سال ۲۰۱۸؛ سال دست یابی به موفقیت ریپل در تکنولوژی بلاک چین

,

سال ۲۰۱۸؛ سال دست یابی به موفقیت ریپل در تکنولوژی بلاک چین

ارز ریپل

 

سال ۲۰۱۸ سال بسیار سخت و نفس­گیری برای دارندگان ارز­های دیجیتال بود، قیمت بیت­کوین به چیزی در حدود ۸۵% قیمت نهایی خود رسید و اکثر آلت­‌کوین­‌ها تا ۹۰% از ارزش خود را از دست دادند.

با این­‌حال و تفکر درباره وضعیت نامساعد رمز­ارز­ها، شاید بد نباشد بدانید که تمامی ارز­ها هم لزوما تابع این شرایط بد قرار نگرفته‌اند و قیمت لزوم موفقیت یا شکست یک کریپتوکارنسی نیست.

موفقیت­‌هایی با طعم بلاک­‌چین

مهم­‌ترین اتفاق در سال ۲۰۱۸، تنظیم قوانین و مقرراتی برای نظارت بیشتر بر روی بیت ­کوین و ارز­های دیجیتال بود.

مقامات قضایی از سراسر جهان گرد­هم جمع شدند و اعمال بستر­های مقرراتی را به محکومیت به پایان ترجیح دادند؛ زیرا آن‌­ها نیز به پتانسیل حقیقی تکنولوژی بلاک­چین پی بردند.

نه تنها مقامات قضایی بلکه بیش از ۵۰۰ شرکت بزرگ نیز به جمع حامیان و سرمایه­‌گذاران رمز­ارز­ها پیوستند؛ شرکت­‌هایی مانند IBM, Visa, GoldMan Sachs Group و بسیاری دیگر از جمله این ارگان‌­ها بودند. پیوستنی که به ارائه خدمات به زبان ارز مبادله­‌ای بیت ­کوین منجر شد! بدین ترتیب از این پس، بسیاری از سرویس‌­ها امکان پرداخت بدین وسیله را خواهند داشت.

سالی که نکوست از ریپلش پیداست!

با تجربه تلخ افت ۹۰% ارز­های دیجیتال که ریپل هم از آن مستثنی نیست، صنعت XRP (نام اختصاری ارز ریپل) و موسسه پرداخت جهانی ریپل با نام RippleNet توانست سرمایه­‌گذارانی از ۱۰۰ موسسه اقتصادی از ۴۰ کشور و ۶ قاره جذب نماید.

پرداخت­‌هایی بدون مرز

RippleNet که هم اکنون به عنوان یک شرکت جهانی شناخته می­‌شود، تفاضای پرداخت­‌های بدون مرز، سریع و ایمن را با استفاده از سیستم XRapid پاسخ داده که پرداخت‌­ها در این روش، سریع، ارزان و کاملا شفاف هستند.

برای سندیت بیشتر بر این خبر، برد گنی، معاون ارشد و سخنگوی Catalyst Corporate Federal Credit Union که یک شرکت چند ملیتی در ارائه روش­‌های نوین پرداخت است، در این باره گفته است:

“تجربه ارتباطات مالی بین­‌المللی و سنتی در حال پوسیدگی است و مدت­‌هاست انتظار روشی را می‌­کشد تا با یک ارز مرجع، هزینه، سرعت و راحتی را در افق نظاره­‌گر باشد. تکنولوژی بلاک­چین، و به عبارت بهتر محصول نوین ریپل یعنی xRapid هر سه مسئله را پاسخگو بوده و به چالش می‌­کشد.”

دستیابی بیشتر سرویس‌­های پرداخت به موفقیت

در ادامه توانایی ایکس ­رپید برای جایگزینی با روش سنتی انتقال پول، سرویس‌­هایی نظیر OnePay FX و Cross به سرعت اپلیکیشن­‌هایی با پلتفرم تلفن همراه توسعه داده‌­اند تا پیشگامی خود را به اثبات برسانند.

نه تنها، شرکت­‌ها می­‌توانند از این روش و سیستم بهره­‌مند شوند، بلکه مشتریان نیز از آن سود خواهند برد. برای مثال سیستم جهانی SWIFT در ازای هر تراکنش بین ۲$ تا ۲۰$ برای هر فرد هزینه انتقال دریافت می‌­کند.

اریک گوتیرز جَوان (هافبک تیم ملی مکزیک و تیم PSV) در باره سوییفت می­‌گوید:

“در سوییفت پول سریعا جا­به‌­جا می‌­شود اما چیزی که به چشم من می­‌خورد، هزینه تراکنش‌­هاست. نهایتا من به دریافت پول از برزیل برای پرداخت هزینه‌­ها و زندگی راحت در اروپا (توسط ریپل) اعتماد بیشتری می‌­کنم.”

توسعه­‌های آکادمیک

جدا از پیشرفت کاربر در ریپل و پیاده‌­سازی­‌های نوین بلاک­چین، این شرکت از چندین ابتکار آکادمیک پرده برداشت. در اردیبهشت ماه امسال، ریپل از سیستم Xpring رونمایی کرد که تاکنون چندین استارت‌­آپ بلاک­چینی را راه­‌اندازی کرده است.

به­‌علاوه، ریپل روش ابتکارات پژوهشی بلاک­چین دانشگاهی موسوم به UBRI را تاسیس کرد که می­‌تواند تحقیقات گسترده و ابتکارات جدید در بلاک­چین، کریپتوکارنسی‌­ها و FinTech (یک صنعت در حال ظهور برای بهبود فعالیت‌­های اقتصادی همراه با رایانه، موسوم به تکنولوژی اقتصادی) را حمایت کند.

نتیجه گیری

در پایان، باید گفت سال ۲۰۱۸ یک سال برجسته هم برای ریپل و هم صنعت بلاک­چین بود. در یک قدمی سال ۲۰۱۹ قیمت­‌ها همچنان پایین هستند، اما پیش­‌بینی می‌­شود سال جالبی از لحاظ افزایش قیمت و توسعه در این ارز­های نوپا و آنلاین باشد.

 

نظر شما در این باره چیست؟ آیا این روش می­‌تواند حتی در ایران جایگزین سوییفت باشد؟ به نظر شما توسعه­‌دهنگان بلاک­چین در ایران چه میزان از این پیشرفت بهره خواهند برد؟

منبع:investinblockchain