پنجشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۱
6 خرداد

بیت کوین در تلاش برای پشت سر گذاشتن سطح ۹,۰۰۰ دلار

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از روزهای پایانی آخر هفته تا کنون موفق به پشت سر گذاشتن سطح مقاومت ۹,۰۰۰ دلاری نشده است. البته در نظر داشته باشید که افت قیمت بیت کوین منجر به تست سطح حمایتی ۸,۶۰۰ دلاری نیز شد. با اینکه بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا در حال حاضر با بهبود قیمت خود در محدوده ۸,۹۰۰ دلاری مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد ولی حجم معاملات انجام شده برای پشت سر گذاشتن سطح ۹,۰۰۰ دلار کافی نیست.

همانطور که گفتیم در حال حاضر و هنگام نگارش این مقاله قیمت بیت کوین در محدوده  ۸,۹۰۰  دلار قرار دارد. افزایش قیمت جزئی این ارز دیجیتال در روز گذشته منجر به رسیدن قیمت آن به سطح حمایتی خط روند شد. . با توجه به شاخص‌های میانگین متحرک، می‌توان گفت که بازار این روزهای بیت کوین عمدتا در دست خریداران است. به نظر می‌رسد شاخص میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه تا محدوده شکاف شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ادامه داشته است. اگر ارز دیجیتال بیت کوین در دستیابی به سطح ۹,۰۰۰ دلار ناموفق عمل کند، هر دوی این شاخص‌های میانگین متحرک ساده به عنوان سطح حمایتی عمل خواهند کرد.

بیت کوین تمام تلاش خود را برای شکست سطح ۹,۰۰۰ دلار به کار بسته است. شاخص قدرت نسبی پس از سقوط به محدوده ۴۵ در سقوط قیمت‌های اخیر هم اکنون در محدوده ۵۰ قرار دارد.

قیمت بیت کوین

با توجه به اندیکاتور مکدی رفتار بیت کوین طی هفته‌های آینده مشخص نیست. از طرفی یک واگرایی خرسی هم برای ورود خریداران به بازار در نمودار قیمت این ارز دیجیتال به چشم می‌خورد.

جدای از وجود سطح حمایت در محدوده ۸,۶۰۰، بیت کوین می‌تواند به سطح فیبوناجی ۶۱.۸ درصدی که منجر به سقوط قیمت از ۱۰,۴۹۳ به ۴,۱۶۱.۷ دلار شد برسد. در حال حاضر علاقه خریداران بیت کوین در سطوح ۷,۲۰۰ و ۶,۰۰۰ دلار نیز وجود دارد.

منبع: coingape