا فرا رسیده است. وی پیش‌تر نیز اشاره به داشتن توکن‌های چین‌لینک (LINK) کرده بود.

منبع: cryptoslate

 • استفاده از بلاک‌چین توسط دولت آرژانتین برای جلوگیری از تورم

در مواجهه با افزایش نرخ تورم در آرژانتین، این کشور به فناوری بلاک‌چین روی می‌آورد. از این رو، اقدام به ایجاد «اقتصاد تهاتری دیجیتال» کرده است. این پروژه برای مقابله با تورم، به کشاورزان امکان توکنیزه (tokenize) کردن محصولات کشاورزی خود را می‌دهد. توکنیزه کردن به فرایند تبدیل اموال به دارایی‌های دیجیتال (توکن) گفته می‌شود. با این کار کشاورزان می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی خود را با هر دارایی دیگر در پلتفرم Akabus P2P مبادله کنند.

منبع: news.bitcoin

 • ایلان ماسک: من حامی بیت کوین هستم

ایلان ماسک (Elon Musk) ثروتمندترین فرد جهان ساعاتی پیش در پاسخ به اعلام نظر خود نسبت به بیت کوین گفت: «من فکر می‌کنم بیت کوین چیز خوبی است. من حامی بیت کوین هستم. فکر می‌کنم بیت کوین در شرف پذیرش گسترده‌تری در جهان مالی مرسوم است.»

در روزهای گذشته با قرار گرفتن کلمه Bitcoin در بیو توئیتر ایلان ماسک، بیت کوین رشد بیش از ۱۴ درصدی در ۳۰ دقیقه را تجربه کرد.

منبع: cointelegraph

 • ری دالیو بیت کوین را «ذخیره سازی ثروت» توصیف می‌کند

میلیاردر آمریکایی ری دالیو (Ray Dalio) معتقد است که بیت کوین یک اختراع عالی است که توانایی تبدیل شدن به یک دارایی ذخیره کننده ثروت مانند طلا را دارد. وی پیش‌تر نسبت به بیت کوین بد بین بود. دالیو به مزایا و ریسک‌های بیت کوین اشاره کرد و تاکید کرد که متخصص بیت کوین نیست و معتقد است که مقررات دولت(ها) می‌تواند بر روی این دارایی دیجیتال تاثیر بگذارد؛ با این حال او به دنبال سرمایه‌گذاری در بیت کوین است.

منبع: dailyhodl

 • بنیان‌گذار Reddit به دنبال ایلان ماسک از بیت کوین دفاع کرد

پس از تغییر بیو توئیتر ایلان ماسک به #Bitcoin، الکسیس اوهانیان (Alexis Ohanian) بنیان‌گذار رسانه خبری Reddit نیز بیو توئیتر خود را به هشتگ بیت کوین تغییر داد و این ارز دیجیتال را تبلیغ کرد. تحلیل‌گران بر این باورند که این امر بر افزایش قیمت بیت کوین از ۳۲ هزار دلار به ۳۷ هزار دلار تاثیر داشته است. از دیگر افراد برجسته که به دنبال ترویج بیت کوین هستند می‌توان به آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci) مدیر سابق روابط عمومی کاخ سفید و اویریل اوهایون (Ouriel Ohayon) بنیان‌گذار ZenGo اشاره کرد.

منبع: cryptoglobe

 • خرید خودروی تسلا با بیت کوین

سرمایه گذار آمریکایی تیم دراپر (Tim Draper)، در توئیتی به ایلان ماسک گفت که مایل است پول خودروی تسلا cybertruk را با بیت کوین پرداخت کند. وی همچنین پلتفرم پرداخت OpenNode را ترویج کرد. دراپر همچنین گفت که قصد دارد بیت کوین بیشتری بخرد و آن را برای مدت طولانی نگه‌دارد. این توئیت یک واکنش به عبارت هشتگ بیت کوین ایلان ماسک بود.

منبع: cointelegraph

 • دولت اوکراین در نیروگاه هسته‌ای خود مزرعه رمز ارز راه اندازی می‌کند

دولت اوکراین در نظر دارد از نیروگاه هسته‌ای این کشور برای استخراج رمز ارز استفاده کند. اسناد رسمی نشان می‌دهد که این مرکز داده (data center) در نیروگاه هسته‌ای توسط شرکت Kyiv Energy Construction مستقر خواهد شد. ساخت این مرکز داده تا آخر آگوست سال ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد. شرکت KEC برای این پروژه ۳۱۷ هزار دلار بودجه دریافت کرده است.

منبع: news.bitcoin

 • سقوط ۴۷ درصدی ریپل در کمتر از ۳ ساعت

قیمت ریپل ظرف کمتر از ۳ ساعت با سقوط ۴۷ درصدی مواجه شد. این در حالی است که در ۲۴ ساعت گذشته ریپل ۶۱ درصد رشد کرده بود. افزایش حجم خرید و فروش این ارز موجب شد تا جایگاه چهارم خود را در بازار رمز ارزها پس بگیرد. ریپل پس از رسیدن به قیمت ۰.۷۵۵ دلار، با ۴۷ درصد ریزش به ۰.۳۹۸۳ دلار رسید. هم اکنون قیمت ریپل در محدوده ۰.۴۱۰ تا ۰.۴۳۵ دلار معامله می‌شود.

اخبار ارزهای دیجیتال در یک نگاه (۹ دی)

 • ژاپن در مقابل آمریکا به حمایت از ریپل ادامه می‌دهد

 

یوشیتاکا کیتائو (Yoshitaka Kitao) رئیس نوآوری استراتژی تجارت ژاپن (SBI) در توئیتی اعلام کرد که ریپل یک رمز ارز است و نه یک موضوع امنیتی. از این رو، ژاپن به اجازه خرید و فروش آن در کشور اجازه می‌دهد. پیش از این آمریکا به دلایل امنیتی ریپل را محکوم به فروش غیر قانونی این رمز ارز کرده بود و از ریپل شکایت رسمی شده بود که موجب افت شدید قیمت ریپل شده بود.

منبع: u.today

 

 • جابجایی ۱ میلیارد دلار بیت کوین در دو روز

در حالی که قیمت بیت کوین به ۲۸ هزار دلار رسید و اکنون در زیر ۲۷ هزار دلار معامله می‌شود، نهنگ‌ها رقم ۹۶۷ میلیون دلار بیت کوین را در طی دو روز گذشته میان صرافی‌ها و کیف پول‌های رمز ارزی جابجا کرده‌اند. بر اساس گزارش ربات نهنگ یاب ویل آلرت (Whale Alert) یکی از این جابجایی‌های عظیم به رقم ۱۱۷ میلیون دلار (۴۳۲۵ بیت کوین) با کارمزد ۱۰ دلار انجام شده است.

منبع: u.today

 

 • رکورد جدید شرکت گری‌اسکیل

 

در حال حاضر دارایی‌های صندوق تراستِ بیت کوین شرکت گری‌اسکیل از مرز ۱۶ میلیارد دلار عبور کرد.

همچنین مدیر صندوق سرمایه‌گذاری این شرکت، در کم‌تر از دو هفته موفق به افزایش دوباره دارایی‌های این صندوق به ارزش یک میلیارد دلار دیگر شده است.

منبع: Cointelegraph

 

 • بیت کوین در ژانویه به ۴۸ هزار دلار می‌رسد

پیتر برانت (Peter Brandt) مدیرعامل «Factor LLC» که پیش‌تر ریزش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ را پیش‌بینی کرده بود، اکنون می‌گوید بیت کوین تا ژانویه ۲۰۲۱ قیمت ۴۸ هزار دلار را لمس خواهد کرد. وی با رسم یک چارت توضیح داد که داده‌ها نزول و حرکت خرسی خاصی را نشان نمی‌دهد. وی افزایش میزان خرید موسسات را نیز از دیگر دلایل اصلی این پیش‌بینی دانست.

منبع: dailyhodl

 

 • در نخستین هفته آلت‌کوین‌ها پولکادات ۳۴ درصد رشد کرد

ون‌دی‌پوپی (Van de Poppe) تریدر معروف بر این باور است که با آرام گرفتن بیت کوین پس از رسیدن به قیمت ۲۸ هزار دالار، فصل آلت‌کوین‌ها باتوجه به رشد چشم‌گیر آلت‌کوین‌ها بویژه پولکادات با ۳۴ درصد رشد فرا رسیده است. همچنین کاهش دامیننس بیت کوین موجب رشد چشمگیر ده آلت کوین برتر بازار شده است.

