کوین

راجر ور: تا کنون بیش از هزار دلار بابت کارمزد تراکنش های بیت کوین پرداخت کرده‌ام

راجر ور، یکی از طرفداران سرسخت بیت کوین کش ( BCH ) ادعا می‌کند که تا کنون هزاران دلار در دفعات مختلف به عنوان هزینه کارمزد انتقال بیت کوین ( BTC ) پرداخت کرده است.

وی طی پیامی ویدیویی در صفحه توییتر خود گفت: من بارها بیش از هزار دلار برای انجام هر تراکنش در شبکه بیت کوین پرداخت کرده‌ام.

فورک ارز دیجیتال بیت کوین و تغییرات کارمزد و سرعت شبکه آن

زنجیره بیت کوین در سال  ۲۰۱۷ ، پس از تجربه هاردفورک خود به دو انشعاب Bitcoin Core و Bitcoin Cash تقسیم شد و قسمت بزرگی از این جامعه بر سر اختلاف نظر درباره دارایی به دو گروه تقسیم شدند.

طرفداران بلوک های بزرگ خواهان معاملات سریعتر با هزینه کمتر بودند که پس از هارد فورک بیت کوین کنار هم جمع شدند. از طرفی طرفداران  بیت کوین کور برای حفظ ویژگی غیر متمرکز بودن بیت کوین خواهان بلوک‌های کوچکتر بودند.

ارز دیجیتال بیت کوین

جامعه بیت کوین کش نیز در سال ۲۰۱۸ شکاف دیگری تجربه کرده و به دو ارز بیت کوین کش و بیت کوین اس وی تقسیم شدند.

راجر ور ( Roger Ver ) نام شناخته شده در صنعت رمزنگاری و ملقب به مسیح بیت کوین که بارها استدلال خود در مورد بیت کوین را بیان کرده، غالبا نارضایتی خود را از نرخ کارمزد و قابلیت استفاده بیت کوین اعلام می‌کند. به عقیده وی بیت کوین خیلی گران بوده و مقیاس پذیر نیست.

در تاریخ ۷ آوریل یکی از کاربران ردیت در یکی از پست‌های خود نوشت:

اگر تمام افراد می‌خواستند سکه‌های خود را جابه‌جا کنند، ۱۶۵ روز طول می‌کشید.

راجر ور در پاسخ به این کاربر ردیت گفت: تقریبا ۶ ماه! زمان بسیار زیادیست.

کاربران هنگام ثبت رکورد ۲۰,۰۰۰ دلاری در رالی افزایش قیمت ۲۰۱۷ و اوایل ۲۰۱۸، هنگامی که معاملات بیت کوین با وجود افزایش قیمت متوقف شدند با مشکلات مشابهی روبه رو بودند. راجر ور همواره از بیت کوین به خاطر کندی و پر هزینه بودن آن انتقاد کرده و از بیت کوین کش به عنوان جایگزینی بهتر یاد کرده است.

در مقابل طرفداران سرسخت بیت کوین از جمله جیمی سونگ ( Jimmy Song ) همواره خواستار نگهداری ویژگی غیر متمرکز آن از طریق بلوک‌های کوچیکتر هستند.

 

منبع: Cointelegraph