جدیدترین و به روز ترین اخبار مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین را می توانید در این دسته بندی بخوانید. در این دسته بندی خبرها از منابع معتبر خبری تهیه می شود و در اختیار کاربران قرار می گیرد تا نسبت به سرمایه گذاری خود روی ارز دیجیتال بیت کوین ، دقیق تر عمل کنند.

اکسکوینو ارائه دهنده کیف پول رایگان

یکی از دغدغه هایی که همیشه ذهن خریداران ارزهای دیجیتال را به خود مشغول کرده نحوه نگهداری آن‌ها بوده است. کاربران ارزهای دیجیتال همواره به دنبال مکانی مطمئن برای نگهداری امن رمزارزهای خود بوده‌اند. با توجه به ماهیت دیجیتال ارزهای دیجیتال نگهداری آن‌ها نیز به صورت کاملا دیجیتالی صورت می‌گیرد. امروزه آمار استفاده کنندگان کیف پول‌های دیجیتال با رشد چشمگیر همراه است که این تعداد در پایان نیمه اول سال ۲۰۱۹ به ۴۰ میلیون کاربر رسیده است. سایت اکسکوینو یکی از معدود سامانه‌هایی است که کیف پول رایگان برترین ارزهای دیجیتال دنیا از جمله بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، لایت کوین ، بیت کوین کش و.. را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

با توجه به شرایط فعلی و از دسترس خارج شدن کیف پول های متعلق به سایت های خارجی برای هموطنان عزیزمان، اکسکوینو مفتخر است با فراهم کردن بستری امن برای تراکتش های ارزهای دیجیتال، همچنان با قدرت، کاربران خود را در امر خرید و فروش بدون مشکل ارزهای دیجیتال همراهی کند.

تیم متخصص اکسکوینو در حال حاضر همچون گذشته، امکان دسترسی تمامی کاربران خود را به کیف پول های رایگان این سامانه فراهم کرده و بستری مطمئن برای انجام انواع تراکنش‌های خرید، فروش و تبدیل ارزهای دیجیتال به وجود آورده است.

بازار نزولی ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال طی چند روز اخیر افزایش قیمت قابل توجهی تجربه نکرده و اکثر ارزهای دیجیتال با کاهش قیمت همراه بوده‌اند. بیت کوین به عنوان اولین و با ارزش ترین ارز دیجیتال در محدوده ارزهای دیجیتال قرمز رنگ قرار گرفته و با کاهش قیمت ۳٫۹۰ درصدی در حدود ۸,۱۵۴ دلار در دسترس خریداران قرار گرفته است.

طبیعتا با کاهش قیمت بیت کوین، قیمت سایر ارزهای دیجیتال نیز کاهش پیدا می‌کنند. سایر آلت کوین‌ها نیز با کاهش قیمت همراه بوده و اتریوم به عنوان بزرگ‌ترین آلت کوین سرزمین رمز نگاری شده با ثبت کاهش قیمت ۳٫۸۲ درصدی در محدوده ۱۷۶ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. ارز دیجیتال ریپل، رمز ارز بزرگ بعدی نیز با ثبت کاهش قیمت ۴٫۱۲ درصدی درنمودار روزانه خود در محدوده ۰٫۲۴ دلار در بازار معامله می‌شود.

ارز دیجیتال بیت کوین کش نیز که به تازگی هارد فورک پر حاشیه خود را انجام داده است با کاهش قیمت ۷ درصدی روبه رو شده است.

میزان نفوذ بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال طی سه ماه اخیر از ۷۱ به ۶۵ درصد رسیده است و بسیاری از تحلیل گران بر این باورند احتمال کاهش قیمت بیت کوین دور از انتظار نیست.

 

 

تحلیل قیمت بیت کوین از زبان تحلیل گران

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین طی چند روز اخیر با کاهش همراه بوده و به سطوح پایین‌تر از ۹,۰۰۰ دلار رسیده است. این موضوع به توانایی خرس‌ها و همچنین قدرت آن‌ها در بازار این ارز دیجیتال اشاره می‌کند. این ارز دیجیتال هم اکنون در محدوده بالای سطح کلیدی حمایتی خود قرار دارد. تحلیل گران مطرح این ارز دیجیتال بر این باورند احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده زیر ۸,۰۰۰ دلار نیز طی روزهای آینده  دور از انتظار نیست.

افزایش قدرت خرس‌ها در بازار

روز گذشته قیمت ارز دیجیتال بیت کوین پس از تجربه افزایش قیمت و دستیابی به محدوده ۸,۹۰۰ دلار و در حالی که گاوها تمام تلاش خود را برای رسیدن به محدوده ۹,۰۰۰ دلار به کار بسته بودند، با یک کاهش قیمت همراه شد و در حال حاضر ( هنگام نوشتن این مطلب ) در محدوده ۸,۷۴۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد.

این کاهش قیمت که در اواخر روز گذشته برای قدرتمند ترین ارز دیجیتال دنیا اتفاق افتاد قدرت خرس‌ها در کنترل شرایط بازار را نشان می‌دهد و برخی بر این باورند قیمت این رمز ارز طی روزهای آینده با کاهش بیشتری همراه خواهد بود.

نظر تحلیل گران در مورد قیمت بیت کوین

در حال حاضر اکثر تحلیل گران با پیش فرض کاهش قیمت این ارز دیجیتال، سقوط قیمت بعدی این ارز به محدوده ۸,۰۰۰ دلار را دور از انتظار ندانسته و قیمت هدف بعدی را در محدوده  ۸,۴۰۰ قرار داده‌اند.

یکی از چارتیست‌های مطرح بیت کوین به نام Cryptomist در آخرین پیام توییتری خود بیان کرده است هر گونه شکست نزولی در محدوده زیر سطح حمایتی فعلی بیت کوین، یعنی سطح ۸,۴۰۰ دلار، منجر به کاهش قیمت و رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به محدوده ۷,۱۰۰ دلار خواهد شد.

تقاطع خرسی شاخص میانگین متحرک ساده

با نگاهی به نمودار قیمت بیت کوین و بررسی آن به لحاظ فنی، می‌توانیم دلایل روشنی برای قوت گرفتن دیدگاه خرسی تحلیل گران این ارز دیجیتال پبدا کنیم. تقاطع خرسی شکل گرفته در محدوده شاخص میانگین متحرک، توانایی هدایت قیمت این ارز دیجیتال به سمت سطوح پایین‌تر از سطوح حمایتی فعلی را خواهد داشت.

یکی دیگر از تحلیل گران برتر این عرصه به نام Big Chonis پیش بینی قیمت بیت کوین را به این شکل در پیام توییتری خود منتشر کرده است.

شمع روزانه بیت کوین با نشانه‌های مختلفی بسته شد. شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه در محدوده حمایتی و شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه در محدوده مقاومتی قرار داشت. یک تقاطع خرسی نیز بین شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه قرار دارد. این تحلیلگر همچنین عنوان کرد حجم معاملات بیت کوین طی هفته آینده افزایش خواهد یافت.

قیمت بیت کوین پس از هالوینگ چه خواهد شد؟

تا هالوینگ بعدی بیت کوین زمان زیادی باقی نمانده است و بسیاری از افراد تازه وارد به دنیای ارزهای مجازی، هیچ تجربه‌ای از هالوینگ و اتفاقات مربوط به نوسانات قیمت پس از آن ندارند. برخی از صاحب نظران بر این باورند که استخراج گران و سرمایه گذاران بزرگ بیت کوین، اقدام به احتکار سکه‌ها کرده و در انتظار افزایش قیمت پس از هالوینگ هستند تا با فروش سکه‌های خود به سود قابل توجهی  از این بازار پر نوسان دست یابند. از طرفی این اولین بار است که هر دو ارز بیت کوین و بیت کوین کش با کاهش پاداش همراه خواهند بود، چرا که در حال حاضر هر دو شبکه توسط استخرهای یکسان استخراج می‌شوند.

رویکرد هالوینگ بیت کوین

یکی از قوانین مهم پروتکل بیت کوین هنگام راه‌اندازی آن، نصف شدن پاداش استخراج هر بلوک از زنجیره بیت کوین در هر چهار سال یک بار ( هر ۲۱۰,۰۰۰ بلوک یک بار ) و بسته به سرعت هش ریت بود.

آخرین هالوینگ ارز دیجیتال بیت کوین در تاریخ ۹ جولای سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاد که پس از آن، پاداش استخراج هر بلوک این رمز ارز از ۲۵  به ۱۲٫۵ بیت کوین رسید. این در حالی بود که تعداد بیت کوین های استخراج شده در آن زمان ۱۵٫۷ میلیون عدد و قدرت هش نیز حدود ۱٫۴ ( EH/s ) بود. حدود یک سال پس از این اتفاق و در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۷ بلاک چین بیت کوین توسط یک هارد فورک به دو جناح تقسیم شد. امروز بیش از دو سال از این حادثه گذشته و تعداد زیادی از استخرهای استخراج مربوط به هر دو شبکه از الگوریتم اجماع هش SHA256 استفاده می‌کنند.

هم اکنون حدود ۱۸,۰۴۱,۶۳۷ بیت کوین استخراج شده در گردش وجود دارد و هالوینگ بعدی این ارز دیجیتال در کمتر از ۱۸۴ روز آینده اتفاق خواهد افتاد.  در حال حاضر قدرت هش پردازش شبکه بیت کوین حدود ۹۴٫۴۸   EH/s است و با توجه به این قدرت هش، هالوینگ بعدی در تاریخ ۱۴ می ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد. در حال حاضر حدود ۲۶,۶۶۸ بلوک استخراج نشده بیت کوین وجود دارد که تا زمان هالوینگ پیش رو، حدود ۳۳۳,۳۵۰ بیت کوین در حال استخراج وجود خواهد داشت.

استخراج کنندگان ارز دیجیتال بیت کوین کش طی هفته گذشته با نرخ هش  ۲٫۷۵-۴ ( EH/s ) روبه رو بوده‌اند و این در حالی است که حدود ۱۸,۱۰۷,۶۱۳ بیت کوین، معادل ۶۰۸,۵۹۸ بلوک استخراج شده بیت کوین وجود دارد. طبق داده‌های موجود بلاک چین بیت کوین کش هالوینگ خود را یک ماه زودتر از بیت کوین و در تاریخ ۸ آپریل ۲۰۲۰ انجام خواهد داد و پاداش استخراج به ازای هر بلوک این ارز دیجیتال از ۱۲٫۵ به ۶٫۲۵ بیت کوین کش خواهد رسید.

عوامل موثر بر پاداش هالوینگ

حدود ۱۰ روز پیش سایت Bitcoin.com ویدیویی از صحبت‌های استخراج گران مطرح سراسر دنیا و نظرات آن‌‌ها درباره هالوینگ پیش رو منتشر کرد. در این ویدیو صاحب نظران صنعت ارزهای دیجیتال به بررسی اتفاقات پس از هالوینگ گذشته و موضوعاتی از قبیل اینکه نرخ تورم ارز دیجیتال بیت کوین برای اولین بار کمتر از دلار و یورو شد پرداخته و بررسی کردند که آیا این روند دوباره تکرار خواهد شد یا خیر.

در این ویدیو marco streng مدیر عامل شرکت Genesis Group که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتال می‌باشد عنوان کرده است هالوینگ پیش رو مطمعنا سبب از بین رفتن استخراج گرانی خواهد شد که از قدرت کافی برخوردار نیستند. طبق اطلاعات به دست آمده در حال حاضر نرخ تورم ارز دیجیتال بیت کوین و بیت کوین کش به ترتیب برابر است با ۳٫۸۵ و ۳٫۷۴ درصد.

در حال حاضر نشانه‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه برخی از استخراج گران و سرمایه گذاران بزرگ ارز دیجیتال بیت کوین اقدام به احتکار دارایی خود قبل از هالوینگ این رمز ارز کرده‌اند تا پس از آن با قیمت بالاتری سکه های خود را به فروش برسانند.

 

آمار مربوط به شرکت گلس نود ( Glassnode ) از این قرار است که سرمایه گذاران بیت کوین در حال جمع آوری تعداد زیادی سکه هستند. همچنین این شرکت در تاریخ ۱۱ اکتبر اعلام کرد که تعداد نهنگ‌های سرمایه گذار ارز دیجیتال بیت کوین ( سرمایه گذارانی که مالک بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین هستند و می‌توانند جهت بازار را تغییر دهند )  به بیشترین مقدار خود رسیده است و تمام این اتفاقات را نمی‌توان به هالوینگ آینده بیت کوین بی ربط دانست.

حقیقت این است که در حال حاضر کسی نمی‌داند پس از هالوینگ ارز دیجیتال بیت کوین و بیت کوین کش، چه اتفاقاتی در بازار این ارزهای دیجیتال خواهد افتاد و عوامل مهم زیادی مانند قیمت این ارزها هنگام هالوینگ، سختی مربوط به هر دو شبکه و هزینه‌های مربوط به انرژی، بر قیمت این ارزهای دیجیتال پس از هالوینگ تاثیر خواهند گذاشت. برخی بر این باورند که پس از هالوینگ، استخرهای استخراج ضعیف قدرت خود را از دست خواهند داد و فقط استخرهای با ظرفیت بالا جان سالم به در برده و با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

 

رکورد جدید قراردادهای آتی بکت!

در تاریخ ۹ نوامبر، حجم معاملات انجام شده در قراردادهای آتی بکت به رکورد تازه ای دست یافت. پلتفرم بکت که در زمینه قراردادهای آتی فعالیت می‌کند، در تاریخ ۹ نوامبر ۲۰۱۹ توانست به رکورد جدید ۱,۷۴۱ معامله روزانه دست پیدا کند.

افزایش حجم معاملات بکت همزمان با افت قیمت بیت کوین

دستیابی به این رکورد جدید در معاملات آتی بکت مصادف بود با افت شدید قیمت بیت کوین به محدوده زیر ۹,۰۰۰ دلار و آخرین قرارداد آتی بکت نیز با قیمت ۸,۸۹۵ دلار ( هنگام نگارش این مطلب ) مورد معامله قرار گرفته است.

حجم قراردادهای آتی بکت در مسیر افزایش

حجم معاملات مربوط به قراردادهای آتی بکت از زمان راه اندازی آن با افزایش همراه بوده است. این نرخ در ماه اکتبر با ۴۲۵  قرارداد روبه رو بوده که در تاریخ ۲۶ اکتبر با یک افزایش ۲۵۷  درصدی به رکورد جدید ۱,۱۸۳ قراداد در ۲۴ ساعت دست یافت که برخی افراد افزایش تعداد قراردادهای آتی بکت را به افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن آن به محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار نسبت دادند.

طبق گزارش کوین تلگراف در اوایل هفته جاری، بکت در مسیر افزایش تعداد قراردادهای آتی خود قرار دارد.

بکت سال گذشته خبر عرضه قراردادهای آتی فیزیکی بیت کوین را اعلام کرده بود که با تاخیر در راه اندازی این قراردادها روبه رو  شد و در تاریخ ۱۶ آگوست توانست مجوزهای لازم را زا جانب کمسیون معاملات آتی آمریکا دریافت کند.

اولویت اول سرمایه گذاران، بیت کوین یا طلا؟

عملکرد بهتر بیت کوین نسبت به طلا

ارز دیجیتال بیت کوین که از آن با نام طلای دیجیتال یاد می‌شود، از سال ۲۰۱۱ تا کنون به طور مرتب هر ساله عملکرد بهتری نسبت به طلا از خود نشان داده است.

با در نظر گرفتن اختلاف بسیار زیاد در مقدار سرمایه گذاری کل در این دو بازار مالی، ارز دیجیتال بیت کوین نسبت به طلا از پتانسیل رشد بیشتری در بازه های زمانی مختلف برخوردار بوده است.

از سال ۲۰۱۷ تا کنون یک اونس طلا ارزشی کمتر از یک بیت کوین داشته است و این در حالیست که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در همین مدت از سطوح کمتر از ۴,۰۰۰ دلار به محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار نیز رسیده است.

قیمت بیت کوین

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از آغاز سال جاری تا کنون با رشد دو برابری همراه بوده ولی قیمت طلا از حدود ۱,۲۸۲ دلار با افزایش چیزی حدود ۱۸ درصد به محدوده ۱,۵۱۴ دلار رسیده است.

بیت کوین در حال جذب سرمایه گذاران

مقدار کل سرمایه گذاری در بازار طلا و بیت کوین به ترتیب چیزی حدود ۷٫۳ تریلیون و ۱۶۶ میلیارد دلار است که با وجود چنین اختلاف زیادی، ارز دیجیتال بیت کوین در رقابت با طلا از پتانسیل رشد بیشتری بهره‌مند بوده است. از طرفی بیت کوین با مقدار نقدینگی بیشتری در صرافی‌های ارز دیجیتال و بازار فرابورس نسبت به طلا همراه بوده و در صرافی‌های بزرگ سراسر دنیا مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

نمی‌توان انکار کرد که ارز دیجیتال بیت کوین هرساله عملکرد بهتری نسبت به طلایی که تا کنون به عنوان یک دارایی سنتی و امن شناخته شده بود داشته است. شاید دلیل این امر افزایش تعداد سرمایه گذارانی است که با افزایش علم سرمایه گذاری دیجیتال و مدرن، بیت کوین را به عنوان یک منبع ذخیره ارزش در نظر می‌گیرند.

با اینکه بازار ارز دیجیتال بیت کوین با نوسانات بسیار زیادی همراه است، پشتیبانی پلتفرم‌های معاملاتی بزرگ و مطرح سراسر دنیا مانند بازار بورس نیویورک و همچنین ورود غول‌های بزرگ سرمایه گذاری مانند فیدلیتی ( Fidelity ) به عرصه ارزهای دیجیتال، بیت کوین را به گزینه مناسب برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است.

نظر تحلیل گران در مورد قیمت بیت کوین

بالاترین قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از آغاز سال جاری تا کنون در محدوده ۱۳,۸۰۰ دلار بوده است ولی اخیرا یکی از رهبران برجسته صنعت ارزهای دیجیتال عنوان کرده است قیمت بیت کوین در آینده‌ای نزدیک به ۱۶,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

مدیر عامل و بنیانگذار صرافی بایننس در پیغام توییتری اخیر خود عنوان کرده است قیمت بیت کوین طبق نظر بسیاری از تحلیل گران برتر این عرصه، به رکورد تازه ای دست خواهد یافت. وی ادامه داد ارز دیجیتال بیت کوین در مسیر صعودی قرار داشته است و پیش بینی روند صعودی آن کار سختی نبوده و برای همه آشکار است، ولی پیش بینی زمان رسیدن قیمت بیت کوین به یک رکورد جدید به چالشی برای تحلیل گران تبدیل شده است. با این حال، بسیاری از تحلیل گران بر این باورند بازار ارز دیجیتال بیت کوین طی هفته‌های آینده از هیجانات مثبتی برخوردار خواهد بود.

 

تحلیل گران: بیت کوین به مسیر صعودی خود ادامه خواهد داد

ارز دیجیتال بیت کوین روز گذشته در محدوده ۹,۲۰۰ دلار در دسترس خریداران قرار گرفت و این در حالی است که کم‌ترین مقدار ثبت شده در نمودار قیمت روزانه این ارز دیجیتال از محدوده ۹,۰۶۰ دلار پایین‌تر نیامد.

بیت کوین در مقابل سطح حمایت قوی ۹۰۰۰ دلاری

به نظر می‌رسید انتشار اخبار مربوط به مشکلات فنی پیش آمده برای برخی از بزرگ‌ترین صرافی‌های جهان، باعث ایجاد هیجانات منفی در بازار ارزهای دیجیتال شود. قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا یعنی بیت کوین نیز پس از رسیدن به سطح ۹,۳۶۵ دلار با افت نسبتا شدیدی همراه بود که پس از آن با تجربه یک بهبود نسبی، تقریبا در میانه دامنه خرید خود مورد معامله قرار گرفت. پس از این اتفاق، قدرت گاوها افزایش یافته و سبب رسیدن قیمت بیت کوین به سطح ۱۰,۵۰۰ دلار شد. در حال حاضر تحلیل گران روند قیمت این ارز دیجیتال در آینده را به صورت خوش بینانه پیش بینی می‌کنند.

پیش بینی تحلیل گران

ارز دیجیتال بیت کوین هم اکنون به مدت هفت روز متوالی در محدوده بالای شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ( خط بنفش ) قرار دارد و اگر همچنان به روند خود ادامه دهد به احتمال زیاد شاهد یک شکست صعودی در قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود. اگرچه شکست قیمت در محدوده بالای خط روند نزولی ( خط آبی )  بلافاصله منجر به تقابل قیمت این ارز دیجیتال با شاخص میانگین متحرک ۲ هفته‌ای ( خط سبز ) خواهد شد.

همانطور که در تحلیل‌های گذشته نیز اشاره شد بیت کوین در حال حاضر در منطقه بسیار حساسی قرار دارد. اگر این ارز دیجیتال توانایی شکست و تثبیت قیمت در محدوده بالای شاخص میانگین متحرک ۲۱ هفته‌ای را داشته باشد، هر گونه شکست قیمت در زیر این محدوده به منزله یک شکست ناموفق خواهد بود. این سناریو همان چیزی است که هم اکنون در محدوده بنفش رنگ در حال اتفاق افتادن است، قیمت بیت کوین در زیر محدوده سطح مذکور شکسته شده و سپس در دو موقعیت جدا موفق به تست سطح مقاومت شده است که در هر بار، امکان دسترسی به سطوح بالاتر وجود نداشته است. بنابراین ارز دیجیتال بیت کوین برای دستیابی به یک تایید قیمت، ابتدا به یک شکست صعودی قیمت در محدوده شاخص میانگین متحرک ۲۱ هفته‌ای نیاز خواهد داشت.

از طرفی شکست قیمت در محدوده زیر شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه، احتمال افزایش قیمت به سمت بالای این محدوده را کمتر خواهد کرد. با این حال اگر بیت کوین توانایی تجربه شکست قیمت در بالای خط روند نزولی آبی رنگ، یا در محدوده زیر شاخص میانگین متحرک ۲۰۰  روزه را داشته باشد، روزهای آینده از حساسیت ویژه برخوردار خواهند بود و طبیعتا شکست قیمت در هر دو موقعیت ذکر شده نشانه خوبی برای بازار این ارز دیجیتال خواهد بود.

بازار آرام آلت کوین ها

بازار آلت کوین ها نیز با تغییرات قابل توجهی روبه رو نبود و بزرگ‌ترین آلت کوین دنیای رمز نگاری شده یعنی اتریوم نیز با ثبت افزایش قیمت ۰٫۸ درصدی خود در محدوده ۱۸۲ دلار در دسترس خریداران این ارز دیجیتال قرار گرفته است. سایر آلت کوین‌های برتر نیز با افزایش یا کاهش قیمت ۱ درصدی در نمودار قیمت خود همراه بودند.

 

حرکت بعدی بیت کوین، صعودی یا نزولی؟

ارز دیجیتال بیت کوین روند تصحیح قیمت خود را در پیش گرفته و در محدوده زیر ۹,۵۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد . به نظر می‌رسد احتمال سقوط قیمت این ارز دیجیتال به سطوح ۸,۷۰۰ دلار، قبل از شروع رالی افزایش قیمت جدید وجود داشته باشد.  اولین ارز دیجیتال دنیا یعنی بیت کوین برای دستیابی به سطوح بالاتر، ابتدا باید از قدرت کافی برای شکست سطح مقاومت ۹,۴۶۰ تا ۹,۵۰۰ دلار برخوردار باشد. بنابراین سطح کلیدی ۹,۵۰۰ دلار دارای اهمیت ویژه برای خریداران و دارندگان این ارز دیجیتال است.

تحلیل قیمت بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین پس از ثبت افزایش قیمت اخیر خود با یک تصحیح قیمت روبه رو شده و در محدوده سطح حمایت ۹,۲۰۰ دلار مورد خرید و فروش قرار گرفت. کاهش قیمت این ارز دیجیتال حتی تا زیر سطوح ۹,۱۰۰ دلار نیز ادامه داشت و در محدوده ۹,۰۴۵ دلار متوقف شد که پس از آن تا حدودی توانست بهبود نسبی را تجربه کرده و به سطح مقاومت ۹,۲۰۰ دلار برسد. همچنین بیت کوین با یک شکست قیمت در سطح فیبوناجی اصلاحی ۲۳٫۶  درجه و در محدوده ۹,۹۳۵ تا ۹,۰۴۵ دلار روبه رو بود.

پادشاه ارزهای دیجیتال حتی به محدوده بالای سطوح ۹,۴۰۰ دلار و شاخص میانگین متحرک ۱۰۰ روزه نیز دست یافت ولی هنگام طی مسیر صعودی خود در سطح مقاومت ۹,۵۰۰ دلار متوقف شد. همچنین سطح فیبوناجی اصلاحی ۵۰ درصدی در محدوده ۹,۹۳۵ تا ۹,۰۴۵ دلار به عنوان یک سطح مقاومت شکل گرفت و میانگین متحرک ساده نیز در نزدیکی خط روند ۹,۵۰۰ دلار قرار داشت.

حرکت بعدی بیت کوین، صعودی یا نزولی

بنابراین یک شکست قیمت در بالای خط روند صعودی و شاخص میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه می‌تواند منجر به شکل گیری رالی افزایش قیمت شود. سطح مقاومت بعدی در محدوده ۹,۷۲۵ تا ۹,۸۸۰ دلار شکل خواهد گرفت.

ارز دیجیتال بیت کوین در مسیر نزولی خود با چند سطح حمایت در محدوده ۹,۰۴۰ و ۹,۰۰۰ دلار روبه رو است و به نظر می‌رسد احتمال کاهش قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۸,۸۰۰ تا ۸,۷۰۰ دلار نیز دور از انتظار نیست. در حالی که موج فعلی در محدوده سطح حمایتی ۸,۸۰۰ تا ۸,۷۰۰ دلار تکمیل می‌شود قیمت این ارز دیجیتال در ماه‌های آینده می‌تواند روند کاهشی داشته باشد.

همانطور که قبلا گفته شد و با در نظر گرفتن نمودار قیمت بیت کوین می‌بینیم که سطوح ۹,۴۶۰ تا ۹,۵۰۰ دلار از اهمیت ویژه‌ای برای این ارز دیجیتال برخوردار هستند. اگر بیت کوین توانایی رسیدن به محدوده ۹,۵۰۰ دلار را نداشته باشد احتمال کاهش قیمت به سمت سطوح ۹,۰۰۰ تا ۸,۸۰۰ دلار افزایش خواهد یافت ولی در صورت شکست سطح ۹,۵۰۰ دلار شروع روند گاوی و رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به سطوح ۹,۸۰۰ تا ۹,۹۵۰ دلار نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت بیت کوین

بیت کوین، قدرتمند تر از همیشه!

در تاریخ ۲۶ اکتبر ( ۴ آبان ) اولین و قدرتمندترین ارز دیجیتال دنیا یعنی بیت کوین، با ثبت افزایش قیمت روزانه ۳۶ درصدی موفق به دستیابی به محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار شد. این ارز دیجیتال از تاریخ ۲۲ سپتامبر تا کنون به سطح مذکور دست نیافته بود.

قیمت بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین که در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) در محدوده ۱۰,۱۴۶ دلار معامله می‌شود، توانست ۲۴ ساعت گذشته را به طرز شگفت آوری پشت سر بگذارد. این ارز دیجیتال از تاریخ ۲۳ اکتبر تا کنون بیشتر وقت خود را در محدوده ۷,۰۰۰ دلار سپری می‌کرد تا اینکه حدود ۹ ساعت پیش، به سطح ۸,۵۰۰ دلار رسید و طی ۲ ساعت گذشته یک رالی افزایش قیمت قدرتمند دیگری را نیز به ثبت رساند.

طبق ادعای یکی از تحلیل‌گران، رالی افزایش قیمت اخیر بیت کوین یکی از ۴ افزایش قیمت ثبت شده در تاریخ این ارز دیجیتال و همچنین بیشترین افزایش قیمت از تاریخ ۱۰ می ۲۰۱۱ تا کنون است.

بیت کوین

افزایش قیمت ناگهانی ارز دیجیتال بیت کوین با گمانه‌زنی‌های بسیاری همراه بوده است. برخی آن را به سخنان رییس جمهور چین درباره توسعه تکنولوژی بلاک چین نسبت می‌دهند و برخی دیگر، موفقیت قراردادهای آتی بکت را علت این افزایش قیمت می‌دانند.

ارز دیجیتال بیت کوین

تلاش بیت کوین برای دستیابی به سطوح بالاتر ادامه دارد

ارز دیجیتال بیت کوین که نتوانست به سطح مقاومت ۸,۳۰۰ دلار برسد، همچنان در محدوده ۸,۰۰۰ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

نشانه‌های کمرنگ بازار گاوی بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین

داده‌های به دست آمده از Coin360 از حرکت جانبی نمودار قیمت بیت کوین در روز  سه شنبه و معامله این ارز دیجیتال در محدوده ۸,۱۶۰ تا ۸,۲۹۰ دلار خبر داد. همانطور که پیش از این تحلیل گران بسیاری وجود یک سطح مقاومت قوی در محدوده ۸,۵۰۰ را پیش بینی کرده بودند، تلاش بیت کوین برای رسیدن به سطح  ۸,۳۰۰ دلار بی نتیجه ماند.

نمودار بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین از شروع هفته جاری و پس از تلاش بازار این ارز دیجیتال برای خارج شدن از محدوده ۷,۰۰۰ دلار، حرکت جالب توجهی از خود ارائه نداده است. اگر چه قیمت این ارز دیجیتال با غافلگیری‌های کوتاه مدتی همراه بوده است ولی در طول هفته جاری هیچ واگرایی تندی از بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا مشاهده نشده است.  به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین در محدوده بین سطوح ۸,۱۷۰ و ۸,۳۰۰ دلار به دام افتاده است.

اظهار نظر تحلیل گران

اگر ارز دیجیتال بیت کوین به هر طریقی موفق به شکست یکی از این دو سطح مذکور شود، حرکت بعدی بیت کوین ارزش چند صد دلاری به همراه خواهد داشت. اگر این ارز دیجیتال بتواند شکست صعودی در سطح ۸,۳۰۰ دلار را تجربه کند، حرکت  بعدی قیمت  به سمت سطوح ۸,۵۰۰ الی ۸,۶۰۰ دلار دور از انتظار نخواهد بود. از طرفی اگر خرس‌ها قدرت بازار را در دست گرفته و موفق به هدایت قیمت این ارز دیجیتال به سمت سطوح پایین‌تر از ۸,۱۷۰ دلار شوند، احتمال استراحت این ارز دیجیتال در محدوده  ۸,۰۰۰ دلار نیز افزایش خواهد یافت.

طبق گزارشات کوین تلگراف با کاهش نوسانات بازار، علاقه سرمایه گذاران به این بازار افزایش یافته است. سرمایه های سازمانی در حال وارد شدن به این بازار هستند و موقعیت‌های خرید در قراردادهای آتی بیت کوین در ماه اکتبر به میزان دو برابر افزایش یافته است.

آلت کوین ها

با اینکه آلت کوین‌ها نیز طی هفته گذشته، تغییرات قابل توجهی در نمودار قیمت خود ثبت نکرده و بیشترین افزایش یا کاهش قیمت مشاهده شده در آلت کوین‌ها چیزی حدود ۲ درصد بوده است، با این حال بازار آلت کوین‌ ها نسبت به بیت کوین دستخوش تغییرات بیشتری بوده‌اند.

ارز دیجیتال اتریوم با کاهش قیمت ۱٫۵ درصدی در محدوده ۱۷۴ دلار مورد خرید و فروش قرار گرفت و ریپل هم با افزایش قیمت ۱٫۳ درصدی خود در محدوده ۰٫۳۰  دلار در دسترس علاقمندان به این ارز دیجیتال قرار گرفته است.

ارز دیحیالب بیت کوین

مقدار کل سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال معادل ۲۲۴ دلار است که ارز دیجیتال بیت کوین حدود ۶۶٫۵ درصد این بازار را به خود اختصاص داده است.