اخبار ارز دیجیتال

هفته خونین بیت‌کوین، دلار و سکه

هفته گذشته را می‌توانیم یکی از قرمزترین هفته‌ها برای اغلب دارایی‌های مهم مثل دلار، سکه و بیت‌کوین دانست. در این هفته، همه دارایی‌ها یک روند کاهشی را تجربه کردند.

به گزارش اکسکوینو، قیمت دارایی‌های مثل دلار، سکه، بیت‌کوین و همچنین شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت، با روند کاهشی دست و پنجه نرم کرده‌اند.

مثلا بیت‌کوین با ریزش نزدیک به هشت درصدی، بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد. حالا بیت‌کوین به زیر محدوده 60 هزار دلار رسیده؛ با این حال خیلی از کارشناسان بازار انتظار دارند بیت‌کوین با رشد قیمتی قابل توجهی تا پایان سال میلادی مواجه شود.

دلار هم نسبت به شنبه هفته گذشته، یک کاهش 2/2 درصدی را ثبت کرد و حالا در محدود 28 هزار تومان معامله می‌شود. با نگاهی به تغییرات قیمت دلار در سه ماه گذشته، می‌توان گفت که دلار در این مدت کم و بیش در محدوده 28 هزار تومان معامله شده و نوسانی را تجربه نکرده است.

قیمت سکه هم که معمولا تابعی از تغییرات قیمت دلار است، نسبت به هفته گذشته یک کاهش 1/6 درصدی داشت. اما این موضوع هم نتوانسته قیمت سکه را به اندازه قابل توجهی کاهش دهد. تا جایی که وقتی به نوسان قیمت سکه در یک ماه گذشته نگاه کنیم، متوجه رشد بیشتر از 8 درصدی این دارایی می‌شویم.

اما شاخص بورس دوباره وارد یک شیب نزولی شده و هفته گذشته، حدود 2/5 درصد کاهش داشت. بورس تهران در سه‌ ماه گذشته هم با کاهش 7/5 درصدی روبه رو بوده است.

در بازار خودرو و مسکن این هفته خبری نبود و نسبت به 7 روز پیش، تغییری در قیمت‌ها حاصل نشد. با این حال، میانگین قیمت خودروهای داخلی نسبت به سه ماه پیش، رشد 11 درصدی را ثبت کرده است.

می‌توانید برای اطلاع بیشتر از جزئیات نوسان قیمت همه دارایی‌ها، به اسلایدهای زیر این مطلب مراجعه کنید.

قیمت بیت کوین
بیت کوین
بیت‌کوین

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا