اخبار ارز دیجیتال

اولویت اول سرمایه گذاران، بیت کوین یا طلا؟

عملکرد بهتر بیت کوین نسبت به طلا

ارز دیجیتال بیت کوین که از آن با نام طلای دیجیتال یاد می‌شود، از سال 2011 تا کنون به طور مرتب هر ساله عملکرد بهتری نسبت به طلا از خود نشان داده است.

با در نظر گرفتن اختلاف بسیار زیاد در مقدار سرمایه گذاری کل در این دو بازار مالی، ارز دیجیتال بیت کوین نسبت به طلا از پتانسیل رشد بیشتری در بازه های زمانی مختلف برخوردار بوده است.

از سال 2017 تا کنون یک اونس طلا ارزشی کمتر از یک بیت کوین داشته است و این در حالیست که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در همین مدت از سطوح کمتر از 4,000 دلار به محدوده 20,000 دلار نیز رسیده است.

قیمت بیت کوین

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از آغاز سال جاری تا کنون با رشد دو برابری همراه بوده ولی قیمت طلا از حدود 1,282 دلار با افزایش چیزی حدود 18 درصد به محدوده 1,514 دلار رسیده است.

بیت کوین در حال جذب سرمایه گذاران

مقدار کل سرمایه گذاری در بازار طلا و بیت کوین به ترتیب چیزی حدود 7.3 تریلیون و 166 میلیارد دلار است که با وجود چنین اختلاف زیادی، ارز دیجیتال بیت کوین در رقابت با طلا از پتانسیل رشد بیشتری بهره‌مند بوده است. از طرفی بیت کوین با مقدار نقدینگی بیشتری در صرافی‌های ارز دیجیتال و بازار فرابورس نسبت به طلا همراه بوده و در صرافی‌های بزرگ سراسر دنیا مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

نمی‌توان انکار کرد که ارز دیجیتال بیت کوین هرساله عملکرد بهتری نسبت به طلایی که تا کنون به عنوان یک دارایی سنتی و امن شناخته شده بود داشته است. شاید دلیل این امر افزایش تعداد سرمایه گذارانی است که با افزایش علم سرمایه گذاری دیجیتال و مدرن، بیت کوین را به عنوان یک منبع ذخیره ارزش در نظر می‌گیرند.

با اینکه بازار ارز دیجیتال بیت کوین با نوسانات بسیار زیادی همراه است، پشتیبانی پلتفرم‌های معاملاتی بزرگ و مطرح سراسر دنیا مانند بازار بورس نیویورک و همچنین ورود غول‌های بزرگ سرمایه گذاری مانند فیدلیتی ( Fidelity ) به عرصه ارزهای دیجیتال، بیت کوین را به گزینه مناسب برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است.

نظر تحلیل گران در مورد قیمت بیت کوین

بالاترین قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از آغاز سال جاری تا کنون در محدوده 13,800 دلار بوده است ولی اخیرا یکی از رهبران برجسته صنعت ارزهای دیجیتال عنوان کرده است قیمت بیت کوین در آینده‌ای نزدیک به 16,000 دلار خواهد رسید.

مدیر عامل و بنیانگذار صرافی بایننس در پیغام توییتری اخیر خود عنوان کرده است قیمت بیت کوین طبق نظر بسیاری از تحلیل گران برتر این عرصه، به رکورد تازه ای دست خواهد یافت. وی ادامه داد ارز دیجیتال بیت کوین در مسیر صعودی قرار داشته است و پیش بینی روند صعودی آن کار سختی نبوده و برای همه آشکار است، ولی پیش بینی زمان رسیدن قیمت بیت کوین به یک رکورد جدید به چالشی برای تحلیل گران تبدیل شده است. با این حال، بسیاری از تحلیل گران بر این باورند بازار ارز دیجیتال بیت کوین طی هفته‌های آینده از هیجانات مثبتی برخوردار خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا