بیت کوین Bitcoin

راهنمای جامع اکسکوینو | قیمت بیت کوین | خرید بیت کوین | فروش بیت کوین

بیت کوین – Bitcoin – BTC چیست؟

Bitcoin – بیت کوین-  BTC  دراصل  شبکه ای برای پرداخت،  با ارزی دیجیتالی است ، که این شبکه برای انجام مبادلاتی همتا به همتا و بدون نیاز به هرگونه سازمان و نهاد واسطه ای قابل استفاده است. این ارز دیجیتال روی هیچ کاغذی چاپ و یا روی هیچ سکه ای ضرب نمیشود ، بلکه  توسط کامپیوترهایی قدرتمند که توان محاسباتی بالایی برای حل مسائل ریاضی دارند  تولید می‌شود.

چرا بیت کوین ؟

در دنیای امروز با توجه به لزوم  مبادلات خارج از مرزهای جغرافیایی و اقتصاد آزاد ، غیرمتمرکز بودن ارز بیت کوین و امکان اجرای آن روی پایگاه بلاک چین که قابل کنترل و اعمال نفوذ توسط  مقام و قدرت بخصوصی نیست مسئله ای بسیار مورد توجه است . این چیزیست که خالق ناشناس  بیت کوین ساتوشی ناکاموتو با ابداع  بیت کوین به دنیای فناوری هدیه کرد.

مخترع و مالک بیت کوین چه کسی است ؟

در رابطه با توسعه دهنده اولیه بیت کوین هنوز اطلاعات قابل استنادی بجز نام ساتوشی ناکاموتو در دست نیست که حتی مشخص نیست نام یک فرد یا گروهی از افراد توسعه دهنده این ارز دیجیتال است ، در نهایت بیت کوین مالکی ندارد و تمام کاربران متصل به شبکه بلاکچین بیت کوین مسئول کنترل آن هستند وفراخور نیاز هرکسی میتواند با استفاده از الگوریتم متن باز بیت کوین از آن برای ساخت برنامه ی کاربردی خود استفاده نماید.

بیت کوین ها چگونه وارد شبکه میشوند؟

بیت کوین نخستین  ارزدیجیتال ارائه شده است .بیت کوین تا امروز با وجود پیشرفت ها و اصلاحات بسیار گسترده در الگوریتم آن و ایجاد ارزهای رمزنگاری شده ای سریعتر، کم هزینه تر و حتی کاربردی تر ، کماکان صدرنشین  قیمت و ارزش گذاری درمیان ارزهای دیجیتال است. الگوریتم اولیه بیت کوین به گونه ای طراحی و ارائه شده است که در نهایت تنها ۲۱ میلیون بیت کوین در سراسر دنیا کشف و عرضه خواهد شد و پس از آن دیگر بیت کوین جدیدی کشف نخواهد شد.درواقع با تایید و حل هر تراکنش ارسالی در بلاک چین ۱۲٫۵ بیت کوین، پاداش به کامپیوتر موفق به حل تراکنش اختصاص میابد. و تا کنون حدود ۱۷ میلیون بیت کوین تولید شده و درگردش است . که گفته می‌شود ساتوشی ناکاموتو حدود یک میلیون واحد ازشبکه  بیت کوین ها را در ابتدای امر به خود اختصاص داده است که در صورت صحت این ادعا، او روزبه‌روز ثروتمندتر خواهد شد!

 کیف پول بیت کوین یا ولت Wallet چیست ؟

بطور خلاصه بیت کوین ها در آدرس الکترونیکی یکتایی که کیف پول یا والت Wallet نام دارد ذخیره می شوند. هرارز دیجیتال آدرس کیف پول مخصوص به خود را دارد. سایت هایی  چون اکسکوینو برای نگه داری برخی از ارزهای دیجیتال به شما ادرس یکتایی اختصاص می‌دهند که این آدرس درحقیقت همان کیف پول شما جهت نگه داری موجودی بیت کوین شماست.

توصیه می‌شود در شرایط کنونی که کشور ایران از طرف بسیاری از کشورهای دنیا در معرض تحریم قرار دارد ، با توجه به امکان بلوکه شدن حساب کاربری و یا احتمال اتخاذ هرگونه سیاست در خصوص محدود کردن کاربران ایرانی در سایت ها و صرافی های خارجی ، بهتر است حتی الامکان ارزهای دیجیتال خود را در کیف پول های شناخته شده و امن داخلی نگه داری نمایید.

استخراج چیست؟ | ماینر کیست؟

بطور خلاصه در یک فرآیند انتقال بیت کوین از آدرس کیف پول مبدا به کیف پول مقصد ، مقدار بیت کوین در یک تراکنش وارد شبکه می‌شود و افراد مختلف در سراسر جهان با استفاده از کامپیوتر های قدرتمند مجهز به کارت های گرافیگی و یا سخت افزارهای قدرتمند مخصوص که ای سیک ASIC نام دارد ، به رمزنگاری و رمزگشایی این تراکنش ها می‌پردازند که از این امر در بلاک چین با عنوان استخراج یا ماینینگ  mining یاد می‌شود و افراد استخراج کننده ارز دیجیتال اصطلاحاً ماینر نامیده می‎شوند.

بلاک چین چیست و چه کاربردی دارد؟

در بیان مختصر بلاک چین  ترکیبی شگفت انگیز از چند فناوری کاربردی همچون هش گذاری و رمزنگاری ، توزیع جمعی و غیره است . در دنیایی که بیشتر امور تبادلی و خدمات مورد استفاده ما تحت نظر و پوشش یک شرکت، نهاد یا سازمان بخصوص است . درواقع با داشتن یک حساب بانکی ، ایمیل و  یا اکانت درهریک از شبکه های اجتماعی و غیره اطلاعات ما در پایگاه داده ای متمرکز و تحت پوشش نهاد مرتبط وبعبارتی کاملاً قابل کنترل است . این درحالیست که بیت کوین با ارائه فناوری بلاک چین امکان غیرمتمرکز سازی اطلاعات و مبادلات را فراهم نمود بطوری که داده ها در بلاک چین بین میلیون ها کامپیوتر توزیع می شوند و این توزیع جمعی امکان کنترل و بروز اشتباهات سهوی و یا حتی اعمال نظرهای شخصی و منفعت طلبانه را در اطلاعات غیرممکن می سازد چراکه برای هک و تغییر یک داده در بلاک چین لازم است اطلاعات بیش از ۵۱ درصد از کامپیوتر های شبکه که تحت الگوریتم های رمزنگاری پیشرفته ای هش گذاری شده اند دست کاری شود که این امر هک  بلاک چین بیت کوین را تقریباً غیرممکن می سازد. حال این عدم اعمال نفوذ در بلاک چین را در کاربردهایی چون رای گیری ، پرداخت قرار داد ها ، سیستم های اداری و غیره تصور کنید که امروزه بدلیل متمرکز بودن و امکان نفوذ در اطلاعات آن ها غیرقابل اعتماد هستند.

قانون در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال چه می‌گوید؟

اکثر کشور های توسعه یافته با آغوش باز و پذیرش تغییر و تحولات پیش رو، با قانون گذاری های روشن، بستر کار و فعالیت در زمینه فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال را فراهم نموده و با راه اندازی استارت آپ های مبتنی بر تکنولوژی بلاکچین سوار بر موج تحول و پیشرفت شده اند در حالی که کشورهای درحال توسعه همچنان محتاطانه و دست به عصا در پی بررسی همه جانبه شرایط پرداخته و با تردید نسبت به قانونمند کردن ارزهای رمزپایه بدنبال وضع قوانین سخت گیرانه تری هستند تا بتوانند درکنار استفاده از مزیت های بی‌شمار رمزارزها و فناوری بلاکچین ارزش و قدرت تولید و انتشار پول ملی خود را نیز حفظ نمایند. ایران نیز از این جمله است که درمقاله ای بطور مفصل در رابطه با مواضع قانونی کشورهای مختلف در مقابل بیت کوین و سایر رمزارزها بحث شده است.

از چه روش هایی می‌توان بیت کوین تهیه کرد؟

  • دریافت بیت کوین در ازای ارائه کالا یا خدمت
  • استخراج بیت کوین با استفاده از کامپیوتر های قدرتمند با کارت های گرافیکی و یا آی سیک
  • خرید بیت کوین در صرافی های آنلاین ارز دیجیتال از جمله اکسکوینو

یک تراکنش بیت کوین چگونه انجام می‎شود؟ | کانفرم Confirm  یا تایید تراکنش به چه معناست؟

با ارسال یک تراکنش به شبکه بلاک چین ، کامپیوتر های شبکه با اضافه کردن آن تراکنش به یک بلاک بایستی آن را اصطلاحاً کانفرم Confirm  یا تایید کنند ، این تایید یعنی بیت کوین دریافتی متعلق به شماست و برای شخص دیگری فرستاده نشده است . تراکنش بعد از واقع شدن در بلاک اولیه به  زنجیره ای از بلاک ها پیوند خورده و تراکنش یکتایی را بوجود می‌اورد که خطر برگشت خوردن ودست کاری اطلاعات  آن را کاهش می‌دهد و یا بهتر است بگوییم غیرممکن می‌سازد  ، در نهایت برای انجام یک تراکنش  ، در واقع برای تغییر موجودی کیف پول مبدآ و مقصد آن تراکنش ، باید حداقل سه تایید یا کانفرم شبکه دریافت شود. با گرفتن این سه کانفرم تراکنش انجام شده و مقدار تراکنش به  موجودی کیف پول مقصد تراکنش  افزوده خواهد شد.
اموزش مشاهده تراکنش در بلاک چین شبکه بیت کوین

انتقال بیت کوین چقدر طور میکشد ؟

انجام و تایید یک تراکنش انتقال بیت کوین ممکن است یک ساعت یا حتی یک تا دو روز بطول بی‌انجامد ، این زمان به مواردی  ازجمله شلوغی و ترافیک  تراکنش های ارسال شده در بلاک چین شبکه  و کارمزد تعیین شده برای  تراکنش بیت کوین که توسط ارسال کننده آن را تعیین می‌شود متفاوت است  کارمزد پیشنهادی در واقع انگیزه ی انتخاب بلاک تراکنش شما توسط ماینرهاست. تمامی تراکنش ها در جایی بنام استخر استخراج قرار گرفته و ماینر ها می‌توانند تراکنش های بصرفه تر را انتخاب و پردازش نمایند.

کارمزد انجام یک تراکنش بیت کوین در اکسکوینو چقدر است؟

در اکسکوینو برای ارسال بیت کوین به کیف پول مقصدی غیر از کیف پول بیت کوین مختص به کاربر در سایت، درحال حاضر  مقدار ۰٫۰۰۰۱ بیت کوین کارمزد دریافت می‌شود، این کارمزد به افزایش سرعت  انجام تراکنش در شبکه جهانی بیت کوین کمک خواهد نمود.

قیمت بیت کوین چند است و چگونه تعیین می‎شود؟

قیمت بیت کوین براساس خرید و فروش ها و عرضه و تقاضای بازار ارزهای دیجیتال کم و زیاد می‌شود. قیمت بیت کوین در اکثر سایت های معتبر دنیا با دلار امریکا سنجیده می‌شود؛ شما می‌توانید نمودار های لحظه ای قیمت بیت کوین  را همزمان با سایت های معتبر دنیا در اکس کوینو رصد نمایید. اکس کوینو همچنین با ارائه پلتفرمی امن و آسان  و با امکان مشاهده  لحظه ای  قیمت خرید بیت کوین و قیمت فروش بیت کوین به ریال ، مبادله این ارز دیجیتال و کسب سود از نوسانات دوره ای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را برای شما فراهم نموده است.

ساتوشی چیست؟ |آیا با سرمایه کم هم می‌توان اقدام به خرید بیت کوین نمود؟

اگر علاقه مند به سرمایه گذاری و خرید بیت کوین هستید و قیمت بالای بیت کوین شما را ازین امر منصرف ساخته است ، جالب است بدانید با توجه به قیمت بالای بیت کوین این ارز دیجیتال را می‌توان  به ۱۰۰ میلیون واحد کوچکتر که به احترام خالق آن ساتوشی نام گرفت تقسیم بندی نمود ، در شبکه بیت کوین حداقل مقدار قابل انتقال ۵۴۳۰ ساتوشی است و در سایت اکسکوینو شما امکان خرید حداقل ۰٫۰۰۱ بیت کوین را دارید.

سایر واحد های رسمی شناخته شده برای بیت کوین چیست ؟

بیتکوین در سال ۲۰۱۵ تحت ۴۲۱۷ ISO  قرار گرفت و نام های زیر بعنوان واحد های رسمی آن درنظر گرفته شد:

  • بیتکوین BTC : ارزش براساس ساتوشی ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰        ارزش بر اساس بیتکوین ۱
  • میلی بیتکوین mBTC :    ارزش براساس ساتوشی ۱۰۰,۰۰۰        ارزش بر اساس بیتکوین ۰٫۰۰۱
  • میکرو بیتکوین BTCµ : ارزش براساس ساتوشی ۱۰۰       ارزش بر اساس بیتکوین ۰٫۰۰۰۰۰۱
  • ساتوشی Satoshi  :     ارزش براساس ساتوشی ۱       ارزش بر اساس بیتکوین ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱

بعبارت دیگر : ۱ بیتکوین  معادل  ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ساتوشی  ؛ ۱,۰۰۰,۰۰۰ میکرو بیتکوین ؛ ۱,۰۰۰ میلی بیتکوین است.

خرید بیت کوین | چگونه بیت کوین بخرم؟

با استفاده از صرافی های آنلاین ارزدیجیتال ازجمله اکس کوینو شما می‌توانید براحتی با ثبت نام و ورود به پلتفرمی امن با رابط کاربری آسان اقدام به خرید بیت کوین با ارز رایج کشور واز طریق کارت های بانکی خود نمایید.

آموزش خرید بیت کوین در اکسکوینو

فروش بیت کوین | چگونه بیت کوین ام را بفروشم؟

برای فروش بیت کوین نیز همانند خرید می‌توان از صرافی های انلاین ارزدیجیتال ازجمه اکس کوینو اقدام نمود . با ارسال مقدار بیت کوین مدنظر خود به آدرسی که از سایت دریافت می‌کنید مبلغ ریالی معادل به حساب و شماره شبای دریافتی از شما واریز خواهد شد.

خرید بیت کوین | آموزش گام به گام و تصویری خرید بیت کوین در اکسکوینو

قبل از هرچیز توجه داشته باشید برای انجام هرگونه خرید و فروش در سایت اکسکوینو اتمام فرآیند احراز هویت و تایید شدن حساب کاربری شما الزامی است .
برای ثبت  یک سفارش خرید بیت کوین در پنل excoino پس از ورود به حساب کاربری خود ، به قسمتی که اصطلاحاً داشبورد نام دارد وارد خواهید شد.

خرید بیت کوین اکسکوینو 1

در قسمت خرید و فروش  در فیلد پرداخت میکنید از منوی انتخابی،  گزینه  ” ریال”  و از فیلد دریافت میکنید، ” bitcoin  ” را انتخاب نمایید ، حال با وارد کردن مقدار مورد نظر در هریک از دو فیلد،   قسمت  متقابل بطور خودکار با مبلغ معادل پر خواهد شد.

حداقل میزان خرید هر ارز از جمله  بیت کوین نیز در زیر فیلد دریافت میکنید ، جهت  اطلاع نوشته شده است .

حداکثر میزان خرید اکسکوینو،  برحسب تراکنش های روز، در بازه زمانی ثبت سفارش متغییر است و درصورتی که خرید شما مبلغی بالاتر از میزان موجود آن ارز باشد پیام لازم قبل از تایید و پرداخت سفارش به شما داده خواهد شد.

نرخ تبدیل نیز در زیر  فیلد پرداخت میکنید قرار دارد که بر اساس قیمت های ارائه شده در صفحه اصلی در هر لحظه مقدار دهی میشود.
پس از پر کردن  فیلد های مربوطه  با مقادیر مدنظر خود بر روی گزینه  سفارش کلیک نمایید تا به مرحله بعدی بروید.

خرید بیت کوین اکسکوینو 2

در این بخش  ، در صورتی که در کیف پول ریالی خود در سایت به اندازه مبلغ سفارش یا بیشتر، ریال ذخیره داشته باشید  با چک کردن تیک گزینه
“می خواهم مقدار ریال، از موجودی ریالی کیف پولم کم شود.  “

مبلغ سفارش از حساب ریالی شما برداشت خواهد شد.

توجه داشته باشید پس از پرداخت وجه در ازای خرید بیت کوین،  شما امکان دریافت  بیت کوین خریداری شده ی خود را به دو صورت خواهید داشت :
۱- درخواست واریز به کیف پول خارج از سایت  : – در این حالت شما تقاضای واریز بیت کوین به کیف پول خود در خارج از سایت اکسکوینو را  دارید،  که در این صورت بایستی آدرس ولت بیت کوین خود را بعنوان آدرس مقصد تراکنش ، در قسمت ” آدرس بیت کوین شما”  کپی و یا وارد نمایید.

لازم به ذکر است برای ارسال بیت کوین به کیف پول خارج از سایت معادل ۰٫۰۰۰۱BTC کارمزد شبکه  برای تسریع انجام تراکنش در شبکه جهانی بیت کوین از مقدار بیت کوین دریافتی شما کسر شده و مابقی به آدرس مورد نظر شما ارسال خواهد شد که مقدار دقیق واریز را در مرحله بعدی می‌توان مشاهده وتایید کرد.

۲- درخواست واریز به کیف پول اکسکوینو : – در حالت دوم شما بیت کوین خریداری شده را به ولت اختصاصی خود در سایت واریز خواهید نمود که در این صورت کارمزدی از مقدار بیت کوین دریافتی شما کسر نمی‌گردد . برای اعمال این حالت تیک گزینه زیر را چک نمایید.

” میخواهم ­بیت کوین به ولتی که در این سایت دارم ،ریخته شود و موجودی بیت کوین من افزایش یابد “

همانطور که در پنجره سفارش تاکید شده  دقت کنید کارتی که برای پرداخت سفارش استفاده میکنید حتماً بنام شما بوده و در هنگام احراز هویت در سایت قبلا تعریف و تایید شده باشد.  در غیر اینصورت تراکنش شما باوجود اتصال به درگاه بانکی و تکمیل فرآیند خرید به حالت “نیازمند بررسی ” در آمده و انجام نخواهد شد.

در صورت  مطالعه و یا اطلاع از  قوانین اکسکوینو  با چک کردن تیک ”  قوانین سایت اکسکوینو رو مطالعه کرده ام و آن هارو میپذیرم”
و کلیک روی دکمه  سفارش به مرحله  بعد خواهید رفت.
در پنجره بعدی با مطالعه دقیق مقادیر سفارش  و پذیرش آن ها به درگاه بانکی رفته و مبلغ سفارش را پرداخت و سپس به سایت اکسکوینو بازخواهید گشت.
توجه داشته باشید از لحظه ورود به این مرحله تا تکمیل فرایند پرداخت، تنها ۱۵ دقیقه زمان خواهید داشت و درصورتی که تراکنش در این مدت انجام نشود منقضی خواهد شد.

مشخصات  و جریان فرآیند انجام تمامی سفارش های شما در بخش  تراکنش های من قابل مشاهده و بررسی هستند.

تراکنش هایی که در حالت “در انتظار انجام “هستند در واقع در صف پردازش و تایید توسط کارشناس مربوطه قرار دارند، این تراکنش ها به محض بررسی و توسط کارشناس انجام خواهند شد و نیازمند اقدامی از جانب شما نیستند .

تراکنش های منقضی شده ،  تراکنش هایی هستند که به هر دلیل موفق به اتمام فرایند در بازه زمانی تعریف شده در سایت نبوده اند.

در صورتی که تراکنش شما منقضی شده در حالیکه مبلغ معادل ریالی آن از حساب شما کسر گردیده است . می‌توانید با ارسال شماره پیگیری تراکنش مربوطه از طریق تیکت ، از واحد پشتیبانی درخواست نمایید تراکنش شما  بررسی ؛ و پس از تایید صحت پرداخت،  مجدداً فعال شود.

بطور کلی در صورتی که تراکنش شما با وجود کسر مبلغ ،  در حالتی غیر از “در انتظار انجام”  و یا “انجام شده ” قرار دارد ،  اقدام به ارسال تیکت جهت بررسی تراکنش خود نمایید. در غیر این صورت تراکنش شما بدون مشکل بوده  و در زمان مقتضی تایید و انجام خواهد شد .

فروش بیت کوین | آموزش گام به گام و تصویری خرید بیت کوین در اکسکوینو

جهت انجام هرگونه خرید و یا فروش در سایت اکسکوینو اتمام فرآیند احراز هویت و تایید شدن حساب کاربری شما الزامی است .
برای ثبت  یک سفارش فروش بیت کوین در پنل excoino ، پس از ورود به حساب کاربری خود ، به قسمتی که اصطلاحاً داشبورد نام دارد وارد خواهید شد.

خرید بیت کوین اکسکوینو 1

در قسمت خرید و فروش  در فیلد پرداخت میکنید از منوی انتخابی،  گزینه  ” bitcoin  ”  و از فیلد دریافت میکنید، ” ریال ” را انتخاب نمایید ، حال با وارد کردن مقدار مورد نظر در هریک از دو فیلد، قسمت متقابل بطور خودکار با مبلغ معادل پر خواهد شد.

حداقل میزان سفارش  هر ارز ، از جمله سفارش فروش  بیت کوین در زیر فیلد دریافت میکنید ، جهت  اطلاع نوشته شده است.

نرخ تبدیل نیز در زیر  فیلد پرداخت میکنید قرار دارد که بر اساس قیمت های ارائه شده در صفحه اصلی در هر لحظه مقدار دهی می‌شود.

حداکثر میزان خرید اکسکوینو از شما،  برحسب تراکنش های روز، در بازه زمانی ثبت سفارش متغییر است و درصورتی که موجودی ریالی  پایین تر از میزان سفارش شما باشد ، پیام لازم را  قبل از تایید و پرداخت سفارش دریافت خواهید کرد.

پس از پر کردن  فیلد های مربوطه  با مقادیر مدنظر خود بر روی گزینه  سفارش کلیک نموده و به مرحله بعد بروید.

فروش بیت کوین اکسکوینو 1

در صورتی که قصد برداشت و فروش بیت کوین از موجودی کیف پول  اختصاصی خود در اکسکوینو را دارید تیک گزینه مربوطه را چک نمایید.

سپس شماره شبا و نام کامل صاحب حساب را درکادر مربوطه وارد نمایید.

توجه داشته باشید برای راحتی در هنگام ثبت سفارش، می‌توانید مقادیری از جمله :  شماره شبای کارت های خود و یا آدرس کیف پول  بیت کوین ، بیت کوین کش ، اترویم ، ریپل و غیره  را در بخشی موسوم به ”  ذخیره آدرس ها و شبا ” از پیش تعریف نمایید.

در صورتی که میخواهید مبلغ ریالی بجای واریز به حساب شما در کیف پول ریالی شما در سایت جهت خرید های بعدی ذخیره شود میتوانید تیک این گزینه را چک نمایید.

تیک گزینه ”  قوانین سایت اکسکوینو رو مطالعه کرده ام و آن هارو میپذیرم ” را زده و با کلیک روی دکمه سفارش به مرحله بعد خواهید رفت.

فروش بیت کوین اکسکوینو 2

پس از مطالعه و تایید مقادیر وارد شده در مرحله بعد آدرس مقصدی که به شما داده شده را کپی  و یا QRcode   آن را اسکن نمایید و در سایت مبداً از آن برای ارسال بیت کوین استفاده نمایید. بعد از انجام واریز بیت کوین از سایت مبداً نیازی به بازنگه داشتن این صفحه نبوده و  ادامه مراحل انجام کار تا تکمیل سفارش را میتوانید در قسمت تراکنش های من مشاهده و پیگیری نمایید. در این بخش در صورتی که تراکنش شما مشکلی نداشته و در انتظار انجام باشد مبلغ طبق قوانین واریز ریالی برای شما پایا خواهد شد.

راهنمای انجام  تراکنش ها  | بخش تراکنش های من :

مشخصات  و جریان فرآیند انجام تمامی سفارش های شما در بخش  تراکنش های من قابل مشاهده و بررسی هستند.

تراکنش های منقضی

تراکنش های منقضی تراکنش هایی هستند که پرداختی آن ها در مدت زمان مقرر تکمیل نمی‌شود.

در صورتی که تراکنش شما منقضی شده در حالیکه مقدار پرداختی از موجودی کیف پول شما کسرگردیده است . میتوانید با ارسال شماره پیگیری تراکنش مربوطه از طریق تیکت ، از واحد پشتیبانی درخواست نمایید تراکنش شما  بررسی و پس از تایید صحت پرداخت مجدداً فعال شود.

تراکنش هایی که  بدلیل مغایرت مقدار ارسالی با مقدار سفارش داده شده  منقضی می‌شود در این حالت شما بایستی یک سفارش جدید با مقدار درست ارسال شده ایجاد نموده و بدون اینکه پرداخت کنید شماره پیگیری آن را جهت فعالسازی این تراکنش ، بجای تراکنش مغایر در تیکت به پشتیبانی اعلام نمایید .

تراکنش های در انتظار انجام

تراکنش هایی هستند که فرآیند ان ها بدرستی طی شده و در لیست انجام توسط کارشناس مربوطه قرار دارند.

با کلیک روی هر تراکنش می‌توانید بخش تاریخچه و سوابق تراکنش را مشاهده نمایید ، در صورتی که تراکنش شما مشکلی در روند انجام خود داشته باشد ، برای مثال آدرس کیف پول اشتباه باشد ،  این موارد در این بخش از تراکنش، قابل مشاهده و از طریق تیکت قابل پیگیری و اصلاح است.

انجام شده

تراکنش های تکمیل شده هستند.

در انتظار پردااخت :

حالتی موقتی است برای تراکنش هایی که  در حال حاضر منتظر پرداخت از طرف شما هستند ، در صورتی که پرداخت در زمان مقتضی انجام شود حالت تراکنش به حالت  در انتظار انجام و در صورتی که زمان به اتمام برسد به حالت منقضی شده در خواهد آمد.

نیازمند بررسی

تراکنش هایی که با کارت های ثبت نشده انجام شده اند در این وضعیت قرار خواهند گرفت ، در صورتی که کارت بنام شماست ولی در سایت ثبت و تایید نشده است میتوانید پس از ثبت کارت از طریق ارسال تیکت به پشتیبانی درخواست نمایید پس از بررسی و تایید مالکیت کارت، تراکنش فعال گردد.  در غیر این صورت اگر کارت متعلق به شخص ثالث است با ارسال شماره کارت همراه با شبا و نام صاحب حساب ، از طریق تیکت مبلغ به حساب مربوطه مجدداً برگشت داده خواهد شد.

قوانین واریز ریالی

طبق قوانین اکسکوینو ، واریز های ریالی از طرف ما ( بعبارتی درخواست فروش به سایت یا برداشت ریالی از طرف شما) تنها روزی یک مرتبه در روز های کاری و غیر تعطیل  و در طول ساعت اداری  انجام میشود. درصورتی که زمان  ثبت سفارش شما پس از واریز های ریالی در آن روز صورت پذیرد سفارش شما در لیست اولین روز کاری آینده قرار خواهد گرفت.

واریز های ریالی به کاربران به صورت پایا  و با استفاده از شماره شبا انجام می‌شود. بانک ها مبالغ دریافتی  را بین ساعت ۱۵ الی ۱۸ در روز های غیر تعطیل با مشتریان خود تسویه می کنند.

سایت اکس کوینو ارائه دهنده خدمات مربوط به خرید و فروش بیت کوین، لایت کوین، اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش و ئی ووچر  دیگر ارزهای دیجیتال است تیم اکسکوینو همچنین  با ارائه  قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و انتشار تحلیل قیمت بیت کوین ،بیت کوین کش ،  اتروم ، ریپل و دیگر ارزهای مطرح در بازار،  که توسط سایت های مطرح در دنیا ارائه می‌شود می‌کوشد شما کاربران را در مسیر پیشگیری استراتژی مناسب جهت خرید بیت کوین و سایر رمزارزها و فروش بموقع آن ها  راهنمایی نماید. همچنین با ارائه کیف پول بیت کوین ، کیف پول لایت کوین و کیف پول بیت کوین کش که بتازگی به امکانات  سایت excoino افزوده شده است امانت دار اموال کریپتوکارنسی شما بوده و در این راستا با ارائه پلتفرمی امن و با کاربری آسان ،  تمام تلاش خود را برای پاسداشت اعتماد شما خواهد نمود.