بیت کوین به عنوان ارز اصلی اینترنت

مدیرعامل توییتر: امیدوارم بیت کوین ارز اصلی اینترنت شود

آیا می‌توان گفت که سرنوشت بیت کوین این‌گونه رقم خورده که به ارز شماره یک و پیش‌فرض اینترنت تبدیل شود؟

بیت کوین به عنوان ارز اصلی اینترنت

حداقل یکی از سرشناس‌ترین افراد در حوزه اقتصاد جواب مثبتی برای این سؤال دارد. «جک دورسی»، مدیرعامل شرکت «اسکوئر» و «توییتر» که پیش‌تر نیز در مورد بیت کوین و آینده پررونق آن صحبت کرده بود، بر این عقیده است که بیت کوین به ارز دیجیتالی شماره یک آینده دنیای اینترنت بدل خواهد شد. وی در نشستی که طی کنفرانس Consensus برگزار شد، در مورد اهداف گسترده شرکت خود در حوزه ارز دیجیتال صحبت کرد.

دورسی در صحبت‌هایی که با «الیزابت استارک» از بخش «لایتنینگ لبز» داشت گفت:” من به این رویکرد تمایل پیدا کرده‌ام که اینترنت لیاقت داشتن یک ارز مرجع را دارد و به یک ارز مرجع نیز خواهد رسید. مطمئن هم نیستم که این ارز بیت کوین هست یا نه. امیدوارم که این چنین باشد. من طرفدار پر و پا قرص بیت کوین هستم.”

دورسی در ادامه افزود که بیت کوین روزی به‌عنوان بستر تمامی پرداخت‌هایی تبدیل خواهدشد که در سطح اینترنت انجام می‌شود و این بحث همیشه به‌عنوان یک اختلاف نظر در اسکوئر وجود داشته است.

همیشه این بحث به راه است. اما بازهم کلی بحث و اختلاف نظر و شک حول آن وجود دارد. اما دقیقا همین جاست که جادو اتفاق می‌افتد و همه چیز تغییر می‌کند؛ دقیقا جایی که خلاقیت وارد می‌شود.

نگرش های موجود در مورد بیت کوین

دورسی علیرغم وجود این اختلاف‌نظرها اعلام کرد که این نگرش بیت کوین به فضای باز اطلاعات، امیدبخش نقش‌های اساسی‌ای در اسکوئر بوده و همیشه نقش عمده‌ای را در صنعت پرداخت‌ها بازی کرده است:” هر پرداخت و تراکنشی که سر میز ما می‌آید، فروشنده باید قادر به پذیرش آن باشد.”

وقتی‌که دورسی و «مایک به راک»، یکی از مهندسین پروژه، در مورد نحوه به‌کارگیری بیت کوین در پلتفرم اسکوئر همکاری می‌کردند، همان ابتدا بر این موضوع به‌اتفاق نظر رسیدند که هدف اصلی باید عظمتی باشد که در سادگی‌اش نهفته است.

او در ادامه افزود، این طرح باید به‌گونه‌ای می‌بود که اگر هرکدام از آن‌ها می‌خواست فنجانی قهوه از مغازه بخرد، تنها باید بدون هیچ اتلاف وقتی، مبلغ قهوه را با بیت کوین بیت پرداخت کند؛ بدون این‌که هیچ تفاوتی با پرداخت معمولی با دلار داشته باشد. این تفاوت باید به اندازه‌ای باشد که حتی صندوق‌دار متوجه پرداخت مبلغ به‌وسیله بیتکوین نشود.

کارهای بیشتری در راه اند

اسکوئر همچنان بر روی روش پرداختی به وسیله بیت کوین کار می‌کند که به‌وسیله آن بتوان کالاها را خریداری کرد. از طرف دیگر به‌سرعت رویکردهای خود را به سمتی تغییر داده که سرویس خرید و فروشی ارائه کند که بتوان به‌وسیله نرم‌افزار Cash App پرداخت‌ها را صورت داد. باوجوداین دورسی اعلام کرده هدف اسکوئر همچنان همان هدفی است که همیشه در ذهن داشته.

” ما می خواهیم به همان ایده اصلی برگردیم که بتوان با بیتکوین یک فنجان قهوه خرید. به همین خاطر هم هست که در حال همکاری با لایتنینگ لبز هستیم. مهم نیست که چه هزینه‌ای برای رسیدن به هدف‌مان پرداخت کنیم، فقط دوست داریم تا مطمئن شویم بالاخره به آن می‌رسیم.”

دورسی اعلام کرد که شرکتش هر قدمی که لازم باشد را بر خواهد داشت تا پرداخت‌ها به‌وسیله بیت کوین در سطوح وسیع صورت گیرند و این کار را نیز بدون صدمه واردکردن به آزاد بودن شبکه بیت کوین  انجام می‌دهد. وی همیشه خود را از طرفداران جو هکر گونه پیرامون به شهرت رسیدن بیت کوین می‌داند.

” آزادی عمل بسیاری در جامعه وجود دارد و من می‌خواهم مطمئن شوم که هیچ چیزی در دنیای شرکتی تهدید برای آن نباشد.”

او در ادامه افزود:

“نمی‌توانیم ریسک آسیب زدن به چیزی را بپذیریم که در وهله اول باعث آغاز این کار شد. بدون قدرتمند شدن این تکنولوژی و در دسترس بودن آن برای همه نمی‌توانیم هیچ کدام از این کارها را انجام بدهیم.”

 

همچنین ببینید

بلاکچین و تبلیغات

چطور بلاک‌چین صنعت تبلیغات آنلاین را متحول می‌کند؟ – پادکست

بلاک‌چین یه فناوری زیرساختیه که خیلی چیزا رو در زندگی ما تغییر داده. تبلیغات آنلاین …

صنعت خودرو

انقلاب بلاک چین در انتظار صنعت خودرو – پادکست

حالا با توسعه صنعت بلاک‌چین در سراسر جهان، این فناوری به حوزه‌های مختلفی وارد شده …

سیگنال کریپتو

میشه پراید رو با این وضع بازار پورشه کرد؟ – پادکست

چیزی تا پایان سال میلادی باقی نمونده و تایلر سوپ (Tyler Swope)، یوتیوبر مشهور، از …

ارزهای برتر

قسمت اول / کدام ۱۰ ارز در سال ۲۰۲۲ ما رو میلیاردر می‌کنند؟ – پادکست

فقط چند روز دیگه تا پایان سال ۲۰۲۱ باقی مونده و فرصت خوبیه که با …

    اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
    کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.