جدیدترین و به روز ترین اخبار مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین را می توانید در این دسته بندی بخوانید. در این دسته بندی خبرها از منابع معتبر خبری تهیه می شود و در اختیار کاربران قرار می گیرد تا نسبت به سرمایه گذاری خود روی ارز دیجیتال بیت کوین ، دقیق تر عمل کنند.

قیمت بیت کوین

بررسی بازار صعودی بیت کوین

پس از پشت سر گذاشتن یک هفته قابل قبول، روز دوشنبه قیمت ارز دیجیتال بیت کوین موفق به گذشتن از مرزهای ۹,۰۰۰ دلار شد. طی روزهای پایانی هفته گذشته بسیاری از تحلیل‌گران بر این باور بودند، اگر قیمت بیت کوین بتواند از سطوح مقاومتی ۸,۶۵۰ دلار عبور کند، احتمال افزایش قیمت برای دستیابی به ۸,۸۰۰ دلار بسیار بالا خواهد بود.

قیمت بیت کوین

در حال حاضر به نظر می‌رسد بیت کوین خود را برای رسیدن به سطح ۹,۲۰۰ دلار آماده می‌کند.

حجم معاملات انجام شده در بازار رو به افزایش است. شاخص قدرت نسبی در تایم فریم ۶ ساعته بالای  ۷۲ و شاخص مکدی نیز با افزایش مومنتوم همراه است که این موارد را می‌توان از نشانه‌های تشکیل بازار گاوی دانست.

قیمت بیت کوین

معامله‌گران با تجربه به خوبی می‌دانند که اگر حجم معاملات انجام شده در طول یک حرکت شدید صعودی پایدار باشد، نوسانگرهایی مانند شاخص مکدی، شاخص قدرت نسبی و استوکاستیک به محدوده فروش بیش از حد نزدیک می‌شوند. بنابراین ترکیب شاخص‌های دیگری مثل شاخص‌های میانگین متحرک، الگوهای نمودار شمعی و باند بولینگر می‌توانند بینش ارزشمندتری ارائه دهند.

افزایش قیمت بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین قدرت زیاد این ارز دیجیتال برای دست‌یابی به سطح ۹,۲۰۰ و بازوی بالایی شاخص باند بولینگر را نشان می‌دهد. اگر گاوها توانایی هدایت قیمت به سمت محدوده ۹,۲۳۰ دلار را داشته باشند، معامله‌گران سطح ۹,۵۰۰ دلار را می‌توانند مقصد بعدی ارز دیجیتال بیت کوین در نظر بگیرند.

۱۰,۰۰۰ دلار قیمت هدف بعدی بیت کوین

پس از سطح ۹,۵۰۰ دلار، قیمت هدف بعدی بیت کوین سطوح ۹,۶۰۰ ، ۹,۹۶۳  و ۱۰,۵۳۸ دلار خواهد بود. با توجه به عملکرد این رمز ارز طی سال‌های گذشته و با نگاهی به نمودار این ارز دیجیتال متوجه می‌شویم سطح ۹,۱۱۹٫۸۵ دلار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. از ماه جولای ۲۰۱۹ تا کنون این سطح به عنوان یک سطح حمایت قوی عمل کرده است، بنابراین در صورتی که گاوها موفق شوند این سطح حمایت را به مقاومت تبدیل کنند، روند شکل گرفته از قدرت بیشتری برخوردار خواهد بود و همچنین احتمال کاهش قیمت به سمت محدوده  ۸,۰۰۰ دلار در آینده‌ای نزدیک تا حدود زیادی کاهش می‌یابد.

هنگامی که ارز دیجیتال بیت کوین در تاریخ  ۲۶ ژوئن سال گذشته افت قیمت قابل ملاحظه‌ای را از سطح ۱۳,۸۰۰ دلار تجربه کرد، سطح فیبوناجی بازگشتی ۳۶٫۲ درصدی در محدوده ۹,۱۱۹ دلار قرار داشت. برخی از معامله‌گران این سطح را تقریبا برابر با سطح فیبوناجی ۶۱٫۸ درصدی می‌دانند و نمودارهای روزانه نشان می‌دهد که بیت کوین طی ۶ ماه گذشته برای چندین بار کاهش قیمت را از این سطح تجربه کرده است.

سرمایه‌گذاران بیت کوین انتظار دارند قیمت بیت کوین طی روزهای آینده به ۹,۲۵۰ دلار نزدیک شده و سپس بتواند به ۱۰,۰۰۰ دلار دست یابد.

قیمت بیت کوین

بیت کوین در تلاش برای دستیابی به ۹,۱۰۰ دلار

ارز دیجیتال بیت کوین که روز گذشته در محدوده ۸,۲۰۰ تا ۸,۳۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گرفت، در تلاش است با گذر از منطقه‌های مقاومتی ۸,۵۰۰ و ۸,۶۵۰  به محدوده ۸,۸۰۰ دلار دست پیدا کند.

قیمت بیت کوین

پیش از این یکی از فعالان ارز دیجیتال بیت کوین به نام Scott Melker از وجود یک الگوی دو دره در نمودار قیمت بیت کوین خبر داده و بیان کرده بود سطح مقاومتی ۸,۴۶۹ دلار در تایم فریم ۶ ساعته از اهمیت ویژه برخوردار است و رسیدن قیمت ارز دیجیتال به بالای این سطح زمینه ساز افزایش قیمت جدی این رمز ارز خواهد شد.

قیمت بیت کوین

تحلیل‌گر معروف Michael van de poppe  هم در پیام توییتری خود گفت شکست قیمت در بالای سطح ۸,۵۰۰ دلار نشانه خوبی بود ولی برای هدایت قیمت بیت کوین به سمت سطوح حمایتی ۸,۵۷۵ تا ۸,۶۰۰ دلار کافی نیست.

قیمت بیت کوین

این تحلیل‌گر همچنین به معامله‌گران پیشنهاد داد که حرکات قیمت بیت کوین در محدوده۸,۵۰۰  دلار را به دقت زیر نظر بگیرند. او با اشتیاق فراوان اخبار مربوط به قیمت بیت کوین را طی هفته آینده دنبال کرده و منتظر است ببیند آیا این رمز ارز قادر به نگهداری قیمت در بالای محدوده ۸,۵۰۰ ۸,۶۰۰/ دلار خواهد شد یا نه.

همانطور که در تحلیل‌های قبلی گفته شد ارز دیجیتال بیت کوین ابتدا باید قیمت را به سمت محدوده شاخص میانگین متحرک نزدیک کند. در حال حاضر قیمت این رمز ارز به محدوده بالای این شاخص رسیده و معامله‌گران منتظر بسته شدن شمع قیمت در بالای این محدوده هستند. همچنین قیمت بیت کوین در حال حاضر در بالای شاخص میانگین متحرک باند بولینگر قرار داشته و شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده ۸۵ ( که از نشانه‌های گاوی محسوب می‌شود ) قرار دارد.

افزایش قیمت بیت کوین

در تایم فریم ۶ ساعته، شاخص مکدی ( MACD ) نیز در نزدیکی یک تقاطع گاوی قرار دارد. اگر قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا بتواند محدوده ۸,۶۵۰ تا ۸,۸۰۰ دلار را پشت سر بگذارد، رالی افزایش قیمت به سمت سطح ۹,۱۰۰ دلار ( بازوی بالایی شاخص باند بولینگر ) دور از انتظار نخواهد بود.

قیمت بیت کوین

در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال رقمی معادل ۲۳۷٫۱ میلیارد دلار بوده و تسلط ارز دیجیتال بیت کوین بر این بازار مالی حدود ۶۵ درصد می‌باشد. از میان ارزهای برتر رمز ارزهای بیت کوین کش، بیت کوین اس وی و ریپل با ثبت ارقام به ترتیب ۱۰٫۶۷ ، ۵٫۳۲   و ۴٫۳۰ درصد بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال راهی برای رهایی از تحریم‌ها

با افزایش فشارهای تحریم ایالت متحده آمریکا بر علیه ایران، این کشور با گسترش فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال در صدد دور زدن این تحریم‌هاست.

بطور خلاصه، تحریم‌های اقتصادی اعمال شده توسط ایالات متحده علیه ایران در دو سال گذشته بسیار موثر واقع شده و توانسته است اقتصاد ایران را ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش دهد. اما جمهوری اسلامی ایران با تسریع در استفاده از ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین ، که توسط دولت و عموم مردم ایران برای فرار از موانع قانونی استفاده می‌شود ، به جنگ تحریم‌ها می‌رود. این امر به تلاش برای سرکوب بیت کوین توسط قانون‌گذاران بین المللی منجر شده است.

دولت ایران مدتهاست که علاقه خود را برای استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در جهت حمایت از تجارت بین المللی در خارج از سیستم بانکی سنتی اعلام کرده است. در ژانویه سال ۲۰۱۸، دولت رئیس جمهور حسن روحانی قصد خود را برای راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی اعلام کرد؛ یک ماه بعد، یک آژانس خبری وابسته به بانک مرکزی ایران ویژگی‌های متعدد رمز ارز ملی را بیان کرد و اظهار داشت که این رمز ارز تحت حمایت ریال خواهد بود. سال گذشته پروژه های چندگانه مربوط به بلاک چین، توسط بانک مرکزی در کنفرانس ارزهای دیجیتال مطرح شد و گفته می شود یکی از آن‌ها در حال حاضر توسط چهار بانک ایرانی مورد آزمایش قرار گرفته است.

معاملات ارزهای دیجیتال در ایران

طبق گزارش های مختلف، معاملات ارزهای دیجیتال در حال حاضر نزد عموم مردم ایران از محبوبیت زیادی برخوردار است. در برخی مصاحبه‌ها، مردم بیت کوین را تنها راه برای گرفتن پول از ایران توصیف دانسته‌اند. استخراج ارزهای دیجیتال، که یک فرآیند محاسباتی سنگین است در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با هزینه ارزان قیمت برق در کشور و کاهش ارزش ریال عده زیادی از مردم در سال ۲۰۱۸ به صنعت استخراج ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند. البته دولت ایران نیز صنعت استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یک بخش اقتصادی به رسمیت شناخته است. در ماه آگوست سال ۲۰۱۹،، پس از یک ماه سرکوب شدید فعالیت های مربوط به استخراج به دلیل سوء استفاده از برق ارزان قیمت ، کابینه دولت مقرراتی را صادر کرد که استخراج را به عنوان یک بخش قانونی در اقتصاد به رسمیت می شناخت.

جالب این که به نظر می رسد ایران نظر سایر کشورهایی که تمایل به همکاری از طریق سیستم عامل های بلاک چین دارند را نیز جلب کرده است. بنا به گزارشات در سال ۲۰۱۷ سوئد یک استارتاپ محلی را برای سرمایه گذاری در بنگاه های موجود در بورس سهام ایران با استفاده از بیت کوین مجاز کرده است. در نوامبر سال ۲۰۱۸، اعضای صنعت بلاکچین ایران و روسیه توافق نامه همکاری برای توسعه این صنعت با هدف اعلام شده برای رفع چالش های ناشی از تحریم ها امضا کردند. در سال ۲۰۱۹، سازمان توسعه تجارت ایران با نمایندگان هشت کشور از جمله سوئیس، آفریقای جنوبی، فرانسه، انگلیس، روسیه، اتریش، آلمان و بوسنی هرزگوین مذاکراتی در مورد استفاده از ارزهای دیجیتال در معاملات مالی انجام داد. در سال ۲۰۱۶، مطابق توافق هسته ای ایران، سازمان ملل و اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه ایران لغو کردند. اتحادیه اروپا اخیراً Instex را که یک کانال معاملات بین اروپا و ایران است راه‌اندازی کرده است.

