دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱
قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

بررسی حال خوب این روزهای بیت کوین!

ارز دیجیتال بیت کوین که سال جدید میلادی خود را با قدم گذاشتن در کانال صعودی آغاز کرده بود، طی هفته گذشته توانست از سطح ۷,۶۵۵ دلار به سمت سطوح ۸,۵۳۶ دلار حرکت کرده و نگرانی‌های دارندگان این ارز دیجیتال مبنی بر شروع بازار خرسی را از بین ببرد. اولین و قدرتمندترین ارز دیجیتال دنیا به طی مسیر افزایش قیمت خود ادامه داده و روز گذشته شکست قیمت مناسبی را در محدوده بالای سطح مقاومت ۸,۳۰۰ دلار تجربه کرد.

اول بیت کوین

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین برای بار دوم در طول هفته جاری به محدوده بالای کانال نزولی شکل گرفته طی ۷ ماه گذشته قدم گذاشت. در حالی که بسیاری از معامله‌گران اقدام به خرید این ارز دیجیتال در محدوده بالای سطح مقاومت کردند، سرمایه گذاران محتاط‌تر با توجه به رفتارهای پیشین بیت کوین و عدم نگهداری قیمت در بالای این محدوده، منتظر بسته شدن شمع نمودار قیمت چهار ساعته این ارز دیجیتال هستند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

در حال حاضر ( هنگام نوشتن این مطلب ) ارز دیجیتال بیت کوین همچنان به روند افزایش قیمت خود ادامه داده و توانسته است به بیشترین قیمت روزانه ( Daily higher high ) از تاریخ ۸ ژانویه تا کنون دست یابد. بزرگ‌ترین ارز رمز نگاری شده دنیا در حال حاضر در محدوده ۸,۴۶۴ دلار قرار داشته و سطح مقاومت ۸,۵۰۰  دلار از قدرت بیشتری برخوردار گشته است.

پیش بینی تحلیل گران

صبح امروز یکی از تحلیل گران برتر حوزه رمز نگاری شده به نام فلیپ فلیپ پیش بینی قیمت بیت کوین را به شکل زیر بیان کرده است:

بیت کوین در حال حاضر در محدوده بالای سطح مقاومت و شاخص VPVR قرار دارد و اگر این ارز دیجیتال به روند گاوی خود ادامه داده و بتواند قیمت خود را در سطوح بالای ۸,۰۰۰ دلار تثبیت کند، احتمال افزایش قیمت این ارز دیجیتال و رسیدن آن به ۹,۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. در این صورت اگر روند افزایش قیمت با حجم معاملات مناسب همراه باشد احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به مرزهای ۱۰,۱۰۰ دلار نیز افزایش می‌‌یابد.

در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین در محدوده بالای شاخص میانگین متحرک ۲۰۰ روزه قرار دارد و آخرین تغییرات قیمت این ارز دیجیتال سطح ۸,۰۰۰ دلار را به یک سطح حمایت قوی تبدیل خواهد کرد. معامله‌گران بی‌صبرانه منتظرند ببیند که آیا سطح مقاومت ۸,۳۰۰ دلار به سطح حمایت تبدیل می‌شود یا خیر.

قیمت بیت کوین

به طور کلی می‌توان گفت حال دنیای ارز های دیجیتال خوب است و در حال حاضر میزان کل سرمایه گذاری در بازار، رقمی معادل۲۲۳.۸ میلیارد دلار می‌باشد که ارز دیجیتال بیت کوین حدود ۶۸.۱ درصد از سهم کل این بازار را به خود اختصاص داده است. در همین راستا سایر آلت کوین‌ها نیز به دنبال حرکات صعودی ارز دیجیتال بیت کوین، افزایش قیمت مناسبی را تجربه کرده و به جمع ارزهای دیجیتال سبز رنگ ( ارزهایی که با افزایش قیمت روزانه همراه هستند ) پیوستند. در دنیای آلت کوین ها نیز، بیت کوین اس وی ( Bitcoin SV ) با افزایش قیمت قابل توجه ۲۲.۸۷ درصدی، بیت کوین کش با ( Bitcoin cash ) با ۶.۴۶ درصد و ارز دیجیتال لایت کوین ( Litecoin ) با افزایش قیمت ۶.۴۶ درصدی همراه بودند. ارز دیجیتال دش ( Dash ) نیز با رالی افزایش قیمت ۱۴.۳۲ درصدی خود سبب خوشحالی سرمایه گذاران این ارز دیجیتال شد.