منبع: cointelegraph

 

 • افت مجدد قیمت ریپل

در پی اخبار متعددی که درباره ریپل مبنی بر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از این رمز ارز منتشر شد، ریپل بار دیگر شاهد ریزش شدید قیمتی شد. در حالی که قیمت ریپل از محدوده ۰.۶ دلار تا محدوده ۰.۳ دلار سقوط کرده بود و در حال نوسان بود، امروز بار دیگر دچار ریزش شدید تا زیر محدوده ۰.۲ دلار گردید. یعنی بیش از ۳۲ درصد ریزش مجدد در ۲۴ ساعت اخیر.

 

 • خرید ۷۰ هزار دستگاه استخراج بیت کوین توسط شرکت آمریکایی ماراتن

یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه استخراج بیت کوین به نام ماراتن پتنت (Marathon Patent) که واقع در آمریکای شمالی است، سهامش به‌صورت عمومی در بازار نزدک معامله می‌شود؛ به‌تازگی ۷۰ هزار دستگاه ای‌سیک اس ۱۹ از بیت کوین پیش‌خرید کرده است.

منبع: coindesk

ترون

واریز مستقیم ترون در کیف پول اختصاصی اکسکوینو

,

واریز مستقیم ترون در کیف پول اختصاصی اکسکوینو

ترون

ترون (Tron) یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود که از تکنولوژی بلاک چین به عنوان بستری برای توسعه بازار جهانی استفاده می‌کند. ترون با نماد اختصاری TRX، ارز داخلی بلاک چین ترون است و در رتبه ۱۴ بازار رمز اررز‌ها حضور دارد. این ارز دیجیتال پلتفرمی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که با هدف ایجاد یک شبکه جهانی اشتراک‌گذاری مطالب رایگان در حوزه سرگرمی فعالیت می‌کند. ترون قابل استخراج نبوده و تعداد کل توکن‌های آن، حدود ۱۰۰ میلیارد واحد است. در حال حاضر حدود ۷۱.۶ میلیارد واحد ترون در گردش است.

کاربران با استفاده از ترون قادر به ساخت برنامه‌های غیر متمرکز و قرارداد‌های هوشمند خواهند بود. شبکه ترون با مقیاس‌پذیری و توان اجرایی بالای خود، قادر به پشتیبانی طیف وسیعی از برنامه‌های غیرمتمرکز است. در شبکه ترون، دو استاندارد ایجاد توکن به نام‌های TRC-10 و TRC-20 وجود دارد. استاندارد TRC-10 بدون استفاده از ماشین مجازی ترون (TVM) و توسط بلاک چین ترون پشتیبانی می‌شود. از طرفی، TRC-20 استانداردی است که برای قراردادهای هوشمند ترون با استفاده از ماشین مجازی ترون (TVM) به کار برده می‌شود. توکن‌های TRC-10 می‌توانند با هزینه ۱۰۲۴ واحد TRX روی شبکه ترون صادر شوند و برای ساخت این نوع توکن نیاز به دانش برنامه‌نویسی خاصی نیست.

شبکه ترون به دلیل مزایای خاص خود، از محبوبیت بالایی برخوردار است. این سیستم، امکان تراکنش نا‌محدود را فراهم کرده و قادر است حدود ۱۰۰۰ تراکنش را در ثانیه مدیریت کند.

نمودار قیمت ترون

ارزش ترون طبق عرضه و تقاضا مشخص می‌شود و رشد قیمت نیز بر همین اساس به وقوع می‌پیوندد. ترون، در سپتامبر ۲۰۱۷ با قیمت ۰.۰۰۱۹ دلاری و با ۷۰ میلیون دلار سرمایه‌ اولیه عرضه شد. طبق داده‌های کوین مارکت کپ، ترون یکی از ارزهای دیجیتالی است که با ۱۳۴۵.۳۶ درصد بازگشت سرمایه، سود بسیار خوبی را برای سرمایه‌گذاران اولیه خود به ارمغان آورده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر با قیمت ۰.۰۲۹ دلار معامله می‌شود.

 
دش به لیست واریز مستقیم اکسکوینو اضافه شد

دش به لیست واریز مستقیم اکسکوینو اضافه شد

,

دش با نماد اختصاری (DASH)، ۲۴‌امین رمز ارز بازار است که با ارزش بازار بیش از  ۸۴۸ میلیون دلار، طرفداران خاص خود را دارد. پروژه دش در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۴ توسط تیمی به سرپرستی ایوان دوفیلد (Evan Duffield) با نام ایکس کوین (Xcoin) ارائه شد. یک ماه بعد، نام پروژه به دارک کوین (Darkcoin) تغییر یافت. در ماه مارس ۲۰۱۵، نام نهایی دش برای این رمز ارز برگزیده شد که ترکیبی از دو کلمه دیجیتال (Digital) و پول نقد (Cash) بود.

مقایسه دش و بیت کوین

دش بر مبنای کد اصلی بیت کوین و با امکانات جدیدی ساخته شده است. این رمز ارز مانند بیت کوین، متن‌باز بوده و از فناوری بلاک چین بهره می‌برد. دش تراکنش‌ها را سریع‌تر و با هزینه کمتری نسبت به بیت کوین انجام می‌دهد به طوری که بلاک‌ها در بلاک چین دش هر ۲٫۵ دقیقه (حدود ۴ برابر سریع‌تر از بیت کوین) ساخته می‌شوند. فرایند استخراج این ارز دیجیتال نیز متفاوت با بیت کوین انجام می‌گیرد. علاوه بر این، امکان ایجاد تراکنش‌های ناشناس نیز در دش فراهم شده است.

دش هم با کمی تفاوت نسبت به بیت کوین مبتنی بر استخراج است و به گونه‌ای طراحی شده که تنها ۱۸ میلیون واحد از آن وجود داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود که استخراج این ۱۸ میلیون واحد دش تا سال ۲۳۰۰ طول بکشد. استخراج دش هر سال دشوار‌تر می‌شود و پاداش استخراج نیز، سالانه حدود ۷٫۱ درصد کاهش می‌یابد.

توسعه‌دهندگان دش ادعا می‌کنند که این رمز ارز نوعی پول الکترونیکی غیرمتمرکز و همتا به همتا است که با هدف کاربردی شبیه پول نقد واقعی به کار خود ادامه می‌دهد.

روند قیمت دش از ابتدا تا امروز

 محبوبیت دش در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته است. یکی از حائز اهمیت‌ترین جنبه‌ها برای معامله‌گران دش، امکان ارسال پرداخت‌‌ها با حداکثر حریم خصوصی است. همچنین نمی‌توان از رشد قابل توجه ارزش این رمز ارز غافل شد. قیمت دش در سال‌های اخیر صعود خوبی را تجربه کرده و موفق شده از ۱۱ دلار حتی به  بالای ۱۰۰۰ دلار نیز برسد. دش در حال حاضر با قیمت ۸۸ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت دش
نمودار قیمت دش

از این پس می‌توانید دش را به طور مستقیم در کیف پول اختصاصی اکسکوینو معامله کنید. لازم به ذکر است که پیش از این، امکان خرید، فروش و برداشت مستقیم دش در اکسکوینو فراهم بود و هم اکنون می‌توانید فرایند واریز این رمز ارز را نیز به طور مستقیم در این سامانه انجام دهید.

واریز ساتوشی ویژن به طور مستقیم در اکسکوینو

واریز ساتوشی ویژن به طور مستقیم در اکسکوینو

,

بیت کوین ساتوشی ویژن یا همان بیت کوین اس‌وی با نماد اختصاری (BSV)، هاردفورکی از بیت کوین کش است که با اختلافاتی بین کریگ رایت (Craig Steven Wright) و حامیان اصلی بیت کوین کش در نوامبر ۲۰۱۸ به وجود آمد. این کوین یک نوع ارتقای تحمیلی بود که در بلاک چین بیت کوین کش صورت گرفت. پس از هارد فورک بیت کوین کش، بخشی از بلاک چین، مسیر تازه‌ای را پیش گرفت که این مسیر جدید به عنوان بیت کوین اس‌وی شناخته شد.

ارز دیجیتال بحث بر‌انگیز بیت کوین اس‌وی نسخه‌ای از بیت کوین است که ادعا می‌کند قصد دارد دیدگاه اولیه ساتوشی را مجدداً احیا کند و تبدیل به محبوب‌ترین و مقبول‌ترین ارز دیجیتال جهان شود. ساتوشی ویژن یا همان دیدگاه ساتوشی به ایده اولیه‌ و زیربنای ایجاد بیت کوین اشاره دارد. البته هیچ کس هویت واقعی ساتوشی ناکاموتو یا همان خالق بیت کوین را نمی‌داند. اما واضح است که ساتوشی ایده یک ارز دیجیتال جهانی را در سر داشته که غیرمتمرکز باشد و کنترل ارز را به مردم بازگرداند. ساتوشی بر این باور بوده که اگر مردم بتوانند ابزار تولید پول را به تصرف خود دربیاورند، قدرت دوباره به آنها باز خواهد گشت که همین دیدگاه سرانجام منجر به توسعه بیت کوین شد.

 بیت کوین اس‌وی  مدعی است قصد دارد ارز دیجیتالی بهتر از بیت کوین ارائه دهد و با اصلاح معضلات بیت کوین، نیاز‌های کاربران خود را برآورده سازد. این رمز ارز بسیار شبیه بیت کوین عمل می‌کند و در سال جاری، اولین هاوینگ خود را پشت سر گذاشته است. کریگ رایت، یکی از مهم‌ترین حامیان بیت کوین اس‌وی، ادعا دارد که تمام اهداف بیت کوین را دنبال می‌کند. او حتی خود را شخص ساتوشی معرفی کرد؛ اما بسیاری این ادعای او را رد کردند که همین امر اثرات منفی کوتاه مدتی بر ارزش این ارز گذاشت.

بیت کوین اس‌وی، که حجم معاملات روزانه‌ای بیش از ۸۶۰ میلیون دلار دارد، در رتبه ۸ بازار رمز ارز‌ها قرار دارد. این رمز ارز از زمان پیدایش خود که به زمان دوری برنمی‌گردد، موفق شده خود را در لیست ۲۰ رمز ارز برتر جا دهد و به رشد خوبی دست یابد.

نمودار قیمت بیت کوین اس وی
روند قیمت بیت کوین اس‌وی از زمان پیدایش تاکنون

از همین حالا می‌توانید بیت کوین اس‌وی را به طور مستقیم، به کیف پول اختصاصی خود در اکسکوینو واریز کنید. لازم به ذکر است که پیش از این، امکان خرید، فروش و برداشت مستقیم بیت کوین اس‌وی در اکسکوینو فراهم بود و هم اکنون می‌توانید فرایند واریز این رمز ارز را نیز به طور مستقیم در این سامانه انجام دهید.

شروع فصل آلت کوین‌ ها و عملکرد خیره کننده چین لینک

شروع فصل آلت کوین‌ ها و عملکرد خیره کننده چین لینک

, ,

کاهش سلطه ارز دیجیتال بیت کوین از یک طرف و افزایش ارزش آلت کوین‌ها از طرف دیگر سرمایه‌گذاران و معامله‌گران را به این فکر انداخته که آیا فصل آلت کوین ها فرا رسیده است؟ در حقیقت هنگام افزایش ارزش آلت کوین ها در برابر بیت کوین و ارز فیات، شروع شدن فصل آلت کوین ها به عنوان بخشی از چرخه بازار امری کاملا طبیعی است. عموما این افزایش قیمت پس از یک دوره رکود صورت می‌گیرد.

روند نزولی بیت کوین
روند نزولی بیت کوین

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، سلطه ارز دیجیتال بیت کوین (خط نارنجی رنگ) بر بازار ارزهای دیجیتال روند کاهشی خود را از هفته اول ماه می آغاز کرده است. اما سلطه آلت کوین ها (خط قرمز رنگ) با حرکت در جهت مخالف بیت کوین از اواخر ماه مارس حرکت صعودی خود را شروع کرده و از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا کنون با افزایش ۷۵ درصدی همراه بوده است.

افزایش سلطه آلت کوین ها همزمان با کاهش ۸ درصدی این شاخص در ارز دیجیتال بیت کوین،  مومنتوم کافی برای افزایش قیمت آن‌ها را فراهم کرده و از احتمال شروع فصل آلت کوین ها خبر داده است.

حرکت سلطه آلت کوین ها بر بازار ارزهای دیجیتال در خلاف جهت بیت کوین و رکورد قیمت این ارز دیجیتال در محدوده ۹,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار سبب جذابیت هر چه بیشتر آلت کوین‌ها شده است. به نظر می‌رسد سرمایه گذاران و معامله‌گران با وارد کردن دارایی‌های خود به بازار آلت کوین ها باعث افزایش قیمت آن‌ها شده‌اند.

آیا فصل آلت کوین ها فرا رسیده است؟

از جمله آلت کوین های برتر بازار که افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کردند، می‌توان به کاردانو (Cardano) که از شروع سال ۲۰۲۰ تا کنون با رشد ۱۸۹ درصدی همراه بوده است، اشاره کرد. ارزهای دیجیتال LEND و CRO نیز به ترتیب با رشد ۱۸۸۲

و ۲۳۷ درصدی خود از جمله آلت کوین هایی هستند که موفق شدند افزایش قیمت قابل توجهی را از شروع سال ۲۰۲۰ تا کنون تجربه کنند. 

در حالی که رشد قیمت آلت کوین ها تا حد زیادی احتمال شروع فصل آلت کوبن ها را افزایش داده است، تحلیلگران بیت کوین نیز بر این باورند به زودی این ارز دیجیتال کاهش قیمت قابل توجهی را تجربه خواهد کرد. از آنجایی که این سقوط، یک افزایش قیمت قابل توجهی را در پی خواهد داشت، تصمیم معامله‌گران برای سرمایه گذاری در آلت کوین‌ ها یا کسب سود از بیت کوین موضوع جالبی خواهد بود.

شروع فصل آلت کوین‌ها و عملکرد خیره کننده چین لینک
آلت کوین ها

چین لینک با افزایش ۳۴ درصدی خود به رکورد تازه‌ای دست یافت

امروز ارز دیجیتال چین لینک با افزایش ۳۴ درصدی خود به ۸.۴۸ سطح دلار رسیده و ارزش بازار آن به ۲.۵ میلیارد رسید.

کارشناسان همکاری‌های برجسته، کشف قیمت و روند قوی کنونی بازار آلت کوین ها را از جمله عوامل افزایش قیمت این رمز ارز دانستند.

کشف قیمت (Price Discovery) فرایندی است که طی آن، قیمت بازار بر اساس تعامل بین خریدار و فروشنده تعیین می‌شود.

پس از ماه آوریل ۲۰۲۰ تا کنون حجم معاملات توکن لینک به سطح بی سابقه‌ای رسیده است. قیمت بیت کوین در آن زمان پس از سقوط به سطح ۳,۷۵۰ دلار بهبود قیمت مناسبی را تجربه می‌کرد و تقاضا برای رمز ارز از جانب سرمایه‌گذاران خرد در صرافی کوین بیس در حال افزایش بود.

مایکل ون دوپوپ (Michael van de Poppe) در خصوص روند قیمت چین لینک اظهار داشته است:

قیمت هدف برای توکن چین لینک در محدوده ۷.۱۰ الی ۷.۲۵ دلاری قرار دارد و دیر یا زود به سطح ۱۰ دلار خواهد رسید. به نظر من قیمت این توکن در سال جاری دو برابر خواهد شد.

همکاری چین لینک با شرکت‌های بزرگ

در سال ۲۰۲۰، چین لینک همکاری‌های برجسته‌ای با شرکت‌های فعال در عرصه رمز ارزها انجام داده است و در تاریخ ۸ جولای نیز همکاری خود با نکسو (Nexo) را آغاز کرده تا راه‌کارهای اوراکل خود را اجرا کند. سرگی نازاروف (Sergey Nazarov) موسس چین لینک در این خصوص گفت:

ما از ارائه راهکارهای اوراکل ایمن و مطمئن چین لینک به پلتفرم وام دهی محبوب نکسو بسیار هیجان زده ایم. این اقدام به کاربران امکان می‌دهد تا نرخ سود و وثیقه گذاری خود را به صورت مستقل بررسی کنند.

طی ۷ روز گذشته تسلط بیت کوین بر بازار رمز ارزها از ۶۴.۱۵ به ۶۲.۴۵ درصد کاهش یافته است که این موضوع بیانگر افزایش ارزش بازار آلت کوین ها است.

اوایل ماه جاری نیز معامله کنندگانی نظیر پیتر برانت پیش بینی کرده اند که فصل آلتکوین ها در سال ۲۰۲۰ رخ خواهد داد و عملکرد قوی آلت کوین های برتر نظیر کاردانو  (ADA)، چین لینک، تزوس (XTZ) و کامپوند (COMP) باعث بهبود و ارتقای احساسات پیرامون بازار رمز ارزها شده است.