اخبار ارز دیجیتال

دماسنج بازار: بازگشت پرقدرت بیت‌کوین و دلار!

هفته اول مهر در حالی به پایان رسید که قیمت بیشتر دارایی‌های مهم مثل دلار، سکه و بیت‌کوین با رشد قیمت مواجه بودند.

به گزارش اکسکوینو، این هفته هم مثل روال هر هفته به بررسی نوسانات قیمت دارایی‌ها پرداخته‌ایم.

رشد قیمت بیت‌کوین، دلار و سکه

بیت‌کوین که دو هفته‌ای بود با روند نزولی دست و پنجه نرم می‌کرد، حالا با یک روند صعودی پر قدرت روبه‌رو شده است. قیمت پادشاه رمزارزها این هفته نسبت به هفته قبلش، رشد 11/5 درصدی را نشان می‌دهد. روند قیمت بیت‌کوین در سه‌ماه گذشته هم رشد بسیار مناسب 39 درصدی را ثبت کرده است.

بیت‌کوین یا طلا

دلار هم که در یک ماه گذشته در محدوده 27 هزار تومان قرار داشت، حالا همه مقاومت‌های خود را شکسته و به 28 هزار و 500 تومان رسیده است. این در حالی است که قیمت دلار درست در سه ماه پیش، 24 هزار و 500 تومان بود. این یعنی رشد بیشتر از 12 درصدی برای دلار در سه ماه.

قیمت سکه طرح جدید در بازار تهران همزمان با رشد قیمت دیگر دارایی‌های پرمعامله، افزایش قیمت را تجربه کرده است.سکه توانسته تنها در مدت سه ماه، رشد 10 درصدی را ثبت کند.

بورس و خودرو هم با رشد حدود 2 درصدی روبه‌رو بوده‌اند. بورس توانسته به تازگی از روند نزولی خود خارج شود و این هفته را با رشد 1/7 درصدی به پایان برساند. خودرو هم که برای مدتی به ثبات قیمتی رسیده بود، همزمان با رشد دلار، افزایش قیمت را تجربه کرد. میانگین قیمت خودروهای داخلی در این هفته بیشتر از 2 درصد رشد را نشان می‌دهد.

اما قیمت مسکن مثل هفته‌های گذشته رشد بسیار ناچیزی را به ثبت رساند. داده‌های میدانی اکسکوینو نشان می‌دهد که بازار مسکن همچنان راکد است و تعداد معاملات در مناطق مختلف شهر تهران، رشد خاصی را تجربه نکرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا