1

روند افزایش قیمت ریپل تا کجا ادامه خواهد داشت؟

قیمت ارز دیجیتال ریپل به آهستگی در حال نزدیک شدن به منطقه مقاومت ۰.۲۹۵۰ دلار است که به نظر می‌رسد این رمز ارز در طی مسیر صعودی خود با یک سطح مقاومت در منطقه ۰.۲۹۸۰ دلار روبه ور خواهد بود. از طرفی احتمال وجود یک روند خرسی در محدوده سطح مقاومت ۰.۲۹۵۰ دلار نیز دور از انتظار نیست. ممکن است ریپل در راه رسیدن به سطح ۰.۲۹۵۰ دلار توقفی کوتاه در منطقه ۰.۲۸۵۰ دلار هم داشته باشد. از طرفی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در حال بهبود است و ریپل برای طی مسیر صعودی خود و ثبت رالی افزایش قیمت مناسب، به ناچار باید از سطوح ۰.۲۹۵۰ و ۰.۲۹۸۰  دلار عبور کند.

تحلیل تکنیکال ریپل

اخیرا قیمت ارز دیجیتال ریپل به محدوده زیر ۰.۲۸۵۰  دلار سقوط کرد. این رمز ارز در سطح ۰.۲۸۱۰ دلار با یک سطح حمایت روبه رو شده و سپس با تجربه بهبود نسبی، در بالای سطح مقاومت ۰.۲۸۵۰ دلار با مومنتوم مواجه شد. به هر حال ریپل موفق به شکست قیمت در سطح مقاومت ۰.۲۹۲۰ و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه شد و حتی به سطوح ۰.۲۹۵۰ دلار نیز دست یافت ولی در دستیابی به قیمت ۰.۲۹۸۰ دلار ناموفق عمل کرد.

2

این رمز ارز پس از ثبت یک رکورد افزایش قیمت در نقطه ۰.۲۹۷۷  دلار به تصحیح قیمت پرداخت و در حال حاضر در محدوده زیر سطح فیبوناجی بازگشتی ۲۳.۶ درصدی مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد. سطح حمایت بعدی برای این ارز دیجیتال در محدوده ۰.۲۸۹۵ دلار در نظر گرفته شده است.

هر کاهش قیمت دیگری از جانب ریپل، قیمت این ارز دیجیتال را به سمت سطوح ۰.۲۸۵۰ دلار هدایت خواهد کرد و این ارز دیجیتال هنگام طی مسیر صعودی خود با یک سطح مقاومت قوی در محدوده ۰.۲۹۵۰  دلار روبه رو خواهد بود. بنابراین شکست صعودی در محدوده بالای ۰.۲۹۵۰ دلار می‌تواند به منزله شروع بازار گاوی این ارز دیجیتال شود.

بنابراین می‌توان گفت ریپل برای دستیابی به سطوح بالاتر ابتدا باید شکست قیمت در سطح بالای ۰.۲۹۸۰ دلار را تجربه کند ولی از طرفی اگر خرس‌ها به مومنتوم در محدوده بالای سطح ۰.۳۰۴۰ دست پیدا کنند، امکان رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به سطوح ۰.۳۱۰۰ دلار دور از انتظار نیست.

ارز دیجیتال ریپل

با نگاهی به نمودار بالا متوجه می‌شویم قیمت این ارز دیجیتال به وضوح با یک مانع در سطوح ۰.۲۹۵۰ و۰.۲۹۸۰ دلار روبه رو خواهد بود ولی با پشت سر گذاشتن سطح ۰.۲۹۵۰ دلار، امکان رسیدن قیمت ریپل به سطوح بالاتر نیز افزایش خواهد یافت.

در حال حاضر سطوح اصلی حمایتی این ارز دیجیتال در نقاط ۰.۲۹۰۰، ۰.۲۸۵۰ و ۰.۲۸۰۰  دلار در نظر گرفته شده و مهم‌ترین سطوح مقاومت نیز در سطوح ۰.۲۹۵۰، ۰.۲۹۸۰  و ۰.۳۰۴۰ قرار دارند.

رفتار چند روز اخیر ارز دیجیتال ریپل خاطرات مربوط به بازار سال گذشته این ارز را زنده کرد. این رمز ارز که سال گذشته در تاریخ ۱۸ سپتامبر با قیمت ۰.۲۷ دلار معامله می‌شد، طی چند روز به ۰.۸۰ دلار رسید که این یعنی سود ۱۹۰ درصدی در چیزی کمتر از ۴ روز.

بسیاری از سایت‌های خبری افزایش قیمت اخیر ارز دیجیتال ریپل را به کنفرانس swell  که طی چند روز آینده برگزار خواهد شد نسبت داده‌اند.