دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱

بیت کوین در مسیر افزایش قیمت

در پی اعلام خبر دوک و دوشس ساسکس ( شاهزاده هری و مگان مارکل ) مبنی بر استعفای آن‌ها از ایفای نقش خود به عنوان اعضای ارشد خوانواده سلطنتی انگلیس و نقل مکان آن‌ها به کانادا، شایعه‌های فراوانی درباره انگیزه واقعی این اقدام ساخته شد. با اینکه هیچ کدام از این شایعه‌ها در حال حاضر تایید یا تکذیب نشده‌اند، برخی افراد انگیزه پرنس هری را استخراج برنامه‌ریزی شده ارز دیجیتال بیت کوین دانستند.

بیت کوین در مسیر افزایش قیمت

با وجود تمام فراز و نشیب‌های نمودار قیمت بیت کوین طی هفته گذشته، می‌توان گفت اولین ارز دیجیتال دنیا هفته خوبی را پشت سر گذاشت.

پایان مثبت هفته گذشته، بسیاری از تحلیل‌گران را به فکر انداخت که آیا سال ۲۰۲۰ می‌تواند سالی پر بار مانند ۲۰۱۷ باشد یا خیر؟ قیمت ارز دیجیتال بیت کوین برای اولین بار طی ۶ هفته اخیر به سطوح ۸,۰۰۰ و سپس ۸,۴۵۰ دلار رسید. در این مرحله بسیاری از تحلیل‌گران بر این باور بودند قیمت هدف بعدی بیت کوین سطح ۸,۸۰۰ دلار خواهد بود. اما با نگاهی به نمودار روزانه بیت کوین می‌بینیم با ارزش‌ترین ارز دیجیتال دنیا پس از رسیدن به سطوح ۸,۰۰۰ دلار با کاهش قیمت همراه بوده و به سطوح ۷,۷۵۰ دلار نزدیک شد. از طرفی تعداد قراردادهای آتی بکت نیز توانست به یک رکورد جدید دست پیدا کند.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

در حال حاضر قیمت بیت کوین پس از ۲۵ هفته بالاخره موفق به رسیدن به محدوده بالای شاخص Lucid SAR شده است. در حالی که اکثر معامله‌گران مطرح بازار از سناریوی صعودی بازار حمایت می‌کنند، این شاخص جذاب نیز این وضعیت را تایید می‌کند.

اما یکی از تحلیل‌گران برتر بیت کوین روند قیمت این ارز دیجیتال را به شکل زیر پیش بینی کرده است.

کاهش قیمت‌های اخیر ارز دیجیتال بیت کوین را می‌توان به عنوان یک تله خرسی در نظر گرفت. بسیاری از سرمایه گذاران حدود یک الی دو ماه گذشته ترس بسیار زیادی از شروع بازار خرسی جدی و رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۳,۰۰۰ دلار داشتند. در حال حاضر می‌توان گفت بازار خرسی بیت کوین رو به پایان است.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین

همزمان با اینکه روند قیمت بیت کوین طی یک الی دو ماه آینده چشم انداز خوبی خواهد داشت، بازار آلت کوین‌ها نیز در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند و سایر ارزهای دیجیتال هم با افزایش قیمت همراه هستند. تحلیل‌گران بر این باورند ارز دیجیتال بیت کوین، در آینده‌ای نزدیک به سطح ۷,۸۰۰ تا ۸,۱۰۰ دلار خواهد رسید. سپس با یک تصحیح قیمت جزئی سطوح ۶,۸۰۰ تا ۷,۲۰۰ دلار را قبل از یک حرکت صعودی بزرگ تجربه خواهد کرد.

به عبارتی اگر حرکات صعودی اخیر را به عنوان یک تله گاوی در نظر نگیریم، احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۹,۰۰۰ الی ۹,۵۰۰ دلار قبل از هر گونه تصحیح قیمت دور از انتظار نیست، از طرفی احتمال کاهش قیمت به سمت محدوده ۷,۰۰۰ دلار قبل از رسیدن به سطح  ۱۰,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. بنابراین رفتار ارز دیجیتال بیت کوین در سال جدید نسبت به سال گذشته تفاوت‌های زیادی خواهد داشت.

در حال حاضر اگر روند صعودی قیمت بیت کوین با حجم معاملات مناسب همراه باشد، قیمت این ارز دیجیتال در محدوده بالای ۸,۶۰۰ تا ۸,۷۰۰ دلار باقی خواهد ماند.