خرید پولکادات DOT

Polkadot

DOT

قیمت پولکادات
$7.276374 -5.17%
قیمت فروش ما
4,272,553 ریال
قیمت خرید ما
4,194,329 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید پولکادات

درباره پولکادات

هدف از خلق ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) متصل کردن بلاک‌چین‌های مختلف به یکدیگر بوده است. توکن پولکادات که با نماد DOT شبکه‌های بلاک‌چینی را قادر می‌سازد که به تعامل با هم بپردازند و به همین دلیل بسیاری از افراد از شبکه پولکادات با نام شبکه چند زنجیره‌ای یاد می‌کنند.

کارکرد پولکادات

شبکه پولکادات با اتصال شبکه‌های بلاک‌چینی به یکدیگر‌ و با استفاده از پاراچین‌ها که ایده شبکه پولکادات و مختص به این شبکه است به این بلاک چین‌ها امکان ادامه فعالیت را می‌دهد.

وظیفه اصلی این پاراچین‌ها کمک به افزایش امنیت و اعتبارسنجی شبکه‌های بلاک‌چینی است. در زنجیره شبکه مرکزی پولکادات که اصطلاحا ریلی چین Relay Chain نامیده می‌شود، آدرس کلیه معاملات کنترل و بررسی شده و داده‌ها استانداردسازی می‌شوند تا اعضای شبکه این داده‌ها را داده مخرب شناسایی نکنند.

مهمترین ویژگی‌های پولکادات

از مهمترین ویژگی‌های پولکادات به این موارد می‌توان اشاره کرد:

۱- مقیاس‌پذیری

چندبخشی بودن شبکه پولکادات از کاربردی‌ترین ویژگی‌هایاین شبکه محسوب می‌شود. شبکه پولکادات با اتصال و ارتباط بلاک‌چین‌های مختلف به یکدیگر می‌تواند حجم بالایی از ترافیک را پردازش کند که این مسئله خود سبب بهبود و افزایش مقیاس‌پذیری شبکه می‌شود.

۲- مکانیزم حاکمیت

ارتباط با یک پاراچین خاص سبب ایجاد امکان مدیریت و حاکمیت آن شبکه می‌شود. به این ترتیب تیم توسعه‌دهنده پولکادات می‌تواند با استفاده از این قابلیت و ویژگی، مدیریت بلاک‌چین خود را مطابق با نیازهای موجود تنظیم کند.

۳- ارتقاپذیری پاراچین‌ها

پولکادات بروزرسانی و ارتقاپذیری پاراچین‌ها را بسیار آسان کرده و این مسئله نیاز به استفاده از هاردفورک‌ها در شبکه که خود سبب دو قسمتی شدن کاربران یا به‌عبارتی جدایی جوامع می‌شود را از بین برده است.

۴- سازوکار اجماع انعطاف‌پذیر

مکانیسم اجماع انعطاف‌پذیری پولکادات این شبکه را به میزبانی مناسب برای اجرای بلاک‌چین‌های مختلف تبدیل کرده است.

۵- تراکنش‌های کراس چین  Cross-Chain

این ویژگی از انتقال و جابه‌جایی رمز ارزها بین شبکه‌های بلاک‌چین مختلف پشتیبانی می‌کند و برای همکاری و یکپارچه‌سازی بلاک‌چین‌ها حیاتی و ضروری است.

۶- امنیت بالا

امنیت بالای شبکه پولکادات سبب تامین و افزایش امنیت کلیه بلاک‌چین‌ها و زنجیره‌های مرتبط با پولکادات می‌شود.

امنیت پولکادات چگونه تامین می‌شود‌؟

نودهای اعتبارسنج در شبکه بلاک‌چین پولکادات امنیت کلیه زنجیره‌های موجود در پلتفرم از جمله ریلی چین و پاراچین را تأمین می‌کنند. اضافه کردن یا حذف پاراچین‌ها نیازی به افزودن بیشتر اعتبارسنج‌ها ندارد. امنیت پلتفرم و تعداد پاراچین‌ها دو مقوله مجزا از هم محسوب می‌شود. با اینحال، افزایش تعداد پاراچین‌ها باعث جذب کاربران بیشتر و در نتیجه افزایش اعتبارسنج‌ها شده که خود انعطاف‌پذیری و امنیت کلی شبکه را افزایش می‌دهد.

 خرید و فروش پولکادات در اکسکوینو

برای خرید و فروش پولکادات از طریق بستر معاملاتی اکسکوینو می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

خرید پولکادات

مرحله اول: ثبت‌نام در سایت اکسکوینو به آدرس www.excoino.com

مرحله دوم: موجودی ریالی حساب خود را افزایش دهید که برای این کار هم نیاز به تکمیل مراحل احراز هویت مطابق با قوانین اکسکوینو دارید.

مرحله سوم: پس از افزایش موجودی ریالی خود که از دو طریق واریز آنلاین یا آفلاین انجام می‌شود به یکی از سه روش زیر اقدام به خرید پولکادات کنید:

  • تبدیل: در بخش تبدیل، کاربران می‌توانند پولکادات را با قیمت لحظه‌ای بازار و به صورت آنی خریداری کنند.
  • سفارش‌گذاری: اگر تمایل به خرید این رمزارز با قیمت دلخواه خود را دارید می‌توانید از طریق این بخش و با سفارش‌گذاری ۸ ساعته، مقدار رمزارز دلخواه خود را خریداری کنید.
  • اکسکوینومارکت: بخش آخر یعنی بازار معاملاتی اکسکوینو که با نام اکسکوینومارکت شناخته می‌شود کاربران می‌توانند رمزارزهای موردنظر خود از جمله پولکادات را با یکدیگر و با کمترین میزان کارمزد مبادله کنند.

فروش پولکادات

برای فروش پولکادات هم، چنانچه از کاربران اکسکوینو نیستید بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام و احراز هویت می‌توانید اقدام به فروش این رمزارز کنید. برای اینکار هم مانند مراحل خرید پولکادات می‌توانید به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

- تبدیل: در این بخش می‌توانید مقدار موردنظر از پولکادات‌های خود را به صورت مستقیم و با قیمت پیشنهادی اکسکوینو بفروشید.

- سفارش‌گذاری: در این قسمت، با ثبت قیمت دلخواه در بازه زمانی ۸ ساعته می‌توانید سفارش فروش پولکادات خود را ثبت کنید.

- اکسکوینومارکت: در پلتفرم معاملاتی اکسکوینومارکت هم می‌توانید با انتقال دارایی از کیف پول خارجی خود به این بستر یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو به این بستر، میزان پولکادات موردنظر خود را با کاربران دیگر مبادله کنید.

سوالات متداول