اخبار بیت کوین

رکورد جدید حجم معاملات استیبل کوین ها در ماه ژوئن زده شد

طبق اطلاعات به دست آمده از سایت دبلاک (The Block) استیبل کوین ­ها به یک رکورد جدید در حجم معاملات انجام شده در بازار در ماه ژوئن دست یافتند.

طی تحقیقات صورت گرفته و بررسی میزان حجم معاملات انجام شده در استیبل کوین ها در بازه زمانی سه ماهه، تتر بیشترین سهم را از آن خود کرده است. در ماه آوریل حجم معاملات انجام شده توسط استیبل کوین ها به 40 میلیارد دلار رسیده و رکورد تازه‌ای ثبت کرده بود.

استیبل کوین ها
رکورد حجم معاملات استیبل کوین ها

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، حجم معاملات انجام شده در بازار استیبل کوین‌ها بین ماه‌های فوریه و اکتبر با یک جهش همراه بوده است. روز پنجشنبه میزان عرضه استیبل کوین تتر در بازار از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرد.

استیبل کوین ها نوعی رمز ارز هستند که برای کاهش نوسانات قیمت طراحی شده و قیمت ثابتی دارند. این دارایی­ها به عنوان ذخیره کننده ارزش و وسیله‌ای برای مبادله مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع می‌توان گفت استیبل کوین کاملا وابسته به یک دارایی ثابت است، این دارایی ثابت می‌تواند هر چیزی باشد؛ از طلا گرفته تا ارز فیزیکی و یا دارایی که بتوان قیمت آن را مشخص کرد و در خصوص آن به توافق کلی رسید. استیبل کوین ها که در تلاشند پل ارتباطی بین  ارزهای فیزیکی و دارایی‌های دیجیتال باشند، به منظور فراهم کردن سطحی با ثبات در بازار ارزهای دیجیتال عرضه شده‌اند. تعیین قیمت استیبل کوین ها به تعداد استیبل کوین های در گردش بستگی داشته و توسط آن تعیین می‌شود.

از جمله شناخته شده‌ترین رمز ارز های پایدار ( استیبل کوین ها ) می‌توان به تتر (USDT)، ترو یو اس دی (TUSD)، جمینی (GUSD) و یو اس دی کوین (USDC) اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا