چهارشنبه , ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
بیت کوین

پس از هالوینگ، نرخ تورم سالانه بیت کوین معادل نیمی از میانگین نرخ تورم جهانی خواهد شد

تحلیلگران: نرخ تورم سالانه بیت کوین پس از هالوینگ پیش رو از ۳.۶۵ به ۱.۸ درصد کاهش پیدا می‌کند.

متی گرینزپن ( Mati Greenspan ) یکی از تحلیلگران مطرح ارزهای دیجیتال اعلام کرده است که نرخ تورم سالانه ارز دیجیتال بیت کوین پس از هالوینگ ماه می از ۳.۶۵ به ۱.۸ درصد کاهش خواهد یافت.

ارز دیجیتال بیت کوین

پس از هالوینگ ارز دیجیتال بیت کوین و نصف شدن پاداش استخراج این رمز ارز در کمتر از یک ماه دیگر، نرخ تورم سالانه بیت کوین تقریبا معادل نیمی از میانگین نرخ جهانی خواهد شد.

هنگامی که متی این پیغام را در تاریخ ۲۶ آوریل در صفحه توییتر خود منتشر کرد، تورم سالانه جهانی در سال   ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰  ( تا کنون ) به ترتیب معادل ۳.۴۱ و ۳.۵۶ درصد بوده است. وی گفت:

در کمتر از ۱۵ روز آینده نرخ تورم سالانه بیت کوین از ۳.۶۵ به ۱.۸ درصد کاهش پیدا خواهد کرد و این مقدار برابر است با نصف میانگین نرخ سالانه تورم جهانی!

پس می‌توان گفت بیت کوین برای ادامه روند رو به رشد قیمت خود حتی به مقبولیت بیشتر در جامعه هم نیاز ندارد. ساتوشی ناکاموتو یا واقعا می‌دانست که چه کاری انجام می‌دهد یا واقعا خوش شانس بوده است.

گرچه برخی معتقدند لزوما نرخ پایین تورم به معنای جذب خریداران و افزایش سرمایه گذاری در این حوزه نیست، اما واقعیت این است که پس از هالوینگ ماه می نرخ تورم سالانه بیت کوین از میانگین جهانی و حتی نرخ تورم سالانه طلا، این فلز ارزشمند هم کمتر خواهد شد.

سدی در برابر تورم

در حقیقت بیت کوین می‌تواند مانند سدی در برابر تورمی که ممکن است در ایالات متحده به دنبال سیاست تسهیل کمّی نامحدود تشکیل شود، مورد استفاده قرار بگیرد. این سیاست پولی توسط دولت در پاسخ به بحران مالی این کشور شکل گرفته است.

تسهیل کمّی که خرید دارایی بزرگ مقیاس نیز نامیده می‌شود، یک سیاست پولی نامتعارف است که بانک‌های مرکزی برای جلوگیری از افت عرضه پول هنگام نامؤثر بودن سیاست استاندارد پولی مورد استفاده قرار می‌دهند.

پس از هالوینگ ماه می و نصف شدن پاداش استخراج بلوک بزرگ‌ترین رمز ارز دنیا، با توجه به محدود شدن و همچنین کاهش نرخ تورم این ارز دیجیتال، دیدگاه صعودی بودن قیمت بیت کوین پس از هالوینگ به شدت تقویت خواهد شد.

منبع : Cointelegraph

همچنین ببینید

قیمت بیت کوین

دماسنج بازار: صعود قیمت بیت‌کوین و فرود دلار و سکه

زمان مطالعه: < 1 دقیقه این هفته هم بیت کوین به مسیر افزایش قیمت خود ادامه داد، در حالی که …

گوگل وارد حوزه توکن‌های غیرمثلی می‌شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه شرکت خدمات پردازش ابری گوگل کلود (Google Cloud)، قرار است به‌عنوان اپراتور شبکه فلو (Flow) …

سولانا پیشتاز آلتکوین‌ها بعد از بازآزمایی خط حمایت ۱۵۰ دلاری

زمان مطالعه: 3 دقیقه کازموس همچنان به روند صعودی خود برای ثبت رکورد‌های تاریخی قیمت ادامه می‌دهد و گاوها …

تحليل on-chain بیت‌کوین

تحلیل درون زنجیره‌ای (On-Chain) بیت‌کوین

زمان مطالعه: 7 دقیقه این هفته قصد داریم فعالیت‌های درون شبکه‌ای یا آن چین (on-chain) بیت‌کوین را بررسی کنیم …