ارزهای دیجیتال

با این حال، هنوز موانع متعددی بر سر راه جمهوری اسلامی ایران در جهت به دست آوردن قدرت کامل ارزهای دیجیتال وجود دارد. امروزه با افزایش شناسایی هویت مشتری ( KYC ) در سطوح جهانی عرصه برای انجام معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال بدون فاش شدن هویت تنگ‌تر می‌شود. در سال ۲۰۱۸، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده دو فرد ایرانی و آدرس بیت کوین آنها را به لیست FAC خود اضافه کرد. طبق گزارشات وزارت خزانه داری، بیش از ۷۰۰۰ تراکنش بیت کوین با ارزش میلیون ها دلار توسط این آدرس‌ها انجام شده است. در حالی که هزینه‌های مربوط به برق پایین می‌باشد از طرفی سایر هزینه های مربوط به استخراج مانند سخت افزار و بهره‌برداری در ایران بسیار بیشتر است. ناگفته نماند که هنوز عدم اطمینان نظارتی در مورد آینده ارزهای دیجیتال در داخل ایران وجود دارد.

شکست سد تحریم‌ها به وسیله بلاک چین

با وجود این چالش ها، تحولات جدیدی در دنیای رمزنگاری شده وجود دارد که ممکن است امکانات جدیدی را برای دولت و مردم ایران برای فرار از تحریم‌ها فراهم کند. از جمله این تحولات مهم می‌توان به افزایش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی اشاره کرد. کشورهای  چین و روسیه مدتی است که روی این پروژه ها کار می کنند و انتظار می‌رود سکه مستقل چین یا یوان دیجیتال امسال به بازار عرضه شود. پیامدهای تحریم های بین المللی بسیار گسترده است. این پروژه‌ها به ناچار بر روی بلاکچین های خصوصی اجرا می‌شوند که امکان ردیابی در خارج از کشور را مانند آنچه در شبکه بیت کوین اتفاق می‌افتد فراهم نمی کنند. از طرفی این ابزارها کاملاً خارج از چارچوب  مالی جهانی و فعلی تحت رهبری ایالات متحده  آمریکا است. کشورهایی که در حال حاضر می‌توانند با ایران همکاری کنند به راحتی با استفاده از چنین سکه‌های دولتی می‌توانند تحریم‌های موجود را دور بزنند.

سیستم‌های مالی غیر متمرکز

سرمایه گذاری غیرمتمرکز یکی دیگر از پیشرفت‌های مهم در صنعت محسوب می‌شود. این صنعت در حال رشد شامل پروژه‌های رمزنگاری که به عنوان DEFI شناخته می شوند نیز می‌باشد. هدف دیفای یا سیستم مالی غیرمتمرکز، ارائه خدمات مالی سنتی از جمله بانکداری، وام و تجارت از طریق شبکه های غیرمتمرکز و بدون واسطه است. این همان چیزی است که بیت کوین در حال حاضر ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، ایران از سال ۲۰۱۹ با تورم بسیار بالایی روبه‌رو بوده است، اما با استفاده از DEFI، ایرانی‌ها می‌توانند با نرخی بسیار پایین‌تر از آن در داخل ایران، از بازارهای جهانی وام بگیرند. راه‌اندازی ارز مبادله ای غیرمتمرکز همچنین به رژیم کمک می کند تا ارزهای رمزنگاری شده را از طریق کانال‌هایی که توسط قانون‌گذاران خارجی قابل کنترل نیست به فیات تبدیل کند.

البته دیفای هم چالش‌هایی برای جلوگیری از تحریمهای احتمالی پیش رو دارد. این کانال‌ها نمی‌توانند نقدینگی بسیار بالایی را در مقایسه با مبادلات متمرکز بزرگ رمز نگاری شده ارائه دهند. کل ارزش بازار DEFIحدود ۴۳۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود و رسیدگی به معاملات ۱۰ تا ۲۰ میلیون دلاری از طریق این سیستم‌ها با جالش‌های زیادی روبه رو هستند. ایران همچنین ممکن است با اعمال مجازات شدید، دسترسی به DEFIرا برای شهروندان مهار کند. به دلیل اینکه این موضوع می‌تواند خطر قابل توجهی برای از دست رفتن سرمایه برای اقتصاد به همراه داشته باشد.

ایران به وضوح درک کرده است که ارزهای رمزنگاری شده از جمله راهکارهای اساسی برای به چالش کشیدن و براندازی معماری مالی تحت کنترل ایالات متحده هستند و در صددند که به واسطه ارزهای دیجیتال موانع تحریم را از سر راه خود برداشته و به اقتصاد آزاد جهانی دسترسی داشته باشند.

بیت کوین، تنها دارایی جهان با شاخص شارپ بیشتر از ۱!

یکی از مفسران توییتر به نام PlanB به تازگی اعلام کرده است که بیت کوین تنها دارایی است که شاخص شارپ آن بیشتر از ۱ می‌باشد. نسبت شارپ در علوم مالی بازده اصلاح شده با ریسک را اندازه‌گیری می‌کند.  این معیار از طریق کم کردن نرخ بهره بدون ریسک در یک سال از بازده سالانه یک سهم  و تقسیم عدد حاصل  بر انحراف معیار بازدهی آن به دست می‌آید.

این معیار بیان می‌کند که آیا بازدهی به دست آمده از سرمایه‌گذاری در آن سهم، با توجه به ریسک بالای آن مناسب بوده است یا خیر. هر اندازه میزان این معیار بالاتر باشد، نشان می‌دهد که بازدهی به‌دست آمده با تقبل ریسک کمتری همراه بوده است.

نسبت سود به زیان

برای درک بهتر مفهوم نسبت شارپ، می‌توانیم به مقایسه بازده دارایی بدون ریسک و دارایی‌هایی با ریسک بالاتر بپردازیم. در این حالت یک دارایی بدون ریسک چیزی شبیه به اوراق بهادار دولتی است که با اعتبار دولت، در کنار بزرگ‌ترین اقتصاد جهان پشتیبانی می‌شود.

نسبت شارپ در حقیقت تفاوت بین بازده دارایی‌های باثبات ( که با بازده بیشتری همراه هستند ) در مقایسه با دارایی‌های بدون ریسک و امن‌تری مانند اوراق بهادار ( که بازده کمتری هم دارند ) را بیان می‌کند. لازم به ذکر است که شاخص شارپ فقط بازده‌های دارایی‌های مختلف را بر اساس میزان ریسک اندازه‌گیری می‌کند و این نسبت در واقع نوسانات دارایی‌ها را اندازه‌گیری نمی‌کند. ارز دیجیتال بیت کوین تنها دارایی است که شاخص شارپ آن بیشتر از یک درصد است. این یعنی بازده بیشتر از ریسک. شاخص بازده و ریسک دارایی‌های کلاسیک مانند سهام و طلا  در یک سطح صاف قرار دارد و حتی بازده شرکت‌های فناوری FAANG  نیز به پای بیت کوین نمی‌رسد. ( البته بدون در نظر گرفتن سال اول عرضه بیت کوین )

نسبت سود به زیان

PlanB همچنین بیان کرد که ارز دیجیتال بیت کوین نسبت به بازده سرمایه‌گذاری‌های دیگر در دارایی‌های بسیار محبوب‌تر مثل سهام FAANG از شاخص شارپ بسیار بالایی برخوردار است.  وی چند سال اولیه عرضه بیت کوین را ( زمانی که قیمت این ارز دیجیتال از ۰٫۸۳  سنت به ۴۲۴ دلار رسید ) در این ارزیابی در نظر نگرفت. نویسنده مشهور کتاب قوی سیاه نسیم نیکلاس طالب، تحلیل‌گر و معامله‌گر بیت کوین که برای مدت‌ها جزو مفسران بیت کوین بود عنوان کرد: شاخص شارپ را نمی‌توان با اطمینان بر بیت کوین اعمال کرد.

بیت کوین بهترین دارایی طی دهه‌های گذشته

وی متاسفانه برای گفته خود هیچ توضیحی ارائه نداده است ولی به نظر می‌رسد بسیاری از معامله‌گران با PlanB درباره شاخص شارپ هم نظر هستند. به دلیل نوسانات زیاد قیمت بیت کوین برخی معتقدند بیت کوین به عنوان یک ارز هیچ آینده‌ای ندارد، در صورتی که دارایی‌هایی که از شاخص شارپ بالایی برخوردار هستند برای معامله‌گران بسیار جذاب هستند.

برخی از خود می‌پرسند که چگونه یک ارز رمز نگاری شده جدید که متن باز بوده و به صورت ناشناس منتشر شده است می‌تواند به ارز ذخیره جهانی بدون نوسان تبدیل شود؟ آ‌ن‌ها باید این موضوع را در نظر داشته باشند که علی‌رغم تمام نوسانات بازار ارز دیجیتال بیت کوین، سرمایه‌گذاران بیت کوین به طور متوسط هر ساله بیشتر از سرمایه‌گذاران هر کلاس دارایی دیگر سود کرده‌اند.

تلاش بیت کوین برای افزایش قیمت

گاوها در تلاشند تعطیلات آخر هفته خود را با هدایت قیمت بیت کوین به سمت سطوح ۸۵۰۰ دلار شروع کنند.

ارز دیجیتال بیت کوین

طی ۲۴ ساعت گذشته قیمت بیت کوین با حرکت تزولی خود از شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه به سمت محدوده ۸۲۰۰ دلار حرکت کرد.

همانطور که قبلا گفته شده بود، فروش بیش از حد در سطوح پایین و تایم فریم های کوتاه، فرصت خرید مناسبی در اختیار معامله گران قرار داده و سبب رشد قیمت این ارز دیجیتال به سمت سطوح ۸۵۰۰ دلار خواهد شد.

سطوح مقاومت و حمایت بیت کوین

هنگام نگارش این مطلب قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده زیر شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه قرار دارد و به نظر می‌رسد سطح ۸۵۰۰  دلار که قبلا به عنوان سطح حمایت عمل می‌کرد به سطح مقاومت تبدیل خواهد شد.

با بررسی نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین می‌بینیم که شاخص مکدی در حال نزدیک شدن به یک تقاطع گاوی است و هیستوگرام نیز در حال تشکیل یک شمع سبز رنگ در محدوده بالای ۰ است.

خرید بیت کوین

شاخص  قدرت نسبی نیز در محدوده ۴۸ قرار داشته و توعی نشانه گاوی به شمار می‌رود. اظهارات معامله‌گران از این قرار است که شاخص قدرت نسبی در یک سطح صاف حرکت می‌کند و دو شمع نمودار چهارساعته قبل هم حاکی از آن است که گاوها در تلاشند مومنتوم قیمت را بالا ببرند.

ارز دیجیتال بیت کوین

حرکت قیمت این رمز ارز به سمت محدوده شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه و تثبیت آن در محدوده بالای سطوح ۸۵۰۰ تا ۸۶۵۰ دلار، رسیدن قیمت آن به محدوده ۸۷۹۰ دلار را در پی خواهد داشت. بعد از دست‌یابی بیت کوین به این سطح، احتمال رسیدن قیمت این رمز ارز به سطح ۹۲۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش قیمت این ارز دیجیتال به سمت محدوده ۹۲۵۰ دلار با رسیدن قیمت آن به بازوی بالایی شاخص باند بولینگر همراه خواهد بود و می‌تواند منجر به بازسازی خط روند صعودی که در تاریخ ۱۹ ژانویه شکسته شده و قیمت را به محدوده پایین خط روند صعودی هدایت کرد شود.

جان بولینگر: افت قیمت بیت کوین به ۸۳۰۰ دلار منطقی بود

روز گذشته خالق شاخص باند بولینگر، جان بولینگر، به علاقمندان بیت کوین گفت: عقب نشینی قیمت بیت کوین به سمت میانگین متحرک شاخص باند بولینگر کاملا منطقی و پیش بینی شده بود.

قیمت بیت کوین

پیتر براندت یکی از تحلیل گران برتر ارز دیجیتال بیت کوین هم در حال حاضر دیدگاه گاوی خود را حفظ کرده است. وی با ارسال نمودار بالا در پیامی توییتری عنوان کرد اوضاع همه چیز خوب خواهد شد مگر اینکه شرایط عنوان شده در پایین نقض شود:

دلایلی که نشان میدهد بیت کوین تصحیح قیمت خود را تثبیت خواهد کرد.

  • آزمایش مجدد مرز بالایی کانال طبیعی است.
  • آزمایش مجدد شاخص DMA 18
  • هیچ ۳DTSR  شروع نشده است.
  • پایین‌ترین قیمت تاریخ ۱۴ ژانویه دست نخورده باقی مانده است.

اگر تغییری در موارد بالا اتفاق بیفتد شاهد تصحیح قیمت جدی‌تری از این ارز دیجیتال خواهیم بود.

در تایم فریم های کوتاه معامله گران باید ببینند که آیا بیت کوین می‌تواند در محدوده بالای شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه باقی بماند یا خیر. از طرفی رد چندگانه و افزایش در حجم فروش اولین نشانه‌هایی است که بیان می‌کند حرکت صعودی در حال از دست دادن مومنتوم است.

معامله‌گران محتاط ممکن است برای خرید این ارز دیجیتال تا شکست صعودی در حوالی ۸,۷۵۰ دلار منتظر بمانند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال برابر است با ۲۳۲٫۲ میلیارد دلار و بیت کوین حدود ۶۶٫۱  درصد این بازار را به خود اختصاص داده است. با رالی افزایش قیمت ۳٫۹۷ درصدی بیت کوین، برخی آلت کوین‌های برتر هم توانستند افزایش قیمت مناسبی را تجربه کنند. در این میان بیت کوین اس وی ( Bitcoin SV ) با ۴٫۵۵ درصد و ایاس ( EOS ) با ۳٫۵۶ درصد افزایش قیمت همراه بودند.

آیا سال نو چینی سبب کاهش قیمت بیت کوین خواهد شد؟

در حال نزدیک شدن به شروع سال نوی چینی هستیم و اعضای جامعه کریپتو در حال بررسی اثرات سال نوی چینی بر قیمت بیت کوین هستند. برخی افراد معتقدند سرمایه گذاران چینی طی این روزها دارایی‌های خود را از بازار خارج می‌کنند تا به این وسیله بتوانند فشار فروش بیشتری به بازار این ارز دیجیتال وارد کنند.

سال نو چینی با دیدن ماه تحویل می‌شود، این بدین معنی است که روز تحویل شدن سال نو چینی در هر سال میلادی متغیر است. برای مثال سال نو چینی ۲۰۱۹ در ۵ فوریه تحویل شد. اما تاریخ سال نو چینی ۲۰۲۰ در تاربخ ۲۵ ژانویه سال ۲۰۲۰ برابر با ۵ بهمن ۱۳۹۸ خواهد بود.

آیا سال نو چینی تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد گذاشت؟

نمی‌توان انکار کرد که برخی اتفاق‌های موجود در تقویم سالیانه، تاثیرات به خصوصی بر قیمت دارایی‌ها خواهند گذاشت. در حقیقت وجود برخی تعطیلات ممکن است سبب بروز ناهنجاری‌هایی در هر بازار مالی شوند. برای مثال معامله‌گران و تحلیل‌گران برای مدت‌ها تاثیرات تعطیلات زمستانی بر بازار سهام آمریکا را مورد مطالعه قرار داده‌اند.

با اینکه با توجه به ماهیت جهانی ارز دیجیتال بیت کوین، انتظار نمی‌رود چنین مسائلی باعث بروز ناهنجاری‌هایی در قیمت بیت کوین شوند، با این حال با توجه به پیشینه تاریخی بیت کوین و ارتباط نسبتا نزدیک آن با کشور چین، تئوری‌هایی درباره تعطیلات رسمی کشور چین و تاثیر آن‌ها بر قیمت بیت کوین در جامعه کریپتو شنیده می‌شود.

فستیوال روح گرسنه ( Goast Festival ) یکی از جذاب‌ترین مراسم‌های مربوط به آغاز سال نو چینی است که هر ساله در ماه اوت یا سپتامبر برگزار می‌شود. معمولا صاحبان شرکت‌ها و فعالان اقتصادی چینی حین این تطیلات دست به معامله نمی‌زنند. به دلیل اینکه طبق یک خرافات سنتی بر این باورند، در این شب درهای دنیای مردگان باز می‌شود و ارواح مردگان (از جمله نیاکان درگذشته) بیرون می‌آیند. بسیاری از افراد منتظر تاثیر این فستیوال بر قیمت بیت کوین هستند.

این هفته نیز یکی از تعطیلات قمری دیگر که سال نوی چینی است در سراسر آسیای شرقی جشن گرفته می‌شود. انتظار می‌رود معامله‌گران در چند هفته منتهی به این رویداد اقدام به فروش دارایی خود کنند. از طرفی برخی افراد هم ممکن است بیت کوین های خود را خرج خوش گذرانی یا تهیه هدیه در این مراسم کنند.

کاهش قیمت بیت کوین

با اینکه قیمت ارز دیجیتال بیت کوین طی روزهای منتهی به جشن سال نو چینی در سال‌های ذکر شده در توییت بالا با کاهش قیمت همراه بود، ولی به نظر می‌رسد شروع روند این کاهش قیمت قبل از وقوع این رویداد اتفاق افتاده باشد.

سال نوی چینی طی هفته جاری تحویل خواهد شد. با نگاهی به پیشینه تاریخی این رویداد می‌بینیم که بیت کوین حدود ۲ الی ۴ هفته قبل از این اتفاق کاهش قیمت را تجربه کرده است.

قیمت بیت کوین

همانطور که الکس کروگر ( Alex Kruger ) در پیغام توییتری خود عنوان کرده است، احتمال کاهش قیمت بیت کوین در روزهای قبل از سال نوی چینی بعید به نظر می‌رسد. طی سال‌های گذشته هم ارز دیجیتال بیت کوین ازحدود سه هفته قبل از شروع سال نوی چینی به صورت جانبی معامله شده است.

خرید و فروش ارز دیجیتال

کدام روز هفته برای خرید بیت کوین مناسب‌تر است؟

هفته جاری قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به یک رکورد جدید طی دو ماه اخیر دست یافت. افزایش ۲۷ درصدی قیمت بیت کوین از شروع سال جاری میلادی، توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به این حوزه جلب کرده است. از آنجایی که معامله ارزهای دیجیتال در هر روز و هر ساعتی از هفته امکان پذیر است، شاید این سوال برای اکثر سرمایه‌گذاران به وجود بیاید که بهترین زمان خرید رمز ارزها چه زمانی است و آیا تفاوتی بین روزهای هفته برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد یا خیر.

خرید ارز دیجیتال

شاید ایده تفاوت خرید و فروش یک دارایی در روزهای مختلف هفته، از بازار‌های سنتی سهام تاثیر می‌پذیرد. طبق آمار بازارهای سنتی، مشخص شده است که بازده سهام به طور متوسط در روزهای دوشنبه منفی است. بسیاری از فعالان بورس این پدیده را اثر آخر هفته می‌نامند. به دلیل اینکه بازار بورس طی روزهای تعطیل آخر هفته بسته است، اثرات آن بر روی یک سهم خاص هنگام شروع بازار و روز دوشنبه محسوس‌تر خواهد بود. ولی با اینکه بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین به صورت شبانه روزی و در کل روزهای هفته باز است، آیا این روز هفته می‌تواند تاثیر به خصوصی روی قیمت این رمز ارز داشته باشد؟

روند حرکت قیمت هفتگی بیت کوین در سال ۲۰۱۹

تحلیل داده‌های مربوط به قیمت بیت کوین طی بازه زمانی ابتدای سال ۲۰۱۹ تا ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰ حاکی از آن است که روزهای جمعه بالاترین میانگین بازده را بین سایر روزهای هفته دارد. در مقابل بازده منفی تنها در روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه مشاهده می‌شود. با نگاهی به نمودار بازده  بیت کوین در طولانی مدت می‌بینیم که سرمایه گذاران این رمز ارز  در روزهای دوشنبه‌ بهترین بازده متوسط را از بین کل روزهای هفته ( ۰٫۵۴ درصد ) دریافت کرده‌اند.

از طرفی به نظر می‌رسد روزهای پنجشنبه و چهارشنبه به ترتیب با بازده متوسط -۰٫۰۹ و -۰٫۲۳ درصد از جمله بدترین روزهای هفته برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بیت کوین به شمار می‌روند.

فروش ارز دیجیتال

با توجه به نمودار بازده قیمت یک ساله بیت کوین، روز دوشنبه تنها روزی در هفته است که با استفاده از مدل‌های رگرسیون به بازده مناسبی دست پیدا کرده است و  ارز دیجیتال بیت کوین بر خلاف بازارهای سنتی سهام در روزهای دوشنبه میانگین بازدهی مثبتی از خود نشان می‌دهد.

خرید و فروش بیت کوین در سال ۲۰۱۷

طبیعی است که نمی‌توان انفجار قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ و چگونگی تاثیرگذاری آن بر بازده متوسط را نادیده گرفت. با چشم پوشی از آن سال، متوجه می‌شویم که هنوز هم روزهای دوشنبه و به دنبال آن پنجشنبه به ترتیب با میانگین بازده ۱٫۵ و ۰٫۵۵  درصدی، بالاترین میانگین بازده را از میان سایر روزهای هفته داشته‌اند.

خرید و فروش ارز دیجیتال

با این تفاسیر به این نتیجه می‌رسیم که ویژگی منحصر به فرد بیت کوین، رفتار متمایز آن با بورس ‌های سنتی است و در بازه‌های زمانی طولانی روزهای دوشنبه در تاریخ معاملات این ارز دیجیتال بیشترین بازده سود را در بر داشته است. این در حالی است که بیت کوین در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر، در روزهای جمعه هم بازده مناسبی داشته است.

بیت کوین و هودلرها

جالب است بدانید که طبق گزارشات کوین تلگراف، ارز دیجیتال بیت کوین در ۹۴  درصد روزها برای هودلرها سودآوری داشته است.

هودل (HODL) کردن از همان کلمه انگلیسی HOLD به معنای نگه داشتن گرفته شده است و در دنیای ارزهای دیجیتال به معنی نگه داشتن بیت کوین  به جای فروختن آن است. البته امروزه فقط برای بیت کوین استفاده نمی شود و تبدیل به یک اصطلاح برای نگه داشتن تمام ارزهای بازار شده است. کاربران معمولا در شرایط نوسانات شدید بازار یا ریزش قیمت ها به یکدیگر پیشنهاد می کنند که هودل کنند و اسیر ترس نشوند.

به تازگی هودلر (HODLER)  هم کاربرد زیادی پیدا کرده و بسیاری از افراد که قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارند و به دنبال خرید و فروش لحظه ای (ترید) نیستند، خود را هودلر معرفی می کنند.

قیمت بیت کوین

تحلیل روزانه قیمت بیت کوین

روز ۱۸ ژانویه بلاخره ارز دیجیتال بیت کوین با ثبت رالی افزایش قیمت خود موفق به شکست سطح ۹,۰۰۰ دلار شده و توانست به قیمت ۹,۱۹۴ دلار دست یابد. از اولین روزهای ماه نوامبر تا کنون این اولین بار است که ارز دیجیتال بیت کوین به سطح ۹,۰۰۰ دلار دست یافته است.

قیمت بیت کوین

حرکت صعودی بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال را به محدوده خط روند اصلی در مثلث صعودی  ( محدوده ۹,۱۰۰ تا ۹,۲۰۰ دلار  که به رنگ صورتی نشان داده شده است ) شکل گرفته در نمودار قیمت روزانه هدایت کرده و احتمال افزایش قیمت به سمت سطوح ۹,۶۰۰ دلار را افزایش داد.

ارزهای دیجیتال

با بررسی تایم فریم چهار ساعته قیمت بیت کوین می‌بینیم که قیمت این ارز دیجیتال به محدوده زیر مثلث صعودی کشیده شده و احتمال تشکیل یک سطح مقاومت در این منطقه وجود دارد.

حرکات قیمت قبلی ارز دیجیتال بیت کوین در بازه زمانی ۲۶ اکتبر تا ۸ نوامبر ۲۰۱۹، به این نکته اشاره دارد که گاوها برای دستیابی به سطوح ۹,۲۰۰ الی ۹,۵۰۰ دلار، باید سطح مقاومت ۹,۱۰۰ دلار را به سطح حمایت  تبدیل کنند.

در تاریخ ۱۸ ژانویه یکی از تحلیل‌گران برتر کوین تلگراف اعلام کرد اگر بیت کوین موفق به شکست سطح ۹,۰۰۰ دلار شود، سطوح مقاومت بعدی در محدوده ۹,۴۰۰ الی ۱۰,۰۰۰ دلار شکل خواهد گرفت.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

وی همچنین افزود: رالی افزایش قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۶,۴۰۰ دلار شکل گرفته و ممکن است این ارز دیجیتال هنگام طی مسیر افزایش قیمت خود توقف‌هایی برای اصلاح قیمت نیز داشته باشد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در تایم فریم روزانه با توجه به شاخص قدرت نسبی و شاخص میانگین متحرک، رنگ و بوی گاوی به خود گرفته است.

همانطور که در نمودار مشاهده می‌کنید، سطح ۹,۱۳۲ دلار برای مدت طولانی به عنوان سطح حمایتی عمل کرده است و اگر گاوها موفق به نگهداری این سطح حمایت شوند، قیمت هدف بعدی بیت کوین در محدوده ۹,۶۰۰ الی ۹,۹۶۰ دلار خواهد بود.

بیت کوین

در تایم فریم‌های کوتاه‌تر هم شاخص مکدی در وضعیت مناسبی قرار دارد.

ارز دیجیتال

به طور کلی می‌توان گفت برای تشخیص حرکت قیمت بعدی بیت کوین باید ببینیم این ارز دیجیتال می‌تواند به سطوح بالای مثلث صعودی تشکیل شده در نمودار، یعنی محدوده ۹,۱۰۰ الی ۹,۲۰۰ دلار دست یابد یا خیر.

ارز دیجیتال بیت کوین

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر چیزی حدود  ۲۵۰ میلیارد دلار بوده و بیت کوین ۶۶٫۴ درصد از کل این بازار را به خود اختصاص داده است. از میان ارزهای دیجیتال برتر اتریوم با ۴٫۷۰ ، ریپل با ۵٫۹۴  و استلار با ۷٫۰۵ درصد افزایش قیمت در نمودار قیمت روزانه خود همراه بودند.

ارز دیجیتال بیت کوین

 

 

قیمت ارزهای دیجیتال

سودآورترین آلت کوین های روز گذشته

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال پس از رالی افزایش قیمت اخیر خود حدود ۲۰ میلیارد دلار افزایش یافت. در همین حین برخی از ارزهای دیجیتال برتر رکورد جدیدی در افزایش قیمت چند ماه اخیر خود به ثبت رساندند. در این قسمت به بررسی ارزهای دیجیتالی که بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند می‌پردازیم.

بازار سبز ارزهای دیجیتال

افزایش قیمت بی‌سابقه اخیر بازار ارزهای دیجیتال  و رسیدن ارزش کل بازار کریپتوکارنسی به ۲۴۵ دلار را می‌توان به عنوان شروع بازار گاوی ارزهای دیجیتال در نظر گرفت. ارزش کل این بازار مالی هیجان انگیز  از شروع سال جدید میلادی با رشد ۲۶ درصدی ( چیزی معادل ۴۰ میلیارد دلار ) همراه بوده است.

ارز دیجیتال

به نظر می‌رسد بازار خرسی آلت کوین ها که از دو سال پیش شروع شده رو به پایان است. با اینکه میزان تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال حدود ۶۷ درصد است برخی از آلت کوین ها نیز به افزایش قیمت مناسبی دست یافتند.

بیت کوین اس وی ( Bitcoin SV )

بیت کوین اِس وی که یک ارز دیجیتال رمزپایه یا رمزنگاری شده و یکی از فورک های بیتکوین کش  است، طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت ۱۳۰ درصدی همراه بود. این ارز دیجیتال طی رالی افزایش قیمت اخیر خود  توانست به رکورد بی سابقه ۴۰۰  دلاری دست پیدا کند.

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold)

بیت کوین گلد

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold)، هارد فورکی از ارز دیجیتال متن باز و اصلی بود که در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷ صورت گرفت.

این ارز دیجیتال نیز که از ماه آوریل سال ۲۰۱۹ حرکت قابل ملاحظه‌ای نداشت، روز گذشته از ۸ دلار به ۲۰ دلار رسید. بیت کوین گلد طی ۲۴ ساعت گذشته توانست بیش از ۱۴۰ درصد رشد قیمت را تجربه کند.

بیت کوین دایموند ( Bitcoin Diamond  )

بیت کوین دایموند

 

مشهورترین هارد فورک بیت کوین احتمالا بیت کوین کش (BCH) است، اما سکه‌های دیگری مانند بیت کوین پلاتینیوم، بیت کوین اتم، سوپر بیت کوین و حتی بیت کوین گاد! به دنبال آن وارد بازار شدند.

بیت کوین دایموند که هارد فورک بیت کوین است می‌تواند با سرعت بالای تراکنش‌ها، کارمزدهای پایین‌ و دسترسی آسان‌تر برای کاربران جدید، توجه بسیاری از کاربران بیت کوین را جلب کند. بیت کوین  دایموند که برای استفاده راحت‌تر نسبت به ارز دیجیتال بیت کوین پدید آمده بود طی شبانه روز گذشته با ثبت افزایش قیمت ۸۰ درصدی از ۰٫۴۲ دلار به ۰٫۷۷  دلار رسید.

ارز دیجیتال دش ( Dash  )

ارز دیجیتال دش

ارز دیجیتال دش نیز با افزایش قیمت ۷۰ درصدی از قیمت ۷۶  دلار به ۱۳۰ دلار رسیده و سبب خوشحالی دارندگان این ارز دیجیتال شد.

اتریوم کلاسیک ( Ethereum Classic )

ارز دیجیتال اتریوم

قیمت ارز دیجیتال اتریوم هم روز گذشته با افزایش ۳۶ درصدی همراه بود. رالی افزایش قیمت اتریوم توانست قیمت این ارز دیجیتال را از ۵٫۷۰ به ۷٫۷۵ دلار رسید.

از میان سایر ارزهای دیجیتال برتر نیز Bitcoin Cash، BAT، Zcash، EOS و Ontology بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

بررسی حال خوب این روزهای بیت کوین!

ارز دیجیتال بیت کوین که سال جدید میلادی خود را با قدم گذاشتن در کانال صعودی آغاز کرده بود، طی هفته گذشته توانست از سطح ۷,۶۵۵ دلار به سمت سطوح ۸,۵۳۶ دلار حرکت کرده و نگرانی‌های دارندگان این ارز دیجیتال مبنی بر شروع بازار خرسی را از بین ببرد. اولین و قدرتمندترین ارز دیجیتال دنیا به طی مسیر افزایش قیمت خود ادامه داده و روز گذشته شکست قیمت مناسبی را در محدوده بالای سطح مقاومت ۸,۳۰۰ دلار تجربه کرد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین برای بار دوم در طول هفته جاری به محدوده بالای کانال نزولی شکل گرفته طی ۷ ماه گذشته قدم گذاشت. در حالی که بسیاری از معامله‌گران اقدام به خرید این ارز دیجیتال در محدوده بالای سطح مقاومت کردند، سرمایه گذاران محتاط‌تر با توجه به رفتارهای پیشین بیت کوین و عدم نگهداری قیمت در بالای این محدوده، منتظر بسته شدن شمع نمودار قیمت چهار ساعته این ارز دیجیتال هستند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

در حال حاضر ( هنگام نوشتن این مطلب ) ارز دیجیتال بیت کوین همچنان به روند افزایش قیمت خود ادامه داده و توانسته است به بیشترین قیمت روزانه ( Daily higher high ) از تاریخ ۸ ژانویه تا کنون دست یابد. بزرگ‌ترین ارز رمز نگاری شده دنیا در حال حاضر در محدوده ۸,۴۶۴ دلار قرار داشته و سطح مقاومت ۸,۵۰۰  دلار از قدرت بیشتری برخوردار گشته است.

پیش بینی تحلیل گران

صبح امروز یکی از تحلیل گران برتر حوزه رمز نگاری شده به نام فلیپ فلیپ پیش بینی قیمت بیت کوین را به شکل زیر بیان کرده است:

بیت کوین در حال حاضر در محدوده بالای سطح مقاومت و شاخص VPVR قرار دارد و اگر این ارز دیجیتال به روند گاوی خود ادامه داده و بتواند قیمت خود را در سطوح بالای ۸,۰۰۰ دلار تثبیت کند، احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال و رسیدن آن به ۹,۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. در این صورت اگر روند افزایش قیمت با حجم معاملات مناسب همراه باشد احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به مرزهای ۱۰,۱۰۰ دلار نیز افزایش می‌‌یابد.

در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده بالای شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه قرار دارد و آخرین تغییرات قیمت این ارز دیجیتال سطح ۸,۰۰۰ دلار را به یک سطح حمایت قوی تبدیل خواهد کرد. معامله‌گران بی‌صبرانه منتظرند ببیند که آیا سطح مقاومت ۸,۳۰۰ دلار به سطح حمایت تبدیل می‌شود یا خیر.

قیمت بیت کوین

به طور کلی می‌توان گفت حال دنیای ارز های دیجیتال خوب است و در حال حاضر میزان کل سرمایه گذاری در بازار، رقمی معادل۲۲۳٫۸ میلیارد دلار می‌باشد که ارز دیجیتال بیت کوین حدود ۶۸٫۱ درصد از سهم کل این بازار را به خود اختصاص داده است. در همین راستا سایر آلت کوین‌ها نیز به دنبال حرکات صعودی ارز دیجیتال بیت کوین، افزایش قیمت مناسبی را تجربه کرده و به جمع ارزهای دیجیتال سبز رنگ ( ارزهایی که با افزایش قیمت روزانه همراه هستند ) پیوستند. در دنیای آلت کوین ها نیز، بیت کوین اس وی ( Bitcoin SV ) با افزایش قیمت قابل توجه ۲۲٫۸۷ درصدی، بیت کوین کش با ( Bitcoin cash ) با ۶٫۴۶ درصد و ارز دیجیتال لایت کوین ( Litecoin ) با افزایش قیمت ۶٫۴۶ درصدی همراه بودند. ارز دیجیتال دش ( Dash ) نیز با رالی افزایش قیمت ۱۴٫۳۲ درصدی خود سبب خوشحالی سرمایه گذاران این ارز دیجیتال شد.