اخبار ارز دیجیتال

دماسنج بازارها: سبقت دلار و سکه از بیت‌کوین و بورس

هفته جاری شاهد شتاب‌گیری رشد قیمت سکه و دلار و افت قیمت بیت‌کوین و بورس بود.

به گزارش اکسکوینو، قیمت سکه در حالی این هفته هم به رشد خود ادامه داد که طی سه ماه گذشته، این دارایی پرمعامله طی سه ماه گذشته هم افزایش بیشتر از 17 درصدی را تجربه کرد.

دلار هم با اینکه بر خلاف هفته قبل که کاهش قیمت داشت، این هفته حدود یک درصد گران‌تر معامله شد. از طرف دیگر، دلار شانه به شانه سکه توانسته تا رشد 17 درصدی را در سه ماه اخیر ثبت کند. این موضوع نشان‌دهنده چسبندگی بالای قیمت سکه و دلار در بازار ایران است.

بیت‌کوین در هفته گذشته توانسته بود با رسیدن به قیمت بالای 50 هزار دلار،ْ رشد نزدیک به 3 درصدی را تجربه کند. اما این هفته بیت کوین نتوانست روند مثبت خود را حفظ کند و حدود 10 درصد کاهش داشت. با این حال، بیت کوین هنوز هم نسبت به سه ماه پیش، رشد 22 درصدی داشته است.

بورس هم که چند هفته‌ای بود روند کلی مثبتی را پشت سر می‌گذاشت، این هفته را با کاهش قیمت به پایان رساند. البته، بورس از روزهای قرمز خود فاصله‌ گرفته و در سه ماه گذشته، رشد بیشتر از 30 درصدی را تجربه کرده است.

از بازار مسکن چه خبر؟ بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که بازار مسکن کم و بیش همان روند قیمتی هفته‌های قبل را طی می‌کند و در اکثر مناطق پرمعامله تهران مثل منطقه پنج، دو و سه، خبری از تغییرات قابل توجهی نیست.

اما میانگین قیمت خودروهای داخلی هم همچنان روبه بالاست. قیمت خودرو که در سه ماه اخیر بیشتر از 20 درصد افزایش داشته است، این هفته را نیز با رشد بیشتر از یک درصدی به پایان برد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا