1

استفاده ۶۰ درصدی از شبکه کاردانو

در حال حاضر شبکه کاردانو به طور متوسط ​​حدودا از ۴۰ درصد ظرفیت خود استفاده می‌کند. این ممکن است بهینه نباشد زیرا پروتکل اوروبوروس Ouroboros کاردانو برای مدیریت حجم عظیمی از داده‌ها و همچنین تراکنش‌ها و اسکریپت‌هایی با پیچیدگی و اندازه‌های مختلف ساخته شده است، بنابراین موثرترین سناریو این است که کاردانو با ۱۰۰ درصد ظرفیت یا نزدیک به آن کار کند.

استفاده از شبکه کاردانو
استفاده از شبکه کاردانو

در تلاش برای افزایش توان تراکنش، شرکت آی او اچ کی IOHK در سال جاری محدودیت اندازه بلوک را دو بار افزایش داده است تا امکان تراکنش‌های بیشتری در هر بلوک را فراهم کند. اندازه بلوک از ۶۴ کیلوبایت به ۸۰ کیلوبایت و سپس به ۸۸ کیلوبایت فعلی افزایش یافت. اندازه بلوک‌های بزرگتر نشان می‌دهد که تراکنش‌های بیشتری می‌توانند در یک بلوک قرار بگیرند، بنابراین ظرفیت کاربران افزایش می‌یابد.

براساس شرکت آی او اچ کی، افزایش توان عملیاتی یک بلاک چین مانند کاردانو از نظر امنیتی بسیار مهم است زیرا پذیرش بار بیشتر به سیستم ممکن است پتانسیل حمله محروم‌سازی از سرویس (DoS) را باز کند. در نتیجه، هنگام ایجاد چنین تغییراتی، فرآیندی عمدی و دقیق را دنبال می‌کند.

آماده سازی واسیل هارد فورک Vasil Hard Fork ادامه دارد

در هفته گذشته، تیم‌های آی او جی IOG شبکه آزمایشی کاردانو را به عملکرد واسیل متصل کردند.

طبق آخرین گزارش هفتگی، تیم‌ها اکنون در حال به روز رسانی وابستگی‌ها و همکاری نزدیک با اس پی اوها SPO و جامعه برای حل مشکلات شبکه تست هستند. قابلیت نگه‌داری خط لوله و افزودن آزمایش‌هایی برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از رگرسیون هنوز در حال کار است.

علاوه بر این، تیم هایدرا Hydra بیشتر بر روی به روز رسانی تمرکز کرده است تا کاملا با واسیل کاربردی باشد. علاوه بر این، اکنون کار بر روی انتشار هایدرا نود hydra-node v.0.7.0 در حال انجام است که روی شبکه آزمایشی هارد فورک عمل می‌کند.

در حال حاضر، ۱۰۲۹ پروژه در کاردانو در حال ساخت هستند در حالی که ۹۰ پروژه اخیرا در کاردانو راه‌اندازی شده است. تعداد پروژه‌های ان اف تی NFT تقریبا ۵۸۶۸ پروژه است، در حالی که توکن‌های بومی کاردانو به ۵.۴ میلیون رسید.