جدیدترین و به روز ترین اخبار مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین را می توانید در این دسته بندی بخوانید. در این دسته بندی خبرها از منابع معتبر خبری تهیه می شود و در اختیار کاربران قرار می گیرد تا نسبت به سرمایه گذاری خود روی ارز دیجیتال بیت کوین ، دقیق تر عمل کنند.

واریز و برداشت اکسکوین

امکان برداشت و واریز ارز دیجیتال بین‌المللی اکسکوین

برداشت و واریز اکسکوین بر بستر بلاک چین اتریوم

امکان برداشت و واریز رمز ارز اکسکوین فعال شده و از این پس می‌توانید ارز دیجیتال با‌ثبات اکسکوین را با خیال راحت به کیف پول‌های اتریوم مانند Guarda و Metamask منتقل کنید.
خوب است بدانید که تراکنش‌ها و معاملات بین‌المللی اکسکوین با سرعت بالا و بدون محدودیت روی بلاک چین اتریوم و طبق استاندارد ERC-20 انجام می‌گیرد.
به خاطر داشته باشید، ارزش اکسکوین که اولین استیبل کوین بین‌المللی ایرانی است، ثابت بوده و به همین خاطر می‌تواند جایگزین پرسودی برای تتر باشد.

سایر مزایای اکسکوین

• شما می‌توانید با جایگزینی استیبل کوین اکسکوین به جای تتر، تنها یک بار کارمزد پرداخت کرده و ۵۰ درصد در کارمزد‌های پرداختی خود صرفه‌جویی کنید. چراکه، هیچ کارمزدی از تبدیل سایر رمز ارز‌ها به اکسکوین تعلق نمی‌گیرد.

• همچنین، به مانده اکسکوین هر کیف پول به طور سالانه و روزشمار پاداشی ٢ برابر بیشتر از سایر ارز‌ها تعلق می‌گیرد. بنابراین می‌توانید با جایگزینی اکسکوین به جای تتر به منظور نگهداری دارایی خود، ٢ برابر بیشتر پاداش دریافت کنید.

خبر‌های هیجان‌انگیزی از اکسکوین در راه است! منتظر باشید!

کاهش کارمزد

کاهش ۵۰ درصدی کارمزد در اکسکوینو

یک خبر خوب دیگر؛ با استفاده از اکسکوین ۵۰ درصد کمتر کارمزد پرداخت کنید!

از این پس قادر خواهید بود با استفاده از اکسکوین، میزان کارمزد پرداختی خود را به نصف کاهش دهید. با توجه به اینکه هیچ کارمزدی از تبدیل سایر رمز ارز‌ها به اکسکوین تعلق نمی‌گیرد، از امروز می‌توانید با جایگزینی استیبل کوین اکسکوین به جای تتر، تنها یک بار کارمزد پرداخت کرده و ۵۰ درصد در کارمزد‌های پرداختی خود صرفه‌جویی کنید.

لازم به ذکر است که همزمان با کاهش نرخ کارمزد‌ها، مهلت استفاده از طرح «فرا‌تر از تراکنش» به پایان رسیده و از امروز، به تراکنش‌ها اکسکوین تعلق نخواهد گرفت. هم‌اکنون می‌توانید از طریق دعوت دوستان، نصب درگاه رمز ارز بیت راه و حفظ ارزش دارایی خود در حساب اکسکوینو اقدام به کسب ارز دیجیتال اکسکوین کنید.

دستورالعمل اجرایی ستاد مبارزه با قاچاق درباره دستگاه‌های استخراجِ ارز دیجیتال

اخبار روزانه ارز‌های دیجیتال در یک نگاه (۳ آذر)

دستورالعمل اجرایی ستاد مبارزه با قاچاق درباره دستگاه‌های استخراجِ ارز دیجیتال

دستورالعمل اجرایی ستاد مبارزه با قاچاق درباره دستگاه‌های استخراجِ ارز دیجیتال

به تازگی، هیئت وزیران در خصوص تعیین تکلیف دستگاه‌های غیر قانونی برای استخراج ارزهای دیجیتالی که بدون رعایت تشریفات قانونی به کشور وارد شده‌اند؛ مصوبه‌ای را ارائه دادند. پیش از این، دستورالعمل اجرایی ستاد مبارزه با قاچاق در تیر ماه سال جاری منتشر شده بود.

 

در پانویس شرح اولین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس که با مبحث تهیه بیانیه پیرامون استخراج ارزهای دیجیتال تشکیل شد، علی مویدی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خبر تصویب و ابلاغ دستورالعمل خوداظهاری دستگاه‌های استخراج را اعلام کرد.

 

در این جلسه، با توجه به جواب دفتر رئیس‌جمهور به نامه نظام صنفی رایانه‌ای کشور اعلام شد که طرح خوداظهاری ماینرها به‌‌زودی کلید خواهد خورد.

۳ مورد از ماده ۱۰ این مصوبه برای استفاده و به‌کارگیری دستگاه‌های استخراج:

  • اخذ جواز تاسیس و به‌کارگیری دستگاه‌ها در محل دارای مجوز دارنده دستگاه
  • واگذاری دستگاه‌ها به اشخاص دارای مجوز
  • خروج دستگاه از سرزمین اصلی یا صادرات آن‌ها

بهینه‌سازی حریم خصوصی و تقویت قراردادهای هوشمند بیت کوین

بهینه‌سازی حریم خصوصی و تقویت قراردادهای هوشمند بیت کوین

۵ استخر‌ استخراج بزرگ بیت کوین که حدود ۵۰ درصد از هش ریت شبکه را در اختیار دارند، حمایت خود را از به‌روزرسانی «تپ روت» (Taproot) ‌اعلام کردند. این به‌روزرسانی قرار است باعث بهبود مقیاس‌پذیری و پروتکل حریم خصوصی بیت کوین شود.
منبع: Coindesk

تنها ۳.۴ میلیون بیت کوین باقی مانده است

تنها ۳.۴ میلیون بیت کوین باقی مانده است

قیمت بیت کوین از زمان هاوینگ ماه مه (اردیبهشت) ۲ برابر شده است. بر اساس گزارش پلتفرم تحلیلی چینالیسیس (Chainalysis)، بخش بزرگی از این رشد صعودی، به اشتهای سیری‌ناپذیر سرمایه‌گذاران سازمانی نسبت به خرید بیت کوین باز‌می‌گردد.
بنا به گزارش مذکور، میزان نقدینگی و جریان‌های ورودی و خروجی صرافی‌ها پس از اجرای هاوینگ تماشایی شده است.
منبع: Cointelegraph

اکسکوین

با اکسکوین، ٢ برابر بیشتر پاداش بگیرید!

اکسکوین، به عنوان نخستین ارز بین‌المللی بخش خصوصی ایران در قالب یک استیبل کوین وارد بازار رمز ارزها شده است. استیبل کوین‌ها (Stable Coin) نوعی رمز ارز هستند که برای کاهش نوسانات قیمت طراحی شده و قیمت ثابتی دارند. برای مثال تتر، استیبل کوینی معادل ١ دلار آمریکا است. اکسکوین نیز یک استیبل کوین است که هر واحد آن، معادل ۱ فرانک سوییس ارزش دارد. استیبل کوین‌هایی مانند اکسکوین به دلیل ثبات ارزشی که دارند، همواره در شدیدترین نوسانات بازار، مقصدی کاملاً امن هستند و شکلی مطمئن برای ذخیره دارایی‌ها به شمار می‌روند.

برتری اکسکوین نسبت به تتر

تفاوتی که اکسکوین را نسبت به تتر متمایز کرده، پاداش ٢ برابری نگهداری آن در اکسکوینو نسبت به سایرین است. به بیان واضح‌تر، به مانده اکسکوین هر کیف پول به طور سالانه و روزشمار پاداشی ٢ برابر بیشتر از سایر ارز‌ها تعلق می‌گیرد. با جایگزینی اکسکوین به جای تتر به منظور نگهداری دارایی خود، ٢ برابر بیشتر پاداش دریافت کنید.

دیگر مزایای اکسکوین

هم‌اکنون می‌توانید علاوه بر خرید و فروش اکسکوین، این رمز ارز با‌ثبات را به تمامی ارز‌های موجود در اکسکوینو تبدیل کنید. فراموش نکنید کارمزد تبدیل رمز ارزها به اکسکوین نیز صفر است که یکی دیگر از مزیت‌های اکسکوین محسوب می‌شود.

رویداد‌ها و اخبار هیجان‌انگیزی از اکسکوین در راه است. منتظر باشید!

امنیت اکسکوینو

امنیت، کلید موفقیت اکسکوینو

امروزه، بیت کوین و در مجموع رمز ارز‌ها، توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. از طرفی، نگرانی سرمایه‌گذاران مبنی بر چگونگی حفظ امنیت سرمایه همچنان پا‌بر‌جا است. دارندگان رمز‌ارز‌ها برای حفظ امنیت سرمایه خود از کیف پول‌های دیجیتال و امن استفاده می‌کنند که بدون شک عامل انتخاب هر کیف پول، میزان امنیت ارائه شده خواهد بود.

اکسکوینو، سامانه امن رمز ارز

اکسکوینو یک شرکت ثبت‌شده دانش‌بنیان بوده که از سال ۹۶ در حوزه رمز ارز شروع به فعالیت کرده و طی ۳ سال اخیر به یکی از مطمئن‌ترین سایت‌های داخلی در جهت تامین امنیت دارایی سرمایه‌گذاران تبدیل شده است.

شفافیت بلاک چین

ماهیت تغییر­ناپذیر شبکه‌های بلاک چین، صحت این سیستم را تضمین می‌کند. به بیان واضح‌تر وقتی اطلاعاتی وارد سیستم می‌شود، نمی­‌توان آن را تغییر داد که این امر امکان تقلب را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.

اکسکوینو نیز کیف پول‌های اختصاصی و رایگان هر کاربر را بر بستر بلاک و توسط یک اپلیکیشن با رابط کاربری آسان در اختیار وی قرار می‌دهد. در حقیقت، تمام اطلاعات مربوط به موجودیت ارزهای دیجیتال بر روی بلاک چین ذخیره شده و در نتیجه فعالیت در این حوزه، ناگزیر با شفافیت گره خورده است.

حفظ حریم خصوصی در کنار امنیت

اکسکوینو همواره حافظ همیشگی دارایی کاربران خود بوده و با تضمین امنیت سرمایه آن‌ها، پلتفرمی بر مبنای اعتماد شکل داده است. این سامانه از طریق احراز هویت طبق قوانین رسمی کشور ضمن حفظ حریم شخصی کاربران خود، امنیت تراکنش‌ها را تامین کرده و احتمال از دست رفتن سرمایه کاربران را به صفر می‌رساند. به عبارتی، دارایی کاربران توسط شرکت اکسکوینو در هر صورتی تضمین شده است.

برای ثبت‌نام و بهره‌مندی از خدمات اکسکوینو به وبسایت رسمی ما مراجعه کنید.

معرفی بسته سوم رمز ارز‌های جدید اکسکوینو

۴ رمز ارز پولکادات (DOT)، لئو (LEO)، ویوز (WAVES) و آگر (REP) در بسته سوم هدیه اکسکوینو به مناسبت دوازدهمین سالگرد انتشار وایت پیپیر بیت کوین جای گرفته‌اند. از این لحظه قادر به تبدیل، خرید و فروش این ۴ رمز ارز در کیف پول اکسکوینو خواهید بود. در این مطلب، هر ۴ رمز ارز جدید را به طور خلاصه معرفی کرده‌ایم تا با دانشی کافی و دیدی بهتر اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

پولکادات (DOT)

از پولکادات (Polkadot) به عنوان نسل بعدی بلاک چین یاد می‌شود. این پلتفرم، سایر شبکه‌های بلاک چینی را به هم متصل کرده و شبکه‌ای یکپارچه از آن‌ها ایجاد می‌کند. پولکادات با هدف حل ایراداتی همچون مقیاس‌پذیری و ارتقای سیستم بلاک چین فعالیت می‌کند و در تلاش است این شبکه را متحول سازد.

ارز دیجیتال این شبکه که با نماد اختصاری DOT شناخته می‌شود، یکی از ۱۰ ارز برتر بازار محسوب می‌شود. پولکادات، با حجم بازاری نزدیک به ۴ میلیارد دلار، ۶۶٫۷۵ درصد بازگشت سرمایه داشته است. هر واحد از این رمز ارز محبوب، در حال حاضر در محدوده ۴٫۶ دلار داد‌و‌ستد می‌شود. با توجه به ساختار منحصر‌به‌فرد این پلتفرم، اکوسیستم پولکادات روز‌به‌روز مستحکم‌تر شده و از مقبولیت بیشتری بهره‌مند خواهد شد.

لئو (LEO)

لئو (LEO)، توکنی چند منظوره بوده که در تمام محصولات و پلتفرم‌های آیفینکس (iFinex) کاربرد دارد. این ارز در رتبه ۲۰ بازار ارز‌های دیجیتال قرار داشته و حجم بازاری بیش از یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون دلار را به خود اختصاص داده است. آیفینکس به طور ماهانه ۲۷ درصد از درآمد کل ماه قبل را از بازار خریده و می‌سوزاند که این برنامه زمانبندی، از قیمت این توکن پشتیبانی می‌کند.

اسم لئو از «Unus Sed Leo»، شعار لاتین شرکت آیفینکس، گرفته شده است. این عبارت به داستانی اشاره دارد که در آن خوک، شیر را برای داشتن فقط یک بچه سرزنش می‌کند. شیر در تاکید حرف خوک‌ می‌گوید که اما این «یک بچه» شیر است! منظور این شعار، برتری کیفیت نسبت به کمیت است.

ویوز (Waves)

ویوز، بلاک چینی غیرمتمرکز است که امکان ساخت توکن‌های سفارشی و شخصی‌سازی شده را به کاربران خود می‌دهد. این شبکه، مبادله هر نوع دارایی را در قالب توکن ممکن می‌سازد. این پلتفرم در عرضه دارایی‌های دیجیتال شخصی و سامان‌دهی به کمپین‌های تامین مالی جمعی کاربرد دارد.

توکن شبکه ویوز با قیمت حدودی ۱٫۶ دلار در اواسط سال ۲۰۱۶ شروع به کار کرد. ویوز توانست در اواخر سال ۲۰۱۷ از مرز ۱۸ دلار نیز فرا‌تر رود و هم‌اکنون در محدوده ۳٫۶ دلار معامله می‌شود. ویوز به لطف پلتفرم سریع، ناشناس و ساده، از رقیبان خود متمایز بوده و در میان نهاد‌ها و افرادی که به دنبال ایجاد توکن‌های شخصی هستند، از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است.

آگر (REP)

آگر (Augur)، مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند بر بستر بلاک چین اتریوم بوده که امکان پیش‌بینی نتیجه یک رویداد را برای افراد فراهم می‌کند. این پروژه، یکی از اولین پلفترم‌هایی است که روی بلاک چین اتریوم ساخته شد و کار خود را از سال ۲۰۱۴ آغاز کرد.

پلتفرم آگر دارای توکنی انحصاری به نام رپیوتیشن (Reputation) است که با نماد اختصاری (REP) نشان داده می‌شود. توکن آگر با ۸۱۵٫۵۶ درصد بازگشت سرمایه، در ابتدای ۲۰۱۸ توانست به نزدیکی ۱۰۰ دلار برسد و در حال حاضر با حجم معاملات روزانه ۱۳ میلیون دلار، یکی از ۱۰۰ ارز برتر جهان است. هر واحد از آگر در محدوده ۱۳ دلار معامله می‌شود.

فراموش نکنید که امکان تبدیل، خرید و فروش ۱۰ ارز باقی‌مانده نیز به زودی به سامانه اکسکوینو افزوده و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بسته اول: کازماس (ATOM)، وی‌چین (VET)، کریپتو دات کام (CRM) و بیت کوین گلد (BTG)

بسته دوم: تزوس (XTZ)، کوانتوم (Qtum)، دیکرد (DECERD) و نانو (NANO)

بسته چهارم: یونی سواپ (UNI)، لیسک (LSK)، گلم (GNT)، هیوبی (HT) و بت (BAT)

بسته پنجم: نم (XEM)، میکر (MKR)، دیجی بایت (DGB)، اوکی‌بی (OKB) و زیلیکا (ZIL)

4 رمز ارز جدید اکسکوینو

اضافه شدن امکان تبدیل، خرید و فروش ۴ رمز ارز دیگر به اکسکوینو

در دومین بسته هدیه اکسکوینو به مناسبت دوازدهمین سالگرد انتشار وایت پیپر بیت کوین، امکان معامله ۴ ارز دیجیتال پر‌طرفدار تزوس (XTZ)، کوانتوم (Qtum)، دیکرد (DECERD) و نانو (NANO) فراهم شد. از این پس قادر خواهید بود این ۴ ارز را در کیف پول اکسکوینو تبدیل و معامله کرده و از دنیای هیجان‌انگیز رمز ارز‌ها لذت ببرید. در این مطلب، هر کدام از این ۴ رمز ارز را معرفی کرده‌ایم تا بتوانید با شناخت بهتری اقدام به سرمایه‌گذاری کنید.

تزوس (XTZ)

پلتفرم قراردادهای هوشمند تزوس، شبکه‌ای مشابه اتریوم بوده که امکان ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز را به کاربران می‌دهد، با این تفاوت که تزوس از الگوریتم اجماع اثبات سهام (POS) استفاده می‌کند. این پلتفرم غیرانحصاری، توزیع شده و خود اصلاحگر در تلاش است تا یک ساز‌و‌کار حاکمیتی درون زنجیره‌ای منحصر‌به‌فرد را فراهم آورد و عملکردی بهتر از شبکه‌هایی چون اتریوم داشته باشد.
توکن پلتفرم تزوس با نماد اختصاری XTZ شناخته می‌شود و در جایگاه ۱۹ بازار ارز‌های دیجیتال قرار دارد. تزوس با ۳۲۵٫۶۶ درصد بازگشت سرمایه، ارزش بازاری حدود ۱٫۵ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است. این ارز دیجیتال پر‌سر‌و‌صدا در حال حاضر در محدوده ۲ دلار معامله می‌شود.

کوانتوم (Qtum)

کوانتوم پروژه‌ای بین‌المللی است که با هدف ایجاد پل ارتباطی بین کاربران بیت کوین و اتریوم، در دنیای بلاک چین فعالیت می‌کند. این پروژه ترکیبی از بیت کوین و اتریوم بوده و مدعی است که با به‌کار‌گیری بهترین ویژگی‌های این دو بلاک چین در تلاش است تا نسخه‌ کامل‌تری نسبت به هر دوی آن‌ها باشد.
ارز دیجیتال این پلتفرم QTUM نام داشته که در حال حاضر، حدود ۹۷ میلیون واحد در گردش دارد. این رمز ارز با ارزش بازاری نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار، از ساز‌و‌کار اثبات سهام (POS) پیروی می‌کند. با وجود این که QTUM در ابتدای سال ۲۰۱۸ توانست به قیمت ۹۹ دلار نیز برسد، در حال حاضر در محدوده ۲ دلار معامله می‌شود.

دیکرد (DCR)

ارز دیجیتال دیکرد، رمز ارزی متن‌باز بوده که به دارندگانش در جهت معاملات غیرمتمرکز با ارزهای دیگر استقلال کامل داده است. شبکه اصلی این رمز ارز، در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد که در طول فعالیت خود در تلاش است ضمن حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران، سیستم نظارتی بهتری نیز ارائه کند. دیکرد (Decred) مخفف عبارت Decentralised Credit یا اعتبار غیرمتمرکز بوده و با نماد DCR نشان داده می‌شود.
به طور کلی ۲۱ میلیون واحد از دیکرد قابل عرضه بوده که در حال حاضر حدود ۱۲ میلیون از این مقدار در گردش است. این ارز دیجیتال، حدود ۱,۱۹۵ درصد بازگشت سرمایه داشته و حجم بازاری بیش از ۱۵۰ میلیون دلار را به خود اختصاص داده است. دیکرد در حال حاضر در محدوده ۱۲ دلار معامله می‌شود و به دلیل داشتن ویژگی‌های فنی هوشمندانه از محبوبیت زیادی برخوردار است.

نانو (NANO)

نانو در اواسط سال ۲۰۱۷ وارد بازار ارز‌های دیجیتال شد و خیلی زود توانست به شهرت برسد. این رمز ارز در ابتدای آغاز به فعالیت خود با قیمتی کمتر از ۰٫۰۱ دلار معامله می‌شد و توانست در کمتر از چندماه به قیمت ۳۶ دلار دست یابد. این رمز ارز با ۷,۶۶۱٫۷۴ درصد بازگشت سرمایه، در رتبه ۸۶ بازار قرار داشته و در حال حاضر در محدوده ۰٫۷ دلار معامله می‌شود.
اصلی‌ترین تفاوت نانو با سایر رمز ارزها در این است که این ارز دیجیتال محبوب قصد دارد تکنولوژی بلاک چین را متحول ساخته و مشکلات بزرگی را حل کند. این پروژه در تلاش است که ضمن رفع مشکلات مقیاس‌پذیری و مسائل محاسباتی، مصرف انرژی شبکه را کاهش داده و نسبت به رقبای خود در جایگاه برتری قرار گیرد.

امکان معامله ۱۴ ارز محبوب دیگر نیز به زودی به سامانه اضافه خواهد شد. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از نسخه قدیمی اپلیکیشن، برای معامله ارز‌های جدید، برنامه خود را به‌روز‌رسانی کنید.

بسته اول: کازماس (ATOM)، وی‌چین (VET)، کریپتو دات کام (CRM) و بیت کوین گلد (BTG)

بسته سوم: پولکادات (DOT)، لئو (LEO)، ویوز (WAVES) و آگر (REP)

بسته چهارم: یونی سواپ (UNI)، لیسک (LSK)، گلم (GNT)، هیوبی (HT) و بت (BAT)

بسته پنجم: نم (XEM)، میکر (MKR)، دیجی بایت (DGB)، اوکی‌بی (OKB) و زیلیکا (ZIL)

کرونا، ترامپ، کوکوین، بیت مکس: قیمت بیت کوین می‌گوید آسوده باشید

کرونا، ترامپ، کوکوین، بیت مکس: قیمت بیت کوین می‌گوید آسوده باشید

ثبات قیمت بیت کوین در طی هفته، نشان می‌دهد که تریدرها از بابت گاوی (صعودی) بودن بازار مطمئن هستند و این بدان معناست که روند صعودی به زودی ادامه خواهد یافت.

قیمت بیت کوین در پایان هفته پیش مجدداً در زیر خط مقاومت ۱۱ هزار دلار بسته شد، اما با توجه به اتفاقاتی که در هفته پیش رخ داد، اوضاع می‌توانست بسیار وخیم تر باشد.

پس از انتشار خبر هک شدن کوکوین به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار و اتهام پولشویی که به صرافی بیت مکس وارد شد، ارزش و حجم بازار رمز ارزها در کف قیمتی قرار گرفت و تنها یک لغزش کوچک داشت.

حتی پس از اعلام خبر ابتلای ترامپ به کووید۱۹، ارزش بازارهای سهام بین المللی مانند S&P 500 که دچار یک افت شدید قیمتی گردیدند نیز موجب ریزش شدید بیت کوین نشد.

پیش از این، تنها با یکی از اخبار فوق، بیت کوین پتانسیل ریزش قیمت حداقل تا ۱۰ درصد را داشت و تاریخ نشان داده است که آلت‌کوین‌ها به مراتب بسیار شدیدتر سقوط می‌کردند.

بر اساس نظریه مارسل پچمن (Marcel Pechman)، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال، مقاومت در برابر اخبار منفی اخیر، نشان‌دهنده این است که تریدرها موضع گاوی نسبت به دارایی‌های ارزی دیجیتال خود گرفته‌اند و پچمن معتقد است که حرکت بیت کوین به سمت ۱۲ هزار دلار، خیلی زودتر از تصور سرمایه گذاران تحقق خواهد یافت.

مثلث فشرده

درست مانند هفته قبل، قیمت بیت کوین در یک مثلث در بالای قیمت ۱۰۵۰۰ دلار ثابت مانده است. چارت VPVR یک گپ ۱۰۴۵۰ دلاری را به طول ماه سپتامبر نشان می‌دهد که تنها ۳ کندل قیمت بیت کوین از ۱۱۴۰۰ تا ۹۹۵۰ نزول کرده است و یک اصلاح ۱۳ درصدی در این محدوده سنجاق شده است.

در حال حاضر، شاخص مقاومتی نسبی، کمی بالاتر از ۴۵ است و میانگین حرکت MACD قیمت را با افزایش حجم فروش، در آستانه حرکت بر روی خط سیگنال نشان می‌دهد. اما این جای نگرانی ندارد و از یک دیدگاه بالاتر، می‌توانیم با فشرده شدن قیمت، نمودار در حال ایجاد کف‌های بالاتر و سقف‌های پایین‌تر را ببینیم. اگرچه تمایل تریدرها گاوی به نظر می‌رسد، اما جای خالی عنصر حجم خرید و فروش در حال حاضر محسوس است.

آسوده باشید و به راه خود ادامه دهید

نگاهی به طیف قیمتی کنونی بیت کوین، یادآور حرکت فشرده قیمتی ۲۵ می تا ۲۰ جولای با مثلثی مشابه پیش از حرکت صعودی عظیم ۳۶ درصدی است که قیمت بیت کوین را در سال ۲۰۲۰ به ۱۲۴۸۰ دلار رسانید.

تریدرها احتمالا در حال تماشای ساختار کنونی هستند تا سناریوی مشابه در حال شکل گیری را ببینند. ایستادن قیمت در بالای ۱۰۳۵۰ دلار موجب باقی ماندن قیمت در بالای مثلث فشرده می‌شود اما سقوط به پایین این سطح، خرید در قیمت بین ۱۰۲۰۰ الی ۹۸۰۰ را برای خریداران جذاب می‌کند.

برای حرکت گاوی، قیمت بیت کوین نیاز به شکستن چند سطح مقاومتی دارد، این سطح از ۱۱ هزار دلار تا ۱۱۴۰۰ دلار ادامه دارد. از این رو، بازار به یک جرقه با حجم بالا نیاز دارد تا از تمامی سطوح مقاومت عبور کند. به هر حال، بی خبری خوش خبری است و از دیدگاه پرایس اکشن کارها، بیت کوین هیچ حرکت خاصی در طی هفته گذشته نکرده است. در واقع، خبر خوب غافلگیر کننده درباره بیت کوین، عدم ریزش آن در هفته پر فراز و نشیب خبری گذشته است که در سال‌های پیش‌تر می‌توانست موجب ریزش آن شود.

منبع: Cointelegraph

بیت کوین، موفق در شکست سطح کلیدی 9,500 دلاری

بیت کوین، موفق در شکست سطح کلیدی۹,۵۰۰ دلاری

قیمت بیت کوین از سطح ۹,۵۰۰ دلار گذشت. اما آیا این ارز دیجیتال می‌تواند در بالای این سطح کلیدی باقی بماند؟

ارز دیجیتال بیت کوین بلاخره پا را از محدوده ۹,۰۰۰ دلار فراتر گذاشته و به سطوح بالاتر از ۹,۵۰۰ دلار رسید. این اتفاق در پی افزایش حجم معاملات بیت کوین در تاریخ ۲۰ جولای افتاد. اکنون معامله‌گران منتظرند ببیند که آیا بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا توانایی باقی ماندن در سطوح بالاتر از ۹,۵۰۰ و رسیدن به ۹,۷۷۵ دلار را خواهد داشت یا نه؟

بیت کوین، موفق در شکست سطح کلیدی 9,500 دلاری
شکست قیمت بیت کوین

امروز دفتر خزانه داری آمریکا که وظیفه مدیریت بانک‌ها را بر عهده دارد، تصمیم خود مبنی بر موضوع تصدی رمز ارز ها را اعلام کرد و دفتر کنترل ارز (OCC)  نیز مجوز تصدی رمز ارزها را به بانک‌های فدرال اعطا کرد. به این ترتیب تمام بانک‌های مرکزی می‌توانند کلیدهای رمزنگاری منحصربه‌فرد برای کیف پول ارزهای دیجیتال را نزد خود نگه دارند و مسیر نگهداری رمز ارزهای مشتریان برای بانک‌های ملی هموار خواهد شد.

از طرفی برخی از سرمایه‌گذاران معتقدند شروع مجدد بسته‌های محرک اقتصادی بانک‌های مرکزی می‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود و با توجه به اطلاعیه اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر از سرگیری بسته‌های محرک اقتصادی احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار دور از انتظار نیست.

در همین راستا تایلر وینکلواس (Tyler Winklevoss) مدیر عامل صرافی جمینی گفت:

بانک فدرال رزرو با این اقدام خود زمینه را برای افزایش قیمت بیت کوین آماده می‌کند.

عوامل فاندامنتال قوی، کاتالیزور قیمت بیت کوین

در بازارهای سنتی فلز نقره هفته خود را با یک پامپ قوی شروع کرده و در تایم فریم روزانه الگوی فنجان و دسته را در نمودار قیمت خود تکمیل کرد. قیمت این فلز ارزشمند در نمودار هفتگی با رشد ۱۹٫۲۵ درصدی همراه بوده است.

طلا نیز در ادامه مسیر صعودی خود به ۱,۸۷۴ دلار رسید. قیمت این فلز نیز از زمان آغاز پیدایش ویروس کووید۱۹  تا به امروز رشد ۲۹ درصدی را تجربه کرده است.

افزایش روزانه شاخص S&P500 نیز گواه دیگری بر انتظار سرمایه‌گذاران مبنی بر ادامه محرک‌های اقتصادی توسط فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی به شمار می‌رود. همانطور که قبلا اشاره شد، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی به وضوح اعتماد سرمایه‌گذاران به بازارها را افزایش خواهد داد. این در حالی است که برخی تحلیلگران این مسئله را یکی از نشانه‌های ضعف سیستم‌های اقتصادی دنیا در نظر می‌گیرند.

بیت کوین، موفق در شکست سطح کلیدی 9,500 دلاری
نمودار کاتالیزور قیمت بیت کوین

حالا بیت کوین هم با افزایش قیمت قابل توجه خود موفق شد از سطح ۹,۵۰۰ دلار عبور کند. بسیاری از سرمایه‌گذارن انتظار دارند قیمت این ارز دیجیتال پس از پشت سر گذاشتن سطح ۹,۷۷۵ دلار به محدوده ۹,۹۰۰ و در نهایت ۱۰,۰۰۰ دلار برسد.

آلت کوین‌ها هم با تبعیت از افزایش قیمت بین کوین در روزهای آغازین هفته جاری موفق شدند افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کنند. از میان آن‌ها ارزهای دیجیتال اتریوم، ریپل و لایت کوین به ترتیب با رشد قیمت ۱۲، ۲٫۸۸ و ۲٫۸۶  درصدی خود از جمله آلت کوین‌هایی بودند که افزایش قیمت مناسبی داشتند.

طبق داده‌های منتشر شده توسط کوین مارکت کپ، در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با تسلط ۶۱٫۷ درصدی بیت کوین به ۲۸۴٫۷ میلیارد دلار رسیده است.

سقوط 50 درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه 12 میلیاردی استیبل کوین‌ها

سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه ۱۲ میلیاردی استیبل کوین ها

سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه ۱۲ میلیاردی استیبل کوین ها

در پی افزایش تقاضای ناشی از سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در تاریخ ۱۲ مارس که “پنجشنبه سیاه” نام گرفت، میزان عرضه استیبل کوین ها به ۱۲ میلیارد رسید.

طبق یافته‌های جدید کوین متریکس (CoinMetrics)، میزان عرضه استیبل کوین ها در بازه زمانی ۱۲ مارس تا اواسط ژوئن، با افزایش ۶ میلیاردی همراه بوده است. جالب است بدانید اگر چنین اتفاقی نمی‌افتاد و همه چیز به شکل طبیعی خود پیش می‌رفت، برای افزایش ۶ میلیاردی استیبل کوین ها به ۶ سال زمان احتیاج  داشتیم.

همانطور که گفته شد بازارهای سهام سراسر دنیا در تاریخ ۱۲ مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا ناگهان سقوط شدیدی را تجربه کردند و از آنجایی که دارندگان ارزهای دیجیتال همیشه از استیبل کوین ها به عنوان یک پناهگاه امن استفاده می‌کنند، تقاضا برای این ارزهای دیجیتال با مقادیر ثابت هم در این تاریخ با افزایش زیادی همراه بود.

تبدیل دارایی‌ها به استیبل کوین این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به نقد کردن دارایی، ارزش آن‌ها حفظ شود. به همین جهت اشتیاق شکل گرفته برای خرید استیبل کوین ها در تاریخ ۱۲ مارس میزان عرضه آن‌ها را به اوج خود رساند. این گزارش نشان می‌دهد که تنها در عرض دو هفته پس از این سقوط تاریخی در بازار ارزهای دیجیتال، بیش از ۸۰۰ میلیون تتر به بازار تزریق شد.

از طرفی افزایش چشمگیر تعداد آدرس‌های حاوی کیف پول تتر در بازه زمانی اواخر مارس و آوریل این موضوع را خاطر نشان می‌کند که صرافی‌های ارز دیجیتال نیز مقادیر زیادی استیبل کوین در کیف پول‌های خود نگه‌داری می‌کنند.

مشاهده آمار
تتر استیبل کوین معروف

علت محبوبیت استیبل کوین ها چیست؟

همچنین کوین متریکس اشاره می‌کند که صرافی‌های آنلاین بیشترین سهم کیف پول‌های حاوی بیش از ۱ میلیون تتر را از آن خود کرده‌اند.

امروزه سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش دلاری دارایی‌های خود از استیبل کوین‌هایی مثل ترو یو اس دی، میکر دائو، پاکسوس استاندارد و جمینی دلار استفاده می‌کنند. اما در حال حاضر محبوب‌ترین استیبل کوین جهان تتر است که جایگاه ویژه‌ای بین سرمایه‌گذاران به خود اختصاص داده است. ولی دلیل محبوبیت این ارز که بیشتر از ۶ سال است از آغاز به کار آن می‌گذرد و یکی از پایه‌های اصلی این بازار مالی محسوب می‌شود چیست؟

در حقیقت پس از اینکه جامعه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۴ با یک مشکل بزرگ روبه‌رو شدند، به فکر ایجاد یک ارز رمزنگاری شده که قیمت ثابت داشته و شرایط را برای معامله‌گران در اوج نوسانات قیمت بیت کوین را فراهم کند افتادند و به این ترتیب ارز رمزنگاری شده Tether (USDT) به بازار عرضه شد.

در این زمان تصور عمومی بر این بود که این رمز ارز توسط بانک مرکزی آمریکا یا یک نهاد متمرکز دیگر پشتیبانی می‌شود؛ اما پس از مدتی مشخص شد که مستقل از دولت‌ها و حکومت‌ها عمل می‌کند و از سوی هیچ نهاد متمرکز دولتی‌ پشتیبانی نمی‌شود.

درست است که تتر شهرت و محبوبیت بیت کوین را ندارد اما در بسیاری موارد برای انجام مبادلات و حتی خریدها خارج از فضای رمزارزها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که نوسانات بازار رمز ارزها به صورت کاملا آزاد اداره می‌شود، قیمت ثابت تتر تا حد زیادی نگرانی‌های سرمایه‌گذاران را برطرف کرده است. خدمات مربوط به این ارز رمز نگاری شده در تمامی صرافی‌های مطرح جهان در اختیار کاربران قرار داده می‌ شود و یکی از محبوب‌ترین ارزهای آنان به شمار می‌رود.

نریدرهای حرفه‌ای عاشق تتر هستند و در بسیاری موارد برای حفظ ارزش سرمایه خود از آن استفاده می‌کنند. به دلیل اینکه معاملات مربوط به تتر هزینه زیادی به همراه ندارد، بسیاری از تجار نیز برای نقل و انتقالات کوچک در راستای اهداف تجاری خود از آن استفاده می‌کنند. گاهی افرادی که زیاد به کشورهای مختلف سفر می‌کنند از تتر برای انتقال وجه استفاده می‌کنند تا مشمول تغییرات قیمت‌های ارزهای رمزنگاری شده هم نشوند.