امکان پرداخت هزینه رزرو اقامتگاه از طریق ارزهای دیجیتال توسط غول خدمات مسافرتی جهان فراهم شد. شرکت اکسپدیا امکان رزرو ۷۰۰,۰۰۰  اقامتگاه‌ خود را از طریق ارزهای رمز نگاری شده توسط تراولا دات کام ( Travala.com ) برای علاقمندان به گردشگری در سراسر دنیا فراهم کرد.

طبق اطلاعیه‌ای که در تاریخ ۶ ژوئن از سمت این شرکت بزرگ منتشر شد، اکسپدیا امکان رزرو بیش از ۷۰۰,۰۰۰ اقامتگاه را از طریق ارزهای دیجیتال به سرویس خدمات خود اضافه کرد تا تعداد اقامتگاه‌های قابل رزرو با ارزهای دیجیتال این شرکت به بیش از ۲ میلیون در ۲۳۰ کشور جهان برسد.

امکان پرداخت هزینه‌های اقامت هتل با ارز دیجیتال

معاون ارشد اکسپدیا، آلفونزو پردز ( Alfonso Paredes ) در همین راستا اعلام کرد که این شرکت قصد دارد پلتفرم مسافرتی تراولا دات کام را بیش از پیش توسعه دهد. وی در ادامه افزود این شرکت اشتیاق فراوانی به نوآوری داشته و در صدد است نیازهای کاربران خود را در مورد انتخاب روش پرداخت برطرف کند.

تراوالا (Travala) ، سرویسی است که به کاربران خود امکان پرداخت هزینه‌های اقامت هتل با ارز دیجیتال را می‌دهد و شرکت اکسپدیا که متعلق به هشتمین آژانس هواپیمایی بزرگ آمریکا می‌باشد، اولین سایتی است که خدمات گردشگری و فروش بلیط هواپیما را به صورت آنلاین در اختیار کل جهان قرار داد.

ارزهای دیجیتال
پرداخت هزینه هتل ها با ارز دیجیتال

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ تراولا دات کام در اقدامی مشابه بیش از ۹۰,۰۰۰ اقامتگاه خود را به پلتفرم booking.com اضافه کرد. طبق گزارش‌های به دست آمده پس از این اتفاق، درآمد پلتفرم مسافرتی تراولا دات کام با افزایش ۳۰ درصدی همراه بوده است.

از طرفی در اواخر ماه می شرکت خدمات مسافربری ترول بای بیت ( Travelbybit (  نیز طی مشارکت خود با تراولا امکان پرداخت هزینه رزرو اقامتگاه توسط ارزهای دیجیتال را برای کاربران علاقمند به صنعت کریپتوکارنسی فراهم کرد.

تاثیر ارزهای دیجیتال بر صنعت توریسم

نفوذ ارزهای دیجیتال در صنعت توریسم و مسافرتی تنها محدود به رزرو آنلاین اقامتگاه نمی‌شود. در ماه دسامبر گذشته، اخباری منتشر شد مبنی بر این که تایلند قصد دارد از بلاکچین (blockchain ) در ویزای الکترونیکی Visa On Arrival (eVOA) استفاده کند و شرکت هواپیمایی آلترنیتیو (Alternative Airlines) نیز جهت تسهیل پرداخت کریپتو، با خدمات کریپتوکارنسی یو تراست (Utrust) همکاری کرده است.

وجود چنین مواردی و انتشار اخباری از این دست همگی بر قدرت ارزهای دیجیتال و افزایش پذیرش این ارزها در جامعه اشاره دارد. امروزه بسیاری از شرکت‌ها از بیت کوین و دیگر ارز‌های دیجیتال برای ارائه محصولات و خدمات خود به صورت آنلاین و آفلاین استفاده می‌کنند. برای مسافران، استفاده از ارز‌های دیجیتال به عنوان راهی برای دور زدن هزینه‌های تبدیل ارز، کارمزد مربوط به عابر بانک‌ها و تراکنش و همچنین خطرات کلاهبرداری است که متاسفانه در زمینه استفاده از کارت‌های اعتباری بین المللی کم نیست.