ریپل، ضعیف‌ترین ارز در میان 10 ارز دیجیتال برتر در مسیر کاهش قیمت

ریپل، ضعیف‌ترین ارز در میان ۱۰ ارز دیجیتال برتر در مسیر کاهش قیمت

با وجود بهبود قیمت‌های اخیر ریپل، برخی کارشناسان معتقدند که قیمت این ارز دیجیتال طی هفته‌های آینده با کاهش بیشتری همراه خواهد بود. در همین راستا یکی از تحلیلگران معتقد است ریپل که هم اکنون رتبه چهارم مارکت کپ را از آن خود کرده است طی ۴ هفته آینده با کاهش ۲۰ درصدی روبه رو خواهد شد.

ریپل در آستانه سقوط سنگین

سه ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم و ریپل که جزو برترین رمزارزهای دنیا هستند پس از سقوط قیمت شکل گرفته در هفته گذشته توانستند بهبود قیمت قابل توجهی را تجربه کنند.

بهبود قیمت بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها تحلیلگران را متقاعد کرد که افزایش قیمت بیشتری در راه است. یکی از کارشناسان نیز اخیرا بیان کرده است که حرکات اخیر قیمت بیت کوین تقریبا مشابه تغییرات قیمت این ارز دیجیتال در ماه‌های آوریل و می سال ۲۰۱۹ است. قیمت بیت کوین در این دوره با ثبت افزایش ۸۰ درصدی خود از محدوده ۸,۰۰۰ دلار به ۱۴,۰۰۰ دلار رسید.

شباهت‌هایی در نمودار رنکوی کنونی بیت کوین و دوره مذکور وجود دارد. در حال حاضر بیت کوین با واگرایی برای تصحیح قیمت ۱۸ درصدی روبه‌رو است که این تصحیح قیمت می‌تواند رالی افزایش قیمت ۸۰ درصدی را در پی داشته باشد. در حال حاضر ساختار نمودار قیمت بیت کوین شباهت بسیار زیادی به ساختار سال ۲۰۱۹ این ارز دیجیتال دارد.

قیمت‌ها در نمودار رنکو شکلی شبیه آجر دارند که مانند کندلی است که فقط بدنه داشته و سایه‌ای ندارد.

قیمت ریپلیی

طبق گفته یکی از معامله‌گران برجسته ارزهای دیجیتال با وجود چشم انداز صعودی بیت کوین، افزایش قیمت ریپل در آینده بعید به نظر می‌رسد.

وی با ارائه این نمودار بیان کرد احتمال دارد قیمت ارز دیجیتال ریپل طی ۴ هفته آینده با کاهش قیمت ۲۰ درصدی خود به محدوده ۰.۱۶ دلار برسد.

احساسات نزولی این رمز ارز در بازار ظاهرا مبتنی بر تحلیل امواج الیوت است که نشان می‌دهد بازارها با توجه به احساسات سرمایه‌گذاران در روندهای موجی شکلِ قابل پیش بینی حرکت می‌کنند.

18 خرداد دومی 1

تحلیلگری که نمودار بالا را به اشتراک گذاشته همان کسی است که در اواسط سال ۲۰۱۸ اعلام کرد قیمت بیت کوین به ۳,۲۰۰ دلار خواهد رسید. این پیش بینی کاملا درست بود و ۶ ماه پس از این اظهارات قیمت بیت کوین به ۳,۱۵۰ دلار رسید.

بازار ضعیف آلت کوین ها

اگر فکر می‌کنید که تنها ریپل عملکرد ضعیفی از خود نشان می‌دهد باید بدانید بازار تمام آلت کوین ها باب میل خرس‌هاست.

جاش اولزویچ یکی از تحلیلگران برتر بریو نیو کوین ( Brave New Coin ) که چندی پیش اعلام کرده بود قیمت بیت کوین طی چند هفته آینده با افزایش قیمت همراه خواهد بود اخیرا گفت: آلت کوین ها در تلاشند قیمت خود را افزایش دهند.

اتریوم تمام تلاش خود را به کار بسته تا به سطوحی که در سال ۲۰۱۶ قرار داشت برسد. قیمت رمز ارز لایت کوین در محدوده‌ای است که در سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ قرار داشت. در کل به نظر می‌رسد بازار آلت کوین‌ها با به وجود آوردن موقعیت‌های خرید برای سرمایه‌گذاران روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذارند.

منبع: bitcoin.com