جدیدترین و به روز ترین اخبار مربوط به ارز دیجیتال ریپل را می توانید در این دسته بندی بخوانید. در این دسته بندی خبرها از منابع معتبر خبری تهیه می شود و در اختیار کاربران قرار می گیرد تا نسبت به سرمایه گذاری خود روی ارز دیجیتال ریپل دقیق تر عمل کنند.

هولدر بیت کوین

هولدرهای ژاپنی ریپل را به اتریوم ترجیح می‌دهند

, , ,

طی بررسی‌های به دست آمده از صرافی ژاپنی بیتمکس، دارایی ۲۶ درصد از سرمایه‌گذاران در بازار ارز دیجیتال بیت کوین قرار دارد. این در حالی است که ۲۵ درصد از آن‌ها روی ارز دیجیتال ریپل سرمایه گذاری کرده و تنها ۹ درصد از سرمایه‌گذاران اتریوم را برای سرای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند.

ریپل در رقابت تگاتنگ با بیت کوین بین سرمایه گذاران ژاپنی

با اینکه ارز دیجیتال اتریوم در حال حاضر بزرگ‌ترین آلت کوین جهان بوده و دومین رتبه مارکت کپ بازار ارزهای دیجیتال را از آن خود کرده است، اکثر سرمایه‌گذاران ژاپنی ریپل را برای سرمایه‌گذاری در مقابل اتریوم انتخاب می‌کنند.

طبق این بررسی که در حساب توییتری صرافی بیتمکس در تاریخ ۱۲ ژوئن منتشر شد، محبوبیت ارز دیجیتال ریپل در میان تریدرهای ژاپنی رقابت تنگاتنگی با بیت کوین دارد. حدود ۲۵ درصد از ۱,۴۹۸ شرکت کننده در این نظر سنجی اذعان کردند که ریپل ارز دیجیتال مورد علاقه آن‌هاست.

ارز دیجیتال ریپل

لازم به ذکر است که این نظر سنجی تنها نمونه کوچکی از جامعه علاقمند به ارزهای دیجیتال در ژاپن را مورد بررسی قرار داده و لزوما نتیجه این نظر سنجی به معنای حقیقت داشتن ۱۰۰ درصدی این موضوع نیست.

با این حال، انجمن مبادلات ارزهای مجازی ژاپن (  JVCEA ) نیز یافته‌‌های مشابهی را در دسامبر سال ۲۰۱۹ گزارش داد. گزارش‌ها حاکی از آن بود که ارز دیجیتال ریپل در رتبه دوم سرمایه‌گذاری با  ( ارز ین ) قرار داشته و اتریوم در رتبه سوم قرار دارد.

آیا ریپل محبوبیت خود را در ژاپن از دست می‌دهد؟

طبق گزارش‌های کوین تلگراف، تعاملات آنلاین ریپل در توییتر طی سه ماه اول سال ۲۰۲۰ با کاهش زیادی همراه بوده است. این در حالی است که ریپل مجبور شد مقدار قابل توجهی از دارایی‌های خود را برای حفظ جریان نقدی مثبت، وارد بازار کند. از طرفی شرکت تحلیل داده Messari  نیز گزارش داد که ریپل بدترین عملکرد را بین ارزهای دیجیتال برتر در سال ۲۰۱۹ داشته است.

قیمت ارز دیجیتال ریپل ( هنگام نگارش این مطلب ) در محدوده ۲٫۲۸ دلار قرار دارد. با اینکه به نظر می‌رسد ارتش طرفداران ریپل روز به روز کوچکتر می‌شود ولی این موضوع چیزی از محبوبیت این ارز رمز نگاری شده بین سرمایه‌گذاران ژاپنی کم نکرده است.

 

منبع: Cointelegraph

ریپل، ضعیف‌ترین ارز در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر در مسیر کاهش قیمت

,

با وجود بهبود قیمت‌های اخیر ریپل، برخی کارشناسان معتقدند که قیمت این ارز دیجیتال طی هفته‌های آینده با کاهش بیشتری همراه خواهد بود. در همین راستا یکی از تحلیلگران معتقد است ریپل که هم اکنون رتبه چهارم مارکت کپ را از آن خود کرده است طی ۴ هفته آینده با کاهش ۲۰ درصدی روبه رو خواهد شد.

ریپل در آستانه سقوط سنگین

سه ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم و ریپل که جزو برترین رمزارزهای دنیا هستند پس از سقوط قیمت شکل گرفته در هفته گذشته توانستند بهبود قیمت قابل توجهی را تجربه کنند.

بهبود قیمت بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها تحلیلگران را متقاعد کرد که افزایش قیمت بیشتری در راه است. یکی از کارشناسان نیز اخیرا بیان کرده است که حرکات اخیر قیمت بیت کوین تقریبا مشابه تغییرات قیمت این ارز دیجیتال در ماه‌های آوریل و می سال ۲۰۱۹ است. قیمت بیت کوین در این دوره با ثبت افزایش ۸۰ درصدی خود از محدوده ۸,۰۰۰ دلار به ۱۴,۰۰۰ دلار رسید.

شباهت‌هایی در نمودار رنکوی کنونی بیت کوین و دوره مذکور وجود دارد. در حال حاضر بیت کوین با واگرایی برای تصحیح قیمت ۱۸ درصدی روبه‌رو است که این تصحیح قیمت می‌تواند رالی افزایش قیمت ۸۰ درصدی را در پی داشته باشد. در حال حاضر ساختار نمودار قیمت بیت کوین شباهت بسیار زیادی به ساختار سال ۲۰۱۹ این ارز دیجیتال دارد.

قیمت‌ها در نمودار رنکو شکلی شبیه آجر دارند که مانند کندلی است که فقط بدنه داشته و سایه‌ای ندارد.

قیمت ریپلیی

طبق گفته یکی از معامله‌گران برجسته ارزهای دیجیتال با وجود چشم انداز صعودی بیت کوین، افزایش قیمت ریپل در آینده بعید به نظر می‌رسد.

وی با ارائه این نمودار بیان کرد احتمال دارد قیمت ارز دیجیتال ریپل طی ۴ هفته آینده با کاهش قیمت ۲۰ درصدی خود به محدوده ۰٫۱۶ دلار برسد.

احساسات نزولی این رمز ارز در بازار ظاهرا مبتنی بر تحلیل امواج الیوت است که نشان می‌دهد بازارها با توجه به احساسات سرمایه‌گذاران در روندهای موجی شکلِ قابل پیش بینی حرکت می‌کنند.

تحلیلگری که نمودار بالا را به اشتراک گذاشته همان کسی است که در اواسط سال ۲۰۱۸ اعلام کرد قیمت بیت کوین به ۳,۲۰۰ دلار خواهد رسید. این پیش بینی کاملا درست بود و ۶ ماه پس از این اظهارات قیمت بیت کوین به ۳,۱۵۰ دلار رسید.

بازار ضعیف آلت کوین ها

اگر فکر می‌کنید که تنها ریپل عملکرد ضعیفی از خود نشان می‌دهد باید بدانید بازار تمام آلت کوین ها باب میل خرس‌هاست.

جاش اولزویچ یکی از تحلیلگران برتر بریو نیو کوین ( Brave New Coin ) که چندی پیش اعلام کرده بود قیمت بیت کوین طی چند هفته آینده با افزایش قیمت همراه خواهد بود اخیرا گفت: آلت کوین ها در تلاشند قیمت خود را افزایش دهند.

اتریوم تمام تلاش خود را به کار بسته تا به سطوحی که در سال ۲۰۱۶ قرار داشت برسد. قیمت رمز ارز لایت کوین در محدوده‌ای است که در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ قرار داشت. در کل به نظر می‌رسد بازار آلت کوین‌ها با به وجود آوردن موقعیت‌های خرید برای سرمایه‌گذاران روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذارند.

منبع: bitcoin.com

ریپل

گارلینگ هاوس: ارزهای دیجیتال ناجی آمریکا برای حفظ تسلط اقتصادی جهان

,

برد گارلینگ هاوس مدیر عامل ریپل طی پیغام توییتری خود از قانونگذاران ایالات متحده آمریکا خواست که یا بر موج ارزهای رمز نگاری شده سوار شده و هماهنگ با آن حرکت کنند یا ریسک برتری چین در تسلط اقتصادی جهانی را به جان بخرند.

گارلینگ هاوس ( Garlinghouse ) در پیغام توییتری که در تاریخ ۲۶ ماه می منتشر شد، هشدار داد که خودپسندی باعث پسرفت ما خواهد شد. وی همچنین در این مقاله اشاره کرد ارز دیجیتال بانک مرکزی چین ( CBDC ) پتانسیل پشت سر گذاشتن دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی را خواهد داشت.

بلاک چین در حال پیشی گرفتن از سوئیفت

در حال حاضر تسلط مالی ایالات متحده تا حدود زیادی به وضعیت دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی و همچنین کنترل آن بر جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی ( SWIFT ) بستگی دارد.

سوئیفت جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی است که از حروف اول عبارتSociety For Worldwide Interbank Financial Telecommunication گرفته شده و مرکز آن درکشور بلژیک است. مؤسسات مالی در سراسر جهان از این سیستم جهت تبادل اطلاعات مالی محرمانه خود استفاده می نمایند و در حقیقت نوعی واسطه برای اکثر پرداخت‌های بین‌المللی می‌باشد. کنترل این سیستم توانایی شگفت انگیزی در اعمال تحریم‌های مالی به ایالات متحده آمریکا می‌دهد.

در نظر داشته باشید که مبادلات بین‌المللی ارزهای دیجیتال به سیستم سوئیفت احتیاجی نداشته و به دلار آمریکا متکی نیست.

یوان دیجیتال چین در برابر دلار آمریکا

گرچه ادعا می‌شود بانک مرکزی چین هیچ تاریخ برنامه‌ریزی شده‌ای برای راه‌اندازی یوان دیجیتال ندارد اما به نظر می‌رسد این ارز رمز نگاری شده در برخی مناطق مورد آزمایش قرار گرفته است.

ارز دیجیتال ریپل

در زمینه ارزهای دیجیتال ملی، ایالات متحده آمریکا سال‌ها از چین عقب مانده است، اما گارلینگ هوس معتقد است که یک چهارچوب نظارتی در ارزهای دیجیتال عمومی مانند ریپل می‌تواند به جبران فرصت‌های از دست رفته کمک شایانی کند.

در حالی که ارز دیجیتال بانک مرکزی چین از دایره کنترل ایالات متحده آمریکا خارج است، گارلینگ هوس تاکید کرد که ارز دیجیتال ریپل از نظارت مالی ایالات متحده ( یا در واقع نظارت مالی جهانی ) معاف نیست.

مدیر عامل ریپل اخیرا اظهار پیش بینی کرده بود  که سال آینده نیمی از ۲۰ بانک بزرگ جهان از دارایی دیجیتالی مانند ریپل استفاده خواهند کرد.

ارز دیجیتال ریپل که در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) از نظر ارزش بازار چهارمین ارز بزرگ جهان محسوب می‌شود در محدوده قیمت ۰٫۱۹۸  دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

منبع: Cointelegraph

ارزهای دیجیتال

تعداد دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال در سراسر جهان از مرز ۷,۰۰۰ عدد گذشت

, , , ,

در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) سایت CoinATMRadar از وجود ۷,۰۱۴ دستگاه خودپرداز یا ای تی ام در سراسر جهان خبر داد. این تعداد ای تی ام میزبان ارزهای دیجیتال بیت کوین ( BTC )، بیت کوین کش ( BCH )، اتریوم ( ETH )، دش ( DASH ) و لایت کوین ( LTC ) هستند.

دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال راه درازی را طی کرده‌اند

جهان اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین خود را در سال ۲۰۱۳ دید، این دستگاه توسط شرکتی به نام Robocoin در یکی از کافی شاپ‌های ونکوور قرار داده شد و در روز اول راه‌اندازی خود از تراکنش‌های تبدیل بیت کوین به پول نقد و بلعکس حدود ۱۰,۰۰۰ دلار دریافت کرد.

در حال حاضر حدود ۴۲ کارخانه تولید کننده مختلف مسئول ۷,۰۰۰ دستگاه ای تی ام ارزهای دیجیتال در سراسر دنیا هستند. طبق داده‌های به دست آمده از CoinATMRadar ، دستگاه‌های تحت پشتیبانی شرکت Robocoin تنها در دو منطقه وجود دارند. دستگاه‌های ای تی ام  شرکت جنسیس کوین که برترین شرکت تولید کننده خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان محیوب می‌شود در ۲,۳۴۸ منطقه وجود دارد.

طبق آمار بررسی شده طی هفت روز گذشته، روزانه چیزی حدود ۱۱٫۷ دستگاه ای تی ام در سراسر دنیا در مناطق مختلف نصب می‌شود.

پاییز سال گذشته یک اپراتور خودپرداز بیت کوین به نام bitstop با همکاری گروه سایمون اقدام به راه‌اندازی ۵ دستگاه ای تی ام در پنج مرکز خرید کردند. گروه سایمون در سال ۱۹۹۳ توسط ملوین سایمون تاسیس شد  و هم‌اکنون بزرگترین شرکت توسعه املاک تجاری در آمریکا و نیز بزرگترین اپراتور مراکز خرید در ایالات متحده محسوب می‌شود.

فرودگاه بین‌المللی فلوریدا نیز در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ یک دستگاه خودپرداز بیت کوین از شرکت بیت استاپ ( Bitstop ) دریافت کرد.

تعداد دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال در تاریخ نوامبر ۲۰۱۹ از مرز ۶,۰۰۰ عدد گذشته بود که این آمار به افزایش تقاضای عمومی ارزهای دیجیتال و همچنین افزایش پذیرش و مقبولیت رمز ارزها در جامعه اشاره دارد.

ارز دیجیتال ریپل

انفجار قیمت ارز دیجیتال ریپل، به زودی!

,

با اینکه ارز دیجیتال ریپل طی ۵۰ روز گذشته موفق به افزایش قیمت ۵۰ درصدی شده و از ۰٫۱۷ به ۰٫۲۹ دلار رسید، ولی فاصله زیادی از بالاترین قیمت خود در اوایل سال ۲۰۱۸  ( ۳٫۰۰۰  دلار ) دارد.

در حقیقت قیمت فعلی ارز دیجیتال ریپل حدود ۹۰ درصد کمتر از بالاترین قیمت ثبت شده در تاریخ شکل‌گیری این رمز ارز است و این در حالی است که ارز دیجیتال شماره یک دنیای رمز نگاری شده یعنی بیت کوین در حال حاضر تنها حدود ۵۰ درصد کمتر از بالاترین قیمت ثبت شده این رمز ارز  ( ۲۰,۰۰۰  دلار ) است.

با وجود این اختلاف قابل ملاحظه بین ریپل و پادشاه دنیای رمز نگاری شده، برخی تحلیلگران منتظر جهش قیمت قابل ملاحظه این ارز دیجیتال در نمودارهای بلند مدت آن هستند.

انفجار قیمت ریپل، به زودی

یکی از معامله‌گران برجسته ارزهای دیجیتال با نام مستعار Inmortal Technique اخیرا نموداری منتشر کرده است که طبق آن، ارز دیجیتال ریپل  طی چند روز گذشته دو سطح مقاومت را به طور همزمان شکسته است که این موضوع احتمال افزایش قیمت بیشتر این رمز ارز را تقویت کرده است.

یکی از این سطوح مقاومت در روند نزولی شکل گرفته در سپتامبر سال ۲۰۱۸ و دیگری هم در روند نزولی چند ماه اخیر قرار دارد.

ارز دیجیتال ریپل

در همین راستا Josh Olszewicz به تازگی با اشاره به موارد تکنیکی زیر، افزایش قیمت ارز دیجیتال ریپل طی چند هفته آینده را پیش بینی می‌کند.

  • ریپل در محدوده بالای باند کومو و شاخص ایچیموکو شکسته شده است که این مورد یکی از نشانه‌های شروع روند گاوی است.
  • شاخص میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه هم شکسته شده است. شاخص EMA 200 روزه در اکثر دارایی‌ها نقش مهمی برای تشخیص روند صعودی بر عهده دارد.
  • ریپل در پی شکست روند خرسی ۷۰۰ روزه چنگال اندرو ( Andrew’s Pitchfork)  ) در آینده است و این به معنی کمتر شدن مقاومت و شکسته شدن خط روند نزولی است.

معامله‌گران ارزهای دیجیتال بر این باورند رمز ارز ریپل طی چند هفته آینده ابتدا با تجربه کاهش قیمت به ۰٫۲۵ دلار و سپس با رالی افزایش قیمت ۲۴ درصدی خود به ۰٫۳۱۵  دلار خواهد رسید.

در همین راستا جاش اولشویچ  (Josh Olszewicz) ، یکی از تحلیلگران محبوب کریپتو کارنسی‌ها معتقد است اگر ارز دیجیتال ریپل در محدوده بالای سطح ۰٫۳۰ دلار ( که همیشه به عنوان یک سطح مقاومت عمل‌کرده است ) بشکند، بسته به میزان حجم معاملات و قدرت شکست شکل گرفته، توانایی تجربه رالی افزایش قیمت ۶۶ درصدی و رسیدن به ۰٫۵۰  دلار را خواهد داشت.

ارز دیجیتال ریپل

آیا عرضه اولیه سهام ریپل باعث کاهش قیمت آن می‌شود؟

,

عرضه اولیه سهام ( IPO ) توسط شبکه پرداخت ریپل در حقیقت می‌تواند سبب کاهش ارزش این دارایی شود. طبق اظهارات چند تن از فعالان بازار این ارز دیجیتال، IPO پیش رو نقش مهمی در سرنوشت ریپل خواهد داشت. هفته گذشته، برد گارلینگ هوس، مدیر ریپل گفت: ممکن است عرضه اولیه سهام طی سال آینده رخ دهد.

در واقع انگیزه پشت اقدامات مربوط به افزایش سرمایه این چنینی برای اکثر مفسران روشن است ولی تاثیر این رویداد بر سرنوشت این ارز دیجیتال در حال حاضر واقعا مشخص نیست.

عرضه اولیه سهام ریپل

RakeshUpdhyay یکی از تحلیل‌گران کوین تلگراف گفت: اگر چه این روزها شاهد رفتار تهاجمی ارز دیجیتال ریپل بوده‌ایم با این حال، این سکه راه طولانی برای مختل کردن سیستم انتقال پولی جهان در پیش دارد. وی همچنین افزود: ممکن است نتایج عرضه اولیه سهام ریپل بلافاصله پس از این رویداد در بازار مشاهده نشود. اگر این نتایج نتوانند در بازار نقش تاثیرگذاری داشته باشند، احتمال کاهش قیمت این ارز دیجیتال وجود دارد.

Upadhyay معتقد است عدم پیشرفت ارز دیجیتال ریپل با وجود همکاری‌های صورت گرفته بین این رمز ارز و بانک‌های بزرگ دنیا به این معنی است که ریپل روزهای سختی پیش رو خواهد داشت.

IPO ریپل، کاهش یا افزایش قیمت؟

برخی معتقدند که این ارز دیجیتال با مشکل نقدینگی دست و پنجه نرم می‌کند. حتی اطلاعیه IPO هم نتوانست باعث افزایش قیمت قابل توجه ریپل در برابر دلار شود.

سقوط شدید قیمت ریپل شرایط را برای افزایش نقدینگی این ارز دیجیتال سخت‌تر خواهد کرد. فروش توکن‌های این رمز ارز نشان دهنده این موضوع است که ریپل با مشکل تامین اعتبار برای انجام عملیات خود مواجه است.  اما برخلاف گذشته، پس از IPO هم این ارز دیجیتال نمی‌تواند بدون اطلاع رسانی اقدام به فروش توکن‌های خود کند و اطلاع رسانی این رویداد منجر به کاهش قیمت این ار زدیجیتال خواهد یافت.

قیمت ریپل

الن اسکات، مدیر کوین تلگراف معتقد است ایده عرضه اولیه سهام ریپل به منزله یک تست برای اشتهای خریداران این سکه است.

وی گفت: این اقدام ممکن است ضربات جبران ناپذیری به رمز ارز ریپل وارد کند. عرضه اولیه سهام ریپل نه تنها تامین هزینه‌های عملیاتی و مدل تجاری این پروژه، بلکه ماهیت خود این ارز دیجیتال را زیر سوال می‌برد.

در مقابل، برخی از تحلیل‌گران معتقدند IPO  می‌تواند موقعیت ریپل را تقویت کند. آن‌ها بر این باورند افزایش سرمایه این ارز دیجیتال به معنی فروش کمتر توکن‌ها است.

ارز دیجیتال ریپل

احتمال افزایش قیمت ۶۶ درصدی ریپل

,

سال ۲۰۱۹ بهترین سال برای عملکرد ارز دیجیتال ریپل از آغاز تا کنون به شمار نمی‌رفت. این در حالی است که بسیاری از دارایی‌ها در این سال به افزایش قیمت قابل توجهی دست یافتند. ارز دیجیتال بیت کوین در سال ۲۰۱۹ با افزایش قیمت ۹۵ درصدی همراه بود و شاخص سهام ( ( Standard and Poor’s index و طلا به ترتیب افزایش قیمت ۳۰ و ۲۰ درصدی را تجربه کردند. با در نظر گرفتن این موضوع که اغلب آلت کوین ها طی سال گذشته عملکرد ضعیفی از خود نشان دادند، سومین ارز دیجیتال دنیا موفق به افزایش قیمت ۵۰ درصدی شد.

طبق اظهارات یکی از تحلیل‌گران برجسته ارزهای دیجیتال، چشم انداز عملکرد ریپل برای سال جاری صعودی‌تر از سال گذشته خواهد بود. البته در صورتی که یک سطح کلیدی طی روزها و هفته‌های آینده شکسته شود، احتمال شکل گیری رفتار صعودی این ارزدیجیتال بیشتر خواهد شد.

آیا ریپل افزایش ۶۶ درصدی را تجربه خواهد کرد؟

یکی از تحلیل‌گران برتر حوزه ارزهای دیجیتال به نام Josh Olszewicz به تازگی با اشاره به اینکه قیمت ریپل برای چند ماه گذشته با روند نزولی همراه بوده است بیان کرد، قیمت این رمز ارز یک استعداد بالقوه برای تبدیل شدن به بازار گاوی  را در خود جای داده است.

این بدان معنی است که اگر ارز دیجیتال ریپل موفق به شکست سطح ۰٫۳۰  دلار شود، احتمال تشکیل رالی ۶۶ درصدی به سمت محدوده ۰٫۵۰ دلار طی ماه‌های بعدی بسیار بالا خواهد بود. بسیاری از تحلیل‌گران جواب این سوال را که آیا ریپل می‌تواند به افزایش قیمت ۶۶ درصدی دست یابد قاطعانه مثبت اعلام می‌کنند.

یکی از معامله‌گران باسابقه ارزهای دیجیتال گفت: ارز دیجیتال ریپل خود را برای افزایش قیمت ۲۰ درصدی و رسیدن یه محدوده ۰٫۲۸ دلار آماده می‌کند. وجود یک روند صعودی در حال تشکیل در نمودار قیمت این ارز دیجیتال کاملا مشهود بوده و این ارز دیجیتال موفق شده چندین سطح کلیدی مقاومتی را به حمایتی تبدیل کند. همچنین یک معامله‌گر دیگر خاطر نشان کرد که ارز دیجیتال ریپل سرانجام الگوی وج نزولی را که طی هفت ماه گذشته قیمت این ارز را تحت تاثیر قرار داده شکست داده است.

رالی افزایش قیمت ریپل در راه است

با در نظر گرفتن این نکته وی گفت رمز ارز ریپل سطح فیبوناجب بازگشتی ۰٫۳۸۲ درجه‌ای را طی هفته‌های پیش رو مورد هدف قرار داده است که این امر به منزله شکل‌گیری رالی افزایش قیمت ۲۵ درصدی و رسیدن قیمت آن به محدوده ۰٫۳۰ دلار می‌باشد.

جاش اولشویچ (Josh Olszewicz)  یکی از تحلیلگران محبوب کریپتو نیز در پیام ویدیویی خود عنوان کرد جایی درست در محدوده بالای قیمت کنونی احتمال  رالی افزایش قیمت به سمت محدوده ۰٫۳۰ دلار وجود دارد.

ناگفته نماند بسیاری از تحلیل‌گران افزایش قیمت بیت کوین و احتمال رالی پر قدرت صعودی این ارز دیجیتال را پیش بینی کرده بودند که در صورت افزایش قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا، سایر رمز ارزها نیز افزایش قیمت را تجربه خواهند کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم پس از هاردفورک

, , ,

روز یکشنبه، ۸  دسامبر قیمت اغلب ارزهای دیجیتال برتر با افزایش  بسیار کمی همراه بودند و بیت کوین نیز در محدوده ۷,۵۵۰ دلار در دسترس علاقمندان به این ارز قرار گرفت.

قیمت ارزهای دیجیتال

بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا با کاهش قیمت ۲ درصدی در نمودار قیمت روزانه خود در محدوده ۷و۵۵۲ مورد معامله قرار می‌گیرد. این ارز دیجیتال پرطرفدار و محبوب طی هفته گذشته کاهش ۲٫۹۱ درصدی را در نمودار قیمت هفتگی خود به ثبت رسانده است.

یکی از تحلیل گران مطرح ارز دیجیتال بیت کوین طی یک پیغام توییتری در تاریخ ۶ دسامبر عنوان کرده است که مقدار کل کیف پول‌ های آن چین ( Onchain  ) بیت کوین به یک رکورد تازه دست یافته و به ۲۸٫۳۹ میلیون عدد رسیده است.

 پیش بینی قیمت تحلیل گران

شکست قیمت در محدوده ۷,۹۰۰ دلار به معنی رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به محدوده ۸ تا ۹ هزار دلار و شکست نزولی قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۶,۸۰۰ دلار به منزله سقوط بیشتر این ارز دیجیتال به سمت محدوده ۶,۵۵۰ دلار خواهد بود. سطح مذکور می‌تواند موقعیت خرید مناسبی برای کسانی که شانس خرید در قیمت پایین روزهای اخیر را از دست دادند باشد.

سطح ۸,۵۰۰ دلار به عنوان سطح مقاومت در نظر گرفته شده است که در صورت رسیدن قیمت بیت کوین به این سطح ( خط روند نزولی ) اکثر معامله‌گران چشم خود را به روی نیمی از معاملات خود بسته و به بازار اجازه نفس کشیدن می‌دهند. از طرفی سطح ۷,۲۷۵ و ۵,۴۶۴ دلار نیز از پتانسیل کافی برای برگشت قیمت بیت کوین و تشکیل موقعیت‌های مناسب خرید برخوردار است.

ارز دیجیتال اتریوم

طبق اطلاعات به دست آمده از Coin360 ارز دیجیتال اتریوم نیز با کاهش قیمت ۰٫۱۱ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته همراه بوده و در حال حاضر ( هنگام نگارش این مطلب ) در محدوده ۱۵۰ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. ارز دیجیتال اتریوم که به تازگی هاردفورک موفق خود را انجام داده در نمودار قیمت هفتگی خود نیز با افزایش قیمت ۱٫۳۵  درصدی همراه بوده است.

نکته ای که سبب تعجب بسیاری از تحلیل‌گران ارز دیجیتال اتریوم شد تجربه ثبات قیمت پس از آخرین به روز رسانی و هاردفورک شبکه اتریوم بود. در همین راستا جامعه کریپتو با اظهار تعجب از رفتار اتریوم در پیغامی توییتری بیان کرده‌اند:

عدم افزایش قیمت ارز دیجیتال اتریوم را درک نمی‌کنیم.

ارز دیجیتال اتریوم

ارز دیجیتال ریپل

ارز دیجیتال ریپل نیز طی ۲۴ ساعت گذشته با افزایش قیمت ۰٫۶۹ درصدی همراه بوده و در محدوده ۰٫۲۲۷  دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. سومین ارز دیجیتال برتر دنیا یعنی ریپل با مارکت کپ ۹٫۹ میلیارد دلاری خود در نمودار قیمت هفتگی نیز با افزایش ۳٫۱۸ درصدی همراه بوده است. ( مارکت کپ به معنی  مقدار کل سرمایه گذاری در بازار است )

ارز دیجیتال ریپل

از میان ۲۰ ارز دیجیتال برتر تنها ارز دیجیتال ALGO توانست افزایش قیمت قابل توجه ۱۰٫۴۶ درصدی را طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت کند.

در حال حاضر مقدار کل سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال معادل ۲۰۴٫۸ میلیارد دلار است که نسبت به هفته گذشته حدود ۲٫۴ درصد افزایش داشته است.

 

روند افزایش قیمت ریپل تا کجا ادامه خواهد داشت؟

,

قیمت ارز دیجیتال ریپل به آهستگی در حال نزدیک شدن به منطقه مقاومت ۰٫۲۹۵۰ دلار است که به نظر می‌رسد این رمز ارز در طی مسیر صعودی خود با یک سطح مقاومت در منطقه ۰٫۲۹۸۰ دلار روبه ور خواهد بود. از طرفی احتمال وجود یک روند خرسی در محدوده سطح مقاومت ۰٫۲۹۵۰ دلار نیز دور از انتظار نیست. ممکن است ریپل در راه رسیدن به سطح ۰٫۲۹۵۰ دلار توقفی کوتاه در منطقه ۰٫۲۸۵۰ دلار هم داشته باشد. از طرفی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در حال بهبود است و ریپل برای طی مسیر صعودی خود و ثبت رالی افزایش قیمت مناسب، به ناچار باید از سطوح ۰٫۲۹۵۰ و ۰٫۲۹۸۰  دلار عبور کند.

تحلیل تکنیکال ریپل

اخیرا قیمت ارز دیجیتال ریپل به محدوده زیر ۰٫۲۸۵۰  دلار سقوط کرد. این رمز ارز در سطح ۰٫۲۸۱۰ دلار با یک سطح حمایت روبه رو شده و سپس با تجربه بهبود نسبی، در بالای سطح مقاومت ۰٫۲۸۵۰ دلار با مومنتوم مواجه شد. به هر حال ریپل موفق به شکست قیمت در سطح مقاومت ۰٫۲۹۲۰ و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه شد و حتی به سطوح ۰٫۲۹۵۰ دلار نیز دست یافت ولی در دستیابی به قیمت ۰٫۲۹۸۰ دلار ناموفق عمل کرد.

این رمز ارز پس از ثبت یک رکورد افزایش قیمت در نقطه ۰٫۲۹۷۷  دلار به تصحیح قیمت پرداخت و در حال حاضر در محدوده زیر سطح فیبوناجی بازگشتی ۲۳٫۶ درصدی مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. سطح حمایت بعدی برای این ارز دیجیتال در محدوده ۰٫۲۸۹۵ دلار در نظر گرفته شده است.

هر کاهش قیمت دیگری از جانب ریپل، قیمت این ارز دیجیتال را به سمت سطوح ۰٫۲۸۵۰ دلار هدایت خواهد کرد و این ارز دیجیتال هنگام طی مسیر صعودی خود با یک سطح مقاومت قوی در محدوده ۰٫۲۹۵۰  دلار روبه رو خواهد بود. بنابراین شکست صعودی در محدوده بالای ۰٫۲۹۵۰ دلار می‌تواند به منزله شروع بازار گاوی این ارز دیجیتال شود.

بنابراین می‌توان گفت ریپل برای دستیابی به سطوح بالاتر ابتدا باید شکست قیمت در سطح بالای ۰٫۲۹۸۰ دلار را تجربه کند ولی از طرفی اگر خرس‌ها به مومنتوم در محدوده بالای سطح ۰٫۳۰۴۰ دست پیدا کنند، امکان رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به سطوح ۰٫۳۱۰۰ دلار دور از انتظار نیست.

ارز دیجیتال ریپل

با نگاهی به نمودار بالا متوجه می‌شویم قیمت این ارز دیجیتال به وضوح با یک مانع در سطوح ۰٫۲۹۵۰ و۰٫۲۹۸۰ دلار روبه رو خواهد بود ولی با پشت سر گذاشتن سطح ۰٫۲۹۵۰ دلار، امکان رسیدن قیمت ریپل به سطوح بالاتر نیز افزایش خواهد یافت.

در حال حاضر سطوح اصلی حمایتی این ارز دیجیتال در نقاط ۰٫۲۹۰۰، ۰٫۲۸۵۰ و ۰٫۲۸۰۰  دلار در نظر گرفته شده و مهم‌ترین سطوح مقاومت نیز در سطوح ۰٫۲۹۵۰، ۰٫۲۹۸۰  و ۰٫۳۰۴۰ قرار دارند.

رفتار چند روز اخیر ارز دیجیتال ریپل خاطرات مربوط به بازار سال گذشته این ارز را زنده کرد. این رمز ارز که سال گذشته در تاریخ ۱۸ سپتامبر با قیمت ۰٫۲۷ دلار معامله می‌شد، طی چند روز به ۰٫۸۰ دلار رسید که این یعنی سود ۱۹۰ درصدی در چیزی کمتر از ۴ روز.

بسیاری از سایت‌های خبری افزایش قیمت اخیر ارز دیجیتال ریپل را به کنفرانس swell  که طی چند روز آینده برگزار خواهد شد نسبت داده‌اند.

گارلینگ هوس: ارز دیجیتال لیبرا تا پایان سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی نخواهد شد!

, ,

مدیر عامل شرکت ریپل، برد گارلینگ هاوس معتقد است فیسبوک قادر به راه اندازی ارز دیجیتال لیبرا تا قبل از سال ۲۰۲۳ نخواهد بود.

وی طی مصاحبه خود با فورچن ( Fortune ) که یک مجله در راستای انتشار رتبه بندی سالانه ثروتمندان و کمپانی‌های مختلف ( بر اساس درآمدشان ) است اعلام کرد: مخالفان ارز دیجیتال لیبرا مانع راه‌انداری این رمزارز تا قبل از تاریخ ۲۰۲۲ خواهند شد.

وی همچنین اضافه کرد: دولت‌های سراسر جهان با مشکلاتی پیرامون برنامه‌های مربوط به راه اندازی ارز دیجیتال فیسبوک روبه رو شدند.

ارز دیجیتال لیبرا

اخیرا نیز گزارشی در کوین تلگراف به نقل از وزیر دارایی آلمان منتشر شد که وی نگرانی‌های خود را در مورد انتشار ارزهای دیجیتال بروز داده و بیان کرده است که صدور پول باید در دست دولت باقی بماند.

از طرفی تیم کوک نیز در تاریخ ۸ اکتبر اعلام کرده بود که این غول تکنولوژی از رهبر فیس بوک پیروی نخواهد کرد.

حامیان فیسبوک روز به روز کمتر می‌شوند

گارلیک هوس در ادامه افزود اگر ارز دیجیتال لیبرا توسط فیسبوک پشتیبانی نمی‌شد، بازخوردهای منفی این ارز هم به مراتب کمتر می‌شد. در حال حاضر ارز دیجیتال لیبرا به عنوان یکی از پروژه‌های شبکه اجتماعی فیسبوک در نظر گرفته شده است و  این موضوع را می‌توان علت بسیاری از بازخوردهای منفی درباره این ارز دیجیتال دانست.

هفته گذشته لیبرا روزهای سختی را پشت سر گذاشت. روز جمعه پی پال یکی از حامیان قدرتمند لیبرا با ابراز نگرانی از ضربه‌هایی که به شهرت خود خواهد زد، جمع حامیان ارز دیجیتال لیبرا را ترک کرد.

یکی از نمایندگان این شرکت طی گفتگویی که با کوین تلگراف انجام داد بیان کرد: ما همچنان موضع حمایتی خود درباره ارز دیجیتال لیبرا را حفظ کرده و در آینده به دنبال راه‌هایی برای برقراری ارتباط سازنده خواهیم بود.