بیست و نهمین هاوینگ بیت کوین

بیست و نهمین هاوینگ بیت کوین

در کمتر از 280 روز، بلاک چین بیت کوین چهارمین هاوینگ خود را تجربه می‌کند و پاداش هر بلاک را از 6.25 بیت کوین به 3.125 بیت کوین کاهش می‌دهد. جامعه کریپتو پر از حرف و حدیث است و به این فکر می‌کند که چگونه این کاهش قابل توجه پاداش‌های بلاک بیت کوین، در دو دهه آینده رخ خواهد داد و در مورد اینکه ماینرها چگونه با کاهش های قریب الوقوع مقابله خواهند کرد، حدس و گمان‌هایی دارد.

جالب است بدانید که علی‌رغم بیست و نهمین هاوینگ بیت کوین، تراکنش‌های رمزارزی سازمان‌ها، افزایش یافته است.

دو هفته پیش، Bitcoin.News به بررسی هاوینگ بیت کوین پرداخت و بررسی کرد که چگونه ماینرهای بیت کوین (BTC) باید به قیمت‌های بیت کوین و کارمزد تراکنش اعتماد کنند تا در برابر کاهش درآمد خود مقاومت کنند.

با این حال، به لطف طراحی ساختاریافته و قابل پیش بینی بیت کوین، جامعه کریپتو، تخمین قابل پیش‌بینی درمورد زمان هر هاوینگ دارد. پس از هاوینگ آتی در آوریل 2024، رویداد بعدی در سال 2028 پاداش را به 1.5625 بیت کوین کاهش می‌دهد. دوره چهار ساله بعد از هاوینگ 2028، شاهد پاداش بلوک نهایی بیت کوین خواهیم بود.

هاوینگ 2032 پاداش بلوک را از 1.5625 بیت کوین به 0.78125 کاهش می‌دهد. پس از هاوینگ سال 2028، نرخ تورم سالانه بیت کوین در حدود 0.41 درصد خواهد بود و تا سال 2032 به 0.21 درصد کاهش یافته و در سال 2036، پاداش بلوک به کم‌تر از نصف یک کوین که دقیقاً 0.390625 BTC است، کاهش می‌یابد.

در دوره چهار ساله بعدی پس از سال 2036، تنها اندازه یک چهارم بیت کوین، پاداش خواهیم داشت، اما تا سال 2040، به 0.1953125 بیت کوین کاهش می‌یابد. پاداش بلاک برای چهار سال بعد یا 210000 بلاک بالای 0.1 بیت کوین خواهد بود. بعد از سال 2044، بیت کوین شاهد هاوینگ‌های پی‌درپی در چند سال خواهد بود که از 2036 تا 21 ادامه خواهد داشت.

تا زمانی که به 2136 برسیم، پاداش بلوک تنها به یک فرد اختصاص دارد. در یک اقتصاد بسته، جایی که رشد بیت کوین متوقف می‌شود، ماینرها ممکن است با چالش‌های مهمی دست‌وپنجه نرم کنند. این یک سوال اساسی را ایجاد می‌کند؛ هنگامی که پاداش بلاک در سال 2136 به یک فرد کاهش یافت، چه چیزی به‌عنوان انگیزه برای ماینرها برای ادامه تقویت امنیت بلاک چین عمل می‌کند؟

تئوری رایج، این است که با افزایش پذیرش بیت کوین و افزایش تقاضای تراکنش‌ها، افزایش کارمزد تراکنش‌ها، انگیزه‌ای فریبنده برای ماینرها ایجاد می‌کند و آن‌ها را تشویق می‌کند تا علی‌رغم کاهش پاداش‌های بلوک، در حفاظت از شبکه پایداری کنند.

برای بهینه‌سازی درآمد خود، ماینرها به احتمال زیاد باید تراکنش‌ها با کارمزد بالا را در اولویت قرار دهند. این یک تعادل ایجاد می‌کند و هنوز مشخص نیست که شبکه چگونه با کاهش تدریجی پاداش‌های بلوک سازگار می‌شود. هر هاوینگی که تاکنون مشاهده شده است، ماینرها را تحت تاثیر قرار داده است و هر هاوینگ آتی فشار بر آنان را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

همچنین ببینید

 بیت‌کوین‌هایی که از خواب بیدار شدند! 

 بیت‌کوین‌هایی که از خواب بیدار شدند! 

بیت‌کوین‌ها خواب به کوین‌هایی گفته می‌شود که برای مدتی طولانی، از کیف پول‌های خود تکان …

در دبی بیت کوین بخرید

در دبی بیت کوین بخرید!

دبی یک شهر فوق‌العاده برای کار کردن و زندگی و همچنین یکی از بهترین شهرها …

21 میلیون بیت کوین بیدار شد

21 میلیون دلار بیت‌کوین وارد میدان شد

با وجود کاهش 6.4 درصدی قیمت بیت‌کوین (BTC) در این هفته، بازهم دارندگان این ارز …

ده کیف پول برتر بیت کوین

رونمایی از 10 کیف پول ثروتمند بیت‌کوین

در هفته‌های اخیر سروصدای زیادی به‌وجود آمده، آن‌هم در مورد اینکه مالک کیف پول‌های برتر …

    اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
    کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.