شکست سطح 10,000 دلاری بیت کوین در پی ادامه اعتراضات شهروندان آمریکایی!

شکست سطح ۱۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین در پی ادامه اعتراضات شهروندان آمریکایی!

در پی ادامه اعتراضات شهروندان آمریکایی، ارز دیجیتال بیت کوین برای اولین بار طی یک ماه گذشته به محدوده بالای ۱۰,۰۰۰ دلار رسید.

افزایش قیمت بیت کوین

بامداد امروز حوالی ساعت ۲۳:۰۵  به وقت جهانی ( حدود ۷:۰۵ بعدازظهر به وقت شرقی ) بیت کوین طی نیم ساعت افزایش قیمت چشمگیر خود را از سطح ۹,۸۹۵ آغاز کرده و شمع قیمت روزانه خود را در محدوده ۱۰,۴۲۹ بست.

بیت کوین، پناهگاه امن همیشگی سرمایه گذاران

افزایش قیمت شدید بیت کوین در حالی رخ می‌دهد که آمریکایی‌ها برای ششمین روز پیاپی به اعتراضات خود به مرگ جورج فلوید به دست پلیس مینیاپولیس ادامه می‌دهند. قدرتمندترین ارز دیجیتال دنیا پس از رسیدن به این سطح با تجربه یک اصلاح قیمت مناسب هم اکنون در محدوده ۱۰,۱۹۱ دلار مورد خرید و فروش قرار می‌گیرد.

قیمت بیت کوین

این افزایش قیمت بیت کوین با افزایش اندازه حجم معاملات در صرافی‌های بزرگ دنیا مانند Bistamp و Binance همراه بود. اما در همین حال صرافی Coinbase برای دقایقی با مشکلاتی مواجه شده و از دسترس خارج شد که به نظر می‌رسد در حال حاضر این مشکل رفع شده است.

ارز دیجیتال بیت کوین که به تازگی سومین هالوینگ خود را تجربه کرده است، به مدت ۳۲ روز در محدوده ۸,۶۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار قرار داشت. در حالی که برخی از تحلیلگران معتقد بودند به زودی شاهد کاهش قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود و برخی دیگر پایان روند نزولی این رمز ارز را باور نداشتند، بیت کوین بار دیگر مرز مقاومت روانی ۱۰,۰۰۰ دلار را شکسته و به نظر می‌رسد خود را برای ادامه روند صعودی آماده می‌کند.

آیا افزایش قیمت بیت کوین تحت تاثیر رفتار اخیر اتریوم بوده است؟

جوشوا گرین ( Joshua Green ) ، مدیر ارشد اورتوگونال تریدینگ ( Orthogonal Trading ) با اشاره به صعود قیمت اتریوم گفت:

پس از افزایش قیمت اخیر اتریوم، اکنون به عنوان ارزشمندترین ارز دیجیتال دنیا، نوبت بیت کوین است تا خودی نشان دهد.

برخی تحلیلگران اخیرا در پی افزایش قیمت اتریوم اعلام کرده بودند که ممکن است افزایش قیمت این آلت کوین روی قیمت بیت کوین هم تاثیر مثبت خود را بگذارد.

وی  همچنین افزود: سناریوهای کلان و بنیادی این ارز دیجیتال کاملا صعودی هستند و بیت کوین مرز ۱۰,۰۰۰ دلار را رد کرده است.

افزایش قیمت بیت کوین بار دیگر موج صعودی مناسبی را وارد بازار ارزهای دیجیتال کرد. سایر آلت کوین ها هم سهم خود را از رنگ و بوی صعودی بازار گرفته و آلت کوین های برتری همچون ایاس، کاردانو، بیت کوین کش و لایت کوین نیز با افزایش قیمت ۵ درصدی طی شبانه روز گذشته همراه بودند.

منبع: coindesk