نابودی ارز دیجیتال با افزایش وضع قوانین بازدارنده دولتی

,

چند نفر از کارشناسان معروف اقتصادی این اعتقاد را دارند که ارز دیجیتال در اثر افزایش وضع قوانین بازدارنده دولتی، نابود خواهد شد.

آینده ارزهای دیجیتال

یکی از بزرگ‏ترین مشکلات و موانع موفقیت ارزهای دیجیتال، وجود قوانین بازدارنده‏‌ی دولتی بوده است که مانع از پیشرفت و توسعه‌‏ی ارزهای دیجیتال در مناطق خاصی از دنیا شده‌اند. بسیاری از این قوانین نسبت به محدود سازی و جلوگیری از فعالیت صرافی‌‏های ارز دیجیتال بوده است که در پی آن‏‌ها یا صرافی‏‌ها به طور کلی بسته شده و یا این که به مکان دیگری انتقال یافته‌اند. البته در این بین رفتارهای نامناسب بانک‌‏ها با ارز دیجیتال نیز مزیدی بر علت بوده که این ارزها آن طور که باید و شاید نتوانند به پیشرفت خود ادامه دهند و با وقفه‏‌های زیادی رو به رو شده‌‎اند.

در عین حال مخالفت‌‏های دولتی و بانکی علاوه بر این که از پیشرفت ارزهای دیجیتال جلوگیری می‌‏کند، باعث کاهش قیمت این ارزها، در بازارهای جهانی شده و سهام مربوط به ارزهای دیجیتال را با خطر نابودی مواجه می‏‌کند. در واقع می‌‏توان گفت که مخالفت‌‏های دولت و بانک‏‌های مرکزی، عامل مهمی در کاهش اعتماد افراد و سرمایه‌گذاران نسبت به ارزهای دیجیتال شده و افراد سرمایه‎های خود را به تدریج از بازار جمع می‏‌کنند.

در این بین کارشناسان زیادی از سراسر دنیا درباره‎ی آینده‏‌ی ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت کوین اظهار نظرهای مختلفی می‏‌کنند. برخی از آن‏‌ها نسبت به آینده‎ی بیت کوین و ارزهای دیجیتال امیدوار بوده و برخی دیگر با ناامیدی به آینده‌‏ی ارزهای دیجیتال نگاه می‎کنند. همانطور که می‌‏دانید ارزهای دیجیتال همگی به بیت کوین وابسته بوده و در صورت نابودی بیت کوین باید شاهد نابودی و از بین رفتن بازار ارزهای دیجیتال باشیم.

نظر برخی از کارشناسان نسبت به آینده‌ی بازار دیجیتال

در زیر به نظرات برخی از کارشناسان مطرح در زمینه‌‏ی ارز دیجیتال توجه نمایید که همه‏‌ی این نظرات در مورد آینده‏‌ی بیت کوین و بازار ارز دیجیتال، منفی می‌‏باشند.

Joseph Stiglitz

آقای ” Joseph Stiglitz ” که از کارشناسان مطرح در زمینه تجارت و مخصوصاً ارزهای دیجیتال می‏‌باشد؛ این اعتقاد را دارد که هنوز دولت با تمام قدرت به مقابله با ارزهای دیجیتال نپرداخته است. چرا که فعلا ارزهای دیجیتال به آن نسبت از قدرت و دارایی نرسیده‎اند که بتوانند تهدیدی برای اقتصاد کشورها و دولت‌‏ها محسوب شوند. فلذا در صورت قدرت گرفتن این بازار، ارزهای دیجیتال با واکنش بسیار قدرتمند و مخالف دولت‏‌ها رو به رو خواهد شد و بر اساس نظر ایشان، نمی‏‌توان آینده‌‏ی بسیار درخشانی را برای ارزهای دیجیتال پیش‏بینی نمود و فقط ممکن است که حجم بازار در شرایط فعلی باقی مانده و یا اندکی بالا پایین نوسان داشته باشد و یا این که کلاً نابود گردد.

Kenneth Rogoff

آقای ” Kenneth Rogoff ” به عنوان یکی از اقتصاددانان مطرح در بازار و نیز به عنوان یک پروفسور در دانشگاه هاروارد، این چنین بیان نمود که با دخالت‏‌های صورت گرفته توسط دولت‎ها در روند پیشرفت ارزهای دیجیتال، در ۱۰ سال آینده پیش‏‌بینی می‌‏شود که قیمت بیت کوین به عنوان برترین ارز دیجیتال به حدود ۱۰۰ دلار کاهش یابد. ایشان همچنین به سرمایه‌گذارن و مردم درباره‌‏ی قدرت دولت‌‏ها در نابودی و مخالفت با بازار ارزهای دیجیتال هشدار دادند.

Nouriel Roubini

آقای ” Nouriel Roubini ” به عنوان یکی دیگر از کارشناسان مطرح در بازار که با لقب ” Dr. Doom ” نیز شهرت دارد، به انتقاد از وضعیت بی‎ثبات ارزهای دیجیتال پرداخته و اشاره کرد که قیمت این ارزها در هر روز در نوسان بوده و نمی‏‌توان پیش‏‌بینی دقیقی بر روی قیمت آن‏‌ها در بازار ارائه نمود و این خود به عنوان یکی از دلایل ناکامی و نابودی ارزهای دیجیتال و در رأس آن‎ها، بیت کوین خواهد شد.

حال باید دید که در گذر زمان بازار ارزهای دیجیتال چه واکنش‏‌هایی را نسبت به اتفاقات اطراف خود، نشان خواهد داد.