افزایش تراکنش های ارز دیجیتال

,

بر اساس آمار منتشر شده، میزان انجام تراکنش های صورت گرفته با ارز دیجیتال در بین افراد در حال افزایش است.

کاربرد ارزهای دیجیتال

تغییر نگرش‏‌ها و طرز تفکر نسبت به ارز دیجیتال

ارز دیجیتال توانستند پس از چندین سال از ظهور و پیدایش خود، نگرش‏‌ها و طرز تفکر نسبت به آن‏‌ها را با تغییر مواجه کنند و باعث شوند تا افراد و سرمایه‏‌گذاران با یک نگاه ویژه‎تری نسبت به ارزهای دیجیتال توجه داشته باشند. ارزهای دیجیتال قابلیت‏‌ها و امکانات فراوانی را برای افراد فراهم می‏‌کنند که با استفاده از این امکانات، می‏‌توان باعث ایجاد تسهیلات در بسیاری از کارها شده و نسبت به روش‏‌های معمول موجود در جامعه، به برتری دست یافت. از جمله‏‌ی این قابلیت‏‌های متمایز ارزهای دیجیتال، مربوط به خواص منحصربفرد آن‏‌ها در ایجاد تراکنش‏‌های سریع و با امنیت بالا است. در واقع می‏‌توان این ویژگی ارزهای دیجیتال را به عنوان یک عامل برتری نسبت به تراکنش‏‌های صورت گرفته از طریق واسطی به نام بانک‏‌ها دانست.

انجام تراکنش های بدون واسطه در ارز دیجیتال

وقتی که افراد از بانک‏‌ها برای انجام تراکنش‏‌های خود استفاده می‏‌کنند، در واقع یک نظارت بسیار بالایی بر نوع، میزان و طرفین شرکت کننده در تراکنش صورت گرفته، توسط بانک انجام می‏‌گیرد و شاید این نظارت باعث ایجاد مشکلاتی برای طرفین تراکنش شود. در عین حال در تراکنش‏‌های صورت گرفته توسط بانک‏‌ها نیز به مانند تراکنش‏‌های صورت گرفته با ارزهای دیجیتال، مقداری هزینه به عنوان هزینه‏‌ی انجام تراکنش از حساب فرد انتقال دهنده، کسر می‏‌شود که رقم کسر شده در تراکنش‏‌های بانکی به مراتب نسبت به رقم کسر شده در تراکنش‏‌های صورت گرفته با ارزهای دیجیتال، بیش‏تر می‏‌باشد که این موضوع خود به عنوان یکی از دلایل برتری تراکنش‏‌های صورت گرفته با ارزهای دیجیتال نسبت به روش‏‌های معمول بانکی می‏‌باشد که در ارزهای دیجیتال با هیچ گونه واسطی به عنوان ناظر برای صورت گرفتن تراکنش‏‌های مورد نظر مواجه نیستیم.

مخفی نگه داشتن هویت طرفین یک تراکنش مالی در ارزهای دیجیتال

در عین حال عامل مهمی در برتری تراکنش‏‌های صورت گرفته با ارزهای دیجیتال به نام گم‌نامی وجود دارد. در واقع طرفینی که در یک انتقال مالی شرکت می‏‌کنند، می‏‌توانند هویت خود را به راحتی مخفی نگه دارند و در واقع در یک تراکنش صورت گرفته، طرفین معامله تنها با یک آدرس یکتا، از همدیگر متمایز می‏‌شوند و هیچ گونه اطلاعات دیگری از فرد در دسترس نیست تا از طریق آن بتوان به هویت فرد پی برد که این مورد نیز بسیار مورد توجه قشر خاصی از جوامع و برخی از کشورها می‏‌باشد که از این قابلیت ارزهای دیجیتال، برای رهایی از برخی از محدودیت‏‌های موجود، استفاده می‏‌نمایند.

سرعت بالا در انتقال‌های ارزهای دیجیتال

در عین حال تراکنش‏‌های صورت گرفته با ارزهای دیجیتال، در آن واحد انجام می‏‌گیرند. بدین صورت که فرد با مشخص کردن مبلغ انتقالی و آدرس فرد دریافت کننده‏‌ی آن، دکمه‎ی انتقال ارز را می‏‌زند که با زدن این گزینه، مقدار ارز مورد نظر در آن واحد به حساب فرد دریافت کننده، واریز می‏‌گردد که این ویژگی در مقایسه با سرعت انتقال در روش بانکی، بسیار سریع‏‌تر می‌‏باشد.

همچنین می‏‌توان ویژگی‏‌های متمایز و محبوب بسیار بیش‏تری را در مورد ارزهای دیجیتال بیان نمود که چگونه باعث شده تا استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روشی نوین و بسیار محبوب در بین افراد برای انجام انتقالات و تراکنش‏‌های مالی تبدیل شوند که در راستای اثبات این مدعا می‏‌توان به آمار افزایش چشمگیر استفاده‏‌ی مردم از تراکنش‏‌های ارزهای دیجیتال برای انتقال ارز اشاره کرد که نسبت به ماه‏‌ها و سال‏‌های قبل با افزایش بسیار زیادی رو به رو شده است. این افزایش آمار نوید روزهای بسیار درخشانی را در مورد ارزهای دیجیتال می‏‌دهد.