خرید دای | قیمت دای DAI

Dai

DAI

قیمت دای
$1.0139 0%
قیمت فروش ما
666,427 ریال
قیمت خرید ما
654,866 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید دای

ارز دیجیتال دای Dai از جمله رمز ارزهای اتریومی و با استاندارد ERC-20 است. این ارز دیجیتال از جمله اولین استیبل کوین‌های الگوریتمی است که ارزشی ثابت و معادل یک دلار امریکا دارد. دای در دسامبر 2017 توسط پروتکل مبنی بر اتریوم غیرمتمرکز میکر دائو Maker Dao ایجاد و به بازار معرفی شد. این استیبل کوین در حال حاضر یکی از بهترین جایگزین‌ها برای برای استیبل کوین‌های متمرکزی همچون تتر است. ارز دیجیتال دای علاوه بر این عنصر اصلی سیستم وام‌دهی میکر دائو است. به این صورت که هر زمان وامی ‌در پلتفرم میکر دائو گرفته می‌شود توکن دای ایجاد می‌شود. به عبارت دیگر کاربران از این توکن برای گرفتن وام و بازپرداخت آن بدون نیاز به هیچ واسطه‌ای استفاده می‌کنند.

خرید و فروش دای دراکسکوینو

علاقمندان به فروش و خرید ارز دیجیتال دای Dai برای این کار باید از طریق یک بستر معاملاتی امن ارز دیجیتال اقدام کنند. پلتفرم مبادلاتی اکسکوینو از جمله بسترهای امن و مطمئن برای خرید و فروش و معامله این میم‌کوین است. برای خرید دای می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

خرید دای Dai

خرید دای در اکسکوینو به سادگی صورت می‌گیرد. کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

مرحله اول: در سایت اکسکوینو به آدرس www.excoino.com ثبت‌نام کنید.

مرحله دوم: در مرحله بعدی و برای اینکه بتوانید رمزارزهای موردنظر خود را خریداری کنید باید موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید که برای این کار هم نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت مطابق با قوانین اکسکوینو دارید.

مرحله سوم: پس از افزایش موجودی ریالی خود که از دو طریق واریز آنلاین یا آفلاین انجام می‌شود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید دای کنید:

  • تبدیل: در بخش تبدیل، کاربران می‌توانند دای را با قیمت لحظه‌ای بازار و به صورت آنی خریداری کنند.
  • سفارش‌گذاری: اگر تمایل به خرید این رمزارز با قیمت دلخواه خود را دارید می‌توانید از طریق این بخش و با سفارش‌گذاری ۸ ساعته، مقدار رمزارز دلخواه خود را خریداری کنید.
  • اکسکوینومارکت: بخش آخر یعنی بازار معاملاتی اکسکوینو که با نام «اکسکوینو مارکت» شناخته می‌شود. کاربران می‌توانند رمزارزهای موردنظر خود از جمله دای را با یکدیگر و با کمترین میزان کارمزد مبادله کنند.

فروش دای Dai

برای فروش دای هم، چنانچه از کاربران اکسکوینو نیستید بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام و احراز هویت می‌توانید اقدام به فروش این رمزارز کنید. برای اینکار هم مانند مراحل خرید دای می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

  1. تبدیل: در این بخش می‌توانید مقدار موردنظر از دایهای خود را به صورت مستقیم و با قیمت پیشنهادی اکسکوینو بفروشید.
  2. سفارش‌گذاری: در این قسمت، با ثبت قیمت دلخواه در بازه زمانی ۸ ساعته می‌توانید سفارش فروش دای خود را ثبت کنید.
  3.  اکسکوینو مارکت: در پلتفرم معاملاتی اکسکوینومارکت هم می‌توانید با انتقال دارایی از کیف پول خارجی خود یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو، میزان دای موردنظر خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.

کارکرد ارز دیجیتال دای Dai 

از جمله مهمترین و اصلی‌ترین کاربردهای ارز دیجیتال دای به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

۱- ایجاد استقلال مالی

همانطور که گفته شد دای یکی از استیبل کوین‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال است که ارزش ثابتی معادل یک دلار دارد. این ارز دیجیتال را در هر دو نوع صرافی‌های ارز دیجیتال متمرکز و غیرمتمرکز می‌توان خریداری کرد. ثبات قیمت استیبل کوین دای بوسیله سیستم قرارداد هوشمند حفظ می‌شود و ارتباطی با شخص سوم، دولت یا بانک‌ها ندارد. با استفاده از پروژه دای همه افراد می‌توانند به‌راحتی از هر نقطه و مکانی به وام‌ها، سیستم‌های پس‌انداز، استخرهای سرمایه‌گذاری و سایر ابزارهای مالی دسترسی داشته باشند. این در حالی است که دسترسی به این ابزارها از طریق روش‌های سنتی برای بسیاری از افراد امکان‌پذیر نیست.

۲- انجام سریع حواله‌ها با هزینه پایین

از دیگر کاربردهای مهم استیبل کوین دای انجام حواله‌های سریع یا همان انتقال پول بین کشورهای جهان است. به این ترتیب همه افراد در هر جای جهان می‌توانند به راحتی و تنها ظرف مدت چند دقیقه و با کمترین هزینه هر مقدار پولی که مدنظرشان است را به دای تبدیل کرده و برای هر شخصی که می‌خواهند ارسال کنند. افراد گیرنده هم این امکان را دارند که ارز دیجیتال دای خود را هر زمان که بخواهند به ارزهای فیات یا ارز دیجیتال موردنظر خود تبدیل کنند.

۳- ایجاد یکپارچگی در دنیای دیفای

ایجاد پیوستگی و اتحاد در دنیای دیفای DeFi از دیگر کاربردهای مهم استیبل کوین دای است. ارز دیجیتال دای می‌تواند به عنوان پلی میان پروتکل‌های مختلف در حوزه دیفای عمل کند. از آنجا که این ارز یک ارز دیجیتال کاملا غیرمتمرکز، ایمن و قابل اعتماد است در حوزه دیفای ارزش و اهمیت بسیار بالایی دارد.

مهمترین ویژگی‌های ارز دیجیتال دای Dai 

اصلی‌ترین ویژگی ارز دیجیتال دای قیمت ثابت آن است و به دلیل ارزش ثابتی که دارد دارندگان آن نگرانی‌هایی چون سرمایه‌گذاری در سایر ارزهای دیجیتالی که تحت تاثیر نوسانات شدید بازار هستند را نخواهند داشت. از دیگر ویژگی‌های استیبل کوین دای این است که به جای این که توسط یک شرکت خصوصی مدیریت و کنترل شود، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز به نام میکر دائو مدیریت آن را از طریق یک پروتکل نرم‌افزاری بر عهده دارد. به این ترتیب تمامی موارد مرتبط با این ارز دیجیتال از قبیل صدور و سوزاندن توکن‌ها توسط قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم مدیریت و ثبت می‌شوند و این فرایند موجب شفافیت هرچه بیشتر کل سیستم می‌شود.

امنیت دای Dai چگونه تامین می‌شود‌؟

امنیت ارزهای دیجیتال و به طور کل ارزهای بر بستر بلاک‌چین برای دارندگان آنها نحوه تامین امنیت آنها است. به دنبال ایجاد نوسانات زیاد در بازار ارزهای دیجیتال در پی همه‌گیری ویروس کرونا، و افت قیمت اتر از ۱۹۱ دلار به ۸۸ دلار، قیمت دای هم از این روند در امان نبوده و دچار نوسان شد و در آن زمان با قیمت ارز دیجیتال دای حدودی ۰.۹۷ دلار معامله می‌شد.هرچند این عدد نزدیک به یک دلار بود اما این اتفاق خوبی برای یک استیبل کوین نبود و همین مسئله بنیاد میکر دائو را بر آن داشت تا برای جلوگیری از اینگونه نوسانات، اقدام به ایجاد تغییراتی در پروتکل‌های خود کند و نتیجه این اقدامات تثبیت قیمت این ارز دیجیتال روی یک دلار شد. از دیگر عواملی که موجب تامین امنیت بیشتر شبکه ارز دیجیتال دای می‌شود بهکیف پول یکپارچه آن می‌توان اشاره کرد. از مزایای مهم این کیف پول استفاده از فرایند استاندارد یکپارچه میکر برای انجام پرداخت‌ها است.

 

سوالات متداول