افزایش سرمایه‌گذاران نهادی و بلعیدن بیت کوین‌های موجود در بازار توسط آن‌ها، می‌تواند از جمله عوامل اصلی افزایش قیمت‌های اخیر بیت کوین باشد. حجم بالای خریدهای این شرکت‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی، بیت کوین را به سایر دارایی‌های بزرگ ترجیح می‌دهند. به گفته «8marketcap» بیت کوین توانسته با جذب توجه سرمایه‌گذاران کلان و خرد در سرتاسر جهان، در جایگاه هشتم بازارهای جهان به لحاظ حجم بازار قرار گیرد. این امر، نشانه روشنی از افزایش نرخ پذیرش و کاربرد بیت کوین و سایر رمز ارزها بوده که میزان تقاضا برای ارزهای پرچم‌دار بازار را روز به روز افزایش می‌دهد.

هجوم بزرگترین سرمایه‌گذاران و رالی قیمت بیت کوین

حتماً در روزهای اخیر اخبار زیادی از سرمایه‌گذاری‌های کلان در دنیای رمز ارزها دیده‌اید. از سال گذشته میلادی تا به امروز، نهادها و سازمان‌های زیادی به این دنیا وارد شده‌اند. در ادامه این مطلب، با استناد به منابع مختلف، به معرفی بزرگترین سرمایه‌گذاری شرکت‌ها و سازمان‌های جهانی در بیت کوین پرداخته‌ایم.

شرکت گری‌اسکیل (Grayscale)

حدود ۶۵۳ هزار بیت کوین به ارزش تقریبی ۳۴ میلیارد دلار

شرکت خصوصی سرمایه‌گذاری گری اسکیل، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال در جهان را در اختیار دارد. این شرکت، در ارزهای دیگری مانند اتریوم، بیت کوین کش و ریپل نیز سرمایه‌گذاری کرده است.

شرکت بلاک وان (Block.one)

حدود 140 هزار بیت کوین با ارزش تقریبی 6.5 میلیارد دلار

بلاک وان شرکتی خصوصی است که مسئولیت توسعه، عرضه و فروش توکن‌های ایاس را بر عهده دارد.

شرکت تسلا (Tesla)

حدود 38500 بیت کوین با ارزش حدودی 1.8 میلیارد دلار

تسلا، شرکت خودروسازی آمریکایی و تولیدکننده خودروهای برقی و قطعات موردنیاز ترن‌های برقی است. اخیراً فاش شد که تسلا حدود 7.7 درصد از کل نقدینگی ناخالص خود را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy)

حدود 71 هزار بیت کوین با ارزش تقریبی 3.3 میلیارد دلار

این شرکت در حوزه هوش تجاری، نرم‌افزارهای تلفن همراه و سرویس‌های ابری فعالیت می‌کند. مایکرواستراتژی اخیراً ذخایر بیت کوین خود را تا حد زیادی توسعه داده است.

شرکت کوین شیرز (CoinShares)

حدود 69 هزار بیت کوین به ارزش تقریبی 3 میلیارد دلار

کوین شیرز، به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. این شرکت ادعا می‌کند که همزمان با توسعه بازار رمز ارزها، فرصت‌های بیشتری برای مشتریان خود فراهم می‌کند.

شرکت اسکوئر (Square)

حدود 4709 بیت کوین با ارزش حدودی 226 میلیون دلار

شرکت خدمات مالی اسکوئر، یکی از شرکت‌های تابعه توییتر بوده که به تازگی ارائه خدمات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را آغاز کرده است.

منابع:

cointelegraph

finance.yahoo

bitcointreasuries

decrypt

 

اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.