سقوط آزاد قیمت بیت کوین در پی کاهش قیمت شدید سایر دارایی‌ها

ارز دیجیتال بیت کوین هفته خود را با یک کاهش قیمت قابل ملاحظه 9.92 درصدی به پایان رساند. بیت کوین که از تاریخ 13 ژانویه تا کنون به چنین سطحی نرسیده بود با تجربه کاهش قیمت 10 درصدی روزانه به کانال 7,000 دلاری سقوط کرد. این در حالی است که شاخص داو جونز، S&P500 و نفت نیز در پی انتشار ویروس کرونا ریزش‌های روزانه شدیدی را تجربه کردند.

بیت کوین

ارز دیجیتال بیت کوین در حالی به پایین‌ترین قیمت خود طی 30 روز گذشته رسید که بازارهای جهانی نیز با فشار فروش همراه بودند. در این میان در پی آغاز جنگ نفتی و کاهش قیمت رسمی از سمت عربستان، قیمت نفت سقوط 30 درصدی را تجربه کرد. لازم به ذکر است قیمت نفت از سال 1991 تا کنون چنین سقوطی را در نمودار روزانه خود تجربه نکرده بود.

از طرفی نرخ بازپرداخت اوراق قرضه ده ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا برای اولین بار در تاریخ به زیر 0.5 درصد رسیده است. این رقم طی سال گذشته با کاهش بیش از 2 درصدی روبه‌رو بوده است.

سقوط قیمت بیت کوین در حالی اتفاق افتاد که هش ریت و سختی شبکه بیت کوین در حال رسیدن به بالاترین رقم تاریخ خود بود.

تکامل الگوی سر و شانه

طبق پیش بینی تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال، شکست قیمت در محدوده زیر سطح حمایتی 9,400 دلار منجر به کاهش بیشتر قیمت شد. کاهش شدید قیمت که در تاریخ 7 مارس و از محدوده 9,150 دلار شکل گرفت سبب تشکیل شانه راست الگوی سر و شانه در تایم فریم روزانه شد.

نمودار قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در کمال تعجب شاخص میانگین متحرک 200 روزه و سطوح حمایت 8,400 و 8,200 دلار را شکست.

در حال حاضر هر سکه بیت کوین در محدوده 7,850 دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد و اگر موفق به نگهداری این سطح نشود، احتمال کاهش قیمت به سمت محدوده 7,600 دلار دور از انتظار نیست. در محدوده پایین 7,600 دلار، سطح 7,422 دلار نیز همیشه به عنوان سطح حمایتی در نظر گرفته شده است.

قیمت بیت کوین

با تصحیح قیمت بیت کوین، آلت کوین‌ها نیز کاهش قیمت قابل ملاحظه‌ای تجربه کردند. از میان ارزهای دیجیتال برتر اتریوم با  13.67، بیت کوین کش 17.67 و ارز دیجیتال ریپل نیز با 12.17 درصد کاهش قیمت همراه بودند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال برابر است با 223.5 میلیارد دلار و بیت کوین 63.9  درصد از سهم این بازار را به خود اختصاص  داده است.

اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.