آموزش ارز دیجیتال

هشدار مهم برای دارندگان گوشی‌های آیفون

امنیت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال بر روی شبکه‌ها و بلاک‌چین‌های مختلف با روش‌های گوناگونی تضمین می‌شود. از آنجایی که صنعت ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز هستند و تحت نظارت هیچ نهادی اداره نمی‌شوند، همواره اکوسیستم‌هایی جدیدتر با الگوریتم‌های پیچیده‌تری طراحی می‌شوند تا امنیت دارایی‌ها بیشتر و بیشتر تضمین شود. هرچقدر که اکوسیستم یک ارز دیجیتال حرفه‌ای‌تر و بهتر طراحی شود، سرمایه بیشتری نیز جذب آن پروژه خواهد شد که منجر به رشد ارزش قیمتی کوین‌ها و توکن‌های آن می‌شود.

کلاهبرداری رمز ارزی چگونه انجام می‌شود؟

کلاهبرداران و هکرها با روش‌های گوناگونی اقدام به سرقت دارایی‌های رمز ارزی کاربران حوزه ارزهای دیجیتال می‌کنند. اما نکته اصلی اینجاست که دارایی‌های رمز ارزی به خودی خود از روی بلاک‌چین و زنجیره اطلاعات پلتفرم‌ها قابل سرقت یا ایجاد تغییر نیستند و می‌توان گفت که تمام روش‌های سرقت در راستای کسب اطلاعات محرمانه و کلمات عبور کیف پول کاربران طراحی می‌شوند.

کلاه برداری از دارندگان کیف پول متامسک
کلاهبرداری رمز ارزی

برای مثال، یک خودروی پیشرفته را در نظر بگیرید که به هیچ عنوان امکان باز کردن درب آن وجود نداشته باشد. پس چگونه می‌توان آن را به سرقت برد؟ پاسخ دسترسی به سوئیچ و کلید‌هایی است که تنها در اختیار مالک خودرو قرار دارد.

کافی است تا کلید خودرو را به دست آورده تا بتوان به راحتی و بدون دردسر یک خودروی پیشرفته را به سرقت برد.

کلاهبرداری و سرقت در ارزهای دیجیتال نیز از این قاعله مستثنی نیستند. دستیابی به رمز عبور یا کلید خصوصی یک کیف پول به منزله دستیابی به کلیه اطلاعات و دارایی‌های کاربر است.

پس آگاهی از نحوه نگهداری اطلاعات محرمانه و شخصی مهم‌ترین رکن ورود به حوزه ارزهای دیجیتال است.

هشدار متامسک برای دارندگان آیفون
هشدار متامسک

هشدار کیف پول متامسک برای دارندگان دستگاه‌های اپل

چندی پیش یکی از کاربران توئیتر با آی دی «Domenic Iacovone» از سرقت دارایی‌های خود به ارزش ۶۵۰ هزار دلار خبر داد.

ماجرا از این قرار بود که این کاربر Backup کیف پول متامسک (MetaMask) خود را در iClould گوشی خود غیر فعال نکرده بود. ظاهرا هکرها پس از دسترسی به داده‌های کیف پول این کاربر از طریق iClould متوجه میزان دارایی او در کیف پول متامسک خود شدند. پس از یافتن اطلاعات تماس، در نقش واحد پشتیبانی اپل با کاربر تماس گرفته و پس از اعتماد سازی‌های لازم، از وی درخواست خواندن کد ارسالی به گوشی او کردند. تنها ظرف ۲ دقیقه کلیه موجودی کیف پول Domenic خالی شد و برای همیشه از دست رفت.

نحوه غیر فعالسازی بکاپ MetaMask در iCloud

طبق اعلامیه رسمی کیف پول رمز ارزی متامسک، کلیه کاربران دستگاه‌های اپل (گوشی، تبلت، لپ‌تاپ و غیره) می‌بایست در اولین فرصت نسبت به غیرفعال‌سازی بکاپ گیری اپلیکیشن MetaMask خود در برنامه‌های ذخیره سازی ابری مانند iClould اقدام کنند.

برای انجام این کار مراحل زیر را در Settings دنبال کنید:

Your Profile > iCloud > Manage Storage > Backups

در این قسمت اپلیکیشن MetaMask‌ را انتخاب کرده، سپس Backup اپلیکیشن متامسک را خاموش/غیر فعال کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا