خرید دکرد | قیمت دکرد Decred

Decred

DCR

قیمت دِکِرِد
$21.488718 4.22%
قیمت فروش ما
12,447,492 ریال
قیمت خرید ما
12,130,421 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید دکرد

ارز دیجیتال دکرد DCR از جمله ارزهای دیجیتالی است که در فوریه ۲۰۱۶ به بازار معرفی شد. تمرکز اصلی این توکن و پروتکل آن بر روی جامعه، حاکمیت باز و بودجه پایدار برای توسعه شبکه آن است. هدف اصلی ا زروی کار آمدن ارز دیجیتال دکرد که مخفف عبارت Decentralized Credit و به معنای اعتبار غیرمتمرکز است، فعالیت غیرمتمرکز و افزایش مقیاس‌پذیری شبکه است. در واقع دکرد شباهت بسیار زیادی به بیت‌کوین دارد و یکی از اهداف مهم آن مشکلی و معضلی است که بیت‌کوین با آن سر و کار داشته و آن مقیاس‌پذیری شبکه است. DCR با بکارگیری پروتکل‌های این شبکه، تراکنش‌های ارسالی را در مدت زمان کمتر و در لایه‌ای به غیر از لایه اصلی این شبکه انجام می‌دهد.

مراحل خرید دکرد DCR در اکسکوینو

برای خرید ارز دیجیتال دکرد در صرافی ارز دیجیتال اکسکوینو کافی است مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: در سایت اکسکوینو به آدرس www.excoino.com ثبت‌نام کنید.

مرحله دوم: در مرحله بعدی و برای اینکه بتوانید رمزارزهای مورد نظر خود را خریداری کنید باید موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید که برای این کار هم نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت مطابق با قوانین اکسکوینو دارید.

مرحله سوم: پس از افزایش موجودی ریالی خود که از دو طریق واریز آنلاین یا آفلاین انجام می‌شود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید دکرد کنید:

 • تبدیل: در بخش تبدیل، کاربران می‌توانند DCR را با قیمت لحظه‌ای بازار و به صورت آنی خریداری کنند.
 • سفارش‌ گذاری: اگر تمایل به خرید این رمزارز با قیمت دلخواه خود را دارید می‌توانید از طریق این بخش و با سفارش‌گذاری ۸ ساعته، مقدار رمزارز دلخواه خود را خریداری کنید.
 • اکسکوینومارکت: بخش آخر یعنی بازار معاملاتی اکسکوینو که با نام «اکسکوینو مارکت» شناخته می‌شود. کاربران می‌توانند رمزارزهای موردنظر خود از جمله دکرد را با یکدیگر و با کمترین میزان کارمزد مبادله کنند.

عملکرد ارز دیجیتال دکرد چگونه است؟

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال دکرد عملکردی مشابه بیت‌کوین دارد با این تفاوت که دارای جنبه های اصلی حاکمیت است. ماینرهای این شبکه با استفاده از مکانیسم اجماع اثبات کار یا همان PoW نقشی مشابه آنچه در شبکه بیت کوین انجام می‌دهند دارند. تفاوت ماینینگ در شبکه ارز دیجیتال دکرد و بیت‌کوین در این است که در شبکه DCR پاداش تعلق گرفته به ماینرها ۶۰٪ پاداش بلوک استخراج‌شده است. دارندگان توکن DCR همچنین این امکان را دارند تا با سپرده‌گذاری یا همان استیکینگ در رای‌گیری این شبکه سهیم باشند. این افراد به طور تصادفی انتخاب شده و برای رای‌گیری زنجیره ای فراخوانده می‌شوند. شایان ذکر است ۳۰درصد پاداش بلوک به کسانی که در آن بلوک رای می‌دهند، تعلق می‌گیرد و ۱۰درصد باقی‌مانده پاداش بلوک به توسعه‌دهندگان اختصاص داده می‌شود.

ویژگی‌های اصلی ارز دیجیتال دکرد DCR

 • استفاده از هر دو روش اجماع اثبات کار PoW و اجماع اثبات سهام PoS
 • امکان انجام رای‌گیری غیرمتمرکز در شبکه دکرد برای کاربرانی که امکان استخراج به روش اثبات سهام را دارند
 • زمان موردنیاز برای انجام تراکنش ها در شبکه دکرد حدود ۵ دقیقه است و این در حالی است که شبکه بیت‌کوین تراکنش‌ها را در ۱۰ دقیقه انجام می‌دهد
 • کاربران شبکه دکرد این امکان را دارن که به پیشنهادات ارائه‌شده در خصوص آینده این شبکه رای دهند
 • شبکه دکرد امکان انجام معاملات اتمی Atomic Swap را برای کاربران فراهم می‌کند به این ترتیب کاربران بدون نیاز به صرافی یا شخص سوم می‌توانند به راحتی معاملات خود را انجام دهند

بهترین کیف پول‌هایی که از ارز دیجیتال دکرد پشتیبانی می‌کنند کدام است؟

از مهمترین کیف پول‌های رمز ارزی که از توکن DCR پشتیبانی می کنند به این موارد می‌توان اشاره کرد:

 • کیف پول دیکردیشن Decredition
 • کیف پول اکسودوس Exodus
 • کیف پول کوبو Cobo
 • کیف پول کوینومی Coinomi
 • کیف پول اتمیک Atomic
 • کیف پول لجر Ledger

قیمت ارز دیجیتال دکرد DCR

رمز ارز دکرد DCR در حال حاضر در بین ۱۰۰ رمز ارز براتر بازار قرار دارد و رتبه ۹۴ را به خود اختصاص داده است. عرضه کلی این رمز ارز ۲۱ میلیون واحد توکن است و تا کنون حدود ۱۴،۶۴۴،۸۰۵ واحد دکرد در بازار در حال گردش است. شما می‌توانید قیمت ارز دیجیتال دکرد و نمودار لحظه‌ای DCR را از بالای این صفحه مشاهده کنید.

فروش ارز دیجیتال دکرد

برای فروش دکرد هم، چنانچه از کاربران اکسکوینو نیستید بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام و احراز هویت می‌توانید اقدام به فروش این رمزارز کنید. برای اینکار هم مانند مراحل خرید DCR می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

 1. تبدیل: در این بخش می‌توانید مقدار موردنظر از دکردهای خود را به صورت مستقیم و با قیمت پیشنهادی اکسکوینو بفروشید.
 2. سفارش‌گذاری: در این قسمت، با قیمت دلخواه در بازه زمانی ۸ ساعته می‌توانید سفارش فروش دکرد خود را ثبت کنید.
 3.  اکسکوینو مارکت: در پلتفرم معاملاتی اکسکوینومارکت هم می‌توانید با انتقال دارایی از کیف پول خارجی خود یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو، میزان دکرد موردنظر خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.