اخبار بیت کوین

زیمنس اولین اوراق قرضه خود را بر روی شبکه پالیگان منتشر کرد

اولین اوراق قرضه زیمنس، سومین شرکت بزرگ سهامی عام آلمان از نظر ارزش بازار، به ارزش ۶۰ میلیون یورو (۶۴ میلیون دلار) به‌تازگی در بلاک‌چین پالیگان منتشر شد.

این اوراق مطابق با قانون اوراق بهادار الکترونیک آلمان منتشر شد که در ژوئن ۲۰۲۱ لازم الاجرا شده بود و امکان فروش اوراق بدهی مبتنی بر بلاک‌چین رو فراهم کرد.

طبق اطلاعیه این شرکت، سررسید اوراق قرضه زیمنس یک‌ساله است و مستقیماً به سرمایه‌گذارانی مانند دکابنک (DekaBank)، دی‌زی بنک (DZ Bank) و یونیون اینوستمنت (Union Investment) بدون نیاز به یک نهاد مرکزی و کاغذبازی‌های رایج فروخته شد.

گفتنی است اوراق قرضه مبتنی بر بلاک‌چین، کاغذبازی را کاهش داده و دسترسی مستقیم به خریداران بالقوه را بدون نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها امکان‌پذیر می‌کند.

این اقدام زیمنس باعث اجرای تراکنش‌های بسیار سریع‌تر و کارآمدتر در مقایسه با روش‌های سنتی انتشار اوراق قرضه می‌کند.

زیمنس، غول مهندسی و تولیدی آلمانی، از سال ۲۰۲۱ به طور فعال پتانسیل فناوری بلاک‌چین را در زمینه‌های مختلف از جمله پرداخت و صدور بدهی بررسی کرده است.

در سال ۲۰۲۱، زیمنس با همکاری شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی چندملیتی جی‌پی‌مورگان چیس JPMorgan Chase یک سیستم مبتنی بر بلاک‌چین برای پرداخت‌ها راه آندازی کرد که برای انتقال خودکار پول بین حساب‌های خود زیمنس استفاده می‌شود. هدف این سیستم ساده‌سازی انجام پرداخت‌ها، کاهش نیاز به واسطه‌ها و امکان انجام معاملات سریع‌تر و کارآمدتر بوده است.

پس از انتشار خبر مبنی بر انتشار اولین اوراق قرضه زیمنس در شبکه Polygon، قیمت توکن MATIC در معاملات روز گذشته (14 فوریه) ۷.۲۱درصد افزایش یافت. در زمان نگارش این خبر، توکن ماتیک با قیمت ۱.۲۸ دلار معامله می‌شود.

اخبار Coincast امروز:

  • معرفی کارت‌های بیت کوین و ارزهای دیجیتال در بریتانیا و ۴۰ کشور آسیا و اقیانوسیه توسط ویزا
  • بیداری مجدد یک آدرس قدیمی اتریوم
  • آزمایش تراکنش‌های روبل دیجیتال در بین کارمندان بانک VTB روسیه
  • احتمال حرکت صنعت رمزارزها به استیبل کوین‌‌های غیردلاری

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو گوش کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا