هشدار FBI درمورد کلاهبرداری ماینینگ با نقدینگی

دفتر تحقیقات فدرال اف‌ بی‌ آی FBI هشداری برای سرمایه‌گذاران صادر کرد و به صاحبان رمزارزها در مورد کلاهبرداری که آن‌ها را هدف قرار می‌دهد هشدار داد.

 اف‌بی‌آی این اطلاعیه خدمات عمومی را برای هشدار به شهروندان آمریکایی در مورد کلاهبرداری رمزارزها با استفاده از یک استراتژی سرمایه‌گذاری به نام لیکوییدیتی ماینینگ Liquidity Mining منتشر می‌کند که در آن کلاهبرداران از صاحبان رمزارزها، معمولا تتر و یا اتریوم سرقت می‌کنند.

اف‌بی‌آی توضیح داد: ماینینگ با نقدینگی یک استراتژی سرمایه‌گذاری است که برای کسب درآمد غیرفعال با رمزارزها استفاده می‌شود. در عملیات استخراج نقدینگی قانونی، سرمایه‌گذاران رمزارزهای خود را در یک استخر نقدینگی به اشتراک می‌گذارند تا نقدینگی لازم برای انجام معاملات را به معامله‌گران ارائه دهند. در ازای آن، سرمایه‌گذار بخشی از کارمزد معاملات را دریافت می‌کند.

با ادعا، کلاهبرداران، قربانیان را متقاعد می‌کنند که کیف پول‌‌های رمزارزی خود را به برنامه‌های استخراج نقدینگی تقلبی مرتبط کنند. اف‌ بی‌ آی هشدار داد که کلاهبرداران وجوه قربانیان را بدون اطلاع یا اجازه از قربانی سرقت می‌کنند.

این اطلاعیه نشان می‌دهد که کلاهبرداران از طریق یک پیام مستقیم ناخواسته در رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌های دوستیابی یا سرویس‌های پیام‌رسانی مانند فیس بوک Facebook، اینستاگرام Instagram، توییتر Twitter، لینکدین LinkedIn، واتساپ WhatsApp و غیره به قربانیان احتمالی نزدیک می‌شوند.

همچنین ببینید

شکایت sec از ایلان ماسک

SEC از ایلان ماسک شکایت کرد

رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده از یک قاضی خواسته است تا ایلان ماسک را مجبور …

میم کوین جدید بازار، قوی‌تر از پپه و شیبا

میم کوین جدید بازار، قوی‌تر از پپه و شیبا

یک کامیونیتی مخصوص میم و طنز در حوزه سرمایه‌گذاری و ترید به نام  Wall Street …

همکاری گوگل و ارز دیجیتال پالیگان

همکاری گوگل و ارز دیجیتال پالیگان

پالیگان لبز (Polygan Labs) که سازنده شکه پالیگان با ارز دیجیتال متیک (Matic) است، روز …

تایید ETF بیت‌کوین باز هم به تعویق افتاد

تایید ETF بیت‌کوین باز هم به تعویق افتاد

دو سال پیش در نزدیکی اوج تاریخی بیت‌ کوین، بازار ایجاد صندوق‌های ETF بیت‌کوینی داغ …

    اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
    کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.