قیمت اتریوم و قیمت بیت کوین و بازار ارز دیجیتال

راه حل برای موضوع ثبات قیمت اتریوم در بازار ارز دیجیتال

مطرح شدن 4 راه حل برای موضوع ثبات اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال

قیمت اتریوم ( Ethereum) و تلاش برای رهایی از تاثیرات بیت کوین

بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر، میزبان تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال می‌‏باشد که هر یک از این ارزها، دارای ویژگی‏‌ها و رفتار خاصی بوده و نسبت به شرایط مختلف دارای واکنش‏‌های ویژه‌‏ای می‏‌باشند. البته در این بین و از میان بسیاری از ارزهای دیجیتال موجود در بازار، تعدادی از ارزها وجود دارند که از ارزش و اهمیت بالاتری برخوردا بوده و دارای سابقه‏‌ی فعالیت بسیار بیش‏تری در بازار ارزهای دیجیتال می‌‏باشند.

یکی از این ارزهای ارزشمند که همه روزه حرف و حدیث‏‌های زیادی نیز در مورد آن، مطرح می‌‏باشد، ارز دیجیتال اتریوم می‏‌باشد. اتریوم از جمله ارزهایی است که به عنوان رقبای اصلی بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال مطرح می‏‌باشد و همواره و از زمان پیدایش خود، به دنبال راه حل‏ ها و روش ‏هایی در راستای رهایی از سایه‌‏ی بیت کوین و تأثیرپذیری مستقیم از این ارز دیجیتال می‏‌باشد. در حال حاضر همانطور که مشخص است، قیمت اتریوم هنوز نتوانسته خود را آن طور که باید و شاید، از زیر سلطه‌ی بیت کوین خارج نماید و آن گونه که دیده می‏‌شود، قیمت اتریوم تأثیرات بسیار شدیدی را از نوسانات قیمتی اخیر بیت کوین می‌پذیرد

این در حالی است که در سال ۲۰۱۸، برای به قدرت رسیدن اتریوم و افزایش ارزش سهام آن در بازار ارزهای دیجیتال، بسیاری از پروژه‏ های علمی و فنی توسط شرکت‏ های بزرگ در سراسر دنیا پیاده‏ سازی شده است و گویا این پروژه‏ ها هم نتوانسته‌‏اند باعث بهبود و تغییر شرایط اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال شوند.

در این راستا و برای پیدا کردن راه حل مشخص و تأثیرگذار در مورد مشکل ثبات قیمت اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال، کارشناسان این حوزه، تعدادی راه حل در نظر دارند که در ادامه به بررسی این موارد می‏‌پردازیم.

  • ABACUS

در اصل ” ABACUS “، به عنوان یک پروتکلی می‏‌باشد که برای مدیریت توکن‏ ها به وجود آمده است. در واقع شبکه ‏ی اتریوم را در نظر بگیرید که در آن قراردادهای هوشمندی در بین اعضا صورت می‌‏گیرد که این قراردادها، به صورت تراکنش‏ های انجام شده بین طرفین درگیر در این قرارداد مطرح می‏‌باشند. حال کمک پروتکل ” ABACUS “، به اتریوم در این است که می‌‏تواند در احراز هویت‏‌های طرفین درگیر در قرارداد هوشمند به کار برده شود و از این طریق بتواند مانع از شکل ‏گیری و تأثیر انواع حملات صورت گرفته ‏ی مشخص در این زمینه باشد.

بدین ترتیب می‌‏توان گفت که پروتکل ” ABACUS “، با اضافه کردن ویژگی‏‌ها و امکانات مثبت به ارز دیجیتال اتریوم، می‏‌تواند به عنوان یکی از راه‏ حل‏‌های اساسی و قابل توجه در راستای افزایش ارزش و اعتبار اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال مطرح شده و در راستای افزایش ثبات این ارز دیجیتال در بازار، کمک شایانی کرده باشد.

  • Connext

یکی از اساسی‏ ترین مسائل و موضوعات مطرح در مورد ارزهای دیجیتال موجود در بازار، سرعت تراکنش‎های صورت گرفته، توسط این ارزها در شبکه ‏های خود می‏‌باشد. در واقع در حال حاضر در بازار ارزهای دیجیتال عوامل و مسائل مختلفی در مورد برتری و بهتر بودن یک ارز دیجیتال نسبت به موارد دیگر وجود دارند که یکی از موارد اساسی نیز، سرعت تراکنش ‏های صورت گرفته توسط آن ارز دیجیتال می‌‏باشد. در این بین ارزهای دیجیتال همواره سعی دارند تا از طریق بالاتر بردن سرعت تراکنش ‏های صورت گرفته در شبکه ‏ی خود، بر ارزش و اعتبار خود در بازار ارزهای دیجیتال بیفزایند که ارز دیجیتال اتریوم نیز، به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال مطرح، در حال تلاش در این زمینه می‌باشد.

حال در این راستا، ” Connext “، شرایطی را فراهم نموده است که از طریق آن، این امکان برای کاربران شبکه ‏ی اتریوم فراهم می‏‌شود که تراکنش ‏های خود را در سرعت بسیار بالاتری انجام دهند و در واقع از نظر سرعت، باعث افزایش مقبولیت اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال می‌‏شود که این عامل می‌‏تواند به عنوان یکی از اساسی ‏ترین راه حل‏های مطرح در افزایش ثبات اتریوم در بازار باشد. چرا که کاربران همواره به دنبال سرعت بیش‏تر در تراکنش‏ های صورت گرفته در یک ارز دیجیتال هستند و با افزایش سرعت اتریوم در انجام تراکنش ‏ها، توسط ” Connext “، شاهد افزایش تقاضا برای این ارز دیجیتال خواهیم بود و لذا از طریق استفاده و کاربرد بیش‏تر آن توسط کاربران، ثبات این ارز دیجیتال نیز تا حدودی تأمین خواهد شد.

 

  • Liquidity Network

یکی از موضوعات مطرح در مورد تراکنش ‏های صورت گرفته توسط ارزهای دیجیتال، مسئله‏ ی هزینه ‏های صرف شده در انجام و شکل‏ گیری یک تراکنش صورت گرفته، می‌‏باشد. در واقع در بازار ارزهای دیجیتال، هر چقدر که یک ارز بتواند، هزینه‏ های کم‏تری را برای تراکنش ‏های صورت گرفته‎ی توسط خود، مطرح نماید به همان نسبت نیز می‌‏تواند کاربران و مشتریان بسیار بیش‏تری را برای استفاده و کاربرد خود جلب نماید.

در این بین ارز دیجیتال اتریوم هم به مانند ارزهای دیگر، همواره در پی پایین آوردن هزینه‏ های تراکنش‎‏ها می‌‏باشد تا از این طریق بتواند به عنوان گزینه ‏ی جذاب‏تری در راستای انتخاب کاربران در بازار مطرح شود. یکی از این فعالیت‏ها، در قالب ” Liquidity Network “، مطرح می‌باشد که گویا می‏‌تواند این ویژگی خواسته شده را تا حدودی در اختیار اتریوم قرار داده و باعث افزایش ارزش و اعتبار این ارز دیجیتال در بازار گردد.

  • Airswap

همانطور که می‌‏دانید، قابلیت خرید و فروش یک ارز دیجیتال، از جمله ویژگی‏ های اساسی و اصلی ‏ای است که کاربران بازار ارزهای دیجیتال، از یک ارز مشخص انتظار دارند. البته در واقع، همین ویژگی‏ قابل معامله بودن یک ارز دیجیتال است که جذابیت کاربرد و استفاده از آن را در بین کاربران بازار ارزهای دیجیتال ویژه ‏تر نموده است. در این بین، در سال‏ های آتی، مشکلاتی در حول موضوع قابلیت معامله‏ ی ارزهای دیجیتال در بازار مطرح هست که همه‏ ی ارزهای دیجیتال از الان در فکر رفع این موانع برای شکل‎گیری معاملات خود می‏‌باشند.

مشکلاتی مانند ورود تعداد ارزهای دیجیتال بیش‏تر و یا گسترش بیش از حد یک شبکه و … که در این بین ارز دیجیتال اتریوم برای رفع این مشکل، گویا از نیروهای کمکی‏‌ای استفاده خواهد نمود که یکی از این نیروها، ” Airswap ” می‌‏باشد. ” Airswap “، با ویژگی ‏ها و امکاناتی که در اختیار اتریوم، قرار می‏‌دهد، در واقع به نوعی آینده‏ ی تجاری این ارز دیجیتال را تأمین خواهد نمود و از این رو باعث افزایش کاربرد و به نوعی ثبات اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال خواهد شد.

حال با مطرح بودن این عوامل کمکی برای اتریوم، باید دید که این ارز دیجیتال تا چه حد در بدست آ

وردن ثبات مطرح، در بازار ارزهای دیجیتال موفق خواهد گشت و از این حیث تا چه حد نسبت به ارزهای دیگر، دارای برتری و ثبات بیش‏تری خواهد شد.

همچنین در این باره بخوانید:

قیمت اتریوم در انتهای سال ۲۰۱۸، سه برابر خواهد شد!!!

تحلیل آینده اتریوم با بررسی رشد قیمت آن در سال های گذشته

بیت‌کوین یا اتریوم؟