اخبار بیت کوین

حمله سرمایه گذاران خرد به بیت کوین

طی چند روز گذشته، نرخ خرده ‌فروشی بیت کوین افزایش یافته است. این میزان نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران خرد، چه مقدار بیت کوین را با چه قیمتی خریداری می کنند. آمارها نشان می دهد که این معیار در اوج بازار صعودی ۲۰۱۸-۲۰۱۷، به بالاترین سطح خود رسیده بود و بعد از آن، همزمان با ریزش قابل توجه این شاخص، بازار رمزارز نیز وارد یک فاز نزولی شده بود.

ویل کلمنت (Will Clement) تحلیلگر بازار ‌در توییتر خود به این موضوع اشاره کرده که این شاخص یکبار دیگر در حال افزایش است و سرمایه‌گذاران خرد، خریدها را افزایش داده‌اند و از نظر تاریخی، این شرایط، سیگنال خوبی برای بیت کوین نیست.

براساس داده های شرکت سنتیمنت (Santiment)، بیت کوین در تاریخ ۱۱ آوریل ۲۰۲۲ به نیمه چرخه سوم هاوینگ خود خواهد رسید. رویدادهای هاوینگ اغلب اوقات منجر به افزایش قیمت بیت کوین می‌شوند. از طرفی، نیمه چرخه هاوینگ هم می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت این رمزارز داشته باشد.

داده ها نشان می دهد که پس از عبور از نیمه چرخه هاوینگ، قیمت بیت کوین وارد یک مرحله اصلاحی می‌شود. با توجه به شرایط کنونی بازار، به نظر میاد که بیت کوین از نظر تاریخی به این الگو پایبند باشد؛ چون هنوز نتوانسته است بر مقاومت روانی ۵۰ هزار دلاری غلبه کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا