جدیدترین و به روز ترین اخبار مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین را می توانید در این دسته بندی بخوانید. در این دسته بندی خبرها از منابع معتبر خبری تهیه می شود و در اختیار کاربران قرار می گیرد تا نسبت به سرمایه گذاری خود روی ارز دیجیتال بیت کوین ، دقیق تر عمل کنند.

بیت کوین، موفق در شکست سطح کلیدی 9,500 دلاری

بیت کوین، موفق در شکست سطح کلیدی۹,۵۰۰ دلاری

قیمت بیت کوین از سطح ۹,۵۰۰ دلار گذشت. اما آیا این ارز دیجیتال می‌تواند در بالای این سطح کلیدی باقی بماند؟

ارز دیجیتال بیت کوین بلاخره پا را از محدوده ۹,۰۰۰ دلار فراتر گذاشته و به سطوح بالاتر از ۹,۵۰۰ دلار رسید. این اتفاق در پی افزایش حجم معاملات بیت کوین در تاریخ ۲۰ جولای افتاد. اکنون معامله‌گران منتظرند ببیند که آیا بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا توانایی باقی ماندن در سطوح بالاتر از ۹,۵۰۰ و رسیدن به ۹,۷۷۵ دلار را خواهد داشت یا نه؟

بیت کوین، موفق در شکست سطح کلیدی 9,500 دلاری
شکست قیمت بیت کوین

امروز دفتر خزانه داری آمریکا که وظیفه مدیریت بانک‌ها را بر عهده دارد، تصمیم خود مبنی بر موضوع تصدی رمز ارز ها را اعلام کرد و دفتر کنترل ارز (OCC)  نیز مجوز تصدی رمز ارزها را به بانک‌های فدرال اعطا کرد. به این ترتیب تمام بانک‌های مرکزی می‌توانند کلیدهای رمزنگاری منحصربه‌فرد برای کیف پول ارزهای دیجیتال را نزد خود نگه دارند و مسیر نگهداری رمز ارزهای مشتریان برای بانک‌های ملی هموار خواهد شد.

از طرفی برخی از سرمایه‌گذاران معتقدند شروع مجدد بسته‌های محرک اقتصادی بانک‌های مرکزی می‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود و با توجه به اطلاعیه اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر از سرگیری بسته‌های محرک اقتصادی احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار دور از انتظار نیست.

در همین راستا تایلر وینکلواس (Tyler Winklevoss) مدیر عامل صرافی جمینی گفت:

بانک فدرال رزرو با این اقدام خود زمینه را برای افزایش قیمت بیت کوین آماده می‌کند.

عوامل فاندامنتال قوی، کاتالیزور قیمت بیت کوین

در بازارهای سنتی فلز نقره هفته خود را با یک پامپ قوی شروع کرده و در تایم فریم روزانه الگوی فنجان و دسته را در نمودار قیمت خود تکمیل کرد. قیمت این فلز ارزشمند در نمودار هفتگی با رشد ۱۹٫۲۵ درصدی همراه بوده است.

طلا نیز در ادامه مسیر صعودی خود به ۱,۸۷۴ دلار رسید. قیمت این فلز نیز از زمان آغاز پیدایش ویروس کووید۱۹  تا به امروز رشد ۲۹ درصدی را تجربه کرده است.

افزایش روزانه شاخص S&P500 نیز گواه دیگری بر انتظار سرمایه‌گذاران مبنی بر ادامه محرک‌های اقتصادی توسط فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی به شمار می‌رود. همانطور که قبلا اشاره شد، سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی به وضوح اعتماد سرمایه‌گذاران به بازارها را افزایش خواهد داد. این در حالی است که برخی تحلیلگران این مسئله را یکی از نشانه‌های ضعف سیستم‌های اقتصادی دنیا در نظر می‌گیرند.

بیت کوین، موفق در شکست سطح کلیدی 9,500 دلاری
نمودار کاتالیزور قیمت بیت کوین

حالا بیت کوین هم با افزایش قیمت قابل توجه خود موفق شد از سطح ۹,۵۰۰ دلار عبور کند. بسیاری از سرمایه‌گذارن انتظار دارند قیمت این ارز دیجیتال پس از پشت سر گذاشتن سطح ۹,۷۷۵ دلار به محدوده ۹,۹۰۰ و در نهایت ۱۰,۰۰۰ دلار برسد.

آلت کوین‌ها هم با تبعیت از افزایش قیمت بین کوین در روزهای آغازین هفته جاری موفق شدند افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کنند. از میان آن‌ها ارزهای دیجیتال اتریوم، ریپل و لایت کوین به ترتیب با رشد قیمت ۱۲، ۲٫۸۸ و ۲٫۸۶  درصدی خود از جمله آلت کوین‌هایی بودند که افزایش قیمت مناسبی داشتند.

طبق داده‌های منتشر شده توسط کوین مارکت کپ، در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال با تسلط ۶۱٫۷ درصدی بیت کوین به ۲۸۴٫۷ میلیارد دلار رسیده است.

سقوط 50 درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه 12 میلیاردی استیبل کوین‌ها

سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه ۱۲ میلیاردی استیبل کوین ها

سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین در پنجشنبه سیاه و عرضه ۱۲ میلیاردی استیبل کوین ها

در پی افزایش تقاضای ناشی از سقوط ۵۰ درصدی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در تاریخ ۱۲ مارس که “پنجشنبه سیاه” نام گرفت، میزان عرضه استیبل کوین ها به ۱۲ میلیارد رسید.

طبق یافته‌های جدید کوین متریکس (CoinMetrics)، میزان عرضه استیبل کوین ها در بازه زمانی ۱۲ مارس تا اواسط ژوئن، با افزایش ۶ میلیاردی همراه بوده است. جالب است بدانید اگر چنین اتفاقی نمی‌افتاد و همه چیز به شکل طبیعی خود پیش می‌رفت، برای افزایش ۶ میلیاردی استیبل کوین ها به ۶ سال زمان احتیاج  داشتیم.

همانطور که گفته شد بازارهای سهام سراسر دنیا در تاریخ ۱۲ مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا ناگهان سقوط شدیدی را تجربه کردند و از آنجایی که دارندگان ارزهای دیجیتال همیشه از استیبل کوین ها به عنوان یک پناهگاه امن استفاده می‌کنند، تقاضا برای این ارزهای دیجیتال با مقادیر ثابت هم در این تاریخ با افزایش زیادی همراه بود.

تبدیل دارایی‌ها به استیبل کوین این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به نقد کردن دارایی، ارزش آن‌ها حفظ شود. به همین جهت اشتیاق شکل گرفته برای خرید استیبل کوین ها در تاریخ ۱۲ مارس میزان عرضه آن‌ها را به اوج خود رساند. این گزارش نشان می‌دهد که تنها در عرض دو هفته پس از این سقوط تاریخی در بازار ارزهای دیجیتال، بیش از ۸۰۰ میلیون تتر به بازار تزریق شد.

از طرفی افزایش چشمگیر تعداد آدرس‌های حاوی کیف پول تتر در بازه زمانی اواخر مارس و آوریل این موضوع را خاطر نشان می‌کند که صرافی‌های ارز دیجیتال نیز مقادیر زیادی استیبل کوین در کیف پول‌های خود نگه‌داری می‌کنند.

مشاهده آمار
تتر استیبل کوین معروف

علت محبوبیت استیبل کوین ها چیست؟

همچنین کوین متریکس اشاره می‌کند که صرافی‌های آنلاین بیشترین سهم کیف پول‌های حاوی بیش از ۱ میلیون تتر را از آن خود کرده‌اند.

امروزه سرمایه‌گذاران برای حفظ ارزش دلاری دارایی‌های خود از استیبل کوین‌هایی مثل ترو یو اس دی، میکر دائو، پاکسوس استاندارد و جمینی دلار استفاده می‌کنند. اما در حال حاضر محبوب‌ترین استیبل کوین جهان تتر است که جایگاه ویژه‌ای بین سرمایه‌گذاران به خود اختصاص داده است. ولی دلیل محبوبیت این ارز که بیشتر از ۶ سال است از آغاز به کار آن می‌گذرد و یکی از پایه‌های اصلی این بازار مالی محسوب می‌شود چیست؟

در حقیقت پس از اینکه جامعه ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۴ با یک مشکل بزرگ روبه‌رو شدند، به فکر ایجاد یک ارز رمزنگاری شده که قیمت ثابت داشته و شرایط را برای معامله‌گران در اوج نوسانات قیمت بیت کوین را فراهم کند افتادند و به این ترتیب ارز رمزنگاری شده Tether (USDT) به بازار عرضه شد.

در این زمان تصور عمومی بر این بود که این رمز ارز توسط بانک مرکزی آمریکا یا یک نهاد متمرکز دیگر پشتیبانی می‌شود؛ اما پس از مدتی مشخص شد که مستقل از دولت‌ها و حکومت‌ها عمل می‌کند و از سوی هیچ نهاد متمرکز دولتی‌ پشتیبانی نمی‌شود.

درست است که تتر شهرت و محبوبیت بیت کوین را ندارد اما در بسیاری موارد برای انجام مبادلات و حتی خریدها خارج از فضای رمزارزها هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که نوسانات بازار رمز ارزها به صورت کاملا آزاد اداره می‌شود، قیمت ثابت تتر تا حد زیادی نگرانی‌های سرمایه‌گذاران را برطرف کرده است. خدمات مربوط به این ارز رمز نگاری شده در تمامی صرافی‌های مطرح جهان در اختیار کاربران قرار داده می‌ شود و یکی از محبوب‌ترین ارزهای آنان به شمار می‌رود.

نریدرهای حرفه‌ای عاشق تتر هستند و در بسیاری موارد برای حفظ ارزش سرمایه خود از آن استفاده می‌کنند. به دلیل اینکه معاملات مربوط به تتر هزینه زیادی به همراه ندارد، بسیاری از تجار نیز برای نقل و انتقالات کوچک در راستای اهداف تجاری خود از آن استفاده می‌کنند. گاهی افرادی که زیاد به کشورهای مختلف سفر می‌کنند از تتر برای انتقال وجه استفاده می‌کنند تا مشمول تغییرات قیمت‌های ارزهای رمزنگاری شده هم نشوند.

کیف پول یک میلیون دلاری بیت کوین

تعداد آدرس‌های کیف پول یک میلیون دلاری بیت کوین به ۱۳,۰۰۰ عدد رسید

,

طبق اطلاعات به دست آمده از گلس نود (Glassnode)، بیش از ۱۳,۰۰۰ آدرس کیف پول بیت کوین ارزشی معادل حداقل یک میلیون دلار دارند.

تنها ۱۰۷ بیت کوین برای میلیونر شدن کافیست!

با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، تنها ۱۰۷ سکه برای داشتن یک کیف پول میلیون دلاری کافی است. وابسته بودن این معیار به قیمت دلاری بیت کوین نوسان بسیار زیادی را برای آن به همراه داشته است. طبیعتا بررسی تعداد آدرس کیف پول‌های با موجودی ۱۰۰ بیت کوین از نوسان کمتری برخوردار خواهد بود.

کیف پول ارزهای دیجیتال
آدرس کیف پول های حاوی یک میلیون ریال

در تصویر بالا تعداد آدرس کیف پول‌هایی که حداقل دارایی آن‌ها ۱۰۰ سکه و ارزش دلاری آن‌ها بیش از یک میلیون دلار است را مشاهده می‌کنید.

کیف پول‌های بیت کوین ثروتمند‌تر از همیشه!

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید تعداد آدرس کیف پول‌هایی که ارزش آن‌ها بیش از یک میلیون دلار بود، طی بازار گاوی شکل گرفته در سال ۲۰۱۷ به بالاترین میزان خود رسید. این در حالی است که تعداد کیف پول‌های حاوی بیش از ۱۰۰ بیت کوین با تغییرات زیادی همراه نبوده است. در دنیای رمز نگاری شده بیت کوین، این یکی از معدود شاخص‌هایی است که طی سال‌ها واریانس زیادی نداشته و دستخوش تغییرات بسیار نمی‌شود.

تعداد آدرس‌های کیف پول یک میلیون دلاری بیت کوین به 13000 عدد رسید
کیف پول های ثروتمند بیت کوین

دلیل احتمالی برای نوسان کم تعداد آدرس‌های حاوی ۱۰۰ بیت کوین می‌تواند این باشد که دارندگان برخی از این کیف پول‌ها، نهاد‌های بزرگی مثل صرافی‌ها هستند که دوست ندارند از اهداف از پیش تعیین شده خود برای توزیع بیت کوین فاصله بگیرند. همچنین لازم به ذکر است که در حال حاضر بیش از ۱ میلیون بیت کوین وجود دارد که احتمال می‌رود توسط ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین استحراج شده باشد. این سکه‌ها حدود ۱۰ سال است که جابه‌جا نشده‌اند.

چند کیف پول میلیون دلاری در دنیا وجود دارد؟

شاید برای شما هم جالب باشد بدانید چند میلیونر بیت کوین در دنیا وجود دارد؟ اما در حقیقت کسی تعداد واقعی این افراد را نمی‌داند. برای پاسخ به این سوال باید بدانیم که چن نفر اعم از افراد حقیقی یا نهاد‌های بزرگی مانند صرافی‌ها این ۱۳,۲۹۰ آدرس کیف پول را کنترل می‌کنند. این تعداد از منظر تئوری، هر عددی بین ۱ تا ۱۳,۲۹۰ می‌تواند باشد.

اگرچه می‌توان با تجزیه و تحلیل در داده‌های مربوط به آدرس کیف پول‌ها و معاملات انجام شده بیت کوین تا حدودی به این عدد نزدیک شد، ولی واقعیت این است که در حال حاضر امکان دسترسی به مجموعه کاملی از این داده‌ها در دسترس نیست.

با این حال افرادی وجود دارند که ثروت چشمگیر آن‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال و بیت کوین بر کسی پوشیده نیست. از جمله این افراد می‌توان به ساتوشی ناکاموتو خالق نابغه بیت کوین، کریس لارسن، جوزف لوبین، چانگپنگ ژائو، ویتالیک بوترین، جیم بریر و تیم دراپر اشاره کرد.

لایت کوین ها

پیش بینی مسیر قیمت لایت کوین طی روزهای آینده

کاربران عزیز اکسکوینو، تحلیل ارائه شده زیر تغییرات قیمت ارز دیجیتال لایت کوین را به عنوان هفتمین رمز ارز برتر در طولانی مدت بررسی و پیش بینی می‌کند.

اخیرا بازار ارزهای دیجیتال نوسانات قابل ملاحظه‌ای تجربه نکرده و اکثر رمز ارزها طی چند هفته گذشته در فاز تثبیت قیمت قرار داشتند. البته این مورد به تنهایی نمی‌تواند یک تصویر خرسی از این بازار مالی ارائه دهد.

قیمت ارز دیجیتال لایت کوین طی یک ماه گذشته با کاهش زیادی همراه بوده است. برخی این موضوع را ناشی از عدم انجام به روز رسانی از سمت بنیاد این رمز ارز می‌دانند.

لایت کوین، هفتمین رمز ارز برتر دنیا

در حال حاضر لایت کوین ، هفتمین رمز ارز بزرگ دنیا در محدوده ۴۱٫۵۷ دلار و نزدیکی سطوح مقاومتی ۴۲، ۴۴ و ۴۷ دلاری قرار دارد. این سطوح مقاومت پیش از این بارها سبب تغییرات قیمت قابل ملاحظه این ارز دیجیتال شده‌اند. شکست قیمت مناسب در مسیر نزولی لایت کوین می‌تواند منجر به تغییر مسیر و تشکیل الگوی صعودی در نمودار قیمت این رمز ارز شود.

نمودار قیمت لایت کوین‌ها
روند نزولی قیمت لایت کوین ها

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، لایت کوین به محض شروع اصلاحات شکل گرفته در بازار در ماه ژوئن، روند نزولی قیمت خود را آغاز کرده است. این رمز ارز که مدعی است پرداخت‌های نسبتا فوری و کم‌هزینه را فراهم می‌کند، در مسیر کاهش قیمت خود از ۴۵ به ۴۲ دلار رسیده و در حال حاضر در نزدیکی سطح حمایتی فیبوناچی بازگشتی ۰٫۲۳۶ درجه‌ای قرار دارد. از آنجایی که این سطح طی روزهای گذشته نقش یک سطح حمایتی کلیدی و مهم را ایفا کرده است، به نظر نمی‌رسد قیمت این ارز دیجیتال به محدوده کمتر از ۴۱ دلار برسد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که افزایش فشار فروش در بازار ممکن است قیمت این ارز رمزنگاری شده را به سمت سطوح ۳۸ دلار هدایت کند.

اگر لایت کوین توانایی عبور از سطح ۴۲ دلار به عنوان یک سطح مقاومت قوی را داشته باشد، احتمال رسیدن قیمت آن به ۴۴٫۲۷ دلار دور از انتظار نیست.

البته این نکته را در نظر داشته باشید با توجه به قیمت کم این ارز دیجیتال در حال حاضر، احتمال افزایش فشار خرید از سمت سرمایه‌گذاران بسیار زیاد است.

نمودار قیمت لایت کوین‌ها

از طرفی قیمت لایت کوین مانند سایر ارزهای دیجیتال تا حد زیادی به قیمت بیت کوین وابسته بوده و همبستگی زیادی بین این دو برقرار است. طبیعی است که این ارز دیجیتال از نظر روند قیمت طی روزهای آینده از بیت کوین پیروی خواهد کرد.

با این تفاسیر قیمت لایت کوین فرمی u شکل به خود گرفته و انتظار می‌رود به زودی از مرز ۴۲٫۸۵ دلار عبور کند.

منبع: ambcrypto

رکورد جدید حجم معاملات استیبل کوین ها در ماه ژوئن زده شد

رکورد جدید حجم معاملات استیبل کوین ها در ماه ژوئن زده شد

طبق اطلاعات به دست آمده از سایت دبلاک (The Block) استیبل کوین ­ها به یک رکورد جدید در حجم معاملات انجام شده در بازار در ماه ژوئن دست یافتند.

طی تحقیقات صورت گرفته و بررسی میزان حجم معاملات انجام شده در استیبل کوین ها در بازه زمانی سه ماهه، تتر بیشترین سهم را از آن خود کرده است. در ماه آوریل حجم معاملات انجام شده توسط استیبل کوین ها به ۴۰ میلیارد دلار رسیده و رکورد تازه‌ای ثبت کرده بود.

رکورد جدید حجم معاملات استیبل کوین ها در ماه ژوئن زده شد
رکورد حجم معاملات استیبل کوین ها

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، حجم معاملات انجام شده در بازار استیبل کوین‌ها بین ماه‌های فوریه و اکتبر با یک جهش همراه بوده است. روز پنجشنبه میزان عرضه استیبل کوین تتر در بازار از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرد.

استیبل کوین ها نوعی رمز ارز هستند که برای کاهش نوسانات قیمت طراحی شده و قیمت ثابتی دارند. این دارایی­ها به عنوان ذخیره کننده ارزش و وسیله‌ای برای مبادله مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع می‌توان گفت استیبل کوین کاملا وابسته به یک دارایی ثابت است، این دارایی ثابت می‌تواند هر چیزی باشد؛ از طلا گرفته تا ارز فیزیکی و یا دارایی که بتوان قیمت آن را مشخص کرد و در خصوص آن به توافق کلی رسید. استیبل کوین ها که در تلاشند پل ارتباطی بین  ارزهای فیزیکی و دارایی‌های دیجیتال باشند، به منظور فراهم کردن سطحی با ثبات در بازار ارزهای دیجیتال عرضه شده‌اند. تعیین قیمت استیبل کوین ها به تعداد استیبل کوین های در گردش بستگی داشته و توسط آن تعیین می‌شود.

از جمله شناخته شده‌ترین رمز ارز های پایدار ( استیبل کوین ها ) می‌توان به تتر (USDT)، ترو یو اس دی (TUSD)، جمینی (GUSD) و یو اس دی کوین (USDC) اشاره کرد.

ارز دیجیتال بیت کوین

سقوط بازار آلت کوین ها و افزایش قیمت بیت کوین، به زودی!

,

اگر شما هم اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال را طی نیم سال گذشته در توییتر دنبال کرده باشید، حتما بارها نام  Joe007  را شنیده‌اید. این نهنگ خرسی شناخته شده بیت کوین، جزو بزرگ‌ترین و سودآورترین نهنگ‌ها در پلتفرم معاملاتی بیتفنیکس است که ارزش معاملات ماهانه وی به میلیون‌ها دلار می‌رسد.

این معامله‌گر بزرگ روز گذشته پس از یک وقفه دو ماهه مجددا به جامعه توییتری ارزهای دیجیتال پیوسته و نظرات متفاوتی را ارائه داده است.

سقوط بازار آلت کوین‌ها؛ به زودی

آلت کوین‌ها طی چند ماه اخیر عملکرد بی نظیری از خود نشان دادند. همانطور که در نمودار زیر هم مشاهده می‌کنید از شروع سال ۲۰۲۰ تا کنون آلت کوین‌ها عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین
پیشبینی سقوط آلت کوین ها

اما Joe007 بر این باور است که این روند برای مدت طولانی دوام نخواهد داشت. وی طی پیغام توییتری خود در تاریخ ۳ جولای بیان کرد که احتمال سقوط بازار آلت کوین‌ها حتی قبل از شروع رالی افزایش قیمت بیت کوین بسیار زیاد است.

یکی از سرمایه‌گذاران بیت کوین در پاسخ به سوال یکی از فالورهای خود درباره میزان تسلط بیت کوین بر این بازار مالی گفت:

Joe007 فراتر از یک سرمایه‌گذار در بازار ارزهای دیجیتال است و طبق گفته وی، آلت کوین‌ها با سقوط وحشتناکی روبه رو خواهند شد.

آدام بک، یکی از فعالان مطرح بازار بیت کوین و بنیان‌گذار بلاک استریم   (Blockstream) نیز ماه گذشته بیان کرد که تنها یک ارز در دنیای کریپتو وجود دارد و آن هم چیزی جز بیت کوین نیست. این موضوع نشان می‌دهد که بر خلاف سخنان انتقادی جیسون کالاکانیس( Jason Calacanis  )، برخی دیگر دیدگاه‌های کاملا خوش بینانه‌ خود نسبت به آینده بیت کوین را حفظ کرده‌اند.

سقوط بازار آلت کوین ها و افزایش قیمت بیت کوین، به زودی!
نوسانات قیمت بیت کوین

مقصد بعدی قیمت بیت کوین پس از تثبیت در محدوده ۹,۰۰۰ دلار

کالاکانیس یک کار آفرین برجسته، نویسنده و یک سرمایه گذار خبره است که سرمایه گذاری‌های بی‌نظیر او در پروژه‌های  Robinhpod، Uber  و Trello برای همه آشناست. وی در تاریخ ۲۴ ژوئن توییت انتقادی نسبتا تندی درباره ارزهای رمز نگاری شده منتشر کرد. البته ناگفته نماند که این سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر و برجسته‌، پیش از این دیدگاه‌های صعودی زیادی درباره قیمت بیت کوین ارائه داده و اخیرا نیز ارز دیجیتال اتریوم را هدف خود قرار داده بود.

اما با وجود تمام این تفاسیر ارز دیجیتال بیت کوین، به عنوان ارزشمندترین رمزارز جهان ۸ هفته اخیر قیمت خود را در محدوده ۸,۵۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار سپری کرده است. در همین راستا جاش راجر، تحلیلگر محبوب ارزهای دیجیتال عنوان کرد:

محدوده قیمت بیت کوین مشخص است. سطح حمایتی کنونی طی ۳ هفته اخیر ثابت مانده است و احتمالا قیمت این ارز دیجیتال به سطح ۸۹۰۰  یا حتی  ۸۵۰۰ دلار برسد.

بیت کوین یا طلا

کلاهبرداری ۲٫۸ میلیارد دلاری شمش‌های جعلی، مهر تایید دیگری بر برتری بیت کوین

یک خبررسانی چینی به اسم کاشن (Caixin) در تاریخ  ۲۹ ژوئن (۹ تیر) گزارش داد، قرارداد­های وام بین سازمان­های اقتصادی چینی و شرکت طلافروشی ووهان کینگولد (wuhan kingold jewerly)، به دلیل مشخص شدن طلای وثیقه‌ای تقلبی از هم پاشید. گفته می­‌شود این شمش‌­ها فلز مسی با روکش طلا هستند.

کاشن اعلام کرد، تعدادی از شمش‌­های این معامله از جنس فلز مس بوده‌­­اند. این اقدام سبب متضرر شدن شرکت­های وام دهنده شد. به این ترتیب وام دهندگان نیز باقی مانده وام ۱۶ میلیارد یوانی را بخاطر شمش‌­های جعلی پرداخت نکردند.

این نمونه، فقط یکی از ورشکستگی‌های یک نهاد بزرگ است. چندی پیش کوین تلگراف (cointelegraph) نیز امکان وجود شمش‌­های جعلی در بانک‌های مرکزی بزرگ جهان را اعلام کرد.

آشکار شدن هویت طرفین معامله در بازار طلا، یکی از عللی است که طرفداران بیت کوین و ارزهای دیجیتال را از سرمایه‌گذاری در فلزات گرانبها بازمی‌دارد.

همچنین طبق نظر سنجی انجام شده توسط متی گرینسپن (mati greenspan)، ارز دیجیتال بیت کوین اولین گزینه‌ افراد برای سرمایه­‌گذاری به شمار می­اید.۴۲ درصد از ۲,۳۰۰ شرکت کننده در این نظرسنجی به بیت کوین رای دادند و به این ترتیب طلا در جایگاه دوم سرمایه‌گذاری قرار گرفت.

پس از انتشار این مطلب پیتر شیف (Peter Schiff) که طرفدار سرسخت طلا و مخالف شدید بیت کوین است، در صفحه توییتر خود نوشت:

این خبر نشان دهنده میزان توهم طرفداران بیت کوین است. همانطور که می‌دانید، قیمت کنونی بیت کوین فاصله بسیار زیادی با بالاترین رقم ثبت شده برای قیمت این ارز دیجیتال دارد و این موضوع در شاخص داو جونز یا طلا صدق نمی‌کند، با این حال طرفداران سرسخت بیت کوین همچنان امید به افزایش قیمت این ارز دیجیتال و ثبت رکورد جدید برای آن دارند! «امید» هیچوقت استراتژی خوبی برای سرمایه­گذاری نیست.

بیت کوین در مقابل شمش‌های جعلی
بیت کوین در مقابل طلا

بیت کوین را نمی‌شود جعل کرد

دیدگاه شیف در رابطه با بیت کوین موضوع جدیدی نیست، وی پیش از این نیز بار­ها انتقاد‌های شدیدی نسبت به این ارز دیجیتال ارائه داده است. اما جالب اینجاست که طرفداران بیت کوین هرگز تحت تاثیر دیدگاه‌های شیف قرار نگرفته‌اند.

هفته گذشته، مکس کایسر (Max keiser) میزبان محبوب برنامه تلویزیونی (RT Show)، با اطمینان کامل اعلام کرد که اگر قیمت بیت کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار برسد، شیف اولین “خرید بزرگ” خود را انجام خواهد داد.

در همین راستا رابرت بریدلاو (Robert Breedlove)، مدیرعامل پارالاکس دیجیتال (Parallax Digital) نوشت: علاوه بر اینکه قابلیت‌های مقیاس‌پذیری، حمل و نقل آسان، ماندگاری و شفافیت بیت کوین از جمله برتری‌های این ارز دیجیتال نسبت به طلا به شمار می‌روند، بیت کوین ذخایر قابل استخراج کمتری نسبت به طلا دارد. همچنین محافظت از بیت کوین نسبت به طلا بسیار ارزان‌تر بوده و از امنیت فوق‌العاده‌ای نیز برخوردار است.

وی افزود:

برای من سوال است که بازار آزاد، کدام یک را انتخاب می­کند؟

( بازار آزاد در حقیقت بازاری است که در آن قیمت یک کالا یا خدمت، از طریق عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، نه از طریق سیاستگذاری دولتی )

تثبیت قیمت بیت کوین در سطح 9,000 دلار به چه معناست؟

تثبیت قیمت بیت کوین در سطح ۹,۰۰۰ دلار به چه معناست؟

ارز دیجیتال بیت کوین در روزهای پایانی هفته به کمترین سطح خود طی ۳۰ روز گذشته رسید.

اولین رمز ارز دنیا که ۶ ماه گذشته خود را در محدوده ۹,۸۰۰ دلار سپری کرده بود، پس از تجربه سقوط قیمت امروز خود به ۸,۸۰۰ دلار رسید.

خبر خوب و بد برای بیت کوین

در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده ۹,۰۰۰ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. به لحاظ تکنیکال هنگامی که یک سطح حمایت قدرتمند شکسته ‌شود، بلافاصله می‌تواند به سطح مقاومت تبدیل ‌شود.

همانطور که در نمودار ۴ ساعته زیر هم مشاهده می‌کنید، خط روند صعودی آبی رنگ به محض شکسته شدن به عنوان سطح مقاومت عمل می‌کند.

اگر بیت کوین نتواند در این سطح باقی مانده و بهبود قیمت را تجربه کند، کاهش هر چه بیشتر قیمت این ارز دیجیتال طی روزهای آینده امری غیر قابل پیش بینی نیست. همانطور که پیش از این نیز بارها به آن اشاره شده است، سطح ۹,۰۰۰ دلار  از اهمیت ویژه ای برای ادامه روند صعودی برخوردار بوده و یک سطح کلیدی مهم محسوب می‌شود.

شاخص قدرت نسبی نیز در نمودارهای ۴ ساعته و روزانه در محدوده فروش بیش از حد قرار دارد. این موضوع ممکن است احتمال تصحیح قیمت این ارز دیجیتال را بیشتر کند.

حجم معالات انجام شده که یکی از شاخص‌های مهم برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود، طی روزهای گذشته با کاهش چشمگیری همراه بوده است و این موضوع را می‌توان به عنوان یکی از نشانه‌های کاهش تعداد فروشندگان در بازار و همچنین ورود بیت کوین به فاز تصحیح قیمت در نظر گرفت.

با بررسی نمودار هفتگی بیت کوین می‌بینیم که بسته شدن شمع نمودار هفتگی در محدوده زیر ۹,۳۰۰ تا ۹,۴۰۰ دلار منجر به تقویت روند نزولی کوتاه مدت در روزهای آینده خواهد شد.

سطوح مقاومت و حمایت اصلی بیت کوین

بزرگ‌ترین ارزدیجیتال دنیا در حال حاضر سطح ۹,۰۰۰ دلار را این بار به عنوان سطح مقاومت تست می‌کند. در صورت شکسته شدن محدوده حمایتی ۸,۹۰۰ تا ۹,۰۰۰ دلاری، کاهش بیشتر قیمت بیت کوین به سمت سطوح ۸,۵۰۰ دلار طی روزهای آینده دور از انتظار نیست.

در صورت ادامه روند کاهش قیمت بیت کوین به سمت سطوح ۸,۶۵۰ دلار، احتمال سقوط قیمت بیشتر و رسیدن آن به محدوده شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه در سطح ۸,۳۰۰ دلار نیز وجود دارد. ( این محدوده با رنگ سبز روشن و سفید در نمودار روزانه مشخص شده است )

همچنین در این نمودار خط روند صعودی بلند مدت بیت کوین را به رنگ زرد مشاهده می‌کنید.

در حال حاضر، سطوح مقاومت در محدوده‌های ۹,۲۰۰، ۹,۳۰۰ و محدوده شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه ( ۹,۴۰۰ دلار ) قرار دارد. 

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال ۲۲۵٫۷ میلیارد دلار بوده و بیت کوین با تسلط ۶۵ درصدی خود ۱۶۶٫۲ میلیارد دلار از ارزش کل این بازار مالی را از آن خود کرده است.

نمودار ساعتی بیت کوین
سطح حمایت و مقاومت بیت کوین در ۴ ساعت
نمودار روزانه بیت کوین
سطح حمایت و مقاومت بیت کوین در یک روز
هودل شدن 11.4 میلیون بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران بلند مدت این ارز دیجیتال!

هودل شدن ۱۱٫۴ میلیون بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران بلند مدت این ارز دیجیتال!

,

۱۱٫۴ میلیون بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران بلند مدت هولد می‌شود و این موضوع سبب کاهش ۲۰ درصدی مقدار کل بیت کوین های قابل معامله در بازار  شده است.

طبق اطلاعات به دست آمده از چین آنالیسس ( Chainanalysis ) بخش عمده‌ای از بیت کوین‌های قابل معامله در بازار در اختیار سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت قرار دارد و می‌توان گفت سرمایه‌گذاران بلند مدت حدود ۶۰ درصد از مقدار کل سکه‌های دنیا را در اختیار دارند.

قیمت بیت کوین

طلای دیجیتال

طبق بررسی‌های این شرکت، محدودیت منابع عرضه بیت کوین، این ارز دیجیتال را مانند طلا کمیاب کرده و به آن لقب طلای دیجیتال داده است. با این حال در حال حاضر حدود ۳٫۵ میلیون بیت کوین موجود و در گردش در بازار، قیمت این ارز دیجیتال را تعیین می‌کنند.

اما بیت کوین، این طلای دیجیتال توسط یک بازار تجاری فعال برای فعالیت تریدرهای علاقمند به این عرصه پشتیبانی می‌شود. ۳٫۵ میلیون بیت کوین که در این بازار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرتد با توجه به نسبت تقاضا، نقش اصلی در تعیین قیمت این ارز دیجیتال را بازی می‌کنند.

این بررسی در ادامه کسانی را که هرگز بیش از ۲۵ درصد از دارایی‌های خود را به فروش نرسانده‌اند، سرمایه‌گذاران بلند مدت معرفی کرده و خاطر نشان می‌کند که چنین کاربرانی دارایی‌های خود را برای چندین سال نگه داشته و هیچ خرید و فروشی انجام نداده‌اند.

۳۴۰,۰۰۰ تریدر هفتگی

بزرگترین و معروف‌ترین شرکت تحلیل و آنالیز بلاکچین، چین آنالیسس، با نجزیه و تحلیل بیشتر بخش عرضه بیت کوین دریافت اگرچه ۹۶ درصد از تراکنش‌های انجام شده توسط نریدرهای خرده فروشی صورت می‌پذیرد، اما بخش عمده حجم تراکنش‌های این ارز دیجیتال را متخصصان حرفه ‌ای این بازار در اختیار دارند.

کاربرانی که با مبالغی کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار بیت کوین وارد این بازار مالی می‌شوند نیز معامله‌گران خرده فروشی نامیده می‌شوند. با اینکه اندازه این جامعه بسیار بزرگ بوده و ۹۶ درصد از کل نقل وانتقالات انجام شده در بازار توسط آن‌ها انجام می‌شود، اما وظیفه تامین نقدینگی بازار به عهده معامله‌گران حرفه‌ای و علاقمند قرار داشته و تقریبا ۸۵ درصد از کل ارزش بیت کوین ارسال شده به صرافی‌ها متعلق به این گروه است.

تحقیقات این موسسه محبوب همچنین مشخص کرد در سال ۲۰۲۰ بیشترین تعداد معامله‌گرانی که به صورت هفتگی در بازار حضور داشتند، ۳۴۰,۰۰۰ نفر بودند.

خرید بیت کوین

از طرفی حدود ۶۰ درصد از مقدار کل بیت کوین‌ های قابل عرضه در بازار در اختیار پلتفرم‌های معاملاتی مجاز ارزهای دیجیتال قرار دارند. جالب است بدانید صرافی کوین بیس ( Coinbase ) به تنهایی نزیک به ۱ میلیون بیت کوین در اختیار دارد.

ارز دیجیتال بیت کوین

این بررسی همچنین نشان داد که حدود ۳٫۷  میلیون بیت کوین تا کنون گم شده است و به احتمال زیاد ۱٫۱ میلیون بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شده است.

نقش پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال طی چند سال اخیر بیش از پیش پررنگ‌تر شده است. این موضوع می‌تواند سبب تقویت شدن دیدگاه کسانی شود که معتقدند فضای ارزهای دیجیتال هم فضای متمرکز است.

منبع: Cointelegraph

امکان خرید ملک توسط بیت کوین در ترکیه فراهم شد

امکان خرید ملک توسط بیت کوین در ترکیه فراهم شد

,

پس از انتشار ویروس مرگبار کووید۱۹ و اعمال محدودیت‌های مربوط به قرنطینه خانگی، مشاغل سراسر جهان روند دستیابی مشتریان خود را تغییر دادند. حوزه املاک و مستغلات نیز طبیعتا از این قاعده مستثنی نیست. در همین راستا شرکت بین‌المللی املاک و مستغلات آنتالیا هومز ( Antalya Homes  ) اخیرا با تغییر رویکرد فعالیت خود موفق شده است بیشترین فروش املاک و مستغلات را توسط ارز دیجیتال بیت کوین انجام دهد.

کرونا و تغییر رویکرد مشاغل

شیوع ویروس کرونا تمام صاحبان مشاغل را وادار کرده است که در مدل‌های تجاری خود تجدید نظر کرده و از فناوری‌های نوظهور برای افزایش رونق در کسب و کارهای خود کمک بگیرند. گروه مشاورین املاک آنتالیا هومز نیز در همین راستا طی یک بیانیه رسمی اعلام کرده است که از این پس ارز دیجیتال بیت کوین را به عنوان یکی از روش‌های پرداخت خود پذیرفته است.

به گفته بایرام نکجه ( Bayram Tekce  ) ارزش بیت کوین پس از هالوینگ روند افزایش پیش رو گرفته و این موضوع بسیاری از سرمایه‌گذاران املاک را به سمت ارزهای دیجیتال هدایت کرده است. این اقدام آن‌ها سبب شده تا بازار املاک و مستغلات با یک فشار فروش روبه رو شوند.

تکجه در این باره توضیح داد که معامله بین خریدار و فروشنده کاملا به صورت مجازی شکل گرفته و آن‌ها با گرفتن تصاویری از خانه مورد نظر و اطرافش، ملک را به خریدار نشان داده و فروخته‌اند. در حقیقت مشتریان هیچ تجربه واقعی از دیدن خانه را نداشتند. پس از توافق طرفین این شرکت خریدار و فروشنده را فراخوانده و بیت کوین نیز به عنوان روش پرداخت در ازای خرید این خانه پذیرفته شده است.

بیت کوین

وی در این باره گفت: ارزش این معامله ۱٫۲۵ میلیون دلار بوده و بالاترین رقمی است که برای خرید ملک توسط بیت کوین در این کشور پرداخت شده است.

پیش از این در سال جاری شرکت خدمات مالی آلمان به نام Black Manta Capital Partners با تلاش برای ایجاد شفافیت و امنیت در بازار املاک و مستغلات، ۱۲ میلیون دلار توکن را وارد این بازار کرد.

افزایش آگاهی عمومی درباره بیت کوین

سال گذشته نیز یک زوج کانادایی که از مقررات و هزینه‌های گزاف بانکی خسته شده بودند، اطلاعیه فروش خانه خود را با ۲۷٫۱ بیت کوین معادل ۲۴۰ هزار دلار منتشر کرده و اتفاقا به چند خریدار علاقمند نیز برخوردند.

چنین مواردی نشان می‌دهد که بازار ارزهای دیجیتال با گذشت زمان بیشتر مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته و به عنوان یک روش پرداخت به بازارهای مختلف راه پیدا می‌کنند.

جک دورسی، مدیرعامل توییتر درباره بیت کوین و توسعه این ارز دیجیتال گفته است:

دنیا سرانجام به یک ارز واحد خواهد رسید و اینترنت نیز یک ارز را به رسمیت خواهد شناخت. به شخصه عقیده دارم که چنین ارزی بیت کوین خواهد بود. بیت کوین چیزی است که روی اینترنت متولد شد، روی اینترنت توسعه داده شد، روی اینترنت آزمایش شد؛ حالا جزئی از وجود اینترنت است. اگر به اینترنت به عنوان یک کشور، بازار و ملت فکر کنیم، نیاز به یک ارز برای آن حس می‌شود.

منبع: cryptopolitan