خرید لایوپیر LPT

Livepeer

LPT

قیمت لایوپیر
$5.17608 1%
قیمت فروش ما
2,725,827 ریال
قیمت خرید ما
2,650,426 ریال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

فروش و خرید لایوپیر

درباره لایوپیر Livepeer

پروژه لایو پیر Livepeer، یک شبکه بلاک‌چینی بر پایه اتریوم است که با فراهم کردن زیرساخت غیرمتمرکز، در زمینه لایو، پخش ویدیو و استریمینگ فعالیت می‌کند. پروتکل لایو پیر، یک پروتکل منبع باز است و به همین دلیل، برنامه‌نویس‌های می‌توانند به گسترش کدهای پایه در Github، کمک کنند. این پروتکل در سال ۲۰۱۷ توسط داگ پتکانیکس و اریک تانگ، دو مهندس نرم‌افزار فعال در حوزه استارتاپ‌ها، پایه‌گذاری و راه‌اندازی شد. 

هدف اصلی راه‌اندازی لایوپیر Livepeer، توسعه‌ی یک پلتفرم ویدیویی مقیاس ناپذیر و غیرمتمرکز با هزینه کم بود تا بتواند با توکن مخصوص خود، انگیزه اقتصادی ایجاد کند. 

ارز دیجیتال لایو پیر که با علامت اختصاری LPT شناخته می‌شود، توکن بومی شبکه لایو پیر است. این رمز ارز در شبکه Livepeer، جهت تضمین امنیت شبکه و پاداش‌دهی استفاده می‌شود؛ البته رمز ارز LPT، یک توکن حاکمیتی نیز محسوب می‌شود که دارندگان آن، در تصمیم‌گیری‌های مهم شبکه حق شرکت در رای‌گیری‌ها دارند. مکانیزم توکن‌های حاکمیتی به این صورت است که هرچه تعداد بیش‌تری از یک توکن حاکمیتی مانند لایو پیر داشته باشید، حق رای بیش‌تری به شما تعلق می‌گیرد. 

شبکه لایو پیر

طبق آمار و ارقام‌های مربوط به شبکه جهانی اینترنت، درحال‌حاضر ویدیوها ۸۰٪ از حجم کل مجموعه داده‌های روی اینترنت را به خود اختصاص می‌دهند. پلتفرم‌های ارائه‌دهنده پخش و استریم ویدیو، معمولا به‌صورت متمرکز فعالیت می‌کنند و هزینه فعالیت پلتفرم‌های ویدیویی متمرکز، عدد قابل توجه و بزرگی است. چرا که برای ارتقای کیفیت ویدیوها و پخش، قدرت پردازشی بیش‌تری موردنیاز است و همین اتفاق، باعث بالا رفتن هزینه استفاده می‌شود.

شبکه لایوپیر، که یک شبکه غیرمتمرکز است، با هدف رفع این مشکل برای تولیدکنندگان و بینندگان ویدیو و لایو استریم شروع به کار کرد. همان‌طور که می‌دانید شبکه‌های غیرمتمرکز می‌توانند قدرت خود را از کاربرانی که دارند بگیرند و تمام بار داده‌ها را روی سرورهای متمرکز پیاده نکنند. به همین علت سرعت پردازش و کیفیت پخش در این نوع شبکه‌ها بالاتر است.

از آن‌جایی که هیچ سازمانی عملکرد شبکه لایوپیر Livepeer را کنترل نمی‌کند، هر کاربری با اجرای نرم‌افزار لایو پیر، بخشی از زیرساخت Livepeer محسوب می‌شود. 

اقتصاد این شبکه حول محور نقش‌های کلیدی ارکسترها (Orchestrators)، نماینده‌ها (Delegators) و کاربران می‌چرخد. کاربران شبکه Livepeer به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند:

  • توسعه‌دهندگان (Developers): کاربرانی که تحت این شبکه، نرم‌افزارهای استریم آنلاین می‌سازند و برای بهبود استریم و لایو،‌ از امکانات لایوپیر استفاده می‌کنند.

  • پخش‌کنندگان (Broadcasters): صاحبان پلتفرم‌های پخش و استریم معروف مانند توییچ و یوتیوب که قدرت پردازشی و پهنای باند خود را با هزینه‌ای کم‌تر از لایوپیر دریافت می‌کنند.

  • کاربران عادی: افرادی که ویدیوهای خود را روی پلتفرم‌های توسعه یافته بر بستر لایوپیر، پخش می‌کنند.

قیمت ارز دیجیتال LPT

با توجه به حجمی که داده‌های ویدیویی بر بستر اینترنت دارند و رونق گرفتن بازار لایو استریم و محتواهای ویدیویی، سرویس‌هایی که لایو پیر Livepeer ارائه می‌دهد، با هزینه کم برای تمام پلتفرم‌های ویدیویی کاربرد دارد. 

استفاده از شبکه لایو پیر علاوه‌بر به‌صرفه بودن، به‌دلیل بلاک‌چینی بودن به امنیت بیش‌تر نیز کمک شایانی می‌کند. بسیاری از تحلیلگران و فعالان حوزه ارز دیجیتال معتقدند که چشم‌انداز ارز دیجیتال LPT، با توجه به وضعیت آینده‌ی جهان، روشن خواهد بود و این شبکه روند بسیار چشم‌گیری را طی خواهد کرد که باعث افزایش ارزش ارز دیجیتال لایوپیر LPT می‌شود. 

برای دیدن قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال لایو پیر Livepeer، به وب‌سایت اکسکوینو مراجعه کنید.

خرید ارز دیجیتال لایو پیر

شما می‌توانید ارز دیجیتال لایو پیر را به‌صورت مستقیم و ریالی از صرافی اکسکوینو خریداری کنید.

مرحله اول: ثبت‌نام در اکسکوینو

مرحله دوم: افزایش موجودی ریالی حساب از طریق واریز آنلاین یا آفلاین

مرحله سوم: اقدام به خرید ارز دیجیتال Livepeer به یکی از سه روش زیر:

۱- تبدیل: خرید آنی رمز ارز مدنظر با قیمت لحظه‌ای به‌صورت مستقیم

۲- سفارش‌گذاری: سفارش‌گذاری ۸ ساعته برای مقدار رمز ارز دلخواه

۳- اکسکوینو مارکت: مبادله ارز دیجیتال LPT با دیگر کاربران با کمترین کارمزد

نگهداری و فروش ارز لایو پیر

ارز دیجیتال LPT، یک توکن با استاندارد ERC-20 است؛ شما می‌توانید رمز ارز لایو پیر را روی تمام کیف پول‌هایی که شبکه اتریوم را پشتیبانی می‌کنند، مانند: تراست ولت، کوینومی، متامسک و کیف پول اکسکوینو نگهداری کنید.

برای فروش رمز ارز لایو پیر Livepeer، در قدم اول در اکسکوینو ثبت‌نام کنید.

بعد از ثبت‌نام می‌توانید به سه روش زیر عمل کنید:

۱- تبدیل: فروش آنی و مستقیم رمز ارز با قیمت پیشنهادی اکسکوینو

۲- سفارش‌گذاری: ثبت سفارش فروش برای بازه زمانی ۸ ساعته با قیمت دلخواه

۳- اکسکوینو مارکت: انتقال دارایی از کیف پول خارجی یا انتقال بدون کارمزد از کیف پول اکسکوینو با اکسکوینو مارکت برای مبادله رمز ارز LPT با دیگر کاربران

سوالات متداول