کاهش سرقت‌های اکسپلویت

کاهش 70 درصدی سرقت ارز دیجیتال در اکسپلویت

سال گذشته تعداد زیادی حمله شدید با استفاده از اکسپلویت، به اکوسیستم کریپتو انجام شد که همه و همه، از کیف پول‌های فانتوم گرفته تا خود قراردادهای هوشمند، هدف قرار گرفتند.
هکرها هریک از کیف پول‌ها را دومینووار هک می‌کردند و این شانس بیشتری برای سود ناشی از سرقت به آنان می‌داد.
به‌نظر می‌رسد دو عامل اصلی موثر بر کاهش سرقت‌ها، افزایش نظارت قانون و قرار گرفتن در لیست سیاه است.

کاهش حملات اکسپلویت و در امان ماندن دارایی‌ها!

با این‌حال، طبق گزارش جدید محققان امنیت سایبری در TRMLabs، به نظر می‌رسد همه چیز در حال تغییر است.
بر اساس این مقاله، کل ارزش سرقت‌شده از طریق اکسپلویت‌ها و هک‌ها نسبت به سه ماهه اول سال گذشته، 70 درصد کاهش پیدا کرده است؛ اگرچه داده‌ها حمله 600 میلیون دلاری به پل رونین را در 3 ماه اول 2022 حفظ کرده‌اند. در مجموع، در سال گذشته چیزی در حدود 3.7 میلیارد دلار سرمایه توسط هکرها به سرقت رفت.

درواقع، در سه ماهه اول 2023 دارایی‌های کم‌تری نسبت به هر سه ماهه سال 2022 به سرقت رفته است. در سه ماهه قبلی سال 2023، کل دارایی‌های سرقت شده تنها به 400 میلیون دلار در حدود 40 حمله جداگانه است که تمام این‌ها تنها شامل دو سوم ارزش سرقت‌شده از پل رونین می‌شود.

علاوه‌براین، قربانیان حملات اغلب موفق می‌شوند بخشی از پاداش سرقت‌شده را پس‌بگیرند که درحال‌حاضر به‌طور متوسط ​​یک سوم چیزی است که یک سال پیش بود.

میانگین اندازه هک نیز در سه ماهه اول 2023 شکست! از نزدیک به 30 میلیون دلار در سه ماهه سال 2022 به 10.5 میلیون دلار رسید.

افزایش امنیت از دزدی جلوگیری می‌کند

اگرچه نمی‌توان دلیل دقیق کاهش حملات را گفت، اما به‌نظر می‌رسد که اقدامات امنیت سایبری قوی‌تر می‌توانند روی این کاهش هک ارز دیجیتال تاثیرگذار باشند. محققان TRMLabs معتقدند افزایش توجه مقامات قانونی ممکن است سبب کاهش سرقت شده باشد.

بهره‌برداری‌های غیرقانونی نیز کاهش یافته‌است. از زمانی که Tornado Cash، شناخته‌شده‌ترین ابزار برای پول‌شویی کریپتویی، توسط ایالات متحده تحریم شد، همه آدرس‌های مربوط به میکسر در لیست سیاه قرار گرفته‌اند و این امر باعث می‌شود که مجرمان سایبری نتوانند درآمد حاصل از حملات خود را نقد کنند.
با این‌حال، محققان هشدار می‌دهند که این آرامش در حملات ممکن است موقتی باشد و از توسعه‌دهندگان رمزارز می‌خواهد هوشیار بمانند.

اطلاعات شما با موفقیت دریافت شد.
کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.