اخبار بیت کوین

هک رمزارز برای برنامه هسته‌ای!

به گزارش ناظران تحریم‌ها، هکرهایی که برای دولت کره شمالی کار می‌کنند در سال جاری، به‌صورت مداوم به حملات خود به شرکت‌های حوزه کریپتوکارنسی ادامه داده‌اند. هم‌چنین یافته‌های این ناظران نشان می‌دهد که توسعه برنامه هسته‌ای پیونگ یانگ ادامه دارد و تمام این مستندات در گزارش سازمان ملل متحد که در هفته‌های آینده منتشر می‌شود، قرار خواهد گرفت. 

این ناظران دوبار در سال به سازمان ملل متحد گزارش ارائه می‌کنند و در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده‌اند که جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) برای تامین مالی برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود، به نقض تحریم‌ها ادامه می‌دهد. 

پیش‌تر کره شمالی به انجام حملات سایبری برای تامین منابع مالی خود متهم شده بود و ناظران گزارش کرده بودند که حدود ۱.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲، از طریق هکرها سرقت شده و برای تامین مالی برنامه هسته‌ای استفاده شده است. 

ناظران در تازه‌ترین گزارش خود نوشتند: 

هکرهای DPRK همچنان به صورت موفقیت‌آمیز به اهداف جهانی رمزارز و صرافی‌های مالی سایبر حمله می‌برند. گمان می‌رود که این هکرها که برای آژانس اصلی اطلاعات خارجی کره شمالی، اداره کل شناسایی (RGB) کار می‌کنند، به استفاده از تکنیک‌های پیچیده‌تر سایبری برای سرقت وجوه و اطلاعات ادامه دادند.

در خلاصه اجرایی این گزارش آمده است: «شرکت‌هایی در بخش‌های ارز دیجیتال، دفاع، انرژی و سلامت به طور خاص هدف قرار گرفتند. ناظران تحریم‌ها به این نتیجه رسیدند که کره شمالی همچنان به سیستم مالی بین‌المللی دسترسی دارد و در عملیات مالی غیرقانونی شرکت می‌کند.

کره شمالی به دلیل برنامه‌های تسلیحاتی و هسته‌ای خود از سال ۲۰۰۶ میلادی، تحت تحریم‌های سازمان ملل قرار گرفته است و با تمام این اوصاف همچنان از انواع راه‌های غیرقانونی مثل هک شرکت‌های کریپتویی، هزینه برنامه‌های خود را فراهم می‌کند و به اقدامات خود ادامه می‌دهد. 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا