اخبار بیت کوین

خودپرداز بیت کوین در ایسلند

اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین در هتل Hlemmur Square ایسلند، نصب و راه اندازی شد.

بنابر گزارشات موجود، گفته شده که این خودپرداز جزو اولین خودپردازهای اروپا به‌شمار می‌رود.

در حال حاضر، این خودپرداز  تنها سپرده‌گذاری یا Deposit را پشتیبانی می‌کند؛ اما، امید بر آن است که در آینده امکان برداشت از حساب نیز فراهم شود.

میانگین سنی مراجعه‌کنندگان این هتل بین ۲۵ الی ۲۷ سال است. کلاوس اورتلیب، در مقام مدیریت هتل Hlemmur Square معتقد است که اکثر این افراد از ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین استفاده می‌کنند. او می‌گوید:” به نظر من نزدیک به 60 درصد بچه‌هایی که پا به‌اینجا می‌گذارند، از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. از واژه‌ی “بچه‌ها” استفاده می‌کنم؛ چون از لحاظ سنی خیلی از آن‌ها بزرگ‌تر هستم!

داشتن حساب بیت کوین

برای انجام عملیات واریز به حساب یا Deposit، لازم است یک حساب بیت کوین داشته باشید؛ لازم است مهمان‌ها روی تلفن همراه خود یک اپلیکیشن کیف پول نصب کنند و سپس با تحویل پول نقد در مکان خودپرداز، عملیات Deposit به حساب را انجام دهند.

این ایده بسیار خوب و مفید است؛ به ویژه برای گردشگران.

فرض کنید یک توریست به ایسلند سفر کرده، و اکنون می‌خواهد به کشور خود برگردد. او می‌تواند مقدار کرونایی که اضافه آمده است را به این صورت تبدیل کند.

*کرونا یکای پولی رایج در ایسلند است.

کلاوس میگوید:” بارها مشاهده شده که بعضی از افراد در فرودگاه احتیاج داشته اند پول خود را سریع تبدیل کنند و بدین ترتیب هزینه‌های سنگینی در ازای کارمزد بانکی پرداخت کرده‌اند. همچنین، بعضی‌ها مجبور شده اند هزار کرونا که معادل ( ۱۰ الی ۲۰ دلار) است را با خود برگردانند.

اما حالا این امکان برای گردشگران فراهم شده است که دو هزار کرونا بیت کوین  را به کیف پول ارز دیجیتال خود واریز کنند. توریست‌ها دیگر مجبور نیستند این میزان پول را با خود به خانه ببرند تا بعد بلا استفاده یک‌جا بماند، و یا این‌که هنگام خروج از کشور بابت کارمزد تبدیل پولشان مبلغ زیادی را در فرودگاه خرج کنند.”

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا