اخبار بیت کوین

اخبار ارزهای دیجیتال در یک نگاه (۴ اسفند)

  • غول ژاپنی SBI Holdings، قصد سرمایه‌گذاری مشترک در کریپتوکارنسی دارد

شرکت مالی SBI Holdings اعلام کرد در حال برنامه ریزی برای سرمایه‌گذاری مشترک رمز ارزی است که به عنوان یکی از درآمدهای اصلی شرکت فعالیت خواهد کرد. یوشیتاکا کیتائو (Yoshitaka Kitao) مدیرعامل این شرکت در حال مذاکره با شرکت‌های مالی بین‌المللی برای راه اندازی تجارت رمز ارز است. کیتائو می‌گوید اکنون سرمایه‌گذاری در رمز ارز یک امر اجتناب ناپذیر است.

منبع: cryptopotato

 

  • بنیانگذار کاردانو: بیت کوین زمانی می‌میرد که یک آلت‌کوین از آن پیشی بگیرد

از نظر چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) بنیانگذار کاردانو، بیت کوین کمترین پیشرفت را در میان ارزهای دیجیتال داشته است و اگر توسعه دهندگان آن نوآوری نداشته باشند، این ارز در نهایت می‌میرد. وی معتقد است تنها ویژگی ارزشمند بیت کوین پذیرش آن است و هنگامی که تنها نقطه قوت خود را از دست بدهد خواهد مرد. هاسکینسون کاردانو را با ارزش‌تر از بیت کوین می‌داند.

منبع:  cryptopotato

 

  • همکاری آیوتا با Dell برای اجرای پروژه Alvarium

آیوتا (IOTA) با شرکت فناوری Dell Technologies برای اجرای پروژه آلواریوم (Alvarium) همکاری می‌کند. پروژه آلواریوم امکان ارزیابی درستی داده‌ها پیش از استفاده توسط اپلیکیشن را فراهم می‌کند.

منبع: iota

 

  • پشتیبانی ۵ میلیارد دلاری شرکت IBC Group دبی از پروژه بلاک‌چین میامی

شهر میامی آمریکا در نظر دارد بیت کوین را به اکوسیستم مالی خود اضافه کند. در این راستا شرکت سرمایه‌گذاری IBC Group دبی ۱۰۰ هزار بیت کوین به ارزش حدودی ۵ میلیادر دلار را برای توسعه این پروژه با نام Miami 2.0 Blockchain Strategy اختصاص داده است. این اقدام شرکت IBC بزرگ‌ترین اقدام در جهت پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال در طول تاریخ است.

منبع: coinpage

 

  • جی‌پی مورگان: نقدینگی بیت کوین باعث افزایش قیمت می‌شود

تحلیلگران شرکت مالی JPMorgan معتقدند یکی از دلایل اصلی این افزایش قیمت، نقدینگی (میزان موجودی بیت کوین قابل معامله در صرافی‌ها) بیت کوین است که سریع‌تر از انتظار در حال کم شدن است. نقدینگی کنونی بازار بیت کوین بسیار کمتر از طلا و S&P500 است و همین امر باعث می‌شود کوچک‌ترین جریان معاملات باعث افزایش قیمت شود.

منبع: coinmarketcap

 

  • کره جنوبی اخذ مالیات ۲۰ درصدی بر سود حاصل از معاملات رمزارزها را از سال ۲۰۲۲ اجرا می‌کند

کره جنوبی مالیات ۲۰ درصدی بر سود حاصل از خرید و فروش و یا نگهداری ارزهای دیجیتال را از ابتدای سال ۲۰۲۲ اعمال خواهد کرد. این مالیات به سودهای بیش از ۲۳۰۰ دلار تعلق خواهد گرفت. میزان سود بدست آمده با محاسبه میانگین قیمت در بازه زمانی یک‌ماهه از تاریخ خرید محاسبه می‌شود.

منبع: cointelegraph

 

  • دو بانک خصوصی چینی خواهان همکاری در راه اندازی یوان دیجیتال شدند

دو بانک Tencent و Ant خواهان مشارکت در راه اندازی آزمایشی یوان دیجیتال شدند. این نخستین بار است که در کنار ۴ بانک دولتی چین بانک صنعت و تجارت، بانک بازرگانی، بانک کشاورزی و بانک چین)، ۲ بانک خصوصی در راه اندازی آزمایشی یوان چین وارد می‌شوند.

منبع: coinmarketcap

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا