پنجشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۱
قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین به ۷,۴۰۰ دلار رسید

گاوهای بازار ارز دیجیتال بیت کوین بلاخره در ساعات آغازین روز دوشنبه خودی نشان داده و کنترل این بازار را در دست گرفتند. آن‌ها توانستند قیمت این ارز دیجیتال را از محدوده مقاومتی ۶,۹۰۰ تا ۷,۲۰۰ دلاری خارج کرده و به بالاترین قیمت ثبت شده در چهار هفته اخیر ( ۷,۴۵۴ دلار ) برسانند. افزایش قیمت بیت کوین همزمان با بهبود وضعیت بازارهای مالی ایالات متحده شکل گرفت. شاخص S&P500 و داوجونز هم به ترتیب رالی قدرتمند ۷.۰۳ و ۷.۷۳ درصدی را تجربه کردند.

کاهش تلفات ویروس کرونا و بهبود وضعیت بازارهای مالی

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بیت کوین اعتماد به نفس از دست رفته خود را دوباره به دست می‌آورند. با کاهش آمار تلفات ویروس مرگبار کرونا در برخی کشورهای جهان از جمله چین، اسپانیا و ایتالیا زمزمه‌های بسته‌های محرک مالی از سمت دولت‌ها هم به گوش می‌رسد.

قیمت بیت کوین

حرکت صعودی قدرتمند قیمت بیت کوین توانست قیمت این ارز دیجیتال را به سمت بالای خط روند صعودی و سطح ۶,۹۰۰ که از تاریخ ۲۰ مارس تاکنون به عنوان یک سطح مقاومت قوی عمل کرده است هدایت کند.

همانطور که در نمودار قیمت ۴ ساعته ملاحظه می‌کنید قیمت از سطح ۷,۴۶۰ دلار بالاتر نرفته است. این سطح در واقع همان نقطه ای است که بیت کوین سقوط ۵۲.۸۴  درصدی خود را به سمت سطح ۳,۷۵۵ دلار تجربه کرد.

خرید بیت کوین

بیت کوین پس از ثبت افزایش قیمت روزانه ۸.۸۳ درصدی و صعود به ۷,۴۵۴ دلار با تصحیح قیمت جزئی همراه شده و در حال حاضر در محدوده ۷,۲۲۷ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. این کاهش قیمت در بازار بیت کوین امری کاملا طبیعی است به دلیل اینکه برخی معامله‌گران اقدام به بیرون کشیدن سود خود از بازار می‌کنند و سطوح مقاومت قبلی به عنوان سطح حمایتی جدید تست می‌شوند.

قیمت بیت کوین قبل از هالوینگ

در حال حاضر احتمال کاهش قیمت به سطح ۷,۲۰۰ یا ۷,۱۵۰ دلار نیز دور از انتظار نیست. حتی ممکن است این تصحیح قیمت تا نزدیکی سطوح ۶,۹۸۰ دلار هم پیش برود. در صورتی که سطوح مذکور نتوانند به عنوان سطوح حمایتی عمل کنند، ممکن است کاهش قیمت بیت کوین به سمت محدوده ۶,۹۰۰، ۶,۷۵۰ یا حتی ۶,۲۰۰ دلار هم ادامه پیدا کند.

اما از طرفی چنین حرکتی ممکن است به روند صعودی فعلی آسیب زده و مشتاقان افزایش قیمت بیت کوین قبل از هالوینگ پیش رو را ناامید کند. در حال حاضر تنها ۳۶ روز به هالوینگ بزرگ بیت کوین زمان باقی مانده است.

البته بسیاری از سرمایه‌گذاران خوش بین امیدوارند قیمت بیت کوین پس از رسیدن به سطح ۷,۲۰۰ یا ۷,۱۵۰ دلار دوباره به ۷,۴۶۰دلار رسیده و با تثبیت در این منطقه به ۸,۰۰۰ دلار برسد.

تایم فریم روزانه

خرید بیت کوین

قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه در میانگین متحرک ۵۰ رزوه متوقف شد. اگر شاخص DMA 50 روزه به عنوان سطح حمایت عمل کند احتمال رسیدن قیمت به ۸,۰۰۰ دلار وجود دارد اما کار آسانی نخواهد بود.

فیلبی فیلبی یکی از تحلیلگران برتر ارزهای دیجیتال روز دوشنبه گفت:

۸,۰۰۰ دلار سطحی است که گاوها قبل از شروع روند صعودی باید آن را پس بگیرند.

به نظر می‌رسد اگر بیت کوین بتواند سطح ۸,۰۰۰ دلار را به سطح حمایت تبدیل کرده و بر شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه غلبه کند، سطح ۸,۵۰۰  دلار به عنوان سطح مقاومت عمل خواهد کرد. در این صورت معامله گران موقعیت short خود را در محدوده ۸,۵۰۰ الی ۸۰۰۰ دلار قرار خواهند داد.

در حال حاضر قیمت بیت کوین بالاتر از سطح فیبوناچی ۵۰ بازگشتی در محدوده ۷,۱۴۱ دلار قرار دارد و تبدیل شاخص میانگین متحرک ۵۰ روزه ( ۷,۴۸۷  دلار ) به سطح حمایت رسیدن قیمت بیت کوین به ۸,۰۰۰ دلار را راحت‌تر خواهد کرد.

 

منبع: Cointelegraph