اخبار ارز دیجیتال

جروم پاول: افزایش نرخ بهره متوقف می‌شود

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا، در یک سخنرانی اعلام کرد که با وجود افزایش فشارهای بخش بانکی، احتمال دارد که در هنگام نشست ماه ژوئن، روند افزایش نرخ بهره متوقف شود. او همچنین گفت: «پس از رسیدن به این‌جا، می‌توانیم به داده‌ها و چشم‌انداز در حال تحول نگاه کنیم تا ارزیابی‌های دقیقی انجام دهیم.» 

پاول همچنین خاطرنشان کرد که آشفتگی در بخش بانکی پس از سقوط سه بانک بزرگ در دو ماه گذشته، احتمالاً باعث می‌شود بانک‌ها سرعت وام دهی را کاهش دهند که این مورد می‌تواند اقتصاد را تضعیف کند.

چند تن از مقامات فدرال رزرو در سخنرانی‌های هفته اخیر، حمایت خود را از تعلیق افزایش نرخ‌ها، براساس این تصور که افزایش نرخ بهره هنوز به طور کامل بر اقتصاد تاثیر نگذاشته است و ممکن است ماه ها طول بکشد، اعلام کردند. بر اساس این دیدگاه، فدرال رزرو باید برای ارزیابی عواقب اقدامات خود زمان بگذارد و از کاهش اعتبار تا حدی که موجب رکود شود، اجتناب کند.

ادوارد مویا، تحلیل‌گر ارشد بازار در Oanda، در یادداشتی نوشت: «به نظر می‌رسد که رئیس فدرال رزرو از صبر و شکیبایی در رابطه با انقباضات آینده راضی است. بیت کوین به سود خود ادامه خواهد داد، چرا که مبارزات محدودیت بدهی به طور ناگهانی به پایان می‌رسد و پاول، رئیس فدرال رزرو، آمادگی خود را برای توقف سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو اعلام کرده است.»

سرمایه‌گذاران پس از اظهارات پاول، پیش‌بینی را برای افزایش نرخ در ماه آینده به حدود ۱۳ درصد در مقایسه با ۳۳ درصد قبل از صحبت پاول، کاهش دادند.

بعد از اظهارات پاول، قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی به بالای ۲۷۰۰۰ دلار رسید و پس از آن پایین آمد و همواره در نوسان است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا