یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
ارز دیجیتال بیت کوین

۲۵ تراکنش با ارزشی معادل ۶ میلیارد دلار، تنها در یک بلوک بیت کوین!

 

در تاریخ ۳۰ ژوئن ( ۹ تیر ) چند تراکنش بیت کوین با مقادیر قابل توجه در یک بلوک انجام شد. طبق گزارش‌های رسیده از یک حساب توییتری به نام بیت کوین بلاک بات ( bitcoin block bot ) در تاریخ ۳۰ ژوئن، ۲۵ تراکنش مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین به ارزش ۶ میلیارد دلار در بلوک ۵۸۳,۱۳۹ جای گرفت!

طبق اطلاعات به دست آمده از سایت امب کریپتو (  ambcrypto ) تمام تراکنش‌ها به صورت خطی به هم متصل شده و تشکیل یک تراکنش بزرگتر را داده‌اند. اولین کیف پول مبلغی معادل ۲۴,۳۹۲.۹۳۰۶۲۵۹۶ بیت کوین به کیف پول دوم و ۳۰۰  بیت کوین به کیف پول سوم ارسال کرده است، آخرین کیف پول مقدار ۵۸۰۰ بیت کوین از مجموع ۲۵ تراکنش قبلی دریافت کرده است.

کیف پول دوم مقدار ۳۰۰ بیت کوین به کیف پول سوم و ۲۴,۰۹۲.۹۳۰۱۳۶۵۱ به کیف پول چهارم منتقل کرده و به همین ترتیب این زنجیره تا بیست و پنجمین تراکنش ادامه یافته است. جالب است بدانید، یک تراکنش که از آدرس انتخابی و خاص ۱BUYBTC1oYQtAjktSRZUtjkeBJ15ABc5bb  انجام شده بود ، حاوی پیغام زیر در متن(script) خروجی برای آدرس شماره ۳ بود:

ما بیت کوین‌های شما را می‌خریم.  sell.buy.bitcoin@protonmail.com

کیف پول سوم ( در زمان نگارش این مطلب ) با تعداد ۴۴۰,۵۰۵ تراکنش مقدار ۵,۹۵۹,۵۳۲ بیت کوین را در خود جا داده است و در حال حاضر ۶,۴۴۵ بیت کوین معادل ۷۲.۵ میلیون دلار موجودی دارد.

طبق گزارش‌های رسیده از کوین تلگراف، مدیرعامل گلکسی دیجیتال، مایک نووگریتز پیش بینی کرده بود که قیمت بیت کوین در سطوح ۱۰,۰۰۰ تا ۱۴,۰۰۰ دلار تثبیت خواهد شد و در همان روز تام لی، بنیانگذار و استراتژیست شرکت تحقیقاتی بازار Fundstrat، عنوان کرد که نوسانات بیت کوین در بلند مدت فواید بسیاری برای اکثر معامله گران فراهم خواهد کرد.

 

منبع: cointelegraph