اخبار ارز دیجیتال

کاخ سفید نقشه راه ارزهای دیجیتال را منتشر کرد

کاخ سفید روز گذشته در بیانیه‌ای نقشه راه ارزهای دیجیتال رو برای کاهش هرچه بیشتر خطرات مرتبط با این حوزه به دولت بایدن ارائه کرد.
در همین راستا نویسندگان این بیانیه ضمن ترسیم یک مسیر دو وجهی خاطر نشان کردند:

«ما یک سال گذشته را صرف شناسایی خطرات و ریسک‌های حوزه ارزهای دیجیتال کردیم و برای به حداقل رساندن آنها با استفاده از اختیارات خود تلاش کردیم.»

اولین عنصر در این نقشه راه، چارچوب جامع «اولیه» دولت آمریکا برای توسعه دارایی‌های دیجیتال است که در سپتامبر ۲۰۲۲ منتشر شد. این سند بر اساس گزارش‌های فرمان اجرایی رئیس‌جمهور بایدن در مارس ۲۰۲۲ درباره تضمین توسعه مسئولانه دارایی‌های دیجیتال صادر شد.
عنصر دوم به افزایش صدور و اجرای دستورالعمل‌های جدید از سمت سازمان‌های اجرایی اشاره دارد. طبق این بیانیه، سازمان‌های دولتی در حال توسعه برنامه‌های آگاهی عمومی برای کمک به مصرف‌کنندگان برای درک خطرات خرید ارزهای دیجیتال هستند.

این بیانیه به طور خاص به قانون‌گذاران حوزه بانکداری اشاره کرد و آنها را تشویق کرد که به تلاش‌های خود ادامه دهند. شایان ذکر است این بیانیه در روزی صادر شد که فدرال رزرو عضویت بانک Custodia در سیستم فدرال رزرو برای فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را رد کرد.
برایان دیز Brian Deese، مدیر شورای اقتصاد ملی کاخ سفید، در همین رابطه گفت:

«ما با محافظت از سرمایه‌گذاران و پاسخگو نگه‌داشتن نهادهای با عملکرد بد در این حوزه، به کاهش خطرات ارزهای دیجیتال ادامه خواهیم داد. ما آماده‌ایم تا با کنگره برای رسیدگی به شکاف‌های نظارتی کار کنیم، اما معکوس‌کردن مسیر و تعمیق روابط بین ارزهای دیجیتال و سیستم مالی اشتباه بزرگی است.»

این بیانیه در ادامه فهرستی از اقداماتی که دولت می‌خواهد از کنگره ببیند را ارائه کرد و در این رابطه گفت:
«کاخ سفید علاوه بر در نظر گرفتن وظایف زیادی برای قانون‌گذاران، توضیه‌هایی را به آن‌ها ارائه کرده که شامل لزوم گسترش اختیارات قانون‌گذاران، تقویت الزامات افشاسازی، تقویت و گسترش مجازات برای تخلفات، افزایش بودجه برای اجرای قانون و پیروی از توصیه‌های مندرج در گزارش شورای نظارت بر ثبات مالی که توسط فرمان اجرایی بایدن الزامی شده است، می‌شود.
کاخ سفید علاوه‌براین از دولت بایدن خواسته تا به نهادهای مهمی مثل صندوق‌های بازنشستگی چراغ سبز ورود کامل به بازار ارزهای دیجیتال رو نشان ندهد. از نظر دولت آمریکا، چنین اقداماتی می‌تواند از گسترش آشفتگی حوزه ارزهای دیجیتال در سیستم مالی جلوگیری کند.

اخبار Coincast امروز:

  • ادامه آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی عربستان
  • سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری SBF با پول های FTX در یک VC گمنام
  • رتبه‌بندی بیت‌کوین به عنوان دارایی با بهترین عملکرد در سال ۲۰۲۲
  • ترسیم اولویت‌های لازم برای قانون‌گذاری رمزارزها در آمریکا

شرح کامل این اخبار را در کوین‌کست امروز اکسکوینو گوش کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا