آینده قیمت بیت کوین و بازار ارز دیجیتال

بیت کوین در روزهای آتی، چه خواهد کرد؟

آینده بازار ارزهای دیجیتال

رفتار و نوسانات قیمت بیت کوین تاثیرگذار بر کل بازار ارز دیجیتال

همه روزه توجه و تمرکز همه‌‏ی افراد دخیل در بازار ارزهای دیجیتال ، به تغییرات قیمت و ارزش بیت کوین می‌‏باشد که آیا قیمت این ارز افزایش می‏‌یابد؟ یا این که قیمت آن دچار کاهش ارزش خواهد شد؟ دلیل این علاقه و تمرکز این است که سرمایه‏‌گذاران و افراد دخیل در دنیای ارزهای دیجیتال ، واقعیت این موضوع را به خوبی می‌‏دانند که رفتار و نوسانات قیمت بیت کوین بر کل بازار ارزهای دیجیتال تأثیرگذار می‏‌باشد و می‌‏تواند به یکباره، روند حرکتی بازار را از حالت خوب به بد و یا برعکس از حالت بد به خوب دچار تغییر و تحول نماید.

البته همانطور که می‏‌دانید بیت کوین مدتی است که رفتار باثباتی را از خودش نشان می‏‌دهد و تقریباً در حدود یک ماه اخیر است که توانسته قیمت خود را در بین بازه‌‏ی قیمتی ۶ هزار دلار و ۸ هزار دلار نگه دارد که بیش‏ترین نمود ثبات قیمت بیت کوین به یک هفته‏‌ی اخیر می‏رسد که توانسته در برابر افزایش و کاهش قیمت‌‏های شدید مقاومت کرده و تنها شاهد این امر باشیم که هر روز در حدود ۲۰۰ دلار تا ۳۰۰ دلار قیمت بیت کوین نوسان داشته باشد که این تغییرات قیمت هم با توجه به سابقه‏‌ی بی‌‏ثبات بیت کوین ، برای بازار ارزهای دیجیتال بسیار مناسب بوده و نوید روزهای درخشان را برای سرمایه‏‌گذاران می‏‌دهد.

سرمایه گذاری ارز دیجیتال

چرا که سرمایه‌‏گذاران از دو نظر خواهان ثبات قیمت بیت کوین در بازار هستند، یکی به خاطر این که هر چقدر بیت کوین دارای ثبات بیش‏تری باشد، بقیه ارزهای دیجیتال نیز تقریباً از این وضعیت ثبات پیروی نموده و شاهد شکل‏‌گیری یک موقعیت مناسب برای سرمایه‌‏گذاری می‏‌شویم. زیرا سرمایه‌‏گذاری همیشه در شرایط ثبات به سود سرمایه‏‌گذار بوده و می‏‌تواند بیش‏تر باعث کسب سود توسط سرمایه‏‌گذار شود تا این که وی را دچار ضرر مالی نماید.

همچنین این ثبات قیمت بیتکوین و افزایش قیمت‏‌های خفیف آن که در هر روز شاهد رخداد دادن آن هستیم، از این نظر برای سرمایه‏‌گذاران و کاشناسان بازار ارزهای دیجیتال مهم می‌‏باشد که آن‌‏ها بر عقیده هستند که چنین افزایش قیمت‌‏های خفیفی می‏‌تواند به صورت دائمی در بازار ارزهای دیجیتال ثبت گردد و دیگر با افزایش قیمت بیت کوین به صورت شیب تند، شاهد آن نباشیم که در روز بعد قیمت این ارز با شیب تند در جهت مخالف کاهش داشته باشد. در واقع حرکت‏‌های خفیف اما رو به جلوی بیت کوین در بازار، می‌‏تواند این تضمین نسبی را به سرمایه‌گذاران بدهد که دیگر نگران کاهش قیمت این ارز نباشند و قیمت بیتکوین به صورت صعودی ولی بسیار آرام آرام در حال افزایش باشد.

سناریوهای موجود برای آینده قیمت بیت کوین

در این وضعیت و با توجه به توضیحات بیان شده، دو سناریو برای آینده‏‌ی قیمت بیتکوین در روزهای آتی، می‌‏توان متصور شد. در سناریوی خوب، پیش‌‏بینی می‏‌شود که بیت کوین بتواند قیمت خود را که در حال حاضر، برابر با ۶ هزار و ۷۵۰ دلار می‏‌باشد، افزایش دهد و قیمت خود را در یک وضعیت خوش‌‏بینانه به ۶ هزار و ۸۰۰ دلار برساند. البته توجه داشته باشید که ۶ هزار و ۸۰۰ دلار برای قیمت بیت کوین یک نقطه‏‌ی شکست بوده و اگر بیت کوین بتواند این مرز قیمتی را پشت سر بگذارد، به احتمال فراوان شاهد رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به ۷ هزار دلار خواهیم بود. در نقطه‏‌ی مقابل هم، در مورد احتمال کاهش قیمت بیت کوین، این سناریو وجود دارد که قیمت بیتکوین در بعید‏ترین حالت تا ۶ هزار و ۳۰۰ دلار کاهش داشته باشد.

البته همانطور که گفته شد، پیش‌بینی می‏‌شود که قیمت این ارز دیجیتال، زیاد دچار تغییرات نشود و اگر تغییراتی نیز صورت گیرد، پیش‏‌بینی می‌‏شود که این تغییرات بیش‏تر در جهت مثبت صورت گیرد. حال باید منتظر ماند و دید که بیت کوین، کدام یک از دو سناریوی موجود را عملی خواهد کرد.