امکان پرداخت خودکار قبوض

ویزا امکان پرداخت خودکار قبوض را با کیف پول اتریومی فراهم می‌کند

شرکت ویزا، غول پرداخت‌های الکترونیکی، به تازگی روش امکان پرداخت خودکار قبوض را در تقلید از خدمات بانکداری سنتی با استفاده از فناوری بلاک‌چین پیشنهاد داده است.
به گفته این غول پرداخت، روزی می‌رسد که کاربران رمزارزی بتوانند به طور خودکار و بدون نیاز به امضای دستی در هر تراکنش، قبض‌های برق و تلفن خود را از طریق کیف پول‌های رمزارزی مبتنی بر اتریوم پرداخت کنند.

ویزا امکان پرداخت خودکار قبوض را با کیف پول اتریومی فراهم می‌کند


تیم فنی ویزا در پست وبلاگی در روز جاری در خصوص این روش پیشنهادی همچنین به این موضوع اشاره کرده که:

پرداخت‌های مکرر خودکار با رمزارزها از طریق نوع جدیدی از کیف پول خودحضانتی با نام «حساب‌های قابل واگذاری» امکان‌پذیر خواهد شد.

پرداخت خودکار مکرر قبوض در سیستم بانکداری سنتی امری رایج است و ارائه‌دهندگان این خدمات از سوی کاربران این اجازه را دارند تا از حساب‌های بانکی انتخابی آن‌ها برای پرداخت قبوضی مثل اشتراک نتفلیکس یا قبض ماهانه تلفن استفاده کنند.

ویزا در ادامه به این نکته اشاره کرد که:

«چنین مکانیزمی برای دارندگان کیف پول‌های خودسرپرست (self-custodial) امکان‌پذیر نیست و گفت پرداخت‌های قابل برنامه‌ریزی خودکار که پرداخت‌ها را از حساب کاربر در فواصل زمانی تکراری انجام می‌دهند «نیاز به کار مهندسی دارند».

دلیل آن هم این است که، در کیف پول‌های خودسرپرست، کاربر تنها فردی است که کلیدهای خصوصی را کنترل می‌کند، به این معنی که آن‌ها باید خود به صورت دستی تراکنش‌ها را تایید و امضا کنند، زیرا «قرارداد هوشمند نمی‌تواند به خودی خود معاملات را آغاز کند».

ویتالیک بوترین، هم‌بنیانگذار اتریوم، این مفهوم را در سال ۲۰۱۵ مطرح کرد، که اساساً امکان ترکیب کیف پول‌های مبتنی بر اتریوم و قراردادهای هوشمند را در یک حساب واحد، در میان سایر موارد استفاده، فراهم می‌کند.

تیم ویزا بر این نکته تاکید کرد که از طریق یک کیف پول خودحضانتی یا حساب قابل واگذاری، حساب‌های کاربری «مانند قراردادهای هوشمند عمل می‌کنند»، به این معنی که افراد می‌توانند تراکنش‌ها را بدون امضا برای شروع هر تراکنش برنامه‌ریزی کنند.

تیم ویزا از طریق یک کیف پول یا حساب قابل واگذاری مبتنی بر AA بیان می‌کند که حساب‌های کاربری «مانند قراردادهای هوشمند عمل خواهند کرد»، به این معنی که افراد می‌توانند تراکنش‌ها را بدون امضای دستی برای شروع هر تراکنش برنامه‌ریزی کنند.

در ادامه این پست آمده است:

«این برنامه به کاربر امکان تنظیم دستورالعمل پرداخت قابل برنامه‌ریزی را می‌دهد که از این طریق می‌تواند وجوه را به‌طور خودکار از یک حساب کیف پول خودسرپرست به حساب دیگری در فواصل زمانی تکراری، بدون نیاز به مشارکت فعال کاربر در هر بار ارسال کند.»

اخبار Coincast امروز:

  • ایلان ماسک از ریاست توییتر کناره‌گیری می‌کند
  • بایننس قصد دارد دارایی‌های Voyager Digital را به قیمت ۱ میلیارد دلار بخرد
  • بانک مرکزی قزاقستان عرضه مرحله به مرحله CBDC را در بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ معرفی می‌کند
  • مدیرعامل صرافی کوین‌بیس: صرافی‌های متمرکز باید قانون‌گذاری شوند اما پلتفرم‌های غیرمتمرکز باید بتوانند آزادانه فعالیت کنند

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو در پلتفرم‌های زیر گوش کنید:

اکسکوینو در شنوتو

اکسکوینو در انکر

اکسکوینو در پادبین


شما عزیزان همچنین می‌تونید به سری پادکست‌های جدید اکسکوینو با نام «اکسکونومی» در همین پلتفرم‌ها گوش کنید.

اکسکونومی این هفته با موضوع: چین، ظهور یک ابر قدرت اقتصادی

اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.