یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

بیت کوین در تلاش برای دستیابی به ۹,۱۰۰ دلار

ارز دیجیتال بیت کوین که روز گذشته در محدوده ۸,۲۰۰ تا ۸,۳۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گرفت، در تلاش است با گذر از منطقه‌های مقاومتی ۸,۵۰۰ و ۸,۶۵۰  به محدوده ۸,۸۰۰ دلار دست پیدا کند.

قیمت بیت کوین

پیش از این یکی از فعالان ارز دیجیتال بیت کوین به نام Scott Melker از وجود یک الگوی دو دره در نمودار قیمت بیت کوین خبر داده و بیان کرده بود سطح مقاومتی ۸,۴۶۹ دلار در تایم فریم ۶ ساعته از اهمیت ویژه برخوردار است و رسیدن قیمت ارز دیجیتال به بالای این سطح زمینه ساز افزایش قیمت جدی این رمز ارز خواهد شد.

قیمت بیت کوین

تحلیل‌گر معروف Michael van de poppe  هم در پیام توییتری خود گفت شکست قیمت در بالای سطح ۸,۵۰۰ دلار نشانه خوبی بود ولی برای هدایت قیمت بیت کوین به سمت سطوح حمایتی ۸,۵۷۵ تا ۸,۶۰۰ دلار کافی نیست.

قیمت بیت کوین

این تحلیل‌گر همچنین به معامله‌گران پیشنهاد داد که حرکات قیمت بیت کوین در محدوده۸,۵۰۰  دلار را به دقت زیر نظر بگیرند. او با اشتیاق فراوان اخبار مربوط به قیمت بیت کوین را طی هفته آینده دنبال کرده و منتظر است ببیند آیا این رمز ارز قادر به نگهداری قیمت در بالای محدوده ۸,۵۰۰ ۸,۶۰۰/ دلار خواهد شد یا نه.

همانطور که در تحلیل‌های قبلی گفته شد ارز دیجیتال بیت کوین ابتدا باید قیمت را به سمت محدوده شاخص میانگین متحرک نزدیک کند. در حال حاضر قیمت این رمز ارز به محدوده بالای این شاخص رسیده و معامله‌گران منتظر بسته شدن شمع قیمت در بالای این محدوده هستند. همچنین قیمت بیت کوین در حال حاضر در بالای شاخص میانگین متحرک باند بولینگر قرار داشته و شاخص قدرت نسبی نیز در محدوده ۸۵ ( که از نشانه‌های گاوی محسوب می‌شود ) قرار دارد.

افزایش قیمت بیت کوین

در تایم فریم ۶ ساعته، شاخص مکدی ( MACD ) نیز در نزدیکی یک تقاطع گاوی قرار دارد. اگر قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا بتواند محدوده ۸,۶۵۰ تا ۸,۸۰۰ دلار را پشت سر بگذارد، رالی افزایش قیمت به سمت سطح ۹,۱۰۰ دلار ( بازوی بالایی شاخص باند بولینگر ) دور از انتظار نخواهد بود.

قیمت بیت کوین

در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال رقمی معادل ۲۳۷.۱ میلیارد دلار بوده و تسلط ارز دیجیتال بیت کوین بر این بازار مالی حدود ۶۵ درصد می‌باشد. از میان ارزهای برتر رمز ارزهای بیت کوین کش، بیت کوین اس وی و ریپل با ثبت ارقام به ترتیب ۱۰.۶۷ ، ۵.۳۲   و ۴.۳۰ درصد بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند.