اخبار ارز دیجیتال

واحد پولی دیجیتالی جدید مونته نگرو، با همکاری ریپل

امروز ۱۱ آپریل بانک مرکزی مونته نگرو و شرکت ارز دیجیتال ریپل یک قرارداد جدید امضا کردند. طبق این قرارداد ریپل متعهد می‌شود برای ارز دیجیتال مخصوص کشور مونته نگرو، یک برنامه آزمایشی پیاده کند و این ارز را، به‌عنوان یک ارز دیجیتال رسمی بانکی و یا یک استیبل کوین توسعه بدهد. 

با این‌که مونته نگرو جزو کشورهای اتحادیه اروپا نیست، واحد پول رسمی این کشور از سال ۲۰۰۲ یورو بوده است. حالا به‌نظر می‌رسد که بانک مرکزی مونته نگرو، قصد دارد واحد پولی رسمی جدید این کشور را به‌عنوان یک ارز دیجیتال، راه‌اندازی و عرضه کند. 

جیمز ولیس، معاون RippleX در مصاحبه خود با کوین تلگراف گفت: «جزئیات بیش‌تر این پروژه در اواخر سال ۲۰۲۳ فاش می‌شود. پروژه ما تا رسیدن به نتیجه چندین مرحله طی خواهد کرد که از این مراحل می‌توان به مرحله شناسایی کاربرد عملی یک ارز دیجیتال یا یک استیبل کوین ملی اشاره کرد.» ولیس همچنین اضافه کرد که این پروژه در ماه جاری آغاز به کار خواهد کرد.

رئیس بانک مرکزی مونته نگرو نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که با همکاری دولت و جامعه دانشگاهی این کشور، تمامی مزایا و خطرات کوین ملی را تجزیه و تحلیل خواهند کرد تا امنیت و حریم خصوصی کاربران حفظ شود. 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا