اخبار ارز دیجیتال

موافقت FATF با اجرای استاندارد جهانی در رابطه با ارزهای دیجیتال

کارگروه اقدام مالی یا همون FATF که هدف آن مبارزه با پول‌شویی است اخیرا اعلام کرده است که ۲۰۰ نماینده این نهاد روی یک استاندارد جهانی در مورد ارزهای دیجیتال به توافق رسیده‌اند.

FATF قرار است در سال ۲۰۲۴ گزارش نحوه اجرایی شدن استانداردهای ارزهای دیجیتال را در خصوص قانون‌گذاری و نظارت بر ارائه‌کنندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال منتشر کند.

گفتنی است FATF در ماه آوریل سال گذشته به این موضوع اشاره کرده بود که با وجود توصیه‌های این سازمان، بسیاری از کشورها برای مبارزه با تروریسم و پول‌شویی مطابق استانداردها عمل نمی‌کنند.

در گزارش این نهاد آمده است که عدم وجود قوانین مشخص در حوزه ارزهای دیجیتال در بسیاری از کشورها، فرصت‌هایی را ایجاد می‌کند تا مجرمان و تامین مالی تروریسم از آن بهره‌برداری کنند. از ماه اکتبر ۲۰۱۸ که کارگروه اقدام مالی توصیه شماره ۱۵ خود را تقویت کرد تا به حوزه دارایی‌های دیجیتال و فراهم‌کنندگان خدمات رمز ارزی بپردازد، بسیاری از کشورها موفق نشده‌اند الزامات جدید و بازبینی شده این نهاد را عملی کنند.

ژاپن ، کره جنوبی و سنگاپور از جمله کشورهایی بوده‌اند که ظاهراً بیشترین تمایل را به اجرای مقررات مطابق با قانون سفر FATF دارند. بنا بر گزارش‌های موجود، برخی از کشورها ، از جمله ایران و کره شمالی، به‌دلیل فعالیت‌های مالی مشکوک در لیست «خاکستری» FATF قرار گرفته‌اند.

اخبار Coin Cast امروز

کوین کست اکسکوینو

– سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری بوش برای هوش مصنوعی

– شکایت از صرافی CoinEx

– ارائه خدمات ساخت و ساز متاورس توسط Tencent به بازار‌های آسیایی

شرح کامل اخبار را در کوین کست امروز بشنوید.

مشاهده قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا