پایان بازار خرسی بیت کوین با بسته شدن هفتمین شمع صعودی هفتگی!

ارز دیجیتال بیت کوین به مسیر افزایش قیمت خود ادامه داده و موفق شد هفتمین شمع هفتگی سبز رنگ متوالی را بسته و یک ماه صعودی قدرتمند را به پایان برساند.

از اواسط ماه مارس همزمان با شیوع ویروس کشنده کرونا بازار ارزهای دیجیتال حدود ۱۰۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد. ارزشمندترین ارز دیجیتال دنیا بیت کوین،  پس از این اتفاق بار دیگر قدرت خود را به دنیا ثابت کرده و موفق شد قیمت خود را ۱۱۵ درصد بهبود ببخشد. در حال حاضر هم سیگنال‌های صعودی قدرتمندی در نمودار قیمت این رمز ارز به چشم می‌خورند.

هفتمین شمع صعودی قیمت بیت کوین

بیت کوین روزهای پایانی هفته خود را در محدوده ۹,۲۰۰ دلار گذرانده و موفق شد هفتمین شمع صعودی متوالی هفتگی خود را در نمودار قیمت ببندد. یکی از نویسندگان کوین دسک ( Zack Voell ) با اشاره به اهمیت این شمع صعودی بیان کرد:

ارز دیجیتال بیت کوین هفتمین شمع صعودی هفتگی خود را بست. آخرین باری که چنین اتفاقی افتاده بود مربوط می‌شود به آوریل سال ۲۰۱۹ و همزمان با پایان گرفتن آخرین بازار خرسی بیت کوین.

قیمت بیت کوین

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، آخرین باری که ارز دیجیتال بیت کوین موفق به بستن هفت شمع صعودی هفتگی متوالی در نمودار قیمت خود شد، بازه زمانی مارس تا آوریل سال ۲۰۱۹ بود. بیت کوین با این اتفاق توانست خود را از چنگ بازار خرسی که به مدت ۱۵ ماه طول کشیده بود خلاص کند.

در این مدت قیمت بیت کوین طی ۷ هفته و قبل از ظاهر شدن شمع نزولی هفته هشتم، از ۳,۷۰۰ به ۵,۳۰۰ دلار رسید. اگر بخواهیم اتفاقات کنونی را با شرایط مشابه در سال ۲۰۱۹ مقایسه کنیم، می‌بینیم که در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین در طول این ۷ هفته صعودی خود از ۴,۰۰۰ دلار به بیش از ۹,۰۰۰ دلار رسیده است.

ارز دیجیتال بیت کوین در حال حاضر در محدوده بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ و ۲۰۰ روزه خود خرید و فروش می‌شود که این موضوع را می‌توانیم یک نشانه صعودی در طولانی مدت در نظر بگیریم. با این حال سطح ۱۰,۵۰۰  دلار به عنوان یک سطح کلیدی مهم در نظر گرفته می‌شود که دستیابی به این سطح در حال حاضر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر پادشاه ارزهای دیجیتال موفق به پشت سر گذاشتن این سطح کلیدی شود می‌توان گفت گاوها موفق به عوض کردن روند فعلی شده و توانستند بازار صعودی قدرتمندی را شروع کنند.

بیت کوین

عدم دستیابی بیت کوین به این سطح منجر به عقب کشیدن این رمز ارز برای پیدا کردن سطوح حمایتی خواهد شد.

هش ریت بیت کوین

از نشانه‌های دیگری که بر تقویت دیدگاه صعودی ما و دستیابی به رکورد جدید توسط بیت کوین کمک می‌کند، می‌توانیم به قدرت هش شبکه این رمز ارز اشاره کنیم.

هش ریت بیت کوین در حال حاضر حدود ۱۲۸.۶ کویینتلیون بر ثانیه است که این مقدار کمی پایینتر از بالاترین مقدار ثبت شده برای این ارز دیجیتال ( ۱۳۳.۲ کویینتلیون بر ثانیه ) می‌باشد.

جالب است بدانید ۱ کویینتلیون هش بر ثانیه برابر است با   ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ هش بر ثانیه!

بالا بودن قدرت هش بیت کوین نشانگر سلامت و امنیت شبکه بیت کوین است و بالا رفتن قدرت هش شبکه این رمز ارز در آستانه سومین هالوینگ، نشانه بسیار خوبی برای شروع روزهای صعودی بیت کوین در نظر گرفته می‌شود. البته نگرانی‌هایی برای استخراج کنندگان ضعیف‌تر نیز وجود دارد که با افزایش قیمت از حجم آن کاسته خواهد شد.

منبع: beincrypto.com