اخبار ارز دیجیتال

ایلان ماسک با راه‌اندازی استارتاپ هوش مصنوعی خود با سازنده ربات ChatGPT رقابت می‌کند!

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و توییتر، به‌تازگی از برنامه‌ریزی خود برای راه‌اندازی یک استارتاپ جدید هوش مصنوعی خبر داده است. ماسک هدف خود از این اقدام را رقابت با OpenAI، سازنده ربات چت‌جی‌پی‌تی (ChatGPT) عنوان کرده است.
گفتنی است شرکت OpenAI یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های هوش مصنوعی است که خود ایلان ماسک به عنوان یکی از هم‌بنیانگذاران آن، این شرکت را در سال ۲۰۱۵ تاسیس کرد.
در حالی که ماسک در سال ۲۰۱۸ هیئت مدیره OpenAI را ترک کرد، حالا راه‌اندازی استارت آپ جدید هوش مصنوعی او، ماسک را در میان غول‌های دیگر حوزه فناوری مثل گوگل و مایکروسافت قرار می‌دهد تا نسل بعدی هوش مصنوعی را بسازند.

گزارش مجله آمریکایی فایننشال تایمز نیز حاکی از آن است که ماسک در حال مذاکره با سرمایه‌گذاران شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس در رابطه با سرمایه‌گذاری در استارتاپ هوش مصنوعی است.

لازم به ذکر است یافته های گزارش منتشر شده در 12 آوریل نیز نشان می‌دهد یک منبع ناشناس از خرید نزدیک به ۱۰ هزار واحد پردازش گرافیکی برای تقویت ابتکارات هوش مصنوعی توییتر توسط ایلان ماسک خبر داده است.

علاوه بر ایلان ماسک و دیگر غول‌های فناوری، سرویس وب آمازون نیز در تازه‌ترین اقدام خود از وارد شدن به حوزه هوش مصنوعی خبر داده است. پلتفرم تازه این سرویس، آمازون بدراک (Bedrock) نام دارد و به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا با استفاده از مدل‌های پایه به ساخت با هوش مصنوعی بپردازند.

منبع: Cointelegraph.